کاشت مو

کاشت مو در مردان – تاثیرات، نحوه انجام و محدودیت های آن

ریزش مو و پدید آمدن طاسی در ناحیه سر یکی از اصلی‌ترین مشکلاتی است که به سراغ اکثر مردان می‌رود. مقابله با این قبیل از مشکلات دارای دلایل و همچنین راهکارهای مختلفی هستند. اما آنچه اهمیت دارد انتخاب روشی مطمئن و با نتیجه‌ای دائمی است. اگر شما نیز جز این دسته از افراد محسوب می‌شوید انجام پیوند مو را توصیه می‌کنیم. زیرا پیوند مو ریزش را در موها متوقف کرده و در کنار آن موهای پرپشت و زیبایی را به طور همیشگی به ارمغان خواهد آورد؛ چرا که شواهد نشان می‌دهند احتمال ریزش موهای از نو کاشته شده با رعایت تمامی بایدها و و نبایدهای قبل و بعد از عمل تقریبا صفر است.

پیوند مو در مردان دارای روش‌های مختلفی می‌باشد که در تمامی این روش‌ها مشکل ریزش و کم‌پشتی مو از بین رفته و اعتماد به نفس و زیبایی ظاهری زیادی را برای شما به ارمغان خواهند آورد.

اینفوگرافیک کاشت مو در مردان

مشاوره واتساپ مشاوره تلفنی رایگان – 02148679

در صورتی که فکر می‌کنید کاشت مو آقایان می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد می‌توانید همین حالا با کلینیک پوست و مو رز تماس بگیرید. این کلینیک با بهره‌برداری از به روزترین تکنیک‌ها و روش‌های کاشت مو در مردان شما را در رسیدن به ظاهری زیبا و دلخواه خود راهنمایی خواهد کرد.

کاشت مو در مردان

خط ویژه: 02148679

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

کاشت مو برای آقایان در چه مواردی استفاده می شود؟

طاسی با الگوی مردانه (MPB) اکثر آقایان را در برهه‌ای از زندگی خود تحت تاثیر قرار می‌دهد و برخی را دچار کم پشتی مو و برخی را دچار طاسی می‌کند. از بین این تعداد از مردان، گروهی به ایمپلنت مو روی می‌آورند تا موهای از دست رفته خود را مجددا به دست بیاورند. در حالت کلی عمل کاشت مو در مردان می‌تواند با توجه به اهداف مختلفی انجام شود و می‌تواند مشکلات ذکر شده را به طور شگفت انگیزی برطرف نماید. کافی است تا با یک پزشک متخصص صحبت کنید تا به راحتی شما را در مورد عمل پیوند مو مردان راهنمایی کند و تمامی اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهد. عمل کاشت مو در مردان در مواردی می‌تواند کاربرد دیگر داشته باشد و به منظور ترمیم و یا پوشاندن زخم و اسکار به کار گرفته شود. کاشت طبیعی مو در ناحیه مورد نظر به راحتی می‌تواند باعث پوشاندن اسکار و زخم شده و اعتماد به نفس را به فرد بازگرداند.

همچنین در برخی موارد کچلی و طاسی و ریزش مو می‌تواند دلایل ژنتیکی یا ارثی داشته باشد که باز هم عمل زیبایی پیوند مو موثر واقع خواهد شد.

کاشت مو برای آقایان در چه مواردی استفاده می شود؟

بهترین روش کاشت مو در مردان

کاشت مو در مردان یک عمل جراحی است که طی آن موها از ناحیه‌ای از سر که هنوز رشد سالم دارد برداشته می‌شوند و به قسمتی از پوست سر که رشد موی کمی دارد یا بدون مو باقی مانده است، پیوند زده می‌شود. برای پیوند موی موفق، باید موهای سالم کافی برای “قرض گرفتن یا استخراج کردن” روی سر خود داشته باشید؛ بدیهی است که اگر ناحیه طاسی بزرگتر از ناحیه پوشیده از مو باشد، احتمالاً ایمپلنت مو راه حل مناسبی برای درمان طاسی سر نیست. برای تعیین بهترین روش کاشت مو در مردان بهتر است آشنایی جزئی با هر یک از آن‌ها کسب کنیم.  رایج‌ترین این متدها عبارت هستند از:

کاشت مو به روش FUT

 طی این روش یک نوار کم ضخامت و نسبتا بزرگ به صورت بیضوی از ناحیه اهدا کننده (غالبا در پشت سر) برداشته می شود که باعث باقی ماندن یک نوار نازک سفید بر روی سر می‌گردد که البته با رشد موهای اطراف اسکار، در آینده پوشیده خواهد شد. هزینه کمتری نسبت به روش‌های مشابه مخصوصا روش FUE دارد، اما مزیتش این است که نیازی به تراشیدن موی سر ندارد.

کاشت مو FIT

 به این متد FUE نیز گفته می‌شود که روشی استاندارد و پیشرفته است و پس از پایان، جای هیچ زخمی باقی نمی‌گذارد زیرا نیازی به بخیه زدن ندارد. پزشکان با استفاده از FUE هر بار یک فولیکول مو از ناحیه اهدا کننده سر فرد (معمولا از ناحیه پشت سر) خارج کرده و سپس گرافت‌ها را به مناطق کم پشت یا طاس سر پیوند زده می‌زنند. این روش به صورت سرپایی طی 1 جلسه چند ساعته انجام می‌گیرد و طی آن حدود 800 الی 1000 واحد فولیکول مو در یک جلسه استخراج و پیوند زده می‌شود.

کاشت مو SUT

 به طور کلی کاشت مو به روش SUT همانند متد FUE است و تنها تفاوتشان در این است که این روش توسط یک دستگاه اتوماتیک و قلمی شکل اقدام به استخراج و پیوند حدود 3500 الی 10000 فولیکول مو می‌‌نماید. تعداد گرافت ذکر شده به منظور رفع کچلی‌های گسترده سر بسیار کاربردی می‌باشد.

کاشت مو میکروگرافت

طی پیوند مو به روش میکروگرافت که از جدیدترین و پیشرفته‌ترین تکنیک‌های کاشت مو است، پزشک از یک هولدینگ برقی به منظور استخراج فولیکول‌های مو از منطقه بانک مو استفاده می‌کند. غالبا برای انجام این روش ناحیه پشت سر را به عنوان بانک مو انتخاب می‌نمایند. روش میکروگرافت نسخه نیمه خودکاری است که از متد FUE پیروی می‌نماید و از فناوری متعلق به Venus Treatments بهره می‌برد. طی این روش فولیکول‌های مو توسط یک ابزار مخصوص که دارای قدرت مکش است از پوست سر خارج می‌شوند و به این ترتیب جراح نیازی به ایجاد برش در منطقه طاسی برای کاشت فولیکول‌های جدید مو ندارد.

همان طور که گفته شد تمامی روش‌های مذکور دارای یکسری نکات مثبت و منفی هستند که تصمیم‌گیری باید با توجه به شرایط و انتظارات بیمار با مشورت پزشک متخصص انجام شود. اما در حالت کلی کاشت مو FUE و کاشت مو به روش میکروگرافت را می‌توان در لیست بهترین روش کاشت مو در مردان قرار داد. زیرا مردان با توجه به موقعیت و شرایط کاری که دارند نمی‌توانند دوره نقاهت طولانی و ایجاد عوارض جانبی نظیر اسکار و زخم را تحمل کنند؛ و این دو روش دقیقا چیزی هستند که مردان بدون کمتری اذیتی می‌توانند به ظاهر زیبا و مورد نظر خود برسند.

ویژگی‌هاFUESUTFITFUT
نیاز به بیهوشینداردداردندارد. بی¬حسی موضعیدارد
برش در ناحیه اهدابرشی در ناحیه اهدا ایجاد نمی‌شودنیازی به ایجاد برش در ناحیه اهدا نداردنیاز به برش در ناحیه اهدا هستدر ناحیه اهدا برش ایجاد می‌شود.
نیاز به تراشیدن مودارد

ندارد

دارد

دارد

میزان تهاجمی بودنغیر تهاجمی

غیر تهاجمی

غیر تهاجمی

تهاجمی

مدت زمان کاشتزمان فرایند طولانی است و در چند جلسه انجام می‌شود.همه کاشت در یک جلسه انجام می‌شود.کاشت در چند جلسه انجام می‌شود و پروسه طولانی است.کاشت در چند جلسه انجام می‌شود.
مزایاتراکم موها زیاد است.
رشد موها مناسب است.
عمل جراحی انجام نمی‌شود و جای زخم و جراحت ندارد.
موها کاملا طبیعی یه نظر می‌رسند.
عمل جراحی انجام نمی‌شود و هیچ زخم و جراحتی نداریم.
طبیعی بودن موهای کاشته شده.
سالم ماندن فولیکول‌های برداشت شده بین مراحل کاشت.
تراکم بالای موهای کاشته شده.
نیاز به جراحی ندارد و ار بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود.
فرایند بهبود بعد از عمل سریع است.
روند بهبودی پس از عمل سریع است.
جای زخم و جراحتی وجود ندارد.
1. هزینه پایین نسبت به سایر روش‌ها.
2. بازدهی مناسب در مقایسه با سایر روش‌ها.

محدودیت های کاشت مو در مردان

در مورد مهم‌ترین دلایل انجام کاشت مو آقایان موارد و نکاتی وجود دارد که باعث خواهد شد شما را از انجام عمل پیوند مو منع کند و یا باعث شود تا پزشک متخصصی که پیوند مو را انجام خواهد داد دقت بیشتری بر روند درمانی شما داشته باشد. مهم‌ترین موضوعی که برای کاشت مو مطرح خواهد شد این است که شما باید از نظر یک پزشک متخصص زیبایی یک کاندید مناسب برای کاشت موی طبیعی باشید، یک کاندید مناسب برای پیوند مو کسی است که بیماری زمینه‌ای خاصی (مانند بیماری‌های انعقادی، فشار خون بسیار بالا، مشکلات قلبی غیر قابل کنترل و …) نداشته باشند و همچنین خط رویش موهای سرشان مشخص شده باشد.

افرادی که به مخدرهای مختلف اعتیاد دارند و یا سیگار می‌کشند بهتر است پیوند موی طبیعی انجام ندهند و یا اینکه قبول کنند برای مدتی باید از استعمال دخانیات پرهیز نمایند زیرا استعمال هرگونه دخانیات موجب کندی در روند بهبود و دوران نقاهت خواهد شد و در برخی موارد می‌تواند باعث ایجاد عفونت نیز شود. فراموش نکنید شما برای کاشت مو نیاز به بانک مو دارید در نتیجه بهترین افراد برای پیوند مو آقایان کسانی هستند که بانک موی مناسبی برای پیوند مو دارند و پزشک نیازی به استفاده از موهای نواحی دیگر بدن ندارد. یکی دیگر از موضوعات مهم مطرح شده در هنگام پیوند مو این است که بهتر است زیباجو به سنی برابر یا بیشتر از 25 سال داشته باشد زیرا از این سن به بعد الگوی ریزش مو مشخص خواهد شد و می‌توان امیدوار بود تا کاشت موی طبیعی مردان با موفقیت انجام گیرد. در حالت کلی کاشت مو در سنین پایین‌تر نتیجه دل‌انگیزی را به دنبال نخواهد داشت زیرا هنوز روند ریزش مو تکمیل نشده و ممکن است بعد از کاشت مو مجددا دچار ریزش شود.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش SUT

نحوه انجام کاشت مو در مردان

روند انجام عمل زیبایی کاشت مو بر روی کاغذ شاید ساده به نظر برسد اما دقت داشته باشید که برای انجام پیوند موی طبیعی باید حتما از یک پزشک متخصص و ماهر مشورت بگیرید و انجام کاشت مو را به وی بسپارید زیرا انجام ایمپلنت توسط پزشکان بی‌تجربه می‌تواند عوارض جانبی جبران ناپذیری را برای شما به همراه داشته باشد که می‌توانند آزار دهنده باشند. پزشک متخصص و ماهر قبل از انجام کاشت مو تمامی آزمایشات و سوابق پزشکی شما را کنترل خواهد کرد تا بهترین تصمیمات را در حین کاشت طبیعی موها اتخاذ نماید و سپس روش مناسب عمل کاشت مو برای شما انتخاب خواهد نمود.

با توجه به روش انتخاب شده فولیکول‌های مورد نیاز برای پیوند مو از بانک موی سر استخراج خواهد شد در نتیجه پزشک شما قادر خواهد بود تا بدون هیچ مشکلی روند پیوند طبیعی موها را انجام دهد. فولیکول‌های استخراج شده قبل از کاشت مو آماده سازی خواهند شد و سپس در حین پیوند مو هر یک در جای درست خود که از پیش تعیین شده است قرار خواهند گرفت.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش FIT

تاثیرات و نتایج مثبت کاشت مو در مردان

عمل کاشت مو در مردان دارای مزایا و معایب مختلفی است که از جمله مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. پیوند حجم مناسبی از فولیکول‌های مو در یک جلسه
  2. حصول نتیجه بسیار طبیعی بعد از پیوند مو
  3. کاشت مو برای مردانی با حجم موی بسیار کم و طاسی گسترده بسیار مناسب است
  4. هزینه اقتصادی نسبت به سایر روش‌های دائمی و نیمه دائمی
  5. دوره نقاهت آن بسیار کوتاه است
  6. میزان خونریزی طی عمل و کبودی بعد از آن بسیار جزئی می‌باشد

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش ترکیبی

هزینه کاشت مو در مردان

هزینه کردن بابت کاشت مو مردان به نوعی سرمایه‌گذاری بابت داشتن چهره‌ای زیبا و جوان‌تر محسوب می‌شود و هرگز نباید نگران هزینه‌های زیاد آن بود. البته هزینه کاشت مو برای آقایان به عوامل متعددی بستگی دارد که از جمله مهم‌ترین عوامل موثر بر هزینه کاشت مو در مردان می‌توان به میزان ریزش مو، کیفیت، نوع روش کاشت مو انتخابی، تجهیزات کلینیک، تخصص پزشک مربوطه، تراکم بانک مو، انتظار زیباجو از نتیجه کاشت و … اشاره کرد. بنابراین بابت اطلاع از هزینه کاشت باید به صورت حضوری نزد پزشک انتخابی خود بروید تا بررسی‌های لازم را انجام داده و هزینه مربوطه را بیان کند.

البته توصیه می‌شود هرگز به دلیل قیمت پایین کلینیک‌های ارزان‌تر را انتخاب نکنید چرا که موضوع بحث زیبایی ظاهری است که تا آخر عمر همراه شما خواهد بود. مرکز تخصصی پوست و مو رز مفتخر است که با ارائه بهترین و آخرین متدها شما را در رسیدن به مو دلخواه همراهی کند. شما می‌توانید بابت اطلاع از شرایط و همچنین هزینه کاشت مو در مردان با ما در تماس باشید. تمامی عملیات کاشت مو و ابرو در کلینیک رز به صورت انحصاری توسط پزشک متخصص دکتر روحانی انجام می‌شود.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو با کارشناسان بخش زیبایی کلینیک پوست و مو رز تماس بگیرید.

0/5 (0 نظر)

منبع
manual

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره رایگان واتساپ