کاشت مو

کاشت مو به روش FUE – عوارض احتمالی، مراقبت ها و نتایج حاصل از این متد

امروزه یکی از مشکلاتی که اکثر مردم و به خصوص مردان با آن روبرو هستن، کاهش تراکم مو و ریزش مو می باشد، همواره از تارهای مو و فرم مو به عنوان یکی از معیار های زیبایی نام برده می شود، اما شخصی که به دلایل مختلفی از داشتن این نعمت محروم شده می تواند با استفاده از روش های نوینی مانند عمل زیبایی کاشت مو نسبت به حل این موضوع اقدام نماید.

کاشت مو یکی از روش های جایگزینی است که به جای روش های موقتی درمان طاسی به وجود آمده و می تواند نتایج دائمی ای را برای شما به ارمغان آورد تا بتوانید از ظاهر جدید خود لذت ببرید.

عمل زیبایی کاشت مو به روش FUE چیست و چگونه انجام خواهد شد؟

کاشت مو به روش FUE یکی از روش های پیوند مو می باشد که در مقایسه با روش های سنتی مانند FUT دیگر پزشک نیازی به استخراج واحد های فولیکولی مو به صورت یک نوار را ندارد و تنها با استفاده از تکنولوژی یا یک سوزن باریک فولیکول های مورد نیاز برای کاشت مو به صورت جداگانه و تکی استخراج خواهد شد تا برای عمل زیبایی پیوند طبیعی موها در ناحیه مورد نظر مورد استفاده قرار گیرد.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

در کاشت مو به روش FUE دیگر نیازی وجود ندارد که جراح متخصص زیبایی یک برش افقی در پوست سر شما ایجاد کرده و تعداد زیادی فولیکول را استخراج نماید، در چنین حالی جراح متخصص تنها یک واحد فولیکولار را که شامل یک تا 4 تار مو خواهد شد را به تنهایی جدا کرده و برای عمل زیبایی کاشت موی طبیعی مورد استفاده قرار خواهد داد.

انجام کاشت مو به روش FUE می تواند برای کسانی مناسب باشد که در گذشته نسبت به انجام عمل زیبایی کاشت طبیعی موها به روش های دیگر اقدام کرده اند اما نتوانستند نتایج باب میل خود را دریافت کنند، در زمان انجام کاشت مو به روش FUE هیچ جای زخمی باقی نخواهد ماند و استخراج واحد های فولیکول با فاصله انجام خواهد شد در نتیجه هیچ اثری از زخم، باقی نخواهد ماند.

پزشک متخصص زیبایی برای کاشت مو به روش FUE در ابتدا باید فولیکول های مورد نیاز را برای پیوند مو استخراج نموده و سپس از آن ها برای عمل زیبایی کاشت مو در محل مورد نظر استفاده نماید در نتیجه یک پزشک متخصص برای تکمیل روند عمل زیبایی پیوند موی طبیعی باید مراحل زیر را طی نماید.

 1. در اولین مرحله پزشک متخصص باید برای برداشت و استخراج فولیکول محل مورد نظر را به بی حسی موضعی آغشته نماید تا بیمار هیچ دردی را حس نکند.
 2. سپس برای اینکه یک فولیکول از محل مورد نظر استخراج شود و برای کاشت مو مورد استفاده قرار گیرد پزشک متخصص از یک میکرو ابزار کوچک استفاده خواهد کرد و دایره ای را به طور واحد فولیکولی ایجاد می نماید تا بتواند آن را به راحتی و بدون دردسر جدا نماید.
 3. سپس پزشک متخصص با استفاده ابزاری شبیه به پنس می تواند واحد های فولیکول را به راحتی از سوراخ و دایره ایجاد شده جدا نماید تا بتوان از آن برای عمل زیبایی کاشت مو استفاده کرد.
 4. در محلی که قرار است کاشت مو در آن انجام شود پیش از استخراج واحد های فولیکول سوراخ ها و حفره هایی ایجاد می گردد تا برای عمل زیبایی پیوند طبیعی مو مورد استفاده قرار گیرد.
 5. برای اینکه رشد مو پس از عمل زیبایی کاشت مو به درستی انجام شود پزشک متخصص فولیکول های مو را در زاویه و عمق مناسبی قرار خواهد داد تا در جای درست و جدید خود بتوانند رشد کنند و باعث بهبود وضعیت طاسی سر شوند.
 6. پس از اتمام روند عمل زیبایی کاشت طبیعی مو پزشک متخصص از یک ضدعفونی کننده برای شستشوی ناحیه کاشت مو و استخراج فولیکول ها استفاده خواهد کرد.

یکی از مهمترین نکاتی که پزشک پس از انجام کاشت مو بر آن تاکید دارد این است که محل انجام عمل زیبایی کاشت مو باید به مدت چند هفته توسط بانداژ محافظت شود تا از عفونت و یا ایجاد تماس های پوستی جلوگیری به عمل آید.

عوارض و خطرات احتمالی ناشی از کاشت مو به روش FUE

هر عمل زیبایی یا درمانی پس از انجام می تواند شامل عوارض و خطرات احتمالی باشد که فرد بیمار را درگیر خواهد کرد، عمل زیبایی کاشت مو نیز از این حیث مستثنی نخواهد بود در نتیجه تمامی کسانی که نسبت به انجام پیوند مو اقدام خواهند کرد در مواردی ممکن است با عوارض جانبی و خطراتی روبرو شوند. البته این عوارض احتمالی به ندرت اتفاق افتاده و می توانید با استفاده از انتخاب درست یک کادر پزشکی و مجرب برای انجام کاشت مو از تمامی عوارض جانبی پیش گیری نمایید.

البته برخی از عوارض جانبی و خطرات ناشی از عمل زیبایی کاشت مو نیز ممکن است تحت شرایطی رخ دهد که بهتر است در چنین مواقعی حتما با پزشک متخصص خود تماس گرفته و از دستورالعمل های ارائه شده توسط وی برای بهبود شرایط پیش آمده استفاده نمایید.

 1. به دلیل استخراج فولیکول ها به وجود آمدن زخم های کوچک بر روی ناحیه اهدا کننده طبیعی است.
 2. ایجاد تورم، خارش، سوزش و اسکار های در ناحیه کاشت مو و همچنین سایت اهدا کننده مو ممکن است رخ دهد که با رعایت نکات ذکر شده توسط پزشک متخصص قابل کنترل است.
 3. در صورتی که از دستورالعمل های پزشک متخصص خود در مورد عدم استعمال دخانیات، سیگار کشیدن، مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند وافارین و آسپرین و همچنین مکمل های گیاهی پیروی نکنید ممکن است به عوارضی مانند خون ریزی و عفونت دچار شوید.
 4. ریزش مو در ماه های ابتدایی پس از انجام کاشت مو طبیعی بوده و به زودی سیکل رشد تار های موی جدید آغاز خواهد شد.

مراقبت های بعد از کاشت موی طبیعی به روش FUE

مانند تمامی عمل های جراحی یا زیبایی دیگری که روزانه انجام خواهد شد، عمل زیبایی کاشت مو نیز دارای نکات و مراقبت هایی است که پس از انجام پیوند طبیعی مو رعایت آن ها ضروری خواهد بود، در بیشتر مواقع پزشک متخصص یا کادر پزشکی تمامی این موارد را به شما گوش زد خواهند کرد تا از بروز عوارض جانبی و خطرات احتمالی جلوگیری به عمل آید.

 1. در صورتی که می خواهید پس از انجام کاشت مو استراحت کنید بهتر است تا چند ساعتی زیر سر خود را در ارتفاع بالاتری از سطح بدن خود قرار دهید تا از تماس قسمت های کاشت موی طبیعی با زمین یا بالش اجتناب شود.
 2. در طول دوران نقاهت پس از کاشت مو از مالش، خارش و لمس کردن ناحیه ای که عمل زیبایی پیوند طبیعی مو در آن انجام شده جدا خودداری کنید.
 3. برای شستشوی موهای سر خود در هفته های ابتدایی معمولا شامپوهای مخصوص یا لوسیون مو پیشنهاد می شود که بهتر است برای انجام این کار ابتدا با پزشک متخصص خود مشورت کنید.
 4. سعی کنید تا تمامی داروهای تجویز شده توسط پزشک متخصص خود را به طور مرتب مصرف کنید.
 5. از مصرف داروهای ضد التهابی، مکمل های گیاهی، داروهای ضد انعقاد خون، آسپرین و وافارین برای جلوگیری از عفونت و خون ریزی خودداری نمایید، همچنین مصرف دخانیات و سیگار کشیدن می تواند باعث ایجاد کندی در روند بهبودی شما پس از عمل زیبایی کاشت مو شود.
 6. در هفته های نخست پس از کاشت مو از تابش مستقیم نور خورشید و گرما به ناحیه کاشت موی طبیعی خودداری نموده و برای چند هفته از انجام فعالیت های سنگین مانند ورزش های حرفه ای خودداری کنید.

 

هزینه و نتایج عمل زیبایی کاشت مو به روش FUE

 

هزینه و نتایج عمل زیبایی کاشت مو به روش FUE

هزینه یکی از مهمترین معیار هایی است که هر شخصی آن را پیش از انجام امور خود در نظر خواهد گرفت، یکی از معیار های مهم افراد برای انجام عمل زیبایی کاشت مو هزینه و قیمت آن می باشد، هیچگاه نمی توان برای انجام عمل زیبایی پیوند موی طبیعی هزینه ای ثابت و مشخص تعیین کرد زیرا هزینه های ناشی از کاشت مو به موارد مختلفی از جمله تعداد فولیکول های کاشته شده، داروهای تجویز شده، دستمزد و تجربه پزشک متخصص و حتی هزینه های بی حسی موضعی بستگی خواهد داشت.

دقت داشته باشید که هیچگاه نباید هزینه را به عنوان معیار اصلی در نظر بگیرید، زیرا ممکن است بسیاری از کلینیک های زیبایی با هزینه های ناچیز نسبت به انجام عمل زیبایی کاشت مو اقدام نمایند که این روند قطعا کیفیت لازم را دارا نخواهد بود، سعی کنید تا کلینیک و پزشک متخصصی را انتخاب کنید که علاوه بر هزینه های منصفانه بتواند کیفیت خوبی را برای Hair Transplant ایجاد نماید.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید
بستن
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ