کاشت ابرو
موضوعات داغ

کاشت ابرو طبیعی – مراحل دقیق کاشت – نکات بسیار مهم

انتخاب مدل ابرو در هر دوره زمانی متناسب با مد و سلیقه افراد تغییر می‌کند به عنوان مثال در گذشته افراد اغلب مدل ابروی باریک و کشیده را انتخاب می‌کردند در حالی که امروزه سلیقه افراد تغییر کرده و بیشتر ابرو های پهن و زخیم و پرپشت را می‌پسندند. اغلب کسانی که به دنبال کاشت ابرو طبیعی می‌باشند ابرو های کم پشت و باریکی دارند یا به دلایل متعددی مانند استفاده بیش ار حد از مواد آرایشی مثل مداد ابرو و سایه ابرو و یا سوختن پوست ناحیه‌ای از ابرو ها یا برداشتن غیر اصولی ابرو ها و غیره، قسمتی  یا کل ابرو های آن‌ها دچار ریزش  یا کم پشتی شده است.

از طرفی گرایش اغلب مردم به داشتن ابرو هایی پرپشت و پهن و همچنین وجود جدیدترین و به روزترین تجهیزات و حضور برترین متخصصان در حوزه کاشت مو که باعث عملکرد فوق‌العاده مطلوبی برای تمامی متقاضیان ایمپلنت ابرو در کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی رز شده است؛ خود دلیل افزایش روز افزون تقاضای این عمل در بهترین کلینیک کاشت ابرو تهران شده است.

مشاوره سریع و رایگان کاشت ابرو با پزشک متخصص

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

اینفوگرافیک راهنمای کاشت ابرو
کاشت ابرو چگونه است

مشاوره واتساپ مشاوره تلفنی رایگان – 02148679

ما در ادامه این مطلب تمامی اطلاعات مورد نیاز هر فرد که قصد پیوند ابرو را دارد مانند روش‌‌های کاشت ابرو طبیعی، کسانی که کاندید مناسبی برای این عمل محسوب می‌شوند، مراقبت‌های پس از انجام پیوند برای گرفتن نتیجه مطلوب  و عوارضی که ممکن است انجام این عمل به دنبال داشته باشد را مفصلا بررسی خواهیم کرد.

نمونه کار قبل و بعد کاشت ابرو کلینیک رز
کاشت ابرو طبیعی توسط دکتر رضا روحانی – کلینیک رز

دلایل ریزش موی ابرو

ریزش موی ابرو که نام پزشکی آن هیپوتریکوزیس ابرو است به مرور زمان می‌تواند باعث نازک شدن مو یا از بین رفتن تکه‌های مو در یک یا هر دو ابروی فرد شود.  این مشکل مختص به جنسیت نبوده و می‌تواند هم مردان و هم زنان را درگیر کند. دلایل متعددی برای ریزش موی ابرو وجود دارند که ممکن است با علائم دیگری چون خارش، خشکی پوست و ریزش مو یا نازک شدن مو در سایر قسمت های بدن نیز همراه باشند. از جمله دلایل ریزش موی ابرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دلایل معمول ریزش موی ابرو

 • فرایند طبیعی ناشی از افزایش سن

با افزایش سن برخی از فولیکول‌های مو تولید طبیعی مو را متوقف می‌کنند.

 • عدم تعادل هورمونی

 1. پرکاری تیروئید
 2. کم کاری تیروئید

هر دو مشکل هورمونی تیروئید با ریزش موی ابرو مرتبط هستند به ویژه کم کاری تیروئید.

 • شرایط خود ایمنی

 1. آلوپسی آرئاتا
 2. آلوپسی فیبروزان فرونتال
 3. لوپوس آریتماتوز دیسکوئید
 • شرایط پوستی

 1. درماتیت آتوپیک
 2. پسوزیاریس
 3. درماتیت سبوروئیک
 • کمبودهای تغذیه‌ای

 1. کمبود اسیدهای چرب
 2. کمبود بیوتین
 3. کمبود روی
 4. کمبود ویتامین A، C، بیوتین، ویتامین‌های E، B-12 و D، سیستئین
 • عوارض جانبی برخی داروها

 1. آسیترتین
 2. شیمی درمانی
 3. والپروئیک اسید
 • شرایط ژنتیکی

هر چند این نوع مشکل از شیوع پایینی برخوردار است ولی گاها برخی شرایط ژنتیکی می‌تواند باعث ریزش موی ابرو شود:

 1. دیسپلازی اکتودرمی
 2. سندروم نترتون

و برخی عوامل موقتی دیگر چون:

 1. استرس و اضطراب
 2. بارداری و زایمان
 3. استفاده بیش از حد از مواد آرایشی

پیوند ابرو چیست ؟

کاشت ابرو چیست ؟

در کاشت و پیوند ابرو فولیکول های مو که شامل مو و قسمت های بسیار جزئی که وظیفه ساخت و رشد مو را دارند از قسمتی از سر که معمولا شامل پشت سر و مابین دو گوش فرد می باشد گرفته می شود و به ناحیه از ابرو که نیاز به کاشت دارد پیوند زده و منتقل می شود. پس از کاشت فولیکول های مو در ناحیه ابرو ، تار های موی کاشته شده تا پایان عمر فرد با همان قوت به رشد خود ادامه می دهند و همچون ابروی خود فرد می توان آن ها را برداشت و یا اصلاح نمود.

نمونه کار قبل و بعد کاشت ابرو دکتر رضا روحانی کلینیک رز
نمونه کار قبل و بعد کاشت ابرو دکتر رضا روحانی کلینیک رز

کاشت ابرو طبیعی و ویژگی‌ های مهم ابرو 

4 ویژگی مهم موهای ابرو که در فرآیند کاشت باید مورد توجه ویژه قرار بگیرند:

 1. خواب و رویش ابرو در بخش های مختلف ابرو کاملا متفاوت است.
 2. موهای ابرو به صورت افقی نسبت به پوست صورت رشد می کنند و مانند موهای سر که نسبت به پوست سر عمودی رشد میکنند نیستند و زاویه بیشتری نسبت به پوست صورت از فولیکول دارند که همین امر سبب این موضوع می شود.
 3. برخلاف موهای سر که به صورت دسته ای یعنی 2تایی 3 تایی و حتی 4 تایی رشد می کنند موهای ابرو تار به تار و تکی رشد میکنند.
 4. تفاوت زیادی بین چرخه ی رشد موی سر و موی ابرو از نظر زمانی وجود دارد.

پیوند مو ابروی لاکچری

به همین دلایل است که پیوند ابرو نیازمند تجربه بسیار بالا و همچنین دقت زیاد متخصصین این حوزه می باشد. افزون بر این ها کاشت ابرو طبیعی باید متناسب باصورت فرد باشد و کاملا طبیعی به نظر برسد. از موارد دیگری که باید به آن دقت نمود تفاوت فطری ابروهای خانم ها و آقایان است که به آن نیز خواهیم پرداخت.

نمونه قبل و بعد کاشت ابرو
نمونه قبل و بعد کاشت ابرو توسط دکتر رضا روحانی در کلینیک رز

مشاوره واتساپ مشاوره تلفنی رایگان – 02148679

کاشت ابرو طبیعی برای چه کسانی مناسب است ؟

از دلایل مهمی که افراد به ایمپلنت ابرو روی می‌آورند می‌توان به این موضوع مهم اشاره کرد که داشتن ابرو هایی زیبا و بدون نقص تاثیر چشمگیری بر زیبایی چشم‌ها و حتی کل صورت فرد خواهد داشت و حتی اهمیت آن از پیوند مو نیز بیشتر خواهد بود به این دلیل که صورت و ابروی هر فرد نسبت به موهای آن بیشتر در کانون توجه قرار می‌گیرد. همچنین تناسب ابرو ها با فرم صورت و حتی حالت چشم‌های فرد تاثیر بسیار زیادی در زیبایی چهره خواهد داشت بنابراین ریزش موهای ابرو که موجب کم پشتی و کم تر شدن زیبایی ابرو ها و در نتیجه باعث تاثیر منفی روی زیبایی صورت فرد می‌شود.

نمونه کار قبل و بعد پیوند طبیعی ابروها

در زیر به دلایل مختلفی که می‌تواند موجب ریزش  یا از دست دادن بخش یا کل ابرو ها شود اشاره شده است:

 1. برداشتن  یا اصلاح غیر اصولی ابرو ها
 2. بیماری‌های مرتبط با تیروئید
 3. آلوپسی
 4. هاشور، تاتو  و فیبروز ابرو ها
 5. سوختگی
 6. اختلالات مادر زادی در رشد طبیعی ابرو ها
 7. عفونت در ناحیه ابرو
 8. کسانی که به صورت ژنتیکی و یا ارثی دچار ریزش ابرو شده و ابرو های آنان رو به کم پشتی می‌برد.
 9. و بیماری‌هایی که ممکن است روی ریزش مو و ابرو تاثیر گذار باشند.
عکس کاشت ابرو بعد از چند ماه
عکس کاشت ابرو بعد از چند ماه توسط دکتر رضا روحانی در کلینیک رز

اگر هر کدام از دلایل ذکر شده شامل حال شما می‌باشد بهترین راهکار برای رسیدن به فرم ابرو های دلخواه خود، کاشت ابرو به صورت کاملا طبیعی می‌باشد. روش‌هایی که اغلب در آرایشگاه‌های زیبایی انجام می‌شود مانند تاتو و یا هاشور و اسامی مانند فیبروز میکرونیدلینگ ابرو و غیره هرگز نتایجی طبیعی و دائمی به دنبال نخواهند داشت. طبیعی بودن نتیجه کار برای تمام مراجعه کنندگان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و همچنین ماندگاری آن که با کاشت ابرو به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید. برای بازدید از نمونه کارهای پیوند ابرو و همچنین نظر افرادی که پیوند ابرو را در کلینیک پوست و مو رز انجام داده‌اند می‌توانید به پیج اینستاگرام یا صفحه توییتر ما سر بزنید.

خواب صحیح پیوند ابرو

اگر بخواهیم اصولی تر به مبحث کاشت ابرو طبیعی بپردازیم باید با دقت و عمق بیشتری به مباحث ریخت شناسی و فیزیولوژی ابرو ها بپردازیم. از مواردی که در پیوند ابرو ابرو بسیار مهم می‌باشد کاشت متناسب با خواب ابرو می‌باشد چرا که هر بخش ابرو خواب منحصر به فرد خود را دارد.

Different eyebrow models for men and women

مدل ابروی متفاوت زنان و مردان

از جمله تفاوت‌هایی که میان ابرو های آقایان و خانم‌ها وجود دارد این است که مردان ابرو های پر تر و حجیم‌تری دارند که خم ابرو در آن‌ها بسیار کمتر از بانوان است. همچنین به این دلیل که همه قسمت‌های ابروی آقایان حجیم‌تر است بنابراین قسمت‌های انتهایی ابرو آنان نیز پرپشت‌تر خواهد بود. حدود ضخامت ابروی مردان یک و نیم سانت و طول ابرو‌ی آنان پنج و نیم سانت است و اغلب نقطه‌ی انتهایی ابروی آنان بالای کناره بیرونی چشم‌ها خواهد بود.

تصویر پیوند ابروی طبیعی در سال ۲۰۲۲

نقطه‌ی انتهایی ابرو در خانم‌ها اما کمی عقب‌تر از کناره بیرونی چشم است و دم ابروهای آنان معمولا باریک تر و کم حجم تر از آقایان است. در یک سوم انتهایی ابرو های بانوان خم ابرو و قوس آن ایجاد می‌شود که باعث زیبایی بیشتر ابروی آنان می‌شود. حدود ضخامت ابروی زنان 1.3 سانت است و طول ابروی آنان پنج سانت است و اغلب قسمت میانی ابروی آن‌ها نسبت به دم ابرو پرپشت تر است.

عکس کاشت ابروی هایپر نچرال
عکس کاشت ابروی هایپر نچرال توسط دکتر روحانی در کلینیک رز

آزمایشات لازم  قبل از کاشت ابرو

قبل از اقدام به کاشت ابرو در جلسات مشاوره پزشک شما اطلاعاتی را در خصوص مزایا و معایب کاشت ابرو و نیز روش‌های مختلف کاشت عنوان خواهد کرد، از سوی دیگر به منظور اطمینان از صحت و سلامتی متقاضی و نیز تشخیص احتمالی وجود برخی بیماری‌ها یا مشکلات انعقادی، پزشک شما برای در نظر گرفتن تمهیدات لازم حین کاشت ابرو برخی آزمایش‌ها را تجویز می‌کند که عبارتند از:

آزمایشات لازم و مهم قبل از پیوند طبیعی ابرو

 1. FBS برای تعیین سطح گلوکز خون
 2. HIV، HBS، HCV برای تشخیص بیماری‌های ویروسی و غفونی چون ایدز و انواع هپاتیت
 3. PT، PTT برای تعیین مدت زمان لخته شدن خون و تعیین رقت خون
 4. CBC یا شمارش گلبول‌های خون به منظور تشخیص کم‌خونی یا وجود عفونت احتمالی در خون
 5. بررسی سطح چربی خود HDL، LDL، VLDL
 6. تست ادرار برای تشخیص وجود بیماری‌های کلیوی یا کبدی
 7. و در دو سال اخیر به خاطر شیوع ویروس کرونا بررسی سطح ایمونوگلوبولین‌های خون نیز برای تشخیص احتمالی ابتلای فرد به کرونا انجام می‌گیرد.

موارد فوق تنها برخی ازآزمایش های ساده ای هستند که اطلاعات فراوانی به پزشک شما می دهد و بر اساس این آزمایش‌ها پزشکتان به شما اعلام می‌کند که آیا شما کاندید خوبی برای کاشت ابرو هستید یا نه.

آیا امکان پیوند ابرو در مردان وجود دارد؟

آیا امکان کاشت ابرو در آقایان وجود دارد؟

داشتن ابروهای سالم و پرپشت در داشتن چهره‌ای بشاش، زیبا و جوان بسیار تاثیرگذار است، در واقع ابروها یکی از قابل تشخیص‌ترین ویژگی‌های صورت هستند بنابراین در متقارن و متعادل دیده شدن ساختار چهره تاثیر زیادی دارند. بسیاری از مردان نیز بنا به دلایلی که ذکر شد ممکن است دچار ریزش مو شود و داشتن ابروهای نازک حتی بدون بروز هیچ گونه چین و چروکی در پوست ممکن است در داشتن چهره‌ای سالخورده در افراد تاثیرگذار باشد. خبر خوب اینست که امکان کاشت ابرو برای مردان نیز وجود دارد که با داشتن شرایطی چون بانک موی سالم و سیاه و سایر شرایط مورد نیاز برای کاشت ابرو می‌توان ابرو را ترمیم و ظاهری جوان و شاداب به افراد بخشید.

مدت زمان پیوند ابرو

کاشت ابرو چند ساعت زمان می برد؟

بسیاری از افراد گمان می‌کنند برای رسیدن به نتیجه مطلوبشان از کاشت ابرو مدت زمان زیادی نیاز است و بایستی جلسات متوالی را به مطب پزشک مراجعه کنند در حالیکه که اینگونه نیست و در کل کاشت ابرو البته پس از ارائه‌ی مشاوره‌های لازم و بحث در رابطه با طرح‌های مورد نظر متقاضی و پزشک حدودا 5 الی 6 ساعت طول خواهد کشید که این مدت زمان نیز بسته به تعداد فولیکول‌های مورد نیاز برای کاشت که ممکن است از 200 تا 300 عدد متغیر باشد ممکن است کمتر یا بیشتر شود. مراحل کاشت عبارتند از:

 • مشاوره و برنامه ریزی: در این مرحله  طراحی ابروها با در نظر گرفتن ویژگی‌های صورت و نیازهای فردی بیمار از سوی پزشک انجام می‌گیرد و پزشک ناحیه گیرنده و موهای ناحیه اهداکننده را ارزیابی می‌کند.
 • استخراج پیوند: برداشتن فولیکول‌های مو از بانک مو که قبلا مشخص شده است.
 • آغاز پیوند: بی حسی موضعی ابرو صورت گرفته و قلم ایمپلنت برای کاشت فولیکول‌های مو با در نظر گرفتن زاویه و جهت مناسب رشد مو استفاده می‌شود.
 • ریکاوری و مراقبت‌های بعد از عمل‌: روز بعد از عمل از یک بانداژ استفاده می‌شود تا اطمینان حاصل شود که فولیکول‌های مو به درستی به بافت پوست چسبیده‌اند و از سایر عوارض پزشکی جلوگیری شود. تمامی این موارد در طی یک الی دو روز انجام می‌گیرد.

ویژگی های مهم پیوند ابروی طبیعی

۴ ویژگی مهم ابرو در کاشت ابرو

1- خواب و رویش ابرو

ابرو به سه بخش اصلی سر، تنه و دم تقسیم می‌شود که در هرکدام از آن‌ها خواب ابرو و رشد ابرو ها متفاوت خواهند بود. در تصویر بخش‌های نشان دهنده سر و تنه و دم ابرو مشخص شده‌اند.

سر ابرو: سر ابرو درونی‌ترین قسمت ابرو نسبت به صورت است که اندازه آن حدود 5 تا 7 میلی متر خواهد بود. رشد موها در این ناحیه به سمت بالا بوده و از نظر رنگی کمی روشن‌تر از قسمت های دیگر است. اغلب مراجعه کنندگان به پر کردن بیش از حد این ناحیه گرایش ندارند.

تنه ابرو: ناحیه میانی ابرو که طول ان به دو و نیم سانتی متر می‌رسد و پرپشت‌ترین و پرحجم‌ترین قسمت ابرو می‌باشد. در بخشی از تنه که به سر ابرو نزدیک‌تر هستند زاویه رشد مو ها به سمت بالا و خارج از صورت است. در ناحیه میانی زاویه رشد ابرو متناسب با برآمدگی استخوان ابرو متغیر خواهد بود. در این بخش موهای قسمت بالا به رو به پایین و موهای قسمت پایین رو به بالا رشد می‌کنند.

دم ابرو: از بخشی که ابرو ها از تنه خم شده تا انتها را شامل می‌شود که طول آن به دو سانتی متر می‌رسد که کم تراکم‌ترین ناحیه ابرو بوده و تار های مو در این ناحیه نازک هستند. جهت رشد موهای این ناحیه معمولا افقی خواهد بود و با افزایش سن فرد کم پشت‌تر خواهد شد.

عمل کاشت ابرو فوق حرفه ای در کلینیک رز
کاشت ابروی فوق حرفه ای در کلینیک رز

2- رشد موهای ابرو و زاویه آن

زاویه رشد موی سر و ابرو حدود 45 درجه تفاوت دارند که همین امر سبب می‌شود که موهای ابرو روی پوست بخوابند برخلاف موهای سر که به صورت عمودی نسبت به موی سر رشد می‌کنند به همین دلیل موهایی که برای پیوند ابرو برداشته می‌شود اغلب ار ناحیه پشت گوش فرد گرفته می‌شود که خواب مشابه موهای ابرو داشته باشد و از موارد بسیار مهم که نیازمند تجربه و تخصص بالاست زاویه‌ای است که فولیکول را وارد پوست می‌کنند.‌

تفاوت گرافت های مو

 ۳- تفاوت گرافت های مو

بخش‌های فولیکولی که از ناحیه سر برداشته می‌شوند ممکن است شامل چند تار مو باشند چرا که اغلب فولیکول‌های سر شامل دسته‌های دوتایی سه تایی و حتی چهار تایی مو می‌شود این در حالی است که موهای ابرو به صورت تار به تار و تکی می‌باشند بنابراین باید دقت داشت که اگر هر واحد فولیکولی از یک تار مو بیشتر داشت زیر میکروسکوپ به قسمت‌های تک تار مویی بخش بندی شود.

 ۴- سیکل رشد متفاوت مو ها

موهای بدن ما پیوسته در حال ریزش است در یک فرد بالغ و سالم روزانه حدود 50 تا 100 تار مو ریزش می‌کند که همه اینها جزئی از یک چرخه است که به چرخه رشد مو معروف می‌باشد که دارای سه مرحله اصلی به نام‌های رشد، استراحت و ریزش می‌باشد. چرخه رشد موهای ابرو و سر تفاوت چشمگیری دارند به این صورت که موهای ابرو بعد از ریزش در فاصله زمانی 4 ماه در مرحله رشد قرار می‌گیرند در حالی که موهای سر در فاصله زمانی 3 تا 7 سال در مرحله رشد قرار می‌گیرند. به همین دلیل است که موهای سر نسبت  به موهای سایر نقاط بدن بیشتر رشد کرده و بلند می‌شوند. این موضوع تنها مشکلی است که فرد بعد از کاشت ابرو با آن مواجه است و باید موهای کاشته شده را در فاصله زمانی کوتاه تری اصلاح نمود.

تصاویر کاشت ابرو
تصاویر قبل و بعد کاشت طبیعی ابروها در کلینیک رز

نکات مهم قبل از کاشت ابرو طبیعی

افرادی که تقاضای کاشت ابرو دارند معمولا دارای ابرو های باریک و کم تراکم بوده و یا اینکه اصلا ابرو ندارند و جای سوختگی یا اسکار روی ناحیه ابرو دارند که درصدد پوشش آن می‌باشند. افرادی که ابرو های باریک یا کم تراکمی دارند ممکن است به علت‌ی مختلفی دچار این عارضه شوند مانند اصلاح بیش از حد و غیر اصولی ابرو  یا بیماری‌هایی که موجب ریزش موهای سر و ابرو می‌شوند مانند تیروئید و غیره  یا دلایل ارثی و ژنتیکی و آلوپسی‌ها، همچنین مصرف برخی داروها و کهولت سن.

بیشترین علت مراجعه در بانوان باریک و کم تراکم شدن ابرو ها بر اثر اصلاح مواوم و غیر اصولی ابرو ها می‌باشد . در مردان بیشترین علت تقاضای پیوند ابرو کم پشت شدن انتهای ابرو ها بر اثر کهولت سن می‌باشد.

عکس مدل قبل و بعد کاشت ابرو طبیعی
عکس کاشت ابرو بعد از چند ماه

مدل کاشت ابرو

محل قرارگیری ابرو هایی که جدید کاشته می‌شوند از اهمیت بالایی برخوردار است که این مسئله تاثیر زیادی بر زیبایی صورت فرد خواهد داشت و از آن مهم‌تر اینکه ابرو های کاشته شده باید ظاهری طبیعی برای فرد ایجاد کند. رعایت موارد زیر باعث رسیدن به طرح مطلوب برای کاشت ابرو طبیعی هر فرد می‌شود:

نقطه شروع ابرو : نقطه شروع ابرو باید در راستای خطی عمودی از فسمت خارجی پره بینی باشد که این امکان وجود دارد که این اندازه متناسب با فاصله بین ابرو ها تغییر کند تا ابرو بیش از حد نسبت به یکدیگر نزدیک و یا دور نشوند. به طور مثال اگر فاصله بین ابرو ها زیاد باشد باید نقطه شروع ابرو را موازی با فرورفتگی چشم در نظر گرفت.

نقطه انتهای ابرو : نقطه‌ی انتهای ابرو باید در راستای خطی باشد که از کناره بیرونی چشم تا قسمت بیرونی پره‌های بینی کشیده شده است باشد. اگر فرد بخواهد ابرو‌های کشیده‌تری داشته باشد بسته به سلیقه او، نقطه انتهایی ابرو نیز پایین‌تر و یا بالاتر می‌رود.

خم ابرو : خم ابرو از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که اگر بیش از حد بالا برود در چهره فرد حالت تعجب را ایجاد می‌کند و همچنین بالا و پایین شدن بخش‌های خارجی باعث ایجاد حالت‌های عصبانیت و غم در چهره فرد می‌شود.

عکس کاشت ابرو بعد از یکسال
عکس کاشت ابرو بعد از یکسال توسط دکتر روحانی

هزینه‌ ی کاشت ابرو طبیعی

در کلینیک فوق تخصصی پوست و مو و زیبایی رز با سابقه کار طولانی 20 ساله و حضور متخصصان برتر در این حوزه که یکی از برترین و بهترین کلینیک کاشت ابرو ایران محسوب می‌شود هزینه کاشت ابرو مابین 4 تا 7 میلیون تومان بسته به میزان کم پشتی ابرو و عوامل دیگر متغیر است.

عکس قبل و بعد کاشت ابرو در زنان

تفاوت هزینه ی کاشت ابرو در زنان و مردان

هزینه ناشی از عمل زیبایی کاشت ابرو به عوامل مختلفی بستگی دارد که برخی از آن‌ها در پایین برای شما نام برده شده است.

 1. هزینه کلینیک یا بیمارستان
 2. هزینه پزشک که با توجه به پزشک انتخابی شما و میزان شهرت و تجربه او متفاوت است.
 3. هزینه تیم پزشکی؛ جراحی پیوند ابرو فقط توسط پزشک متخصص انجام نمی‌شود و تنها قسمتی از آن توسط پزشک متخصص صورت می‌گیرد.
 4. تعداد پیوند انجام شده در طی عمل زیبایی کاشت ابرو
 5. تحت پوشش بیمه قرار گرفتن

پیوند ابروی طبیعی در کلینیک رز تهران

معمولا قالب انتخابی ابرو بانوان برای عمل زیبایی کاشت ابرو همان طور که گفته شده است در جلو ضخیم و در انتها نازک است ولی مردان مدل ابروی ضخیم و پر حجم برای عمل پیوند و کاشت ابرو را می‌پسندند. با توجه به نکاتی که گفته شده است می‌توان نتیجه گرفت که به این دلیل که قالب انتخابی ابرو زنان و مردان برای کاشت ابرو با هم متفاوت است و تعداد پیوندهای موی مورد نیاز آن‌ها متناسب با قالب انتخابی آن‌ها فرق می‌کند، هزینه‌های مصرفی آن‌ها برای کاشت یکسان نیست.

عکس کاشت ابرو با رویش طبیعی
تصاویر کاشت ابرو

چه کسانی کاندید مناسبی برای کاشت ابرو طبیعی هستند ؟

کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟ موارد زیر و افرادی که دارای این موارد هستند می‌توانند کاندید‌های بسیار مناسبی برای کاشت ابرو باشند:

 1. اگر ابرو های شما به صورت ارثی ویا ژنتیکی کم تراکم بوده یا اصلا رشد نکرده و فاقد ابرو می‌باشید.
 2. چنانچه رضایت کافی از فرم و مدل ابرو های خود ندارید.
 3. چنانچه بنا به دلایل مختلف مانند شکستگی، سوختگی، جای بخیه، جای جراحی و … قسمتی  یا همه ابرو های شما از بین رفته با انجام این عمل قصد پوشش ناحیه‌ای که در آن اسکار ایجاد شده را دارید.
 4. در صورت ابتلا به بیماری‌هایی که موجب ریزش موی سر و ابرو می‌شوند مانند اختلال در غدد تیروئیدی یا کم کاری و یا پر کاری بیش از حد تیروئید و بیماری‌های دیگری که موجب افزایش ریزش موهای ابرو می‌شوند پس از درمان کامل بیماری خود این امکان را دارید که ابرو های خود را بکارید.
 5. خانم‌هایی که به دلیل اصلاح نادرست و غیر اصولی ابرو ها و تکرار مداوم آن ابروهایی کم تراکم و باریک دارند.
 6. بانوانی که پس از تاتو و هاشور و یا فیبروز ابروهای خود به دنبال کاشت ابرو برای طبیعی‌تر شدن ظاهر ابرو های خود می‌باشند.

ریز به ریز روش های کاشت ابرو

ریز به ریز روش‌های کاشت ابرو

پیش از این برای کاشتن ابرو ها از روش کاشت نواری یا کاشت ابرو طبیعی به روش FUT و روش‌هایی مشابه آن استفاده می‌شد که شامل مشکلاتی بود از قبیل:

 1. اینکه ابرو حالت به اصطلاح مسواکی پیدا کرده و فرم و حالت ابروی طبیعی را دارا نبودند.
 2. در ضمن تار های مویی که کاشته می‌شدند از رشد مطلوبی برخوردار نبودند.
 3. زاویه مو های کاشته شده و خواب آن‌ها مناسب نبود.
 4. این روش قدیمی به بخیه نیازمند بود و خوریزی و زخم به دنبال داشت.

عکس پیوند ابرو تخصصی در کلینیک رز

اولین روش کاشت  در دنیا همین روش FUT محسوب می‌شود که هنوز هم کاربرد شایع و فراوانی دارد و در بسیاری از مراکز از این روش استفاده می‌شود پس از گذشت مدت زمانی متخصصین به دلیل تهاجمی بودن این روش به دنبال تکنیک جدیدتری بوده و کاشت ابرو به روش FUE که در ایران به آن پیوند ابرو روش FIT می‌گویند را معرفی کردند که در آن واحد‌های فولیکولی مو به جای نوار برداشت شده و کاشت می‌شود. در پیوند ابرو به روش FUT ابتدا نواری از پوست سر برش داده شده و برداشته می‌شود که معمولا از ناحیه پست سر برداشته می‌شود و جای زخم ایجاد شده در این ناحیه را بخیه می‌زنند.

عکس کاشت ابرو طبیعی با بهترین روش در کلینیک رز

اما در روش FIT واحد های فولیکولی مو به صورت تک تک از پوست سر خارج شده و پیوند می‌خورند بنابراین در این روش هیچ اثری از بخیه و جای زخم و اسکار و خونریزی و نکروز نخواهد بود. در مبحث کاشت ابروی طبیعی هر دو این روش‌ها چه به صورت جداگانه و چه به صورت همزمان مفید و اثر بخش خواهند بود اما در ایمپلنت ابرو معمولا از روش FIT استفاده می‌شود و این روش به تنهایی اثر بخشی کافی را دارا می‌باشد. روش‌های جدیدتر مانند SUT و super FUE و micro FIT همگی از زیر مجموعه‌های کاشت ابرو به روش FIT محسوب می‌شوند و تنها تفاوت این است که جراحان و متخصصان در هر کدام از این روش‌ها از ابزار های جدیدتر و کامل‌تری برای برداشت و پیوند مو استفاده می‌کنند.

The exact steps of eyebrow implantation

مراحل کاشت ابرو طبیعی

1- طراحی ابرو ها متناسب با انتخاب و سلیقه فرد

در این بخش از کار، از متقاضی کاشت ابرو درخواست می‌شود که فرم و طرح ابروی دلخواه خود را مطرح کند و ترسیم نماید پس از آن، پزشک جراح طرحی که بیمار ترسیم نموده را تقارن سازی نموده و اشکالات آن را با همفکری یکدیگر رفع می‌نمایند. همچنین می‌توان از طرح‌های آماده که از قبل طراحی شده‌اند نیز استفاده نمود اما معمولا بیمار ترجیح می‌دهد طرح مدنظر خود را مطرح نماید.

نقش طراحی ابرو در پیوند طبیعی ابرو

2- گرافت مو و استخراج آن

بانک مو در عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی معمولا شامل  موهای پشت گوش و پشت سر می‌شود. موهای پشت سر معمولا چندتایی بوده و کلفت‌تر و پرتراکم‌تر هستند اما موهایی که در نواحی پشت  گوش رشد می‌کنند معمولا نازک‌تر و کوتاه‌تر هستند و دارای فولیکول‌های یک تاری خیلی زیاد تری هستند. اغلب برای بانوان به دلیل ظرافت ابرو ها از موهای نواحی پشت گوش  استفاده می‌شود ولی برای آقایان به دلیل تراکم بیشتر و ضخامت بیشتر موهای ابرو مردان از نواحی پست سر و گوش مو برداشته می‌شود.

مراحل پیوند ابروی طبیعی

3- کاشتن گرافت های مو

پس از مرحله برداشت گرافت‌ها از ناحیه مورد نظر کادر پزشکی گرافت‌ها را زیر میکروسکوپ آماده سازی کرده و در اختیار جراح قرار می‌دهند. پزشک متخصص پیش از انجام کاشت ناحیه ابرو ها را کاملا با بی حسی به صورت موضعی بی حس می‌کند و پس از آن با تیغ بسیار باریکی به قطر کمتر از یک میلی متر سوراخ‌هایی در ناحیه مد نظر ایجاد می‌کند که بسیار ریز بوده و گرافت‌های برداشت شده را درون آن‌ها قرار می‌دهد. مسئله‌ای که پزشک باید در این بخش مورد توجه قرار دهد زاویه ایست که ابرو کاشته می‌شود و همچنین خواب صحیح در جهت رویش ابرو ها که ملزم به تخصص و تجربه کافی جراح می‌باشد تا نتیجه مطلوب به دست آید.

عکس کاشت ابرو مادام العمر

سوالات رایج مطرح شده در رابطه با کاشت ابرو

 • آیا برای کاشت ابرو می‌توان از موهای بدن استفاده کرد؟

این کار امکان پذیر است اما از موهای بدن برای کاشت ابرو استفاده نمی‌شود به این دلیل که درصد بسیار کمی از گرافت‌هایی که از قسمت بدن برداشت می‌شوند در قسمت جدید بدن فرد مانند ابرو ها رشد کرده و اغلب از دست می‌روند و نکته‌ی دیگر این است که موهای این نواحی اغلب حالت دار بوده و مناسب کاشت نیستند و به اصطلاح فر می‌خورند و دقیقا به همین دلایل است که از موهای نواحی بدن برای کاشت ابرو استفاده نمی‌شود.

تعداد گرافت های برداشته شده برای پیوند طبیعی ابروها

 •  تعداد گرافت های برداشته شده برای کاشت ابرو چه تعداد است؟

برای جواب به این سوال باید گفت که تعداد گرافت‌های برداشته شده برای کاشت ابرو غالبا بیش از 400 عدد نخواهد بود که برای برداشت آن‌ها به روش کاشت ابرو به روش FIT از تیغ‌های بسیار باریکی به قطر کمتر از 1 میلی متر استفاده می‌کنند. چنانچه برای کاشت ابرو از موهای پشت گوش که از ظرافت بیشتری برخوردار است استفاده شود از هربخش پشت گوش حدود 150 تا 200 گرافت برداشت می‌شود که تعداد آن با توجه به کم پشتی ابروی فرد متقاضی متفاوت خواهد بود.

تعداد گرافت های برداشت شده برای پیوند ابروی طبیعی در کلینیک رز

در روش FIT برداشتن گرافت کاملا بدون خون ریزی و درد صورت خواهد گرفت و به سرعت بهبود پیدا می‌کند به این دلیل که زخم‌های ایجاد شده بسیار کوچک هستند و فرد هیچ‌گونه دردی به دلیل تزریق بی حسی در آن ناحیه احساس نخواهد کرد.

عکس قبل و بعد کاشت ابرو با رویش طبیعی

تاتو و کاشت ابرو روی آن

از سوالات رایج کاشت ابرو این است که پس از تاتو می‌توان کاشت روی تاتو انجام داد یا نه؟ جواب این سوال بله است و نه تنها هیچ مانعی برای کاشت ابرو وجود نخواهد داشت بلکه در برخی موارد موجب بهبود در نتیجه عمل نیز خواهد شد. میکروپیگمنتیشن ابرو که نوعی هاشور ابرو محسوب می‌شود در همه جهان برای زیباتر شدن نتیجه کاشت ابرو توصیه می‌شود. این توصیه به این دلیل است که ممکن است بعد کاشت ابرو برخی از گرافت‌های مو پس از مدتی از دست بروند و فواصلی مابین ابروهای کاشته شده هرچند جزئی ایجاد شود که نیازی هم به کاشت مجدد ابرو نمی‌باشد ولی وجود هاشور باعث پوشش کامل این نواحی شده و ظاهری شکیل‌تر و زیباتر به ابرو می‌بخشد.

عکس کاشت ابرو بر روی تاتو

ترمیم یا کاشت ابرو

تمامی روش ها و مواردی که تا اینجا مطرح شد برای کاشت ابرو با موی طبیعی خود فرد بود به طوری که ابروی کاشت شده مانند ابروی طبیعی خود فرد رشد می‌کند و نیاز به اصلاح دارد ولی کاشت ابرو برای برخی افراد که دارای شرایظ خاصی مانند بیماری‌های طاسی یا آلوپسی در ابعاد وسیع در بدن خود هستند امکان پذیر نخواهد بود یا برخی از افرادی که بانک موی مناسبی ندارند و دارای بانک موی بسیار ضعیفی می‌باشند. در چنین شرایطی قطعا امکان کاشت مو  یا کاشت ابروی طبیعی وجود نخواهد داشت اما به تازگی شیوه‌های جدید ترمیم مو با استفاده موهای مصنوعی ابداع و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Eyebrow transplantation

نتیجه این عمل‌ها با موهای مصنوعی می‌تواند خیلی به کاشت مو و یا ابرو طبیعی نزدیک باشد اما احتمال این خطر نیز وجود دارد که بدن فرد این موهای مصنوعی را به عنوان جسم خارجی شناخته و آن‌ها را پس بزند که این امر می‌تواند باعث از دست رفتن دائمی ابرو ها و ایجاد جای زخم در ناحیه ابرو شود. بنابراین توصیه ما به این افراد که امکان کاشت ابرو ندارند این است که از روش‌های آرایشگاهی مانند تاتو ابرو و یا هاشور و میکروپیگمنتیشن ابرو استفاده کنند.

کاشت ابرو با خواب طبیعی در کلینیک رز

کاشت ابرو و عوارض آن

از جمله مواردی که می‌توان به عنوان عوارض کاشت ابرو نام برد : عدم رعایت اصولی خواب مو های ابرو که می‌تواند خود موجب عدم تقارت ابرو ها شده  یا رشد نامناسب گرافت‌های موی کاشته شده، از موارد دیگر که بر اثر کاشت در مراکز نا معتبر و کاشت توسط افراد فاقد تخصص کافی صورت می‌گیرد می‌توان به ایجاد جای زخم در ناحیه ابرو و ایجاد نکروز در ناحیه کاشت و ورم و کبودی اشاره نمود.

آمادگی‌های قبل از پیوند طبیعی ابرو

آمادگی‌های قبل از کاشت ابرو

یکی از دیگر عناوین مهم قبل از هر عمل زیبایی و درمانی آمادگی‌های مورد نیاز برای این عمل است. این موضوع تا حدودی در مورد عمل زیبایی کاشت ابرو نیز صادق است زیرا مانند هر عمل زیبایی دیگری شما باید بدانید که در آینده چه چیزی را پیش رو دارید. مهم‌ترین موضوعی که در رابطه با آمادگی‌های قبل از عمل زیبایی کاشت ابرو وجود دارد این است که بدانید چه اهدافی را دنبال خواهید کرد، دانستن اطلاعات کافی برای عمل کاشت ابرو باعث خواهد شد تا تمامی عوارض و مشکلات به حداقل برسد و بتوانید با آمادگی کافی به پیشواز عمل زیبایی کاشت ابرو بروید.

عکس قبل و بعد کاشت ابرو بلافاصله بعد از عمل

مهم‌ترین گام در این مرحله این است که شما باید با پزشک خود مشورت کنید و در طی یک جلسه‌ی مشاوره‌ای تمامی سوالات خود را مطرح نمایید. سوالاتی که قبل از عمل پیوند ابرو مطرح می‌شود معمولا در حوزه‌های تخصصی نبوده و بیشتر برای آگاهی در مورد عمل زیبایی کاشت ابرو و نتایج آن است. بیمار و پزشک در طی این جلسه ارزیابی‌های پزشکی، معاینات و آزمایش‌ها و مدارک علمی پزشک متخصص را مورد بررسی قرار خواهند داد تا به دنبال آن بهترین نتایج ممکن رخ دهد.  بیش از همه باید به انتخاب متخصص ماهر و با تجربه تاکید کرد چرا که کاشت طبیعی ابرو بسیار به تجربه متخصص بر می‌گردد تا بتواند ابرو ها را مانند یک طراح با شکل مناسب و به صورت یک دست و متراکم کاشت بزند.

مراقبت‌های قبل و بعد از پیوند ابروی طبیعی

مراقبت‌های قبل و بعد از کاشت ابرو

از آنجا که عمل زیبایی کاشت ابرو روشی غیر تهاجمی است – به طور کلی فقط به بیهوشی موضعی احتیاج دارد – شما قادر خواهید بود خود به خانه برگردید و طی یک یا دو روز به فعالیت‌های عادی خود باز گردید. پزشکان هشدار می‌دهند که برخی از کبودی ها طبیعی است و در مورد لمس ابروها حداقل 24 ساعت پس از کاشت ابرو احتیاط می‌کنند. علاوه بر این، به شما گفته می‌شود که ابروهای خود را خیس نکنید و ممکن است از شما خواسته شود که استفاده از آرایش را برای چند روز محدود کنید.

تصاویر واقعی کاشت ابرو

اگر چه در مقایسه با روش‌های کاشت موی عمیق‌تر، بهبودی بسیار سریع است، اما تقریباً چهار ماه برای رشد موهای ابرو زمان لازم است که رشد حداکثری آن در زمان تقریباً یک سال به اوج خود می‌رسد. دلیل این است که رشته‌های مو که در ابروهای جدید شما قرار دارند، به منظور ترغیب رشد جدید از طریق فولیکول‌های مو پیوند شده، از بین می‌روند.

نواحی که ابرو کاشت می‌شود نیازی به پانسمان ندارند ولی بانک مو و قسمتی که از آن مو برداشت شده است باید حداقل تا دو روز پانسمان باشند. پس از عمل مایعی در اختیار بیمار قرار خواهند داد که باید هر دو الی سه ساعت یکبار فرد آن مایع مخصوص را روی نواحی که کاشت ابرو انجام داده است اسپری نماید. ازجمله عوارض موقتی و کاملا طبیعی کاشت ابرو ورم بعد از کاشت و ایجاد کبودی در ناحیه است که کاشت ابرو صورت گرفته است.امکان آرایش ابرو ها بلافاصله بعد از کاشت میسر نمی‌باشد بلکه شما می‌توانید پس از گذشت دور روز از کاشت خود اقدام به آرایش ابرو های خود کنید.

تصویر قبل و بعد پیوند ابروی طبیعی از نزدیک

پس از طی شدن دو روزی که سر پانسمان می‌باشد می توانید پانسمان سر خورد را باز کرده و سر خود را بشویید. این نکته حائز اهمیت است که حدودا تمامی ابرو هایی که طی عمل جراحی کاشت ابرو کاشته شده‌اند پس از مدتی می‌ریزند که در فرآیند کاشت ابرو کاملا طبیعی می‌باشد و اصلا جای نگرانی نیست چرا که ابرو حدود سه الی چهار ماه بعد دوباره رشد خود را از سر گرفته و نهایتا تا شش ماه پس از عمل کاشت ابرو می‌توانید شاهد ابروهای زیبا و پرپشت خود باشید.

فرآیند پیوند ابرو در کلینیک زیبایی رز

کل روش کاشت ابرو – از مشاوره اولیه تا بهبودی کامل – حدود یک سال طول می‌کشد. عمل کاشت ابرو طبیعی به طور معمول طی سه تا چهار ساعت انجام می‌شود. بعد از کاشت ابرو، بیماران باید یک روند بهبودی نسبتاً ساده را تجربه کنند. ممکن است شما مقداری کبودی سطحی  یا پوسته پوسته شدن را روی پوست اطراف ابروهای خود تجربه کنید و اکثر بیماران فقط سه روز پس از عمل احساس می‌کنند که کاملاً به حالت طبیعی برگشته‌اند.

فرآیند پیوند طبیعی ابرو تخصصی در رز کلینیک

اگر چه متخصصان تصدیق می‌کنند که بیش از 15 درصد موهای جدید در جهت اشتباه رشد نخواهند کرد و هر چند ماه یکبار به راحتی می‌توان آنها را تمیز و پاک کرد. برای جلوگیری از بروز این مشکل ممکن است برخی پزشکان از موهای ریز از پا یا بدن استفاده کنند.

نمونه تصویر قبل و بعد پیوند ابرو بعد از ۲ هفته

دوران بهبودی کاشت ابرو در زنان

در برخی موارد ممکن است دوران نقاهت و بهبودی با کبودی و تورم همراه باشد اما جای نگرانی نیست چون این تورم و کبودی بعد از عمل زیبایی کاشت ابروی طبیعی موقتی است و فقط تا مدتی کوتاه ادامه دارد. اما شما می‌توانید با انجام مراقبت‌هایی بعد از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو زمان بهبودی کبودی و تورم را کاهش دهید. برخی از نکاتی که که می‌توانید بعد از انجام جراحی کاشت ابرو رعایت کنید را در پایین برای شما گفته شده است.

 1. از کمپرس آب سرد برای کاهش تورم و کبودی استفاده کنید؛ اما دقت کنید که نباید کمپرس سرد یا یخ را بیشتر از 20 دقیقه در هر بار مصرف در ناحیه مورد نظر قرار دهید.
 2. از پزشک متخصص کاشت ابروی خود بخواهید که برای تسریع بهبودی تورم، داروی ضد تورم تجویز کند در غیر این صورت بدون تجویز پزشک بعد از انجام این عمل هیچ دارویی مصرف نکنید.

معمولا زمان نقاهت بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو ممکن است تا 4 ماه طول بکشد تا شما بتوانید مقداری از نتیجه دلخواه خود را از انجام پیوند طبیعی ابرو مشاهده کنید. ولی رشد کامل و موفق مو های پیوند زده ممکن است تا یک سال طول بکشد به همین دلیل شما بعد از یکسال می‌توانید نتیجه کامل عمل زیبایی کاشت ابرو را ببینید و از آن لذت ببرید.

عکس قبل و بعد کاشت ابرو زنان

فرم دهی و زیبایی چهره با کاشت ابرو زنان

همان طور که گفته شد ابرو تاثیر زیادی بر زیبایی چهره دارد به همین دلیل در صورتی که بخواهید پیوند طبیعی ابرو را انجام دهید پزشک متخصص کاشت ابرو قبل از انجام عمل زیبایی پیوند ابرو یک جلسه مشاوره‌ای برای شما می‌گذارد. در طی جلسه مشاوره پزشک متخصص پیوند ابرو، با توجه به حالت صورت شما مدل‌های ابروی مناسب برای صورت شما را پیشنهاد می‌دهد تا بتوانید مدل دلخواه خود را برای عمل زیبایی کاشت ابرو انتخاب کنید. در طی بررسی‌های انجام شده بر بانوانی که عمل کاشت ابرو انجام داده‌اند مشخص شده است که مدل انتخابی آن‌ها برای عمل زیبایی کاشت ابرو معمولا یکسان و شبیه به هم است. فرم ابرو ی دلخواه آن‌ها برای انجام عمل زیبایی پیوند ابرو معمولا در تاج پهن و در انتها نازک است.

فرم دهی به ابروها با پیوند ابروی طبیعی

پس از انتخاب شدن مدل ابرو پزشک متخصص کاشت ابروی طبیعی، قالب ابروی انتخابی را در ناحیه ابرو می‌کشد تا طبق قالب انتخابی ابرو عمل را انجام دهد، در صورتی که پزشک با تجربه و متخصص کاشت ابروی طبیعی را برای انجام عمل زیبایی کاشت ابرو انتخاب نکرده باشید حتی اگر پزشک انتخابی شما بتواند طبق قالب دلخواه ابرو ی شما پیش رود ولی نتواند در جهت‌های مناسب ایمپلنت ابرو را انجام دهد، کاشت ابروی طبیعی شما نتیجه خوبی نخواهد داشت. در این حالت بعد از اینکه موهای پیوند زده رشد کند به این دلیل که در جهت مناسب رشد نکردند نتیجه عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی و متناسب با فرم ابروی مورد نظر شما نخواهد بود.

قیمت پیوند ابروی طبیعی در سال ۲۰۲۲

هزینه کاشت ابرو طبیعی در کلینیک رز چقدر است؟

از جمله موضوعات مهمی که برای بسیاری از افراد در پیوند ابرو وجود دارد مربوط به هزینه کاشت ابرو است. اگر تحقیق کمی در ارتباط با این موضوع کرده باشید متوجه تفاوت قیمت‌ها از کلینیکی به کلینیک دیگر شده و همین موضوع باعث سردرگمی شما در انتخاب مکان و پزشک مناسب می‌شود. قیمت‌هایی که در کلینیک‌های مختلف ارائه می‌شوند تحت تاثیر معیارهای متفاوتی هستند. از جمله این معیارها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تعرفه‌ کلینیک‌ها، مهم‌ترین موضوع در تعیین هزینه پیوند ابرو است. این تعرفه ها با توجه به کیفیت مواد مورد استفاده و استانداردهای رعایت شده در کلینیک نظیر کیفیت مواد بی‌حسی استفاده شده و یا تجهیزات به کار رفته می‌تواند فرق کند.
 2. دستمزد پزشک متخصص، با توجه به تبحر و تخصصی که دارد عامل مهمی در تعیین هزینه کاشت ابرو طبیعی است.
 3. تکنیک کاشت ابرو، از دیگر نکاتی است که تا حد بسیار زیادی قیمت‌های کاشت ابرو را تغییر می‌دهد. معمولا متدهای به روزتر و پیشرفته‌تر در مقایسه با روش‌های قدیمی‌تر تعرفه‌های بیشتری دارند.
 4. تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای کاشت، مستقیما بر قیمت کاشت ابرو تاثیر می‌گذارد. به این صورت که هر چه کاندید پیوند ابرو به تعداد گرافت‌های بیشتری برای دستیابی به فرم ابرو ایده‌آل خود نیاز داشته باشد هزینه‌های مربوطه نیز بیشتر می‌شوند.

پیوند ابرو در ایران

نکته مهمی که در ارتباط با موضوع قیمت‌‌ها وجود دارد در الویت قرار دادن کیفیت کار به قیمت است. بنابراین توصیه می‌کنیم حتما در انتخاب پزشک و کلینیک خود کیفیت کار را بررسی کرده و از رفتن به مکان‌های نامعتبر و شناخته نشده اجتناب کنید. در این مسیر هرگز نباید فریب قیمت‌های ارزان برخی از کلینیک‌ها را بخورید؛ چرا که در کاشت ابرو طبیعی بحث زیبایی چهره شما مطرح است و کمی سهل‌انگاری می‌تواند باعث پشیمانی‌های بعدی شود و زیبایی و حتی سلامتی شما را به خطر اندازد. کلینیک تخصصی کاشت مو و ابرو رز یکی از بهترین‌های تهران و حتی ایران بوده و شما می‌توانید با خیال راحت خود را به دست کادر مجرب ما بسپارید. قیمت کاشت ابرو در کلینیک رز با توجه به تعرفه‌های استاندارد کشوری بوده و جهت اطلاع از آن‌ها می‌توانید از طریق یکی از پل‌های ارتباطی با ما تماس بگیرید.

برای مشاهده پرسش و پاسخ در مورد کاشت ابرو می توانید به بخش پایین ” نظرات ” مراجعه کنید و از سوالات و تجربیات کاشت ابرو مراجعه کننده های زیز کلینیک رز بهره متد شوید.

2.9/5 (14 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

‫151 دیدگاه ها

  1. سلام دوست من
   هزینه کاشت ابرو بین 6 الی 7.5 ملیون تومان متغییر می باشد و بستگی به طاسی ابرو ها دارد.
   شما میتونید کاشت ابرو در کلینیک رز را در گوگل سرچ کنید و نمونه کار های ما را به طور دقیق بررسی نمایید.

 1. من شنیدم که هر 4 روز یکبار باید موی ابرو رو کوتاه کرد؟ این درسته ؟ و بعد اینکه رنگش نمیخوام خیلی تیره بشه ؟

  1. سلام دوست عزیز
   رشد موهای ابرو مثل رشد موهای سر خواهد بود و ماهیانه دوبار نیاز به کوتاهی دارد.
   رنگ ابرو همان رنگ موهای سر خواهد بود ولی برای طبیعی تر بودن میتوانید با تراکم کمتر کاشت انجام دهید.

 2. با سلام خدمت شما و با آرزوی سلامتی برای شما عزیزان.. علاوه بر کاشت ابرو ، کاشت مژه هم انجام میدین؟ تزریق ژل به پیشانی هم میخوام انجام بدم اما میخوام بدونم قبل و یا بعد کاشت ابرو باید انجام بدم ؟ فرقی نداره ؟

 3. تا چند ماه باید مراقبت های کاشت ابرو رو انجام داد و الان هزینه کاشت به چه صورته ؟شرایط قسطی هم دارین ؟

 4. با سلام و عرض ادب
  من سنم بالاست و برخی از موهام سفید شدن سوالی که از خدمتتون داشتم میخواستم بدونم بعد از کاشت ابرو، موهای ابروم سفید میشن ؟

 5. ممنون بابت توضیحات کاملی که ارائه دادین، آیا نتیجه کاشت ابرو دائمی هست و یا موقت ؟ این برام خیلی مهمه ممنون میشم پاسخ بدین

 6. با سلام بعد از کاشت ابرو آیا ابروها میریزه ؟ من شنیدم بخشی از ابرو ریزش پیدا می کنه ؟ درسته ؟

  1. سلام و عرض ادب
   میزان برداشت از بانک موی سر ، بستگی به میزان نواحی طاسی سر دارد.
   در صورت نیاز به مشاوره رایگان می توانید با مشاورین آنلاین کلینیک رز در تماس باشید.

 7. سلام مطالب شما بسیار عالی بود و من بسیار لذت بردم و تنهای سوالی که من از شما دارم اینه که جایی که مو رو برای کاشت برداشت می کنین دوباره رشد خواهد کرد؟ مشکلی برای اون قسمتی که برداشت شده پیش نمیاد ؟

 8. من شنیدم که موهای ابرو سیخ سیخی میشه و حالت غیر نرمال به خودش میگیره. نمیدونم کاشت انجام بدم یا نه ؟ فکر می کنم شاید جایی که اونا رفتن جای معتبری نبوده. خیلی دلم میخواد کاشت انجام بدم نمونه کارتون رو کجا می تونم ببینم ؟

  1. سلام و عرض ادب
   کاشت ابرو در کلینیک رز با فرم کاملا طبیعی صورت میگیرد.
   جهت مشاهده نمونه کار کاشت ابروی طبیعی به گالری نمونه کارها مراجعه نمایید.
   پیروز باشید

 9. سلام من از خراسان پیام میدم کاشت ابروانجام دادم اما برای مراقبت های بعدش کمکم نکردن. چطور باید ابرو رو شست و شو بدم ؟ شونه ابرو بزنم مشکلی پیش میاد ؟ تازه یک هفته گذشته از موعد کاشتم.

 10. با سلام
  من شاغل هستم و تو بخش کارخانه رنگ کار می کنم قصد دارم کاشت ابرو انجام بدم. محیط کاری م شیمیایی هستش تا چند روز بعد می تونم به محل کار برگردم ؟ شیمیایی بودن محیط روی نتیجه کاشت تاثیری خواهد گذاشت ؟

 11. نوشتین که طی یک دوره ای موهای ابرو ریزش پیدا می کنه علت چیه و این که کل موهای کاشت شده میریزه یا بخشی از اون ؟

  1. سلام وقت بخیر
   ریزش ابرو بسته به نوع و واکنش بدن افراد از یک هفته تا 4 ماه ممکنه ریزش داشته باشه.
   درصد کمی از موهای ابرو ریزش خواهد داشت و از ساقه ریزش رخ می دهد و جای نگرانی نیست و دوباره رشد خواهد کرد.

 12. من ورزش می کنم یک سری دارو هورمونی استفاده می کنم سوالی ک از خدمتون داشتم اینه ک قبل و یا بعد کاشت دارو مصرف کنم مشکلی پیش میاد
  راهنمایی کندی خواهش می کنم

 13. سلام من پیش ارایشگر کاشت ابرو انجام دادم اما از نتیجه راضی نبودم خرابش کرده میشه شما انجام بدین نمیدونم قبول می کنین یا نه ؟

  1. سلام دوست عزیز
   کاشت ابرو حتما باید در مراکز معتبر انجام شود. آرایشگاه های زیبایی صلاحیت و مجوز کاشت را ندارند.
   شما میتوانید کاشت ترمیمی یا کاشت دوباره انجام دهید باید قبل از تصمیم مشاوره بگیرید. از طریق شماره زیر تصویر ابروهای خود را برای ما در واتس اپ ارسال کنید تا مشاورین ما در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند:
   09106581418

 14. من پیش شما کاشت انجام دادم جاهای دیگ نمونه دیده بودم شده بود پرز موکت اما برای شما طبیعی تر بود و خوشبختانه از انتخابم راضیم

 15. لطفا بگید مراقبتهای بعدش چی هست منظورم وقتی از پشت سر زخم میشه و شنیدم خیلی قطر زیادی از پشت سر برداشته میشه درسته؟

 16. با سلام وخسته نباشید خدمت همه پرسنل کلنیک رز کارتون حرف نداره به خصوص پاسخ گویی در پشتیبانی بعد از کاشت

 17. سلام و عرض خسته نباشید عید فطرتون پیشاپیش مبارک باشه
  عذر میخوام من برای کاشت ابرو میخواستم بیام داشتن همراه الزامی هستش؟و اینکه چقدر زمان میبره حدودا انجامش؟؟؟

  1. سلام به شما همراهان عزیز کلینیک رز
   خیر نیازی به حضور همراه نیست. کاشت شما طی یک روز انجام خواهد شد و با توجه به شرایط کرونا از آوردن همراه خودداری کنید.

 18. سلام تو کلینیک شیراز برای منو لنگه به لنگه کاشتن از کارشون اصلا راضی نیستم
  امکانش کاشتمجدد وجود داره شما این کارو انجام میدین ؟

  1. سلام دوست عزیز
   عکس ابروهای خود را به شماره زیر ارسال کنید و اعلام کنید چه مدت از زمان کاشت شما می گذرد تا به طور دقیق راهنماییتان کنند:
   ۰۹۱۰۴۴۴۰۲۲۸

 19. سلام لطفا هزینه کاشت رولطف کنید بگید و اینکه کاشت روی ابروی تتو شده بهتره یا ابروی طبیعی

 20. 👌👌👌 من که خیلی راضیم از کارتون و از همه مهمتر تمیزی و تراکم ابروهام 😘

 21. هر چی از رفتار خوب پرسنل و تمیز بودن کلینیک و برخورد خوبتون بگم کم گفتم
  …من کاشت ابرو انجام دادم و راضیم

 22. من تحقیق زیاد کردم سایت های زیادی دیدم پیج شما رو هم دیدم ولی به حق که کار شما عالیه براوووو

 23. میشه لطفا از کسی که یک سال یا چند ماه از کاشتش گذشته عکس نشون بدید ممنون میشم

 24. ببخشید برخی پیج ها و پیج شما ابروها تیره هستن این بعداز کاشته به مرور کم رنگ میشه ؟؟؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   حدود هزینه از ۷ میلیون تا ۸ میلیون می باشد. برای اطلاع دقیق از هزینه ها عکس ابروهاتون رو در واتس اپ ارسال کنید.
   خیر پرداخت به صورت اقساط نداریم.

 25. بی نظیر هستید دوستم پیش شما کاشت داشت داره به نتیجه میرسه راستش شما رو از روی کامنتا و توصیه دیگران پیدا کردم و به دوستم پیشنهاد دادم خودمم بعداز کرونا میرسم خدمتتون

 26. بهترین راه برای ترمیم ابرو فقط کاشت؟ نظرتون در مورد پی ار پی چیه ؟

 27. برای کاشت ابرو وقت میخواستم و شاغلم هستم خیلی سخت می تونم مرخصی بگیرم دوران نقاهتش با روز عمل چقد زمان میبره ؟

  1. سلام دوست عزیز
   می توانید عکس ابروهای خود را از طریق واتس اپ برای ما ارسال کنید تا مشاوره کامل دریافت کنید.
   دوران نقاهت سختی ندارد و بعد از 3 الی 4 روز رفع خواهد شد. کار کاشت شما طی یک روز از ساعت 8 صبح تا ساعت 5 الی 6 بعد از ظهر زمان خواهد برد.

 28. سلام یک سوال داشتم در خصوص کاشت ابرو من پسوريازيس دارم،ايا ميتونم ابروكاشت كنم؟

 29. آیا میشه کاشت ابرو از موی خود ابرو باشه ؟
  من طی یک حادثه ابروم بخیه خورد فقط یک خط سه سانتی متری مو نداره میشه از موی خود ابرو کاشت کرد؟

 30. سوال دارم از خدمتتون جناب دکتر عزیز میشه از پشت سر فرد دیگه ای مو برداشت بشه برای کاشت ابرو ؟

 31. منم واقعا از ابروهام راضی هستم دستتون درد نکنه با این تیم خوبتون❤❤❤

 32. من دیدم تو سایت ها که نمونه هاشون رنگ ابرو خیلی تیره میشه
  برای همه همین رنگ میشه؟ اخه من ابروها خودم زیاد تیره نبودن و رنگ خیلی مشگی بهم اصلا نمیاد

 33. گروه بسیاررر خوب رز و جناب روحانی عزیز ….بسیار مرسی از زحماتتون و کارتون درسته شدید.‌….

 34. تیم شما تو کارش بهترینه. از تک تک تون بخاطر کار حرفه ای و تکنولوژی بینظیرتون ممنونم.

 35. تحقیق کردم که بعد از کاشت ،ابرو شروع به ریزش میکنه ،آیا واقعیت داره؟؟؟

 36. منم کاشت انجام دادم وااقعا از دکتر ممنونم ابروهام عالی شده هرروز ذوق میکنم خخخخیلی ممنون 😍😍😍😍

 37. باسلام ووقت بخیر ..کارهاتون بی نظیره ادمو وسوسه میکنه که ابرو بکاره..هزینه کاشت ابرو اس یو تی چنده ؟

 38. سلام ببخشید وقتی یه بار کاشت کردیم تنک هست میشه ترمیم کرد بعد یک سال
  و بعد یک سوال دیگ موهای من نازکه میشه انجام داد
  هزینه کاشت چقدره

  1. باید حضوری تشریف بیارید تا بانک مو و ابروهاتون بررسی شود اگر مشکلی نباشه بله می توانید کاشت انجام بدهید. قیمت کاشت ابرو از 7 و نیم تا 9 میلیون تومان می باشد.

 39. شنیدم چقدر درد داره یک هفته نمی تونی بخوابی ب پشت سر ده روز کبودی چشم داره این درسته ؟ بعد از کاشت ، ابرو چون از پیاز موی سر کاشته میشه، رشد ابرو از نظر قد ابرو زود به زود بلند میشه؟؟؟؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   کار با بیحسی انجام میشود و حین کاشت هیچ دردی حس نخواهید کرد و بعد از آن می توانید به کارهای روزمره خود برسید. کاشت ابرو نقاهت ندارد بلکه مراقبت دارد. در ماه دو الی سه بار نیاز به کوتاهی دارد.

 40. من یک هفته پیش کاشت ابرو انجام دادم واقعا معرکه شده ممنونم از الیزا جون و خانم جعفری و خانم اقبالی دمتون گرم گل کاشتین 😍😍😍واقعا خسته نباشبن❤️

 41. سلام من ۱۰ روز پیش کاشت ابرو انجام دادم خیلی راضیم ممنون از دکتر روحانی پنجه طلای ودکتر کبیری عزیز

 42. من 2سال پیش کاشت ابرو انجام دادم
  ممنونم از خانم راستی عزیزم انقدر طبیعی بود که کسی متوجه کاشت نشد

 43. كارتون واقعا حرف نداره من هم سه هفته پيش نسترن جون برام كاشت ابرو انجام دادن خيلي خيلي ممنونم ازشون كارشون عاليه حرف نداره😍😍

 44. سلام من دوطرف سرم کنار لاله گوش تا شقیقه به علت کشیدگی مو خالی شده امکان کاشت هست و چقدر هزینه خواهد داشت؟ همزمان با کاشت مو کاشت ابرو هم می تونم انجام بدم یا تو جلسات جدا باید انجام بشه ؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله می توانید انجام دهید ولی ممکن است که لازم باشد کادر انتخابی شما برای کاشت ابرو در اندازه متوسط باشد. برای اطلاع از هزینه دقیق از طریق واتس اپ و ارسال تصویر ابرو و موهای خود با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 45. من از وقتی ابروهامو کاشتم حس خیلی خوبی دارم واقعا ابروهای سه بعدی و چهره نچرال یه چیز دیگه ست

 46. من یکسال در کلینیک شما کاشت انجام دادم شاید بهترین کاریه که توزندگیم انجام دادم خیلی راضیم کارتون فوق العاده ست

 47. سلام . عرض ادب ببخشید روش کاشت شما چیه ؟ بعد من از اراک میخوام بیام و همزمان میخوام کاشت ابرو و بلفارو انجام بده امکان پذیر هست ؟

 48. سلام لطفا به سوال من پاسخ بدین که ازچه قسمتی پیاز مو میگیرید و آیا این کار در اتاق عمل انجام میشه با بیهوشی هست یا بدون اون و قیمت وهم لطف کنید و اینکه ممکنه پیوند زده بشه و نتیجه نده

  1. سلام وقت بخیر
   از یک سانت اول ریشه مو تا ساقه ی مو برداشت می شود. کار شما طی 5 الی 6 ساعت زمان خواهد برد. کاشت ابرو با بی حسی انجام می شود به این دلیل که بیهوشی موجب ریزش مو می شود. حدد 10 درصد از گرافت های کاشت شده بسته به شرایط مراقبتی شما امکان ریزش دارند.

 49. سلام من سایت های مختلف رو دیدم نمیدونم کجا برم که پشیمون نشم هر کدوم یه جور کار میکنن آدم پشیمون میشه انجام بده.. از درد و عوارض و اینکه نتیجه نده نگرانم

 50. سلام لطفا پاسخ سوال من را بدید هزینه کاشتی که دکتر روحانی انجام میده با هزینه کاشت تیم تکنسین ها فرق میکنه

 51. من الان تو ماه چهارم هستم پس چرا ابروهام در نمیاد بعضیاشونم ک دراومده خیلی نازک و بی جون

 52. سلام من ۲۰ روز پیش کاشت ابرو انجام دادم تو کلینک شما الان پوسته داره ابروهام و خیلی ریزش داره خیلی نگرانم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *