کاشت مو

کاشت مو به روش ترکیبی

در کاشت مو به روش ترکیبی همانطور که از اسم این روش نیز مشخص است از دو روش FUT و FIT به صورت هم زمان برای برداشت و کاشت مو استفاده می شود. کاشت مو به روش ترکیبی یکی از مناسب ترین روش های کاشت مو و پوشش نواحی از سر و صورت می باشد که دچار ریزش مو شده اند.

روش های مختلف کاشت مو در نحوه برداشت موها از ناحیه اهدا کننده با هم متفاوت هستند. در کاشت مو به روش ترکیبی می توان تا 5000 گرافت مو ( حدود 12000 تا 14000 تار مو ) را در یک جلسه جراحی برداشت کرد و در ناحیه مورد نیاز سر و صورت کاشت. پس یکی از مزیت های این روش برداشت تعداد بسیار بالای گرافت مو در یک جلسه می باشد.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو در کلینیک زیبایی رز با مشاورین زیبایی ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شودید.

خط ویژه: 02148679

 

کاشت مو به روش ترکیبی چیست ؟

یکی از روش های نوین کاشت مو که امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است، کاشت مو به روش ترکیبی می باشد. در این روش از ترکیب دو روش FIT و  FUT برای برداشت مو ها از ناحیه اهدا کننده استفاده می شود.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

شایع ترین عامل ریزش مو در مردان، الگوی طاسی مردانه است. الگوی طاسی مردانه یک بیماری ژنتیکی می باشد که امکان دارد از هر دو والد به فرد به ارث برسد. این یک بیماری در اثر یکی از محصولات جانبی هورمون تستسترون به نام دی هیدروتستوسترون یا DHT در فرد ایجاد می شود.

DHT با اتصال به فولیکول های مو، باعث می شود که فولیکول ها در طول زمان کوتاه تر شوند. این کوتاهی به مرور زمان باعث کم پشتی موها می شود تا اینکه پس از گذشت مدتی مردان قسمت جلویی  موهای سر خود را از دست می دهند و این ناحیه کاملا طاس می شود.

بسیاری از مردان ریزش مو خود را به موقع شناسایی نمی کنند. در اکثر اوقات فرد زمانی متوجه ریزش موهای خود می شود که بیماری به دوره حاد خود رسیده و انجام کارهای درمانی تاثیر چندانی در روند بهبودی او ایجاد نمی کند.یکی از دلایلی که این شناسایی به تاخیر می افتد، روند بسیار کند ریزش مو می باشد و یا اینکه فرد ریزش موی خود را به سادگی انکار می کند.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش fut

کاشت مو به روش ترکیبی چیست

همچنین بسیاری از افراد در مواقعی که هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد، در مورد ریزش موی خود نگران می شوند که این نیز کار درستی نمی باشد. بهترین راه برای درمان ریزش موی ارثی، کاشت مو می باشد. همانطور که می دانید برای کاشت مو از روش های مختلفی استفاده می شود که هر کدام ویژگی های منحصر به خود را دارد. همه روش های کاشت مو در نوع کاشت فولیکول های مو در ناحیه مورد نظر یکسان می باشند، و تفاوت اصلی آنها در  نحوه برداشت فولیکول یا گرافت های مو از ناحیه اهدایی می باشد.

به طور کلی 2 روش برای کاشت مو وجود دارد. کاشت مو به روش برداشت نواری یا  FUT و کاشت مو به روش برداشت فولیکولی یا FIT. تفاوت این 2 روش تنها در نحوه برداشت موها از ناحیه اهدا کننده یا بانک مو می باشد.

 

برای اطلاع از هزینه کاشت مو برای موهای سر خود می توانید با مشاورین کلینیک پوست و مو رز از طریق شماره 02144067005 در ارتباط باشید و همچنین به صورت حضوری و کاملا رایگان نوبت مشاوره حضوری دریافت کنید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09104440228 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

 

در کاشت مو به روش FIT فولیکول های مو به صورت تک تک و انفرادی از ناحیه اهدا کننده برداشته می شود اما در کاشت مو به روش FUT یک نوار باریک حداکثر به عرض 2 سانتیمتر که دارای فولیکول های مو می باشد، از پشت سر متقاضی برداشته می شود و مانند کاشت مو به روش FIT در ناحیه گیرنده کاشته می شود.

در روش کاشت موی ترکیبی ، از ترکیب این دو روش برای برداشت مو ها استفاده می شود که دارای مزایای متنوعی می باشد. در مواردی که میزان ناحیه طاسی وسیع می باشد و نمی توان در یک جلسه کل این نواحی را با کاشت مو اصلاح کرد، از کاشت مو به روش ترکیبی استفاده می شود.

چون در کاشت مو به روش ترکیبی هم از روش FUT و هم از روش FIT استفاده می شود در نتیجه تراکم کاشت مو در این روش بسیار بالاست. در این روش به این دلیل که امکان کاشت تعداد بالایی گرافت مو در یک جلسه وجود دارد، برای طاسی های وسیع و زیاد بسیار مناسب می باشد. در این روش در ابتدا از یک مرحله روش FUT استفاده می شود و سپس در همان روز یا حداکثر تا چند روز آینده یک مرحله FIT نیز انجام می شود.

چه افرادی برای کاشت مو به روش ترکیبی مناسب هستند

  1. اگر برای درمان الگوی طاسی پیشرفته به بیش از 4000 گرافت مو نیاز داشته باشید توصیه متخصصین کاشت مو به افراد متقاضی، انتخاب کاشت مو به روش ترکیبی می باشد. چرا که تعداد گرافت به دست آمده در این روش از سایر روش های FUT و FIT به تنهایی بیشتر است.
  2. فرد متقاضی این روش نباید از هیچ یک از روش های FIT و FUT نارضایتی داشته باشد. مثلا از برداشت نواری و جراحی یا تراشیدن موی سر خود نباید ناراضی و ناراحت باشد.
  3. حداقل بانک مویی مورد نیاز برای کاشت را در پشت سر خود داشته باشد تا هم بتوان 2 سانتیمتر از پشت سر را به صورت نواری برداشت و هم مقدار باقی مانده را بتوان با روش FIT برداشت کرد. به عبارتی بانک موی پشت سر فرد حداقل باید 7 تا 10 سانتیمتر مو داشته باشد.
  4. بیماران سالخورده‌ و پیر و همچنین بیماران آسمی یا بسیار چاق اصلا برای کاشت مو به روش ترکیبی مناسب نیستند.
  5. روش ترکیبی تنها برای مناطق وسیع ریزش مو مناسب می باشد. مثلاً برای بیماری که فقط شقیقه‌های او دچار ریزش مو شده باشد، روش ترکیبی بی‌ جهت و بی فایده می‌باشد زیرا هر کدام از دو روش FIT یا FUT به تنهایی می توانند باعث رفع مشکل فرد شوند. و یا اگر در بیماری ارتفاع بانک مویی پشت سرش کمتر از 5 سانتی‌متر می‌باشد، روش ترکیبی فقط بانک موی پشت سر بیمار را خراب می‌کند و شانس انجام دو سایر روش های کاشت را از بیمار می‌گیرد.

مراحل کاشت مو به روش ترکیبی

در کاشت مو به روش ترکیبی ابتدا حجم بالایی از فولیکول های مو توسط روش برداشت نواری یا روش کاشت موی FUT به ناحیه مورد کاشت انتقال داده می شود و سپس از روش FIT برای بهبود تراکم موها استفاده می شود.

مرحله اول کاشت مو به روش ترکیبی

ابتدا متقاضی برای مشاوره نزد متخصص کاشت مو می رود و بعد از آنالیز گرافت های مو و صحبت در مورد انواع روش های کاشت مو، اگر تشخیص متخصص انجام روش ترکیبی باشد، بیمار برای آنالیز ناحیه بانک مویی خود آماده می شود. قبل از شروع به برداشت نواری موها، پزشک متخصص با در نظر گرفتن نظر بیمار بهترین خط رویش مو را که هم ظاهری طبیعی داشته باشد و هم مورد پسند متقاضی باشد را انتخاب می کند.

در مرحله آنالیز ناحیه اهدا کننده گرافت های مو، ناحیه دهنده به طور کامل بررسی شده و خط برداشت نواری موها تعیین می شود. سپس بیمار برای برداشت نواری موها آماده شده و از بی حسی موضعی در حد مورد نیاز برای برداشت موها استفاده می شود.

پس از برداشت نواری مو، این ناحیه توسط جراح بخیه شده و بیمار برای کاشت فولیکول های مو آماده می شود. جراح کاشت مو در این مرحله فولیکول های مو را به وسیله میکروسکوپ و با دقت تمام از نوار جدا کرده و برای همکار خود آماده می کند. در همین زمان فرد دیگری از تیم پزشکی، ناحیه گیرنده را جهت کاشت گرافت های جدا شده آماده می کند. سپس موهای پردازش شده با دقت تمام در ناحیه مورد نظر کاشته می شود.

مرحله دوم کاشت مو به روش ترکیبی

در مرحله دوم بعد از اتمام کاشت به روش FUT در فرد متقاضی برای افزایش تراکم موها، از روش برداشت فولیکولی یا روش FIT  استفاده می شود. در این مرحله جراح کاشت مو بصورت تک تک و حداکثر تا 1000 گرافت مو را از بانک مویی برداشت کرده و به موهای کاشته شده در مرحله قبل اضافه می کند. این امر سبب می شود تراکم و پر پشتی موها در یک جلسه به حداکثر میزان ممکن افزایش یابد.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش sut

مزایای کاشت مو به روش ترکیبی

مزایای کاشت مو به روش ترکیبی

  1. قابل اطمینان‌ترین و به‌صرفه‌ترین روش برای جراحی کاشت مو در نواحی وسیع سر.
  2. صرف کمترین زمان.
  3. برداشت گرافت به تعداد زیاد به اندازه 1500 تا 4500 عدد که معادل 3000 تا 9000 فولیکول یا تار مو می باشد.

معایب کاشت مو به روش ترکیبی

معایب کاشت مو به روش ترکیبی دقیقا مشابه کاشت مو به روش  FUT می باشد. زیرا بیشتر موهایی که در روش ترکیبی برداشت می شود بوسیله روش FUT انجام می شود. یکی از بزرگترین معایب کاشت مو به روش ترکیبی، ایجاد جای اسکار و تشکیل خط زخم ناشی از برداشت نواری مو می باشد. البته با کاشت تعدادی تار مو بر روی جای زخم، می‌توان میزان این مشکل را به حداقل رساند.

هزینه کاشت مو به روش ترکیبی

پس از جلسه مشاوره و مشخص شدن تعداد گرافت های لازم برای کاشت مو، میزان هزینه این عمل کاشت مو تعیین می گردد. این قیمت بسته به تعداد گرافت هایی که کاشته می شود متغیر می باشد، و هرچه تعداد مو مورد نیاز برای کاشت بیشتر باشد، هزینه کاشت نیز بیشتر خواهد بود. این هزینه از روش FIT ارزانتر و از روش FUT گران تر می باشد.

کدام پزشک برای انجام کاشت مو به روش ترکیبی مناسب تر است؟

برای انجام روش ترکیبی، فرد باید مهارت کافی در انجام هر دو روش FIT و FUT را داشته باشد. پزشک مزبور باید در روش FUT مهارت کامل داشته باشد تا جای زخم حاصل از FUT زیاد نشود زیرا پوشش دادن جای زخم پهن در روش ترکیبی سخت‌تر می‌باشد و احتمال دیده شدن آن به دلیل خالی بودن موهای اطراف این ناحیه بیشتر است. در ضمن روش ترکیبی باید با ظرافت تمام انجام شود و هنگام کاشت و برداشت مو، به فولیکول‌های اطراف آسیبی وارد نشود و جهت آن‌ها تغییر نیافته باشد.

همچنین پزشک باید تبحر لازم در روش FIT را نیز داشته باشد و بداند تا چه حد می‌توان پشت سر بیمار را با روش FIT خالی کرد تا کم‌پشتی واضح در سر و محل زخم FUT ایجاد نشود. و در آخر جراح کاشت مو می‌بایست با تکنیک روش ترکیبی آشنایی کامل داشته باشد تا بتواند روش ترکیبی را برای بیمار انجام دهد. برای دریافت مشاوره بهتر می توانید عکس سه قسمت روبروی سر ، پشت سر و بالای سر خود را برای ما ارسال کنید تا توسط پزشک متخصص بررسی و قیمت کاشت مو شما مشخص گردد.

5/5 (1 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. من ب یک متخصص مراجعه کردم گفتن چون موهات سفیده امکان کاشت وجود نداره؟ نظر شما در این مورد چیه ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید
بستن
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ