کاشت مو

صفر تا صد کاشت مو به روش FUE با تجهیزات پیشرفته

به وجود آمدن روش‌های مختلف کاشت مو سبب شده تا کاندیدهای انجام این عمل در انتخاب روش مناسب دچار سردرگمی بشوند. شرط اصلی برای داشتن یک تصمیم‌گیری خوب و مناسب آشنایی کامل با روش‌های کاشت مو است. با توجه به اهمیت این موضوع در این مقاله قصد داریم یکی از پرطرفدارترین و بهترین روش‌ها را با نام کاشت مو به روش fue معرفی کنیم. اگر شما نیز دوست دارید از مزایای روش fue کاشت مو بهره ببرید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. کلینیک رز با حضور یکی از بهترین پزشک‌های متخصص در زمینه روش کاشت مو fue، دکتر روحانی شما را در تمامی مراحل انجام کار به بهترین نحو ممکن همراهی خواهد کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این موضوع می‌توانید همین حالا از طریق یکی از راه‌های ارتباطی با ما تماس بگیرید.

اینفوگرافیک کاشت مو به روش FUE

مشاوره سریع و رایگان کاشت مو با پزشک متخصص

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

کاشت مو به روش FUE چیست و چگونه انجام می شود؟

کاشت مو به روش FUE یکی از روش‌های پرطرفدار پیوند مو می‌باشد که در مقایسه با روش‌های سنتی مانند FUT نیازی به برداشتن یک نوار پوستی از پشت سر را ندارد. در واقع تکنیکی است که بعدها پس از متد FUT معرفی شد و پزشکان برای دستیابی به نتایج مشابه روش FUT، اقدام به رفع معایب آن پرداختند و آن را توسعه دادند و در نهایت روش FIT را به وجود آوردند. روش FUE (Follicular Unit Extract)، روشی است که بدون باقی گذاشتن جای هیچگونه زخم یا اسکاری، دارای استاندارد طلایی برای کاشت مو می‌باشد. این متد در واقع یک روش پیشرفته ترمیم موی کم تهاجمی است که نیازی به نیازی به بخیه زدن در پایان کاشت مو ندارد و طی آن هر بار یک فولیکول مو از ناحیه اهدا کننده سر فرد (بانک مو که به طور معمول ناحیه پشت سر است) استخراج می‌شود. سپس فولیکول‌های استخراج شده به مناطق کم پشت یا طاس سر پیوند زده می‌شوند.

کاشت مو به روش FUE

FUE را می‌توان به صورت دستی (روش سنتی) یا از طریق یک دستگاه برقی جدید که توسط پزشک کنترل می‌شود، به طور سرپایی و یک روزه انجام داد. این روش برای افرادی که دچار طاسی‌های گسترده هستند، زمانبر خواهد بود. بنابراین طی کاشت مو به روش FUE  دیگر نیازی نیست که جراح متخصص زیبایی یک برش افقی در پوست سر ایجاد کرده و تعداد زیادی فولیکول را استخراج نماید. انجام کاشت موی FUE  می‌تواند برای کسانی مناسب باشد که در گذشته اقدام به انجام کاشت طبیعی موها به روش‌های دیگر کرده‌اند اما نتوانستند نتایج باب میل خود را دریافت کنند.

پزشک متخصص زیبایی برای کاشت مو به روش FUE در ابتدا باید فولیکول های مورد نیاز را برای پیوند مو استخراج نموده و سپس از آن ها برای کاشت مو در محل مورد نظر استفاده نماید در حالت کلی این عمل زیبایی پیوند موی طبیعی باید مراحل زیر را طی نماید:

 1. در اولین مرحله پزشک متخصص باید برای برداشت و استخراج فولیکول محل بانک مو را تحت تاثیر بی‌حسی موضعی قرار می‌دهد تا زیباجو هیچ دردی را طی کاشت حس نکند.
 2. فولیکول‌های مو به صورت دستی یا با دستگاهی به نام NeoGraft از ناحیه بانک مو استخراج خواهند شد.
 3. در این مرحله پزشک در محل طاسی سر برش‌هایی را در جهت خط رویش مو ایجاد می‌کند تا فولیکول‌ها را در آنجا پیوند بزند.
 4. در مرحله بعد پزشک متخصص با استفاده ابزاری شبیه به پنس واحدهای فولیکول را به راحتی درون برش‌های ایجاد شده می‌گذارد. برای اینکه رشد مو پس از کاشت مو fue به درستی انجام شود پزشک فولیکول‌های مو را در زاویه و عمق مناسبی قرار خواهد داد تا در جای درست و جدید خود بتوانند رشد کنند و باعث بهبود وضعیت طاسی سر شوند.
 5. پس از اتمام روند عمل زیبایی کاشت طبیعی مو پزشک متخصص از یک ضدعفونی کننده برای شستشوی ناحیه کاشت مو و استخراج فولیکول ها استفاده خواهد کرد.

کاشت مو به روش FUE

روش انجام کار در این روش متخصص باید به کمک پانچ دستی، فولیکول را استخراج نموده و بعد از آماده‌سازی آن، فولیکول را به کمک دستگاه میکرپانچ در محل پیوند قرار دهد.
مزایای روش FUE
 1. امکان برداشت فولیکول از ناحیه پشت سر با پوست لایه لایه
 2. عدم نیاز به جراحی و در نتیجه تشکیل نشدن اسکار
 3. دوره نقاهت کوتاه مدت
معایب روش FUE
 1. التهاب و ورم شدید در محل پیوند
 2. ایجاد دلمه در محل استخراج فولیکول
 3. احتمال نیاز به تکرار مجدد پیوند مو برای رسیدن به تراکم ایده‌آل
هزینه روش FUE هزینه براساس تعداد گرافت مورد نیاز، دستمزد متخصص و هزینه پایه کلینیک مشخص خواهد شد.

یکی از مهمترین نکاتی که پزشک پس از انجام پیوند بر آن تاکید دارد این است که محل انجام کاشت مو اف یو ای باید به مدت چند هفته توسط بانداژ محافظت شود تا از عفونت و یا ایجاد تماس های پوستی جلوگیری به عمل آید. این متد هیچ زخمی را بر جای نمی گذارد و نیازی به بخیه زدن در پایان کار ندارد و طی این روش تعداد 800 الی 4000 واحد فولیکول مو را می‌توان در یک جلسه استخراج و جابجا کرد. زمان بهبودی ناحیه دریافت کننده فولیکول مو بین 10 الی 14 روز خواهد بود؛ همچنین زمان بهبودی ناحیه اهدا کننده فولیکول مو حدودا 1 هفته می‌باشد. توجه به این نکته بسیار مهم است که این روش مناسب نواحی بزرگی که دچار طاسی شده مناسب نخواهد بود.

مطالب بیشتر: ریزش مو بعد از کاشت مو

آزمایشات لازم قبل از کاشت مو FUE

قبل از انجام کاشت مو به روش FUE لازم است که زیباجویان برخی آزمایشات معمول خون را انجام دهند که طی آن فاکتورهای مهمی که موثر در روند پیوند مو هستند بررسی می‌شود. این آزمایشات عبارت هستند از:

 1. CBC
 2. HCV
 3. BT (بررسی زمان لازم برای تشکیل لخته و توقف خونریزی)
 4. clotting time (زمان لخته شدن)
 5. PT
 6. APTT
 7. قند خون تصادفی (Random blood sugar)
 8. HBs AG
 9. HIV ELISA
 10. ECG(EKG)

این‌ها آزمایش‌های ساده‌ای هستند که برای اطمینان از وجود عدم مشکل پزشکی ناشناخته‌ که بتواند پروسه ایمپلنت موی شما را پیچیده کند، انجام می‌شود.

آیا در روش اف یو ای نیاز به تراشیدن مو سر هست ؟

از جمله دغدغه‌های مهم برای هر فردی که قصد کاشت مو را دارد می‌توان به تراشیدن مو اشاره کرد. از آنجایی که حضور مو در ظاهر کلی افراد بسیار مهم است و تاثیر زیادی در زیبایی می‌گذارد، بیشتر زیباجویان ترجیح می‌دهند که موهای خود را نتراشند. اما این کار برای همه عملی نیست! در واقع تنها کسانی می‌توانند موهای خود را نتراشند که مبتلا به کچلی‌های گسترده نباشند؛ به عنوان مثال آن دست از افرادی که قصد پیوند طبیعی مو در جلوی خط موی خود دارند یا یک کچلی در پشت سرشان دارند می‌توانند موهای خود را به صورت کامل نتراشند. توجه داشته باشید که عدم حضور مو در نواحی کاشت می‌تواند به طی شدن صحیح روند ایمپلنت مو کمک بسیار زیادی کند.

عوارض پیوند مو به روش اف یو ایی

عوارض و خطرات احتمالی ناشی از کاشت مو به روش FUE

هر یا درمانی پس از انجام می تواند شامل عوارض و خطرات احتمالی باشد که فرد بیمار را درگیر خواهد کرد، عمل کاشت مو به روش اف یو ای نیز از این حیث مستثنی نخواهد بود در نتیجه تمامی کسانی که نسبت به انجام پیوند مو اقدام خواهند کرد در مواردی ممکن است با عوارض جانبی و خطراتی روبرو شوند. البته این عوارض بیشتر در زمانی اتفاق می‌افتند که فرد به کلینیک نامعتبری برای ایمپلنت مو اعتماد نماید. با انتخاب درست یک کادر پزشکی مجرب برای انجام کاشت مو از تمامی عوارض جانبی پیش گیری نمایید. در حالت کلی چند مورد از عوارض کاشت موی طبیعی به روش fue در زیر آورده شده است:

 1. احتمال نیاز به جلسات دوم یا سوم برای رسیدن به موهایی با تراکم بالاتر
 2. عدم حصول نتیجه دلخواه زیباجو
 3. مشاهده تورم و التهاب شدید در ناحیه پیشانی
 4. ایجاد دلمه‌های کوچک خونریزی دهنده در محل کاشت مو
 5. ایجاد اسکار در صورت مراجعه به کلینیک‌های نامعتبر و پزشک غیرحرفه‌ای
 6. بروز عفونت در صورت عدم رعایت نکات توصیه شده توسط پزشک

مراقبت های بعد از کاشت موی طبیعی به روش FUE

مانند تمامی عمل های جراحی یا زیبایی دیگری که روزانه انجام خواهد شد، کاشت مو نیز دارای نکات و مراقبت هایی است که پس از انجام پیوند طبیعی مو رعایت آن ها ضروری خواهد بود، در بیشتر مواقع پزشک متخصص یا کادر پزشکی تمامی این موارد را به شما گوش زد خواهند کرد تا از بروز عوارض جانبی و خطرات احتمالی جلوگیری به عمل آید. در حالت کلی پس از انجام کاشت مو به روش FUE، برای حفظ حداکثری فولیکول‌های پیوند شده، رعایت نکات زیر بسیار ضروری می‌باشد:

 1. در صورتی که می‌خواهید پس از انجام کاشت مو استراحت کنید بهتر است تا چند ساعتی زیر سر خود را در ارتفاع بالاتری از سطح بدن خود قرار دهید تا از تماس قسمت‌های کاشت موی طبیعی با زمین یا بالش اجتناب شود.
 2. در طول دوران نقاهت پس از کاشت از مالش، خارش و لمس کردن ناحیه پیوند طبیعی مو جدا خودداری کنید.
 3. برای شستشوی موهای سر خود در هفته‌های ابتدایی معمولا شامپوهای مخصوص یا لوسیون مو پیشنهاد می شود که بهتر است برای انجام این کار ابتدا با پزشک متخصص خود مشورت کنید.
 4. سعی کنید تا تمامی داروهای تجویز شده توسط پزشک متخصص خود را به طور مرتب مصرف کنید.
 5. از مصرف داروهای ضد التهابی، مکمل‌های گیاهی، داروهای ضد انعقاد خون، آسپرین و وافارین برای جلوگیری از عفونت و خون ریزی خودداری نمایید. همچنین مصرف دخانیات و سیگار کشیدن می‌تواند باعث ایجاد کندی در روند بهبودی شما پس از کاشت مو fue شود.
 6. در هفته‌های نخست پس از کاشت مو از تابش مستقیم نور خورشید و گرما به ناحیه کاشت مو به روش FUE خودداری نموده و برای چند هفته از انجام فعالیت‌های سنگین مانند ورزش‌های بوکس، رزمی، وزنه برداری و … دوری نمایید.
 7. به مدت حداقل 10 روز باید از برقراری رابطه جنسی خودداری نمود
 8. در دوران نقاهت از مواد غذایی سالم مانند مرغ، گوشت قرمز، موز، آووکادو، برنج، آجیل و تخم­ مرغ استفاده کنید.

مطالب بیشتر: کاشت مو از ریش به سر

مزایای کاشت مو به روش FUE

 1. جای زخم و اسکار قابل مشاهده‌ای را باقی نمی‌گذارد
 2. استخراج و پیوند تعداد بسیار زیادی گرافت مو (حدود 4000 گرافت)، برای افزایش تراکم مو
 3. دارای دوره نقاهت کوتاه
 4. کاشت در یک جلسه چند ساعته پایان می‌پذیرد
 5. بیشترین و طبیعی‌ترین تراکم پس از رویش موها را خواهد داشت
 6. مناسب برای هر نوع الگوی ریزش موی سر است.
 7. قابل استفاده برای خانم‌ها و آقایان می‌باشد.
 8. از کم‌خطرترین روش‌های موجود در دنیا جهت بازگرداندن مو به حساب می‌آید.
 9. عدم وجود عوارض جانبی جدی پس از کاشت

هزینه و نتایج عمل زیبایی کاشت مو به روش FUE

هزینه و نتایج کاشت مو به روش FUE

هزینه یکی از مهمترین معیارهایی است که هر شخصی آن را پیش از انجام امور زیبایی در نظر خواهد گرفت. بنابراین بدیهی است که یکی از معیارهای مهم زیباجویان برای انجام کاشت مو fue هزینه و قیمت آن باشد. به صراحت می‌گوییم که هیچگاه نمی‌توان برای انجام پیوند موی طبیعی هزینه‌ای ثابت و مشخص را تعیین کرد زیرا هزینه‌های ناشی از کاشت مو با استفاده از روش اف یو ای به موارد مختلفی از جمله فرم و حجم ایده آل مورد نظر شخص متقاضی، میزان طاسی سر، کیفیت موها در ناحیه اهدا کننده مو، دستمزد جراح و تکنسین‌ها، وسایل بی حسی، ابزارهای مورد نیاز و … بستگی دارد. در حالت کلی کاشت مو به روش اف آی تی، روشی درمانی به حساب نمی‌آید و متد زیبایی در نظر گرفته می‌شود. این بدان معناست که معمولاً تحت پوشش بیمه درمانی قرار نمی‌گیرد مگر در شرایطی مانند سوختگی حین حوادث و یا تصادفات.

زیباجویان عزیز در صورت تمایل برای اطلاع از هزینه پیوند مو FIT می‌توانند با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز به صورت کاملا رایگان از طریق شماره  02148679 در ارتباط باشند. هچنین می‌توانید از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09052106009 تمامی سوالات خود در این رابطه و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارند. در پایان دقت داشته باشید که هیچگاه نباید هزینه را به عنوان معیار اصلی در نظر بگیرید، زیرا ممکن است بسیاری از کلینیک های زیبایی با هزینه های ناچیز نسبت به انجام عمل کاشت مو اف یو ای اقدام نمایند که این روند قطعا کیفیت لازم را دارا نخواهد بود. بنابراین سعی کنید تا کلینیک و پزشک متخصصی را انتخاب کنید که علاوه بر هزینه های منصفانه بتواند کیفیت خوبی را برای پیوند مو ایجاد نماید.

مطالب بیشتر: داروهای تقویتی بعد از کاشت مو

طول دوران نقاهت پیوند مو FUE چقدر است ؟

طول دوران نقاهت بعد از کاشت موی اف یو ای حدودا 3 تا 5 روز طول می‌کشد. در پایان کاشت مو با این متد، هیچ در ناحیه اهدا کننده زده نمی‌شود با این حال شاهد تعدادی دلمه کوچک در سرتاسر سر خود خواهید بود که می‌توان آن‌ها را با موی خود بپوشانید. بهبودی بعد از کاشت مو  FIT یا همان FUE سریعتر نسبت به متدهایی همچون FUT سریعتر است و همچنین ناراحتی و درد ناشی از آن می‌باشد و افراد حداکثر 1 هفته بعد از کاشت هیچ ناراحتی را احساس نخواهند کرد (این مورد به نوع فیزیولوژی بدن افراد دارد). تنها موضوع پایدار می‌تواند بی‌حسی سر باشد که آن هم تا 1 الی 2 ماه آینده باید برطرف شود.

تفاوت پیوند مو به روش اس یو تی و اف یو ایی

تفاوت کاشت مو به روش SUT  و FUE چیست؟

کاشت مو به روش SUT در واقعیت از روش fue پیروی می‌کند و هردو برای استخراج مو، به صورت تکی فولیکول‌ها را از سر خارج می‌کنند با این حال تفاوت‌هایی بین این دو روش است که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم:

 1. کاشت موی fue روشی سنتی است و هر فولیکول مو به صورت دستی و با ایجاد برش در ناحیه مو خارج می‌شود اما در روش sut از یک هولدر برقی استفاده می‌شود و به کمک آن فولیکول‌‌های مو را به سلامت از پوست جدا می‌کنند.
 2. در روش fue امکان بروز خطاهای انسانی و به دنبال ایجاد برخی عفونت‌ها وجود دارد اما در روش SUT به دلیل استفاده از هولدر، احتمال بروز این اتفاقات کمتر است.
 3. کاشت مو به روش SUT سریعتر از FUE به پایان می‌رسد.
 4. معمولا هزینه کاشت مو به روش SUT بیشتر از FUE است.
 5. با توجه به سریعتر بودن پروسه SUT می‌توان تعداد بیشتری تار مو را در یک جلسه پیوند زد.

کاندید مناسب پیوند مو اف یو ای

کاندید مناسب کاشت مو تکنیک اف یو ای کیست؟

بهترین کاندیدها برای کاشت مو FUE کسانی هستند که ریزش مو را در بالای سر یا نزدیک به خط مو یا در تاج سر تجربه می‌کنند و موهای ضخیم خوبی در پشت سر خود دارند. موهای اهدا کننده بیشتر در پشت سر باعث می‌شود که تعداد بیشتری پیوند برای رفع طاسی داشته باشیم. از دیگر عواملی که می‌توانند در تعیین کاندیدای مناسب موثر باشند می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. داشتن سن بین 30 تا 55 سال
 2. سالم بودن بدن از حیث بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت، فشار خون و مشکلات قلبی غیر قابل کنترل
 3. داشتن بانک موی مناسب و پرتراکم
 4. توقف ریزش مو و مشخص شدن الگوی نهایی ریزش مو
 5. عدم مصرف طولانی مدت داروهای رقیق کننده خون توسط متقاضی
0/5 (0 نظر)

منبع
care4hairmiamivenkatcentercaliforniahairsurgeonbocamag

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *