کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
کاشت موی طبیعی برای موهای کم پشت

کاشت موی طبیعی برای موهای کم پشت

کم پشت بودن مو و طاسی سر از عوامل تاثیر گذار بر زیبایی افرادی هستند که بر اثر عوامل ارثی، رژیم غذایی نامناسب، تغییر شرایط آب و هوا و غیره ممکن است به آن ها دچار شوند. برای رفع این مشکل راه های زیادی از قبیل مصرف دارو برای رشد مو وجود دارد اما به غیر از کاشت مو روش های دیگر دائمی نیستند و نمی توانند این مشکل را برای مدت طولانی حل کنند.

اگر می خواهید کم پشت بودن مو و طاسی سر از ریشه حل کنید و دیگر دچار ریزش مو نشوید و ظاهری زیباتر داشته باشید، عمل زیبایی کاشت مو می تواند راه حل مناسبی برای شما باشد.

اما باید دقت داشته باشید که باید پزشک متخصص و مناسبی را برای اجرای عمل زیبایی کاشت مو نتیجه دلخواه و رضایت بخش خود را بگیرید. برای اینکه بتوانید پزشک مناسب را برای عمل زیبایی کاشت مو انتخاب کنید ابتدا لازم است اطلاعات کافی را در زمینه عمل زیبایی کاشت مو بدست آورید.

تاثیر و نتیجه ی ایده آل کاشت مو برای موهای کم پشت

همانطور که گفته شد کم پشت بودن مو و طاسی تاثیر به سزایی در زیبایی، بهبود روحیه و افزایش اعتماد به نفس افراد دارد. عمل زیبایی کاشت مو می تواند راه حلی برای این مشکل باشد؛ اما عمل زیبایی پیوند مو به دو صورت انجام می شود:

 1. FUT (پیوند واحد فولیکولار)
 2. FUE (استخراج واحد فولیکولار)

عمل زیبایی کاشت مو از طریق FUT روشی قدیمی تر نسبت به روش عمل زیبایی پیوند مو از طریق FUE است.

در روش عمل زیبایی کاشت مو از طریق FUT قسمتی کوچکی از پوست پشت سر که موهای بیشتر و ضخیم تری دارد، بریده می شود و سپس جای آن بخیه می شود.

سپس فولیکول های موی برداشته شده از پوست سر بریده شده طی عمل زیبایی کاشت مو از طریق FUT با ایجاد سوراخ های ریز که توسط سوزن های کوچک، به محل مورد نظر پیوند زده می شود.

در طی عمل زیبایی کاشت مو از طریق FUE برخلاف روش قدیمی زخمی ایجاد نمی شود و فقط فولیکول های مو از قسمت پشت سر استخراج می شود.

در انتها مانند عمل زیبایی کاشت مو از طریق FUT فولیکول های استخراج توسط برش هایی که توسط سوزن ایجاد می شود، به قسمت مورد نظر پیوند زده می شود.

 

تاثیر و نتیجه ی ایده آل کاشت مو برای موهای کم پشت

 

انجام عمل زیبایی پیوند مو توسط یکی از روش های گفته شده با توجه به تشخیص پزشک متخصص عمل زیبایی کاشت مو صورت می گیرد.

مناسب ترین افراد برای عمل زیبایی کاشت مو

قبل از اینکه به انجام عمل زیبایی پیوند مو اقدام کنید ابتدا باید بدانید که آیا فرد مناسبی برای انجام عمل زیبایی کاشت مو هستید یا خیر؟

معمولا پزشکان متخصص عمل زیبایی کاشت مو را به افراد زیر پیشنهاد می دهند:

 1. ریزش مو بیش از حد دارند
 2. شیمی درمانی میکنند
 3. از طاسی سر رنج می برند
 4. موهای کم پشت و کم حجمی دارند

اگر هر یک از موارد گفته شده را دارا هستید، شما می توانید برای انجام عمل زیبایی پیوند مو اقدام کنید ولی برای این که مطمئن شوید بهتر است قبل از انجام عمل زیبایی کاشت مو از پزشک متخصص کاشت مو هم مشورت بگیرید.

آیا افرادی با موی کم پشت هم می توانند کاشت مو انجام دهند؟

همان طور که گفته شد عمل زیبایی کاشت مو برای افرادی که موهای نازک و کم پشت دارند هم مناسب است و می توانند انجام عمل زیبایی پیوند مو اقدام کنند.

میزان موفقیت عمل زیبایی کاشت مو به عوامل مختلفی مانند رنگ مو، ضخامت مو، حالت مو (فر بودن یا صاف بودن مو) و غیره وابسته است.

به همین دلیل نمی توان گفت که تا چه اندازه انجام عمل زیبایی کاشت مو برای هر فردی نتیجه بخش است.

اگر حالت موهایتان فر است و رنگ موی روشنی دارید و همین طور موهایتان ضخیم است می توانید نتیجه خیلی بهتری نسبت بقیه افراد از انجام عمل زیبایی کاشت مو بگیرید.

اما بهتر است بدانید انجام عمل زیبایی کاشت مو راهی برای درمان ریزش موهای شما نیست و نمی تواند بر مقدار ریزش موی شما تاثیری بگذارد.

پیشنهاد می شود برای این که متوجه شوید که می توانید پس از انجام عمل زیبایی کاشت مو نتیجه دلخواهتان را ببینید، حتما قبل از انجام عمل زیبایی کاشت مو با پزشک متخصص پیوند مو مشورت کنید.

پزشک متخصص عمل زیبایی کاشت مو با توجه به بررسی هایی که بر روی نوع پوست سر و نوع و ضخامت موهایتان انجام می دهد می تواند در انتخاب این که عمل زیبایی کاشت مو را انجام دهید یا خیر کمکتان کند.

دوران نقاهت و مراقبت های بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو

در 15 روز بعد از انجام عمل زیبایی کاشت مو ممکن است با تورم، قرمزی، خارش و التهاب به همراه پوسته پوسته شدن سرتان مواجه شوید که این عوارض جانبی برای این مدت کاملا عادی است.

از هفته دوم بعد از انجام عمل زیبایی کاشت مو تا دو ماه ممکن است ریزش مو داشته باشید که جای نگرانی نیست و شما از ماه سوم بعد از انجام عمل زیبایی کاشت مو می توانید رویش موهای جدید خود را مشاهده کنید.

بعد از 6 ماه از گذشت عمل زیبایی پیوند مو موهای جدید قوی تری نسبت رشد اولیه موهای جدید مشاهده می کنید. در انتها بعد از یک سال از عمل زیبایی کاشت مو می توانید نتیجه ی کامل عمل زیبایی کاشت مو را مشاهده کنید.

برای این که دوران نقاهت و بهبودی عمل زیبایی کاشت مو را سریعتر کنید و همینطور نتیجه بهتری از عمل زیبایی پیوند مو بگیرید پیشنهاد می شود که نکات زیر را رعایت کنید.

 1. تا چند روز از شستن مو های خود پرهیز کنید.
 2. برای مدتی فعالیت و ورزش های شدید را کنار بگذارید و انجام ندهید.
 3. سر خود را لمس نکنید.
 4. تا چند روز از شانه استفاده نکنید تا به فولیکول های موهای پیوند زده فشاری وارد نشود.
 5. از استفاده از هر نوع کلاهی پرهیز کنید.
 6. در مکان های سرد قرار نگیرید. به این دلیل که قرار گرفتنن در سرما بر فولیکول های موهای پیوند زده ی شما تاثیر منفی می گذارد.
 7. بدون تجویز پزشک متخصص عمل زیبایی پیوند مو از مصرف کردن هر نوع دارویی به ویژه آسپرین و ایبوبروفن خودداری کنید.
 8. برای اینکه تورم و کبودی ایجاد شده بعد از عمل زیبایی سریعتر بهبود پیدا کند، با استفاده از چند بالش در هنگام خود سرتان را در حالت مرتفع قرار دهید.
 9. برای جلوگیری از عفونت بعد از عمل زیبایی در فضا های آلوده قرار نگید و تا حد امکان نکات بهداشتی را رعایت کنید.

در صورتی هر یک از عوارض تورم، درد، خارش، خونریزی و عوارض جانبی دیگر ناشی از انجام عمل زیبایی hair transplant بعد از مدتی طولانی بهبود پیدا نکرد حتما با پزشک متخصص کاشت مو خود مشورت کنید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ