کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
عمل کاشت مو بدون بانک مو

کاشت مو بدون بانک مو – عوارض، هزینه و روش انجام

کاشت مو امروزه به دلیل ریزش موها به صورت هورمونی و یا تغذیه نامناسب در آقایان و بانوان به عنوان یک عمل زیبایی مورد توجه قرار گرفته است. عمل زیبایی پیوند مو بدین صورت است، مو از قسمت پشت و یا کنار سر که دارای حجم و تراکم بالاست برداشته می‌شود و به قسمت جلو و یا جاهای کم تراکم پیوند زده می‌شود. کاشت مو در تمامی سنین و تمامی افراد قابل اجرا است و انواع مختلفی دارد. این روش‌ها از زمان‌های گذشته تا به حال جهت اینکه شما درد کمتری را تحمل کنید ایجاد شده‌اند و روز به روز پیشرفت کرده‌اند. این عمل زیبایی از روش‌های دستی شروع شده بود و موها با روش سنتی دانه دانه به کمک دست بر روی پوست پیوند می‌خورد و زمان زیادی جهت انجام کاشت طبیعی مو لازم بود ولی امروزه کاشت مو با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته با کمترین درد و خونریزی و کمترین دوران نقاهت به راحتی گذرانده می‌شود.

 

برای دریافت مشاوره رایگان درباره روش‌های کاشت و هزینه‌های ناشی از آن با مشاورین زیبایی کلینیک پوست و مو رز تماس حاصل فرمایید.

 

نگاهی به روش‌های موجود برای کاشت مو

کاشت مو امروزه به عنوان یک عمل زیبایی برای آقایان و خانم‌هایی با موهای کم پشت و یا طاس در نظر گرفته شده است تا باعث شود اعتماد به نفس خود را به دست بیاورند وبه زیبایی دلخواه خود برسند. کاشت موی طبیعی امروزه به دلیل تبلیغات تلویزیونی و اینترنتی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. عمل زیبایی کاشت مو با توجه به نوع مو وپوست سر شما انواع متفاوتی دارد، متخصصان پیوند طبیعی مو در جلسه اول با انجام آزمایش‌های لازم مدل کاشت موی مناسب برای پوست سر شما را تشخیص می‌دهند

انواع روش‌های کاشت مو طبیعی عبارتند از:

1- روش SUT: امروزه بهترین نوع عمل زیبایی کاشت مو به روش SUT می‌باشد. این روش پیوند مو توسط دستگاه پیشرفته انجام می‌گیرد و نیازی به عمل جراحی و گذراندن دوران نقاهت سخت ندارد. به خوبی جواب می‌دهد و ریزش نیز کمترین مقدار ممکن است.

2- روش (FUE (Follicular unit transplant: کاشت مو توسط میکروسکوپ‌های پرتوان است و برای افرادی با موهای بور و یا جو گندمی بسیار مناسب است و با دقت بالا به پیوند موی بیمار پرداخته می‌شود.

مطالب بیشتر: بهترین دکتر کاشت مو در تهران

 

کاشت مو بدون بانک مو

3- روش FUT: از قسمت مخزن تکه‌ای از پوست قسمتی با موی متراکم را ور می‌دارند و به قسمت زاس و یا بی مو پیوند می‌زنند. این روش همراه با بی هوشی انجام می‌شود.

4- روش FIT: از قسمت اهداء کننده تارهای مو کنده می‌شود و به قسمت‌های طاس و یا بی مو پیوند زده می‌شود.

 

آیا کاشت مو بدون بانک مو امکان پذیر است؟

گاها بعضی از افراد از عمل زیبایی پوند مو طبیعی به دلیل داشتن جراحی و دوران نقاهت می‌ترسند و به همین دلیل از عمل زیبایی کاشت مو می‌پرهیزند و این باعث می‌شود اعتماد به نفس خود را از دست بدهند. جدیدترین روش کاشت مو با نام HRT نوعی‌ترمیم موهای طاس و کم پشت است و عمل زیبایی محسوب نمی‌شود. HRT بدین گونه‌ترمیم مو انجام می‌دهد: موها بر روی سطحی هم جنس پوست سر سوار شده‌اند و جهت کاشت مو طبیعی این پوست‌های دارای مو با چسبی گیاهی به نام کراتین بر روی پوست سر نصب می‌شود. کاشت مو HRT نوعی پیوند موی طبیعی محسوب می‌شود زیرا جنس مو آنقدر طبیعی است، هیچ کس متوجه نمی‌شود شما پیوند مو انجام داده‌اید.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش fut

 

از چه موهایی برای کاشت مو می‌توان استفاده کرد؟

در عمل زیبایی کاشت مو به صورت طبیعی بهتر است از موهایی استفاده شود که به جنس موهای سر شما از نظر ضخامت و تراکم نزدیک باشد. پیوند مو طبیعی در بهترین شرایط از موهای پشت سر و کنار سر که چگالی بهتری دارد استفاده می‌شود. کاشت مو در این صورت بسیار مثمر ثمر واقع شده و نتیجه بهتری دارد. در پیوند مو حین استفاده از موهای پشت سر اگر به 2000 واحد مو نیاز داشته باشد همان مقدار در عمل زیبایی کاشت موی طبیعی از پشت سر برداشته می‌شود و به قسمت‌های جلویی پیوند زده می‌شود. گاهی مواقع افرادی جهت کاشت مو اقدام می‌کنند، موهای پشت سرشان نیز بسیار ضعیف است در این شرایط می‌توان جهت انجام آن از موی ریش، ابرو، سینه، پا و پشت استفاده کرد.

در عمل زیبایی کاشت مو زمانی که از موهای سایر قسمت استفاده می‌شود، اگر به 2000 واحد مو نیاز باشد باید حدود 1.5 برابر موی لازم را از محل مورد نظر جدا کنند چون امکان دارد تمامی آن موها پیوند نخوردند. در عمل پیوند مو از سایر قسمت‌های بدن چون موی سایر قسمت‌ها از بدن با موی سر متفاوت است باید مقدار بیشتری جهت پیوند برداشته شود تا به حجم موی سر نزدیک باشد. استفاده از موی سایر قسمت‌های بدن جهت پیوند موها نیز سختی‌ها و عوارضی دارد:

 1. مثلاً ممکن است لایه پوست برداشته شده از بدن شما در دید قرار بگیرد.
 2. موی استفاده شده از سایر قسمت‌های بدن بعد از مدتی بمیرد.
 3. موی پیوند زده شده رنگو جنس متفاوتی با موی سر شما داشته باشد.

عوارض و خطرات ناشی از کاشت مو بدون بانک مو

پیوند موی طبیعی نوعی عمل زیبایی به شمار می‌آید وهنگامی که اسم به گوشتان می‌خورد تیغ و خون و بخیه به ذهنتان خطور می‌کند.

کاشت مو طبیعی در بعضی مواقع بدون عمل و جیغ صورت می‌گیرد و در واقع به جای کلمه عمل زیبایی کاشت مو می‌توان از کلمه‌ی کاشت مو به روش ترمیمی استفاده کرد.

کاشت طبیعی موها به روش ترمیمی نیز نمی‌تواند عوارض و خطراتی برای افراد داشته باشد ودر واقع باعث ایجاد مشکلاتی می‌شود:

 1. هزینه‌ی این پیوند مو از سایر روش‌ها بسیار بالاتر است چون موها طبیعی‌تر هستند.
 2. در کاشت مو بدون بانک باید به یک مرکز معتبر بروید تا به صورت طبیعی این کار را برای شما انجام دهد.
 3. ممکن است پیوند مو به صورت کثیف انجام شود و اطرافیان شما متوجه شوند.
 4. بعد از کاشت مو بهتر است موهای آن قسمت را کوتاه نکنید چون ممکن است دیگر رشد نکند.
 5. ممکن است رنگ موی شما با رنگ موی کاشت شده متفاوت باشد.

پس بهتر است جهت انجام کاشت مو بدون بانک مو به مراکز پیشرفته و مطمئن سر بزنید تا یک کاشت طبیعی داشته باشد.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش ترکیبی

 

هزینه کاشت مو بدون بانک مو

عمل زیبایی پیوند طبیعی مو مانند سایر عمل ها هزینه‌هایی دارد. این هزینه‌ها بسته به ویژگی‌هایی می‌توانند بسیار باهم فرق داشته باشند. کاشت مو روش‌های مختلفی دارد و هر یک از این روش‌ها هزینه‌هایی دارند که با دیگری متفاوت است. عمل زیبایی کاشت موی طبیعی با توجه به دلایلی قیمت‌های متفاوت دارد:

 1. روش پیوند مو
 2. جراح کاشت مو چه کسی است
 3. میزان مویی که در پیوند مو پیوند زده می‌شود
 4. تعداد جلساتی که طول می‌کشد تا جراحی کاشت موی شما پاسخ دهد

حال کاشت مو با روش بدون بانک مو بسیار پرهزینه‌تر از سایر روش‌های hair transplant می‌باشد. در این روش موهای طبیعی بر روی صفحه‌ای مانند پوست سر کاشته شده است. تراکم این موها بسیار بالاست و همچنین به جراحی و عمل روی پوست شما نیازی نیست. تمامی موها به‌قدری با ظرافت چیده شده‌اند که همانند موهای طبیعی جلوه می‌کنند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ