کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
نحوه کاشت مو با بانک موی ضعیف

کاشت مو با بانک موی ضعیف – نقش چشمگیر بانک مو در پیوند موی طبیعی

عمل کاشت مو یکی از عمل‌های زیبایی موجود در عصر کنونی می‌باشد که با پیوند مو موجب برطرف شدن طاسی سر در آقایان شده و جذابیت و زیبایی را به چهره باز خواهد گرداند. امروز برای عمل زیبایی کاشت مو از روش FUE استفاده خواهد شد که در این روش پزشک متخصص کاشت مو به جداسازی واحدی فولیکول‌های مو و کاشتن آن‌ها در ناحیه گیرنده خواهد پرداخت. اما بسیاری از افراد درباره موهای ناحیه اهدا کننده که به اصطلاح به بخش بانک مو می‌گویند، سوال خواهند پرسید که سعی شده است به تعدادی از آن‌ها پاسخ داده شود.

ویژگی های بانک موی مناسب چیست؟

یکی از مهم‌ترین عوامل در زیبایی و نتیجه‌ی عمل زیبایی پیوند موی طبیعی  مناسب بودن بانک مو و ناحیه اهدا کننده خواهد بود. از نواحی اهدا کننده و بانک مو برای انجام کاشت مو، نواحی کناره و پشت سر خواهد بود. زیرا این نواحی ویژگی‌های لازم و مناسب برای اهدا کردن فولیکول‌های مو و کاشتن آن‌ها را خواهند داشت. بسیاری از افراد گمان می‌کنند که برای انجام عمل زیبایی پیوند مو، محلی به نام بانک مو وجود داشته که بسته به انواع مختلف موها، فولیکول‌های مو در آنجا موجود بوده و پزشکان کاشت مو از این فولیکول‌ها برای پیوند مو استفاده خواهند کرد. عده‌ای نیز بر این باورند که به دلیل خالی بودن نقاط اهدا کننده سر از فولیکول‌ها، پزشکان کاشت مو، از فولیکول‌های موهای افراد دیگر برای انجام کاشت طبیعی مو ها استفاده خواهند کرد. اما باید گفت که برخلاف پیوند اعضا، شما به فردی دیگر به عنوان اهدا کننده برای کاشت مو نیاز نخواهید داشت. اگر شما از فولیکول‌های فرد دیگری برای عمل زیبایی کاشت مو استفاده نمایید، بدن شما آن فولیکول‌ها را رد خواهد کرد.

اما ویژگی‌های مناسب بانک مو برای کاشت موی طبیعی چه خواهد بود؟

از ویژگی‌های مناسب یک ناحیه اهدا کننده فولیکول‌های مو می2توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تناسب موی اهدایی با نوع مویی که در حال حاضر بر سر شما موجود است
 2. سایز و طول موهای ناحیه اهدا کننده
 3. کیفیت موها از جمله ضخامت آن‌ها در بانک مو
 4. رنگ موهای بانک مو

همواره باید به ویژگی‌های فولیکول‌های بانک مو توجه زیادی داشته باشید که البته انتخاب محل مناسب برای بانک مو یکی از وظایف پزشک متخصص کاشت مو بوده و وی با توجه به تجربه و مهارت خود، بهترین مکان را برای اهدا کردن فولیکول‌ها در نظر خواهد گرفت.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش fue

 

کاشت مو با بانک موی ضعیف

 

تاثیرات بانک مو مناسب در کاشت مو

همه‌ی افراد درباره نتایج عمل‌های زیبایی خود نگران بوده و خواستار مشاهده بهترین نتایج از اینگونه عمل‌ها خواهند بود. متاسفانه عده‌ای پس از انجام عمل زیبایی کاشت مو از نتایج راضی نخواهند بود. دلایل زیادی برای عدم رضایت بیماران از پیوند مو خود وجود خواهد داشت. عدم انتخاب مناسب در پزشک متخصص پیوند موی طبیعی، انتخاب نکردن محل مناسب برای اهدا کردن فولیکول‌های مو از آن ناحیه، عدم انجام مراقبت‌های پس از کاشت مو و غیره از عوامل نتیجه نگرفتن از عمل زیبایی کاشت موی طبیعی  خواهد بود. اما اگر پزشک شما محلی مناسب را برای اهدای فولیکول‌های مو انتخاب نماید، شما شاهد موهایی پرپشت در ناحیه گیرنده خود خواهید بود.

البته توجه کنید که بعد از گذشت 2 تا 3 هفته پس از کاشت مو، شما شاهد ریزش موهای خود خواهید بود که روندی طبیعی بوده و جای نگرانی وجود نخواهد داشت. بسیاری از افراد پس از گذشت 8 تا 12 ماه از پیوند مو، شاهد رشد مجدد موهای خود را در ناحیه گیرنده که قبلا به دلایل مختلف فولیکول‌های این ناحیه نابود شده بودند، خواهند بود. شایان ذکر است که نتایج عمل زیبایی کاشت مو دائمی خواهند بود به شرطی که در نگهداری و سلامت فولیکول‌های موهای خود دقت لازم را انجام داده و از مواد شیمیایی مانند انواع رنگ موها، شامپوهای شیمیایی و غیره کمتر استفاده نمایید. بهتر است از سشوار و اتوی مو نیز با درجه پایین و دور از موها استفاده کرده تا آسیب کمتری به موها وارد شود. زیرا گرمای بالای لوازم گرمایشی باعث نابودی فولیکو‌های مو خواهد شد.

 

مطالب بیشتر: دوره رشد مو بعد از کاشت مو 

 

آیا می توان با بانک موی ضعیف کاشت مو انجام داد؟

همان‌طور که گفته شد یکی از مهم‌ترین عوامل در زیبایی موها و خرسندی بیمار از نتیجه‌ی عمل زیبایی کاشت مو، انتخاب بانک مو مناسب خواهد بود. اما گاهی شرایطی پیش خواهد آمد که بیمار در ناحیه اهدا کننده دارای موهای ضعیف بوده یا به طور کل طاس خواهد بود. انجام کاشت طبیعی مو  با استفاده از بانک مویی ضعیف موجب شده که موها پس از مدتی ریزش پیدا کرده و رشد مجدد نداشته باشند. البته اولین ریزش موها پس از دو تا سه هفته اول پس از پیوند مو، عادی خواهد بود. استفاده کردن از بانک موی ضعیف نه تنها به بیمار کمکی نخواهد کرد بلکه از لحاظ مختلف مانند جانی به دلیل استفاده پزشک از بی‌حسی، مالی بخاطر هزینه انجام عمل زیبایی کاشت مو و وقت نیز  به دلیل صرف زمان برای پیوند مو و دوران نقاهت ضرر نیز خواهد داشت.

همچنین اگر پزشک کاشت مو از موهای ضعیف و آسیب دیده برای کاشت مو استفاده نماید و در نهایت پیوند طبیعی مو موفقیت آمیز نباشد، اعتبار پزشک متخصص کاشت مو زیر سوال رفته و بیماران کمتری به وی برای انجام عمل زیبایی پیوند مو مراجعه خواهند کرد. به همین دلایل پزشک متخصص کاشت مو ریسک نکرده و اگر بیمار دارای بانک مویی ضعیف در ناحیه سر خود باشد از روش‌های دیگر استفاده خواهد کرد که در ادامه درباره این روش‌ها توضیحاتی داده شده است.

 

روش های جایگزین برای بانک موی ضعیف در کاشت مو

همان‌طور که ذکر شد عده‌ای از بیماران به دلیل آسیب دیدگی موها و ضعیف بودن آن‌ها قادر به استفاده از موهای سر خود برای اهدا کردن و انجام عمل زیبایی کاشت مو نخواهند بود و از موی سر افراد دیگر نیز که نمی‌توان برای پیوند مو استفاده کرد. پس باید از انجام کاشت مو دست کشید و برای کاشت موی طبیعی اقدام نکرد؟ پاسخ به این سوال خیر است. زیرا اگرچه که بیمار در ناحیه سر خود فولیکول‌هایی برای اهدا کردن ندارد اما می‌توان از نواحی دیگر فولیکول‌های اهدا کننده برای ناحیه گیرنده پیدا کرد.

از نواحی که می‌توان از فولیکول‌های آن استفاده کرد می‌توان به دست، پا، ریش، بازو و قفسه سینه مردان اشاره کرد. با اینکه این نواحی از نظر ضخامت به موهای سر تشابه کمتری دارند، اما گزینه‌های مناسبی برای انجام عمل زیبایی کاشت مو خواهند بود. اگر شما نیز فولیکول‌های مناسبی برای اهدا نداشتید و پزشک از اندام‌های نام برده شده برای پیوند مو کمک گرفت، نگران نبوده و به پزشک خود اعتماد کنید زیرا وی نزدیک‌ترین و مشابه‌ترین فولیکول‌ها را برای پیوند مو انتخاب خواهد کرد.

 

مطالب بیشتر: مراقبت بعد از کاشت مو

 

استفاده از موهای بدن و پا برای کاشت مو با بانک موی ضعیف امکان پذیر است؟

همان‌طور که می‌دانید و گفته شد در روش FUE پزشک متخصص پیوند مو فولیکول‌های مو را به صورت واحدی توسط میکرو پانچ‌ها استخراج خواهد کرد. انتخاب محل اهدا کننده برای کل روش بسیار مهم خواهد بود. پزشک متخصص کاشت مو باید بسیار محتاط عمل کرده تا هنگام خارج سازی فولیکول‌ها، به آن‌ها آسیبی وارد نشود زیرا در صورت آسیب دیدن احتمال عدم رشد مجدد فولیکول2ها وجود خواهد داشت. از مهم2ترین نکاتی که پزشک hair transplant باید به آن توجه کند، رنگ، ضخامت  و بافت موهای ناحیه اهدا کننده خواهد بود زیرا موهایی که در آینده رشد خواهند کرد باید به موهای فعلی بیمار تشابه داشته باشند. همچنین موهایی که رشد خواهند کرد، خصوصیات موهای ناحیه اهدا کننده را خواهند داشت.

در نتیجه انتخاب محل اهدا کننده مهم خواهد بود، حال در شرایطی پزشک کاشت مو مجبور به انجام BHT و  یا پیوند موی بدن خواهد بود. BHT به معنی برداشتن فولیکول‌های مو از دست و پا و سایر نقاط بدن و پیوند آنها بر روی پوست سر می‌باشد. در نتیجه از موهای بدن نیز می‌توان برای کاشت مو استفاده نمود. اگر فردی به طور کامل طاس بوده و نمی‌تواند از موهای سر خود برای عمل زیبایی کاشت مو استفاده کند، پیوند موی بدن روشی مناسب برای وی خواهد بود تا زیبایی و جذابیت را دوباره به چهره خود بازگرداند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه در"کاشت مو با بانک موی ضعیف – نقش چشمگیر بانک مو در پیوند موی طبیعی"

 1. هوشنگ نوری

  با سلام هزینه کاشت مو با بانک مو ضعیف به چه صورته آیا دائمیه ؟

  • مدیر

   سلام دوست من
   جهت آگاهی از هزینه دقیق کاشت موی خود در کلینیک رز
   از طریق مشاوره رایگان آنلاین واتساپ ، با مشاورین ما در تماس باشید.

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ