کاشت مو

کاشت مو به روش safer

هم اکنون شاهد روی کار آمدن روش‌های مختلفی جهت کاشت موی طبیعی هستیم؛ از جمله یکی از این روش‌ها که استفاده از آن جدیدا مرسوم شده کاشت مو به روش safer است. در این روش که بسیاری آن را با نام کاشت مو اتوماتیک می‌شناسند از  دستگاه‌های اتوماتیک به منظور برداشتن فولیکول مو از بانک مو استفاده می‌کنند. در نتیجه تمامی گرافت‌های مو با موفقیت برداشته و در محل مورد نظر کاشته می‌شوند. کاشت مو به روش سیفر نیز همانند بسیاری از روش‌های دیگر با یکسری مزیت‌ها و معایبی همراه است که باعث می‌شود توسط پزشکان ترجیح داده شود. برای آشنایی بیشتر با روش پیوند مو اتوماتیک به روش safer در این مقاله همراه ما باشید.

مراحل کاشت مو به روش safer

مثل تمامی روش‌های پیوند مو کاشت مو طبیعی با روش safer نیز ملزم به انجام سه مرحله اساسی است. برای انجام یک کاشت موفقیت‌آمیز باید تمامی این مراحل با دقت بسیار بالایی توسط پزشک متخصص انجام شود. این مراحل کاشت مو به روش safer به ترتیب عبارتند از:

 1. آماده‌سازی بانک مو برای برداشت فولیکول‌های مو مورد نیاز که با استریل کردن و اعمال بی‌حسی در آن ناحیه همراه است.
 2. برداشتن گرافت‌ها از بانک مو که اصلی‌ترین تفاوت پیوند طبیعی مو با روش safer با سایر روش‌های موجود است. به این صورت که گرافت‌ها به کمک یک دستگاه اتوماتیک مخصوص برداشته می‌شوند.
 3. آماده‌سازی گرافت‌های برداشته شده در زیر میکروسکوپ‌های مخصوص انجام می‌شود تا در مرحله بعدی پزشک بتواند آن‌ها را در ناحیه مورد نظر قرار دهد.
 4. چهارمین و آخرین مرحله مربوط به آماده‌سازی محل کاشت و قرار دادن گرافت‌های آماده شده در ناحیه از پیش تعیین شده است. در این مرحله محل کاشت استریل و بی‌حس شده و سپس با اعمال سوراخ‌های میکرو گرافت‌ها بر روی سر توسط دستگاه‌های اتوماتیک بدون اعمال دست قرار می‌گیرند.

همان طور که متوجه شدید در روش سیفر مراحل برداشت و کاشت گرافت به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. بنابراین به دلیل اینکه تمامی مراحل کار بدون اعمال دست و توسط دستگاه اتوماتیک انجام می‌شود امکان خطا و عدم موفقیت در آن بسیار پایین بوده و بیمار می‌تواند بعد از سپری کردن دوره نقاهت بسیار کوتاهی به ظاهر دلخواه خود رسیده و از زیبایی چهره خود لذت ببرد.

مزایا کاشت موی طبیعی به روش safer

بدون شک آنچه باعث شده امروزه افراد زیادی به انجام کاشت مو به روش سیفر روی آورند مزایای قابل توجه آن است. اگر بخواهیم برآوردی از مزایا کاشت موی طبیعی به روش safer داشته باشیم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نوشته های مشابه
 1. بالا بودن سرعت کار در مقایسه با سایر روش‌های مشابه
 2. عوارض جانبی احتمالی آن به دلیل استفاده از دستگاه‌های اتوماتیک بسیار کم است.
 3. به دست آمدن تراکم موی بالا در ناحیه کاشت
 4. موفقیت بالای کاشت در نتیجه استفاده از دستگاه‌های اتوماتیک در مرحله برداشت و کاشت گرافت‌ها
 5. کوتاه بودن دوره نقاهت بیمار بعد از اتمام کاشت
 6. عدم ایجاد زخم‌های عمیق و خونریزی
 7. امکان استفاده از بانک موهای متنوع برای افرادی که بانک مو ضعیفی دارند
 8. غیر تهاجمی بودن کاشت موی به روش safer که با رضایت اکثر بیماران همراه است.
 9. عدم نیاز به پانسمان‌های اذیت کننده
 10. عدم وجود احتمال عفونت و سایر عوارض جانبی احتمالی
 11. امکان انجام کاشت مو در چندین مرحله به دلیل استفاده کردن از بانک موهای متفاوت

مزایا کاشت مو به روش safer

معایب کاشت موی طبیعی با روش سیفر

با اینکه روش سیفر موفق شده با داشتن مزایای قابل توجهی توانسته در بین مردم محبوبیت بالایی پیدا کند اما با یک سری محدودیت‌ها نیز همراه است که می‌تواند برای بسیاری از افراد نکته منفی بزرگی محسوب شود. از جمله مهم‌ترین معایب کاشت موی طبیعی با روش سیفر در زیر آورده شده‌اند:

 1. از آنجایی که در این روش از برداشتن‌های نواری برای به دست آوردن گرافت‌ها استفاده نمی‌کنند تعداد گرافت‌های نهایی کمتر خواهد بود. به عنوان مثال حداکثر تعداد گرافت‌هایی که در یک جلسه با تبحر و تخصص بالایی می‌توان به دست آورد چیزی در حدود ۴۰۰۰ خواهد بود.
 2. انجام این روش به تخصص و تسلط بالایی نیاز داشته و برای انجام آن باید در انتخاب کلینیک و پزشک حساسیت بالایی به خرج دهید.
 3. در صورتی که پزشک نتواند هماهنگی بین تعداد و تارهای مو را ایجاد کند نتیجه نهایی چندان خوش‌آیند نخواهد بود.
 4. افراد با سابقه بیماری‌هایی نظیر دیابت پیشرفته، فشار خون، مشکلات التهابی پوست سر یا طاسی نقطه‌ای یا منطقه‌ای نمی‌توانند از این روش برای کاشت مو استفاده کنند.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش SUT

 

عوارض احتمالی کاشت مو به روش safer

هزینه پیوند موی اتوماتیک به روش safer

در روش کاشت مو safer مثل هر روش کاشت دیگر پارامترهای گوناگونی نظیر میزان طاسی بیمار تعداد گرافت‌های مورد نیاز دستمزد پزشک و امکانات کلینیک در قیمت نهایی کار تاثیر گذار خواهد بود. به همین دلیل تنها راه برای اطلاع از هزینه پیوند موی اتوماتیک به روش safer بررسی‌های لازم می‌باشد. همان طور که گفته شد این روش مستلزم تبحر و تخصص بالای پزشک متخصص است. بنابراین شدیدا تاکید می‌کنیم که هرگز کیفیت کار را فدای قیمت نکرده و در انتخاب پزشک و کلینیک حساسیت بالایی به خرج دهید. چرا که عواقب این کار می‌تواند هزینه‌های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. برای اطلاع از هزینه پیوند مو به روش سیفر با مشاورین زیبایی کلینیک پوست و مو رز تماس حاصل فرمایید. خط ویژه: 02148679

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ