کاشت مو
موضوعات داغ

کاشت مو به روش FUT – صفر تا 100 کاشت مو اف یو تی

موها تاثیر بسیار بالایی در زیبایی چهره افراد دارند. این روزها به دلیل داشتن سبک زندگی و رژیم غذایی غلط بسیاری از افراد از مشکل ریزش شدید مو و طاسی سر رنج می‌برند. خوشبختانه روش‌های مختلفی برای درمان این مشکل روی کار آمده‌اند. یکی از بهترین و موثرترین این روش‌ها کاشت مو به روش اف یو تی است. پیوند مو به روش FUT یکی از پیشرفته ترین روش های کاشت مو در افرادی که میزان طاسی در سر آن‌ها زیاد است و نیاز به کاشت مو در حجم بالا دارند، پیوند مو به روش FUT می باشد.

شما باید قبل از تصمیم گیری برای کاشت مو به روش FUT، مزایا و معایب این روش را به طور کامل بشناسید و بدانید در طول عمل کاشت چه کارهایی انجام می شود و شرایط بعد از کاشت به چه نحو خواهد بود تا بتوانید تصمیم گیری درستی داشته باشید.

مشاوره سریع و رایگان کاشت مو با پزشک متخصص

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

اینفوگرافیک راهنمای کاشت مو به روش fut

مشاوره واتساپ مشاوره تلفنی رایگان – 02148679

کاشت مو به روش FUT چگونه است ؟

کاشت مو به روش FUT مختص آن دسته از افرادی است که دچار ریزش مو گسترده شده‌اند. طی این متد که در کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز انجام می‌شود، پزشک یک لایه (فلپ) از پوست سر را که حاوی تعداد مناسبی از فولیکول‌های مو است را برداشته و سپس جای آن را بخیه می‌زند که نتیجه این بخیه، باقی ماندن یک جای زخم خطی می‌باشد. فولیکول‌های برداشته شده از پشت سر، توسط تکنسین‌ها به دسته‌ای از گرافت‌ها تقسیم می‌شود که تقریبا هر کدام از آن‌ها دارای یک یا دو فولیکول مو خواهند بود.

عکس قبل و بعد کاشت مو به روش اف یو تی

پس از این که بهترین و مقاوم‌ترین فولیکول‌ها با استفاده از میکروسکوپ انتخاب شدند، برای پیوند به ناحیه طاسی، آماده خواهند شد؛ بنابراین نتیجه حاصل از این متد بسیار طبیعی خواهد بود. هر زیباجو در یک جلسه پیوند مو به روش FUT، می‌تواند حدود 5000 تا فولیکول مو پیوند بزند که عدد بسیار قابل قبول مخصوصا برای آن دسته از افرادی است که دچار طاسی‌های گسترده می‌باشند.

کاشت مو به روش FUT در کلینیک رز

پیوند مو به روش FUT چگونه انجام می شود ؟

پروسه کاشت مو به روش FUT نیازمند دقت است و مهارت زیاد دستان یک پزشک کارکشته را می‌طلبد. در حالت کلی، عمل کاشت پیچیده است و ممکن است بین 4 الی 8 ساعت طول بکشد؛ این مراحل به طور خلاصه در زیر آورده شده‌اند:

 1. جلسه مشاوره: قبل از هر کاری، پزشک باید یک جلسه مشاوره و معاینه با زیباجو داشته باشد. در معاینات اولیه، میزان و نوع مشکل طاسی تعیین می‌شود و سپس با مشورت پزشک، روش مناسب درمانی (به عنوان مثال روش FUT) انتخاب می‌گردد.
 2. آزمایش و بررسی موهای فرد: در این مرحله، از موهای بیمار عکس‌برداری می‌شود تا در صورت نیاز در پرونده او موجود باشد. با معاینه سر و موهای زیباجو، میزان آسیب و محل مورد نیاز برای کاشت مو تعیین می‌گردد.
 3. تعیین خط رویش مو: در این مرحله، پزشک متخصص ضمن مشورت با زیباجو، محل و تعداد فولیکول مورد نیاز برای کاشت را تعیین کرده و با استفاده از یک مارکر، خط رویش مو را روی سر می‌کشند. برای کاشت مو به روش FUT الزامی برای تراشیدن مو نمی‌باشد.
 4. بی‌حسی موضعی: به منظور حفظ آرامش زیباجو طی روند کاشت، ناحیه بانک و گیرنده مو با استفاده از داروهایی نظر لیدوکائین تحت بی‌حسی قرار خواهند گرفت.
 5. برداشتن نوار فولیکولی از پشت سر: پزشک یک ناحیه که حاوی تراکم بالای مو باشد (در ناحیه پشت سر) را انتخاب کرده و با استفاده از ابزارهای پزشکی، اقدام به جدا کردن یک لایه (فلپ) پوستی از سر می‌نماید. بعد از برداشت نوار، به منظور جلوگیری از عفونت و بهبود سریع‌تر، ناحیه مورد نظر تحت بخیه قرار می‌گیرد.
 6. پالایش فولیکول‌ها زیر میکروسکوپ: پس از برداشت نمونه، یک تکنسین ماهر زیر میکروسکوپ، فولیکول‌ها را از یکدیگر جدا کرده و سپس آن‌ها را به صورت دسته‌های دو یا سه تایی در می‌آورد و برای کاشت به ناحیه طاسی آماده می‌کند.
 7. کاشت گرافت‌های پردازش شده در محل مورد نظر: پس از آماده‌سازی و ایجاد برش در ناحیه گیرنده، گرافت‌ها به طرز ماهرانه‌ توسط پزشک در منطقه طاسی قرار می‌گیرند. برای انجام پیوند مو در ناحیه مورد نظر، برش‌های بسیار ریزی در پوست سر ایجاد می‌شود و سپس واحدهای فولیکولی مو به این نواحی وارد می‌شوند.
 8. پایان جلسه کاشت مو: پس از انجام فرآیند کاشت که حدود 5 تا 8 ساعت ممکن است طول بکشد، نکات مراقبتی به فرد گوشزد می‌شود و داروهای مورد نیاز نیز نسخه خواهند شد. در پایان از موادی مثل مواد ضد عفونی کننده در پوست ناحیه مورد نظر استفاده شده و پس از پانسمان، پوست سر پوشانده خواهد شد. حدود 5 تا 7 روز پس از عمل، موهای ناحیه کاشت شده دچار ریزش می‌شوند که جای نگرانی ندارند؛ زیرا فقط ساقه‌های مو دچار ریزش می‌شوند و جای فولیکول‌ها امن است. فولیکول‌های کاشت شده از هفته هشتم شروع به رشد می‌کنند و رشد آن‌ها دائمی خواهد بود.

فرآیند کاشت1.جراح خط موی جدید شما را با مارکر مشخص می‌کند
2.برای بی‌حس شدن پوست سر، از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود.
3.موهای محل اهدا کننده فولیکول، کوتاه می شود (در حد دو میلی متر)
4.جراح نواری از پوست سر را که حاوی فولیکول مو است را برمیدارد.
5.یک تکنسین فولیکول‌های موی جداگانه را از نوار خارج کرده و آنها را برای پیوند آماده می‌کند.
6.جراح پوست سر شما را با بخیه می‌بندد.
7.سپس فولیکول‌های مو به شکلی که طبیعی به نظر برسد، به قسمت‌های طاس سر وارد می‌شوند.
8.آنتی بیوتیک و بانداژ به پوست سر زده می‌شود.
نتایج نهایی1.نتایج بسیار طبیعی با خط رویش موی طبیعی
2.پرتراکم بودن موها
3.دائمی بودن نتیجه
مراقبت‌ها1.منطقه کاشت را ماساژ ندهید
2.دلمه‌های ایجاد شده را نکنید
3.از قرارگیری مستقیم در برابر آفتاب شدید خودداری کنید
4.از شامپو و لوازم مراقبت از مو خشن استفاده نکنید
5.تا مدتی از ورزش و فعالیت‌های سنگین دور بمانید
6.داروهای تجویز شده توسط پزشک را به طور منظم مصرف کنید

همه چیز درمورد کاشت مو به روش FUT در کلینیک پوست و مو رز

کاندید مناسب کاشت مو به روش اف یو تی fut

یکی از سوال‌هایی که در ارتباط با موضوع کاشت مو پرسیده می‌شود؛ این است که چه کسانی کاندید مناسب کاشت مو به روش اف یو تی fut هستند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم از آنجایی که پیوند مو به روش FUT یک روش سنتی و تهاجمی است و افراد بسیاری می‌توانند از آن بهره ببرند؛ اما تهاجمی بودن آن باعث شده تا در صورت رعایت نکردن موارد بهداشتی، عوارض جانبی شدیدی مانند عفونت کردن جای بخیه، برای زیباجو به‌ وجود آید، البته در این میان افرادی هستند که کاشت  به روش اف یو تی به ایشان بیشتر توصیه می‌شود؛ این افراد عبارتند از:

 1. تمام زنان و مردان بالغی که ریزش مو در آن‌ها به هر دلیلی بسیار شدید بوده و دوست دارند موهایی پرپشت با ظاهری طبیعی داشته باشند.
 2. افرادی که به دنبال ظاهری طبیعی هستند روش کاشت FUT پیشنهاد می‌شود. با انتخاب این روش تغییری بزرگ اما نامحسوس در زیبایی چهره ایجاد خواهد شد.
 3. برای افرادی که به دنبال روشی دائمی و بدون دردسر برای داشتن موهایی پرپشت هستند بهره‌مندی از این روش شدیدا توصیه می‌شود.
 4. اگر جز دسته‌ای از افراد هستید که مشغله کاری زیادی داشته و فرصت زیادی برای صرف کردن جهت کاشت مو ندارید روش اف یو تی توصیه ما به شما است. زیرا این روش در مقایسه با روش‌های مشابه کاشت مو و ابرو به مدت زمان کمتری احتیاج داشته و خیلی سریع انجام می‌شود.

مقایسه کاشت مو fut با fit

 1. تفاوت اصلی بین دو روش کاشت مو FIT (یا همان FUE) و کاشت مو FUT در نحوه استخراج مو از ناحیه اهدا کننده (بانک مو) است. در کاشت مو FUT یک نوار پوستی حاوی فولیکول مو از پشت سر برداشته می‌شود، در حالی که در طول کاشت مو FIT پیوند واحدهای فولیکولی به صورت جداگانه و تکی (منفرد) انجام می‌شود.
 2. برداشتن نوار مو از پشت سر در روش اف یو تی منجر به ایجاد یک اسکار خطی می‌گردد، در حالیکه اسکار حاصل از استخراج مو طی متد FIT مانند یک نقطه کوچک به نظر می‌‌رسد و منجر به ایجاد کمترین و نامحسوس‌ترین میزان اسکار در پشت یا کنار سر می‌گردد.
 3. کاشت مو به روش FUT معمولاً زمان کمتری نسبت به کاشت موی FUE دارد، اگرچه این زمان به شرایط متقاضی و تعداد کلی موهای کاشته شده بستگی دارد.
 4. نتیجه نهایی هردو روش در صورت انتخاب پزشک و کلینیک معتبر و باتجربه، پرتراکم و طبیعی خواهد بود.
 5. روش FUT بیشتر مناسب افرادی است که دچار طاسی‌های گسترده هستند و FIT به افرادی پیشنهاد می‌شود که با کاهش حجم مو یا غقب رفتن خط مو درگیر هستند.

کاشت مو اف یو تی چند ساعت طول می‌کشد ؟

تعیین زمان دقیق کاشت مو به روش FUT معمولا کار آسانی نیست زیرا این زمان به شرایط خاصی همچون وضعیت فیزیولوژی متقاضی، سن او، شرایط سلامتی فرد، میزان طاسی، میزان تراکم موی مورد نظر زیباجو، مهارت و میزان سرعت عمل پزشک بستگی دارد. در حالت کلی کاشت موی اف یو تی به طور میانگین بین 4 تا 8 ساعت طول می‌کشد.

دوره نقاهت پس از پیوند اف یو تی

 1. شما می‌توانید ظرف گذشت 3 الی 5 روز بعد از ایمپلنت به سر کار خود بازگردید؛ اما در این مدت ممکن است روی سرتان پانسمان وجود داشته باشد. با پزشکتان در مورد مدت زمانی که لازم است پانسمان داشته باشید صحبت کنید.
 2. حدود 10 الی 20 روز باید به صورت حساس و منظم از جای زخمتان مراقبت کنید و بهداشت آن را حفظ نمایید.
 3. بهبودی زخم نواحی اهدا کننده و دریافت کننده فولیکول مو پس از کاشت موی FUT حدود 5 هفته طول می‌کشد.
 4. برای حصول بهبودی سریع‌تر لازم است که داروها و پمادهای تجویز شده توسط پزشکتان را به طور منظم مصرف کنید.
 5. در دوران نقاهت بعد از اف یو تی درد و ناراحتی زیادی را تجربه نخواهید کرد با این حال ممکن است برای آسایش بیشتر نیاز به مصرف مسکن‌های ملایم داشته باشید.
 6. لازم است تا پایان دوره نقاهت تعیین شده توسط پزشکتان، از انجام فعالیت‌هایی که موجب افزایش جریان خون (مانند ورزش کردن، فعالیت‌های سنگین، فعالیت‌های جنسی و …) می‌شوند، پرهیز نمایید تا خطر خونریزی و آسیب به پیوندها را کاهش دهید.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش SUT 

مزایای پیوند مو به روش اف یو تی

مزایای کاشت مو به روش FUT

 1. نیاز به تراشیدن موی سر ندارد
 2. پیوند حجم مناسبی از فولیکول‌های مو در یک جلسه
 3. نتیجه بسیار طبیعی حاصل از کاشت
 4. مناسب برای افرادی با حجم موی بسیار کم و طاسی گسترده
 5. هزینه اقتصادی نسبت به سایر روش‌ها

معایب استفاده از پیوند مو به روش FUT

 1. ایجاد جای زخم در ناحیه برداشت مو
 2. وجود عوارضی مانند قرمزی و خارش در طی بی‌حسی
 3. امکان عفونت در ناحیه پیوند
 4. دوره بهبودی نسبتا طولانی

شما می توانید برای اطلاع از هزینه ها و اطلاعات بیشتر در مورد نحوه کاشت مو به روش FUT، با مشاوران ما در کلینیک پوست و مو رز از طریق شماره گیری 02144067005 ارتباط برقرار کنید.

توصیه های مورد نیاز قبل از کاشت مو به روش FUT

توصیه های مورد نیاز قبل از کاشت مو به روش FUT

قبل از انجام عمل کاشت مو به روش FUT، رعایت برخی نکات ضروری می باشد. از جمله:

 1. داروهای مصرفی خود را به طور کامل به پزشک خود اطلاع دهید.
 2. در صورت مصرف داروی خاص مثل اسپری استنشاقی، آن را در روز عمل همراه خود داشته باشید.
 3. قبل از انجام عمل، پوست ناحیه مورد نظر نباید دچار آفتاب سوختگی شده باشد.
 4. عدم استفاده از داروهای ضدالتهابی غیر استروئیدی (NSAID) از یک هفته قبل از کاشت
 5. عدم استفاده از داروهایی که امکان خونریزی را بالا می برند، مثل ویتامین E و ویتامین B و داروهایی مثل آسپرین و سایر رقیق کننده‌های خون
 6. عدم مصرف دخانیات و الکل تا دو هفته قبل از کاشت
 7. رعایت برنامه شستشوی موهای ناحیه اهدا کننده که توسط پزشک ارائه می‌شود.
 8. عدم مصرف نوشیدنی‌های کافئین‌دار

مطالب بیشتر: کاشت مو ترکیبی 

مراقبت های مورد نیاز پس از عمل کاشت مو به روش FUT

پس از انجام عمل جراحی و کاشت مو به روش FUT نیز رعایت برخی نکات الزامی می‌باشد. این نکات عبارتند از:

 1. از لمس کردن و ماساژ دادن منطقه کاشت شده خودداری نمایید.
 2. دستورالعمل‌های شستشوی مو پس از عمل کاشت مو را از پزشک دریافت و به طور کامل اجرا نمایید.
 3. از داروهای تجویزی توسط پزشکتان به طور منظم استفاده کنید.
 4. تا 2 هفته از مصرف سیگار و دخانیات خودداری کنید (می توانید برای آگاهی بیشتر به مقاله تاثیر سیگار کشیدن قبل از کاشت مو در سایت ما سر بزنید.)
 5. تا 3 هفته در معرض مستقیم نور آفتاب و اشعه UV (مانند سالن سولاریوم و …) قرار نگیرید.
 6. تا 1 ماه پس از کاشت، فعالیت‌های شدید ورزشی انجام ندهید.
 7. فعالیت جنسی خود را حداقل 1 هفته به تاخیر بیاندازید.

نحوه شستشو سر پس از انجام عمل کاشت مو به روش FUT

نحوه شستشو سر پس از انجام عمل کاشت مو به روش FUT

در روز اول پس از عمل پیوند مو به روش FUT، امکان دارد خونریزی بسیار جزئی در ناحیه سر وجود داشته باشد که برای پاک کردن آن‌ها می‌توان از یک گاز استرل یا دستمال تمیز استفاده نمود. به این منظور، گاز را با استفاده از محلول مورد نظر پزشک، کمی مرطوب کرده و به آرامی روی مناطق مورد نظر بمالید. شما از روز دوم به بعد احتمالا می‌توانید موهای خود را بشویید که توصیه می‌شود برای این کار از دوش مستقیم استفاده ننمایید.

بهتر است از یک کاسه یا چیزی شبیه به آن برای ریختن آب به سر خود استفاده کنید. از روز سوم می‌توان استحمام روتین را از سر گرفت، اما همچنان باید از شانه کردن و خشک کردن موها خودداری کرد. از روز پنجم به بعد، شما می‌توانید مانند همیشه موهای خود را بشویید. اگر سوالی برایتان مطرح می‌شود یا نگرانی دارید، آن را با پزشک خود در میان بگذارید.

مطالب بیشتر: آشنایی با کاشت مو به روش FIT

عوارض ناشی از کاشت مو به روش FUT

همانند بسیاری از متدهای مراقبت از زیبایی، کاشت مو به روش FUT نیز دارای برخی عوارض جانبی می‌باشد که معمولا بسیار نادر هستند و معمولا زمانی اتفاق می‌افتند که برای کاشت، به یک مرکز نامعتبر و پزشک کم تجربه مراجعه کرده باشید. به هر حال این عوارض ممکن است شامل موراد زیر باشد:

 1. ایجاد بافت اسکار و جای زخم در ناحیه بانک مو
 2. آسیب عصبی
 3. تورم و کبودی صورت و ناحیه اطراف چشم
 4. ایجاد جوش و آکنه در محل رویش مو
 5. واکنش‌های آلرژیک
 6. فولیکولیت یا التهاب فولیکول ها در اثر آلودگی با عوامل میکروبی
 7. ریزش مو بعد از کاشت در اطراف ناحیه بانک مو
 8. تغییر در بافت مویی و عدم همخوانی موهای پیوند شده با موهای خود فرد

مطالب بیشتر: ریزش مو بعد از کاشت مو

هزینه کاشت مو به روش FUT

پیوند مو به روش FUT در مقایسه با سایر روش‌های کاشت مو از هزینه کمتری برخوردار است؛ اما در حالت کلی نباید از یک کاشت مو موفق انتظار ارزان بودن را داشت. زیرا هزینه‌ای که بابت پیوند مو می‌پردازید نه تنها هزینه زیادی محسوب نمی‌شود بلکه نوعی سرمایه‌گذاری برای رسیدن به ظاهری جوان و زیبا است که به طور دائمی همراه شما خواهد بود. برای تعیین دقیق قیمت پیوند مو به روش اف یو تی حتما باید به کلینیک مورد نظر خود مراجعه کنید تا بررسی‌های لازم در خصوص تعداد گرفت‌های لازم، قوی یا ضعیف بودن بانک مو و … بررسی شوند.

علاوه بر آن دستمزد پزشک و خدمات ارائه شده در کلینیک نیز می‌توانند قیمت مربوط به پیوند مو به روش FUT را تحت تاثیر قرار دهند و این یکی از اصلی‌ترین دلایل تفاوت قیمت‌ها بین مراکز تخصصی کاشت مو و ابرو است. شما می‌توانید در صورت تمایل، به کلینیک تخصصی کاشت مو و ابرو رز مراجعه کرده و با کسب مشاوره و راهنمایی‌های لازم از متخصصین و مشاورین ما از قیمت کاشت مو خود به روش دلخواه مطلع شوید. کسب رضایت مشتری و ارائه بهترین خدمات، هدف اصلی ما بوده و در تمامی مراحل قبل کاشت، طول پروسه کاشت و بعد از آن در کنار شما خواهیم بود. خدمات کاشت مو در این مرکز توسط پزشک مطرح کشور دکتر روحانی انجام می‌شود.

مطالب بیشتر: هزینه کاشت مو 

0/5 (0 نظر)

منبع
healthline

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام من ریزش مو دارم و به یک کلینیک مراجعه کردم گفتن باید ریزش متوقف بشه تا بتونی کاشت انجام بدی؟ اما چون کلینیک خیلی معتبر نبود بهشون اکتفا نکردم. میشه بگید میتونم کاشت بکنم یا نه یا باید صبر کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

مشاوره رایگان واتساپ