کاشت مو

کاشت موی طبیعی برای موهای کم پشت

کم پشت بودن مو و طاسی سر از عوامل تاثیر گذار بر زیبایی افرادی هستند که بر اثر عوامل ارثی، رژیم غذایی نامناسب، تغییر شرایط آب و هوا و غیره ممکن است به آن ها دچار شوند. برای رفع این مشکل راه های زیادی از قبیل مصرف دارو برای رشد مو وجود دارد اما به غیر از کاشت مو روش های دیگر دائمی نیستند و نمی توانند این مشکل را برای مدت طولانی حل کنند. اگر می خواهید کم پشت بودن مو و طاسی سر از ریشه حل کنید و دیگر دچار ریزش مو نشوید و ظاهری زیباتر داشته باشید، عمل کاشت مو می تواند راه حل مناسبی برای موهای کم پشت باشد.

اما باید دقت داشته باشید که باید پزشک متخصص و مناسبی را برای اجرای کاشت مو نتیجه دلخواه و رضایت بخش خود را بگیرید. برای اینکه بتوانید پزشک مناسب را برای عمل کاشت مو انتخاب کنید ابتدا لازم است اطلاعات کافی را در زمینه کاشت مو بدست آورید.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

تاثیر و نتیجه ی ایده آل کاشت مو برای موهای کم پشت

همانطور که گفته شد کم پشت بودن مو و طاسی تاثیر به سزایی در زیبایی، بهبود روحیه و افزایش اعتماد به نفس افراد دارد. کاشت مو می تواند راه حلی برای مشکل کم پشت بودن موها باشد؛ اما پیوند مو به دو صورت انجام می شود:

 1. FUT (پیوند واحد فولیکولار)
 2. FUE (استخراج واحد فولیکولار)

عمل کاشت مو برای موهای کم پشت از طریق FUT روشی قدیمی تر نسبت به روش پیوند مو از طریق FUE است.

در روش کاشت مو از طریق FUT قسمتی کوچکی از پوست پشت سر که موهای بیشتر و ضخیم تری دارد، بریده می شود و سپس جای آن بخیه می شود.

سپس فولیکول های موی برداشته شده از پوست سر بریده شده طی عمل کاشت مو از طریق FUT با ایجاد سوراخ های ریز که توسط سوزن های کوچک، به محل مورد نظر پیوند زده می شود. در طی عمل زیبایی کاشت مو FUE برخلاف روش قدیمی زخمی ایجاد نمی شود و فقط فولیکول های مو از قسمت پشت سر استخراج می شود. در انتها مانند کاشت FUT فولیکول های استخراج توسط برش هایی که توسط سوزن ایجاد می شود، به قسمت مورد نظر پیوند زده می شود. انجام عمل زیبایی پیوند مو توسط یکی از روش های گفته شده با توجه به تشخیص پزشک متخصص عمل کاشت مو صورت می گیرد.

تاثیر و نتیجه ی ایده آل کاشت مو برای موهای کم پشت

مناسب ترین افراد برای کاشت موی کم پشت

قبل از اینکه به انجام عمل پیوند مو اقدام کنید ابتدا باید بدانید که آیا فرد مناسبی برای انجام عمل کاشت مو برای موهای کم پشت هستید یا خیر؟

معمولا پزشکان متخصص کاشت مو را به افراد زیر پیشنهاد می دهند:

 1. ریزش مو بیش از حد دارند
 2. شیمی درمانی میکنند
 3. از طاسی سر رنج می برند
 4. موهای کم پشت و کم حجمی دارند

اگر هر یک از موارد گفته شده را دارا هستید، شما می توانید برای انجام عمل پیوند مو اقدام کنید ولی برای این که مطمئن شوید بهتر است قبل از انجام عمل زیبایی کاشت مو از پزشک متخصص کلینیک رز هم مشورت بگیرید.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو جلوی سر

آیا افرادی با موی کم پشت هم می توانند کاشت مو انجام دهند؟

همان طور که گفته شد پیوند مو برای افرادی که موهای نازک و کم پشت دارند هم مناسب است و می توانند انجام عمل زیبایی پیوند مو اقدام کنند. میزان موفقیت یوند فولیکولی مو به عوامل مختلفی مانند رنگ مو، ضخامت مو، حالت مو (فر بودن یا صاف بودن مو) و غیره وابسته است. به همین دلیل نمی توان گفت که تا چه اندازه انجام عمل کاشت مو برای هر فردی نتیجه بخش است. اگر حالت موهایتان فر است و رنگ موی روشنی دارید و همین طور موهایتان ضخیم است می توانید نتیجه خیلی بهتری نسبت بقیه افراد از انجام عمل بگیرید. اما بهتر است بدانید انجام عمل کاشت مو راهی برای درمان ریزش موهای شما نیست و نمی تواند بر مقدار ریزش موی شما تاثیری بگذارد. پیشنهاد می شود برای این که متوجه شوید که می توانید پس از انجام عمل کاشت مو نتیجه دلخواهتان را ببینید، حتما قبل از انجام عمل کاشت مو با پزشک متخصص پیوند مو مشورت کنید. پزشک متخصص  کلینیک پوست و مو رز با توجه به بررسی هایی که بر روی نوع پوست سر و نوع و ضخامت موهایتان انجام می دهد می تواند در انتخاب این که عمل زیبایی کاشت مو را انجام دهید یا خیر کمکتان کند.

 

مطالب بیشتر: عوارض کاشت مو

کاشت مو برای موهای کم پشت مردان

کم پشت شدن موهای قسمت جلو سر در آقایان بسیار شایع است. اگر زیر 30 سال سن دارید، بهتر است برای کنترل ریزش مو، به پزشک متخصص پوست و مو  مراجعه کرده و معاینه شوید. در این دوران استفاده از داروها می­تواند از ریزش بیش از اندازه مو پیشگیری می­‌نماید. اما بعد از 30 سالگی ریزش مو به ثبات نسبی می­رسد. در این زمان است که برای کاشت مو در نواحی کم پشت سر از روش‌­های مختلف کاشت مو استفاده نمایید. موهای کم پشت برای  کاشت مو، گزینه­‌های بهتری هستند؛ چرا که تراکم موی کاشته شده در آن‌ها بیشتر بوده و بعد از کاشت طبیعی به نظر می­رسد.

دوران نقاهت و مراقبت های بعد از کاشت مو

در 15 روز بعد از انجام عمل کاشت مو برای موهای کم پشت ممکن است با تورم، قرمزی، خارش و التهاب به همراه پوسته پوسته شدن سرتان مواجه شوید که این عوارض جانبی برای این مدت کاملا عادی است. از هفته دوم بعد از انجام عمل زیبایی کاشت مو تا دو ماه ممکن است ریزش مو داشته باشید که جای نگرانی نیست و شما از ماه سوم بعد از انجام عمل زیبایی کاشت مو می توانید رویش موهای جدید خود را مشاهده کنید. بعد از 6 ماه از گذشت عمل زیبایی پیوند مو موهای جدید قوی تری نسبت رشد اولیه موهای جدید مشاهده می کنید. در انتها بعد از یک سال از کاشت مو می توانید نتیجه ی کامل عمل زیبایی کاشت مو را مشاهده کنید.

برای این که دوران نقاهت و بهبودی عمل زیبایی کاشت مو را سریعتر کنید و همینطور نتیجه بهتری از پیوند مو بگیرید پیشنهاد می شود که نکات زیر را رعایت کنید.

 1. تا چند روز از شستن مو های خود پرهیز کنید.
 2. برای مدتی فعالیت و ورزش های شدید را کنار بگذارید و انجام ندهید.
 3. سر خود را لمس نکنید.
 4. تا چند روز از شانه استفاده نکنید تا به فولیکول های موهای پیوند زده فشاری وارد نشود.
 5. از استفاده از هر نوع کلاهی پرهیز کنید.
 6. در مکان های سرد قرار نگیرید. به این دلیل که قرار گرفتنن در سرما بر فولیکول های موهای پیوند زده ی شما تاثیر منفی می گذارد.
 7. بدون تجویز پزشک متخصص کلینیک رز پیوند مو از مصرف کردن هر نوع دارویی به ویژه آسپرین و ایبوبروفن خودداری کنید.
 8. برای اینکه تورم و کبودی ایجاد شده بعد از عمل سریعتر بهبود پیدا کند، با استفاده از چند بالش در هنگام خود سرتان را در حالت مرتفع قرار دهید.
 9. برای جلوگیری از عفونت بعد از عمل در فضا های آلوده قرار نگید و تا حد امکان نکات بهداشتی را رعایت کنید.

در صورتی هر یک از عوارض تورم، درد، خارش، خونریزی و عوارض جانبی دیگر ناشی از انجام عمل زیبایی پیوند موبعد از مدتی طولانی بهبود پیدا نکرد حتما با پزشک متخصص کلینیک پوست و مو رز خود مشورت کنید.

هزینه کاشت مو برای موهای کم پشت

خوشبختانه ترمیم مو برای موهای کم پشت هزینه کمتری به همراه دارد. دلیل این امر کم بودن تعداد موهای کاشته شده در قسمت جلو سر است. همانطور که می­دانید یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده در کاشت مو، وسعت قسمت طاس سر است. هزینه کاشت مو برای موهای کم پشت نزد پزشکان با تجربه بیشتر خواهد بود. چرا که تجربه پزشک در باعث می­شود کاشت مو با نتایج بهتر و طبیعی­تری همراه باشد. استفاده از دستگاه‌­های خاص برای کاشت مو نیز ممکن است در هزینه کاشت مو برای موهای کم پشت زنان تاثیرگذار باشد.

3/5 (2 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ