کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
کاشت مو در مردان

کاشت مو در مردان – تاثیرات،نحوه انجام و محدودیت های آن

یکی از بزرگ‌ترین معضلاتی که مردان این روزها با آن روبرو هستند مشکلات مرتبط با ریزش مو است که به نوعی یک امر ذاتی و ژنتیکی محسوب خواهد شد و به مرور زمان پس از گذشت چند ساعت ریزش مو در مردان آغاز خواهد شد، البته زنان نیز با مشکلاتی در مورد ریزش مو مواجه هستند اما این آمار در بین مردان بیشتر به چشم خواهد خورد، یکی از قطعی‌ترین درمان‌هایی که برای این مشکلات پیشنهاد شده است کاشت مو می‌باشد. عمل زیبایی کاشت مو به راحتی این قابلیت را ایجاد خواهد کرد تا ظاهر خود را به صورت کامل دگرگون کنید و بتوانید اعتماد به نفس از دست رفته خود را مجددا بازگردانید تا بتوانید در جوامع عمومی حضور موثرتر و قوی‌تری داشته باشید.

کاشت مو برای آقایان در چه مواردی استفاده می شود؟

عمل زیبایی کاشت مو می‌تواند با توجه به اهداف مختلفی انجام شود زیرا برخی از مردان تنها با مشکل کم پشت بودن مو مواجه هستند و یا برخی به صورت کامل طاس می‌باشند. پیوند مو در تمامی این موارد می‌تواند مشکل افراد را برطرف نماید کافی است تا با یک پزشک متخصص صحبت کنید تا به راحتی شما را در مورد عمل زیبایی کاشت مو راهنمایی کند و تمامی اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهد.

کاملا واضح و مبرهن است که کاشت طبیعی مو برای جلوگیری از ادامه روند ریزش مو و زیبایی سر و چهره استفاده خواهد شد که در واقع پوشش دهنده عیب‌ها و نقص‌هایی است که به واسطه ریزش مو به وجود آمده است. ریزش مو نیز دلایل بسیار متعددی دارد و در نتیجه اگر ریزش مو با توجه به هر دلیلی رخ دهد کاشت مو می‌تواند یک راه حل مناسب برای رفع مشکلات باشد.

عمل زیبایی کاشت مو در مواقعی به جهت ترمیم و یا پوشاندن زخم و اسکار استفاده خواهد شد به نوعی که در قسمتی از سر یک فرد زخمی به وجود آمده و به واسطه یک ضربه نه تنها زیبایی چهره از بین رفته بلکه نقص کاملا نمایان شده و موهای آن ناحیه نیز از بین رفته‌اند در نتیجه در چنین مواقعی یکی از بهترین راه حل‌های موجود کاشت موی طبیعی می‌باشد. کاشت مو در ناحیه ذکر شده به راحتی می‌تواند باعث پوشاندن اسکار و زخم شده و اعتماد به نفس را به فرد بازگرداند. همچنین در برخی موارد کچلی و طاسی و ریزش مو می‌تواند دلایل ژنتیکی یا ارثی داشته باشد که باز هم عمل زیبایی پیوند مو در این موارد موثر خواهد بود.

 

کاشت مو برای آقایان در چه مواردی استفاده می شود؟

 

برخی افراد هم برای پر پشت شدن موهای سر خود نسبت به انجام عمل زیبایی پیوند طبیعی مو اقدام خواهند کرد و همچنین در مواردی مشاهده شده است که کاشت مو برای بیمارانی انجام شده که بر اثر بیماری و یا راه‌های درمانی مختلف موهای سر خود را از دست داده‌اند و یا موهای سر آن ها کم پشت شده است.

محدودیت های کاشت مو در مردان

علاوه بر تمامی مواردی که به نوعی یکی از مهم‌ترین دلایل انجام کاشت مو محسوب می‌شود، موارد و نکاتی نیز وجود دارد که باعث خواهد شد شما را از انجام عمل زیبایی پیوند مو منع کند و یا باعث شود تا پزشک متخصصی که پیوند مو را انجام خواهد داد دقت بیشتری به روند درمانی شما داشته باشد. مهم‌ترین موضوعی که برای کاشت مو مطرح خواهد شد این است که شما باید از نظر یک پزشک متخصص زیبایی یک کاندید مناسب برای کاشت موی طبیعی باشید، یک کاندید مناسب برای پیوند مو کسی است که بیماری خاصی نداشته و خط رویش موهای سر وی مشخص شده باشد یعنی تا پایان زمان ریزش معمولا از انجام عمل زیبایی کاشت مو جلوگیری خواهد شد.

افرادی که اعتیاد داشته و یا سیگار می‌کشند بهتر از پیوند موی طبیعی انجام ندهند و یا اینکه قبول کنند برای مدتی باید از استعمال دخانیات پرهیز نمایند زیرا این کار باعث کندی در روند بهبود و دوران نقاهت خواهد شد و در برخی موارد می‌تواند باعث ایجاد عفونت نیز شود. فراموش نکنید شما برای کاشت مو نیاز به بانک مو دارید در نتیجه بهترین افراد برای کاشت مو کسانی هستند که بانک موی مناسبی برای عمل زیبایی پیوند مو دارند و پزشک نیازی به استفاده از موهای نواحی دیگر بدن ندارد.

یکی دیگر از موضوعات مهم مطرح شده در هنگام پیوند مو این است که بهتر است بیمار به سن قانونی یا 18 سال رسیده باشد زیرا در این سن سیکل ریزش مو به نوعی مشخص خواهد شد و می‌توان امیدوار بود تا کاشت موی طبیعی با موفقیت انجام شود. در حالت کلی عمل زیبایی کاشت مو در سنین زیر 18 سال تاثیر چندانی ندارد زیرا هنوز روند ریزش مو آغاز نشده و یا تکمیل نخواهد شد.

نحوه انجام کاشت مو در مردان

روند انجام عمل زیبایی کاشت مو بر روی کاغذ شاید ساده به نظر برسد اما دقت داشته باشید که برای انجام پیوند موی طبیعی باید حتما از یک پزشک متخصص و ماهر این درخواست را داشته باشید و انجام کاشت مو توسط پزشکان بی‌تجربه می‌تواند عوارض جانبی و خطراتی را برای شما به همراه داشته باشد که گاها کمی آزار دهنده است. پزشک متخصص و ماهر قبل از انجام کاشت مو تمامی آزمایشات و سوابق پزشکی شما را کنترل خواهد کرد تا بهترین تصمیمات را در حین کاشت طبیعی موها اتخاذ نماید. سپس روش مناسب عمل زیبایی کاشت مو برای شما انتخاب خواهد شد.

با توجه به روش انتخاب شده فولیکول‌های مورد نیاز برای پیوند مو از بانک موی سر استخراج خواهد شد در نتیجه پزشک شما قادر خواهد بود تا بدون هیچ مشکلی روند پیوند طبیعی موها را انجام دهد. فولیکول‌های استخراج شده قبل از کاشت مو آماده سازی خواهند شد و سپس در حین عمل زیبایی پیوند مو هر یک در جای درست خود که از پیش تعیین شده است قرار خواهند گرفت.

تاثیرات و نتایج مثبت کاشت مو در مردان

هیچ کسی نمی‌تواند از نتایج و تاثیرات چشم گیر کاشت مو غافل شود زیرا طاسی و کچلی مشکلی است که هر کسی با آن روبرو شده و یا حداقل آشنایی دارد. کچلی و طاسی می‌تواند در زندگی اجتماعی فرد نیز تاثیراتی را داشته باشد در صورتی که پس از انجام عمل زیبایی hair transplant فرد به راحتی به زندگی خود ادامه داده و حتی نیازی به بستری شدن نیز ندارد. موهای جدید کاشته شده پس از مدتی روند رشد طبیعی خود را به دست خواهند آورد و این‌گونه می‌توان شاهد بود که فرد زیبایی و اعتماد به نفس خود را به دست آورده و اکنون احساس بهتری نسبت به چهره خود دارد.

با توجه به اینکه فولیکول‌های مورد نیاز برای پیوند مو توسط پزشک متخصص و تیم حرفه‌ای از بدن خود بیمار استخراج خواهد شد در نتیجه نتایج و تاثیرات به دست آمده کاملا طبیعی بوده و بیمار می‌تواند شاهد یک خط رویش طبیعی بر روی سر خود باشد. تارهای موی رشد کرده پس از عمل زیبایی کاشت مو هیچ تفاوتی با تارهای موی کناری نخواهد داشت زیرا پزشک متخصص نزدیک ترین فولیکول‌ها را از نوع رنگ و جنس انتخاب خواهد کرد و این موضوع تا حد زیادی بر نتایج به دست آمده تاثیر خواهد داشت.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ