کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
کاشت ابرو

کاشت ابرو – مراحل دقیق کاشت – نکات بسیار مهم

انتخاب مدل ابرو در هر دوره زمانی متناسب با مد و سلیقه افراد تغییر می کند به عنوان مثال در گذشته افراد اغلب مدل ابروی باریک و کشیده را انتخاب می کردند در حالی که امروزه سلیقه افراد تغییر کرده و بیشتر ابرو های پهن و زخیم و پرپشت را می پسندند.

اغلب کسانی که به دنبال کاشت ابرو می باشند ابرو های کم پشت و باریکی دارند و یا به دلایل متعددی مانند استفاده بیش ار حد از مواد آرایشی مثل مداد ابرو و سایه ابرو و یا سوختن پوست ناحیه ای از ابرو ها و یا برداشتن غیر اصولی ابرو ها و غیره قسمتی و یا کل ابرو های آن ها دچار ریزش و یا کم پشت شده است.

از طرفی گرایش اغلب مردم به داشتن ابرو هایی پرپشت و پهن و همچنین وجود جدیدترین و به روزترین تجهیزات و حضور برترین متخصصان در حوزه کاشت مو که باعث عملکرد فوق العاده مطلوبی برای تمامی متقاضیان ایمپلنت ابرو در کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی رز شده است خود دلیل افزایش روز افزون تقاضای این عمل در بهترین کلینیک کاشت ابرو تهران شده است.

ما در ادامه این مطلب تمامی اطلاعات مورد نیاز هر فرد که قصد پیوند ابرو را دارد مانند روش های کاشت ابرو ، کسانی که کاندید مناسبی برای این عمل محسوب می شوند ، مراقبت های پس از انجام پیوند برای گرفتن نتیجه مطلوب تر و عوارضی که ممکن است انجام این عمل به دنبال داشته باشد را مفصلا بررسی خواهیم کرد.

کاشت ابرو چیست ؟

در کاشت ابرو فولیکول های مو که شامل مو و قسمت های بسیار جزئی که وظیفه ساخت و رشد مو را دارند از قسمتی از سر که معمولا شامل پشت سر و مابین دو گوش فرد می باشد گرفته می شود و به ناحیه از ابرو که نیاز به کاشت دارد پیوند زده و منتقل می شود. پس از کاشت فولیکول های مو در ناحیه ابرو ، تار های موی کاشته شده تا پایان عمر فرد با همان قوت به رشد خود ادامه می دهند و همچون ابروی خود فرد می توان آن ها را برداشت و یا اصلاح نمود.

کاشت ابرو و ویژگی های مهم ابرو 

4 ویژگی مهم موهای ابرو که در فرآیند کاشت باید مورد توجه ویژه قرار بگیرند:

1- خواب و رویش ابرو در بخش های مختلف ابرو کاملا متفاوت است.

2- موهای ابرو به صورت افقی نسبت به پوست صورت رشد می کنند و مانند موهای سر که نسبت به پوست سر عمودی رشد میکنند نیستند و زاویه بیشتری نسبت به پوست صورت از فولیکول دارند که همین امر سبب این موضوع می شود.

3- برخلاف موهای سر که به صورت دسته ای یعنی 2تایی 3 تایی و حتی 4 تایی رشد می کنند موهای ابرو تار به تار و تکی رشد میکنند.

4- تفاوت زیادی بین چرخه ی رشد موی سر و موی ابرو از نظر زمانی وجود دارد.

به همین دلایل است که پیوند ابرو نیازمند تجربه بسیار بالا و همچنین دقت زیاد متخصصین این حوزه می باشد. افزون بر این ها کاشت ابرو باید متناسب باصورت فرد باشد و کاملا طبیعی به نظر برسد. از موارد دیگری که باید به آن دقت نمود تفاوت فطری ابروهای خانم ها و آقایان است که به آن نیز خواهیم پرداخت.

کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب است ؟

از دلایل مهمی که افراد به ایمپلنت ابرو روی می آورند می توان به این موضوع مهم اشاره کرد که داشتن ابرو هایی زیبا و بدون نقص تاثیر چشمگیری بر زیبایی چشم ها و حتی کل صورت فرد خواهد داشت و حتی اهمیت آن از کاشت مو نیز بیشتر خواهد بود به این دلیل که صورت و ابروی هر فرد نسبت به موهای آن بیشتر در کانون توجه قرار می گیرد.

همچنین تناسب ابرو ها با فرم صورت و حتی حالت چشم های فرد تاثیر بسیار زیادی در زیبایی چهره خواهد داشت بنابراین ریزش موهای ابرو که موجب کم پشتی و کم تر شدن زیبایی ابرو ها و در نتیجه باعث تاثیر منفی روی زیبایی صورت فرد می شود.

در زیر به دلایل مختلفی که می تواند موجب ریزش و یا از دست دادن بخش و یا کل ابرو ها شود اشاره شده است:

 1. برداشتن و یا اصلاح غیر اصولی ابرو ها
 2. بیماری های مرتبط با تیروئید
 3. آلوپسی
 4. هاشور ، تاتو  و فیبروز ابرو ها
 5. سوختگی
 6. اختلالات مادر زادی در رشد طبیعی ابرو ها
 7. عفونت در ناحیه ابرو
 8. کسانی که به صورت ژنتیکی و یا ارثی دچار ریزش ابرو شده و ابرو های آنان رو به کم پشتی می برد.
 9. و بیماری هایی که ممکن است روی ریزش مو و ابرو تاثیر گذار باشند.

اگر هر کدام از دلایل ذکر شده شامل حال شما می باشد بهترین راهکار برای رسیدن به فرم ابرو های دلخواهتان کاشت ابرو به صورت کاملا طبیعی می باشد. روش هایی که اغلب در آرایشگاه های زیبایی انجام می شود مانند تاتو و یا هاشور و اسامی مانند فیبروز میکرونیدلینگ ابرو و غیره هرگز نتایجی طبیعی و دائمی به دنبال نخواهند داشت.

طبیعی بودن نتیجه کار برای تمام مراجعه کنندگان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و همچنین ماندگاری آن که با کاشت ابرو به نتیجه دلخواهتان خواهید رسید.

برای بازدید از نمونه کار های کاشت ابرو و همچنین نظر افرادی که پیوند ابرو را در کلینیک پوست و مو رز انجام داده اند می توانید به پیج اینستاگرام و یا صفحه توییتر ما سر بزنید.

اگر بخواهیم اصولی تر به مبحث کاشت ابرو بپردازیم باید با دقت و عمق بیشتری به مباحث ریخت شناسی و فیزیولوژی ابرو ها بپردازیم.

از مواردی که در کاشت ابرو بسیار مهم می باشد کاشت متناسب با خواب ابرو می باشد چرا که هر بخش ابرو خواب منحصر به فرد خود را دارد.

 

مدل ابروی متفاوت زنان و مردان

 

مدل ابروی متفاوت زنان و مردان

از جمله تفاوت هایی که میان ابرو های آقایان و خانم ها وجود دارد این است که مردان ابرو های پر تر و حجیم تری دارند که خم ابرو در آن ها بسیار کمتر از بانوان است. همچنین به این دلیل که همه قسمت های ابروی آقایان حجیم تر است بنابراین قسمت های انتهایی ابرو آنان نیز پرپشت تر خواهد بود. حدود ضخامت ابروی مردان یک و نیم سانت و طول ابرو ی آنان پنج و نیم سانت است و اغلب نقطه ی انتهایی ابروی آنان بالای کناره بیرونی چشم ها خواهد بود.

نقطه ی انتهایی ابرو در خانم ها اما کمی عقب تر از کناره بیرونی چشم است و دم ابرو های آنان معمولا باریک تر و کم حجم تر از آقایان است. در یک سوم انتهایی ابرو های بانوان خم ابرو و قوس آن ایجاد می شود که باعث زیبایی بیشتر ابروی آنان می شود. حدود ضخامت ابروی زنان 1.3 سانت است و طول ابروی آنان پنج سانت است و اغلب قسمت میانی ابروی آن ها نسبت به دم ابرو پرپشت تر است.

۴ ویژگی مهم ابرو در کاشت ابرو

1- خواب و رویش ابرو

ابرو به سه بخش اصلی سر ، تنه و دم تقسیم می شود که در هرکدام از آن ها خواب ابرو و رشد ابرو ها متفاوت خواهند بود. در تصویر بخش های نشان دهنده سر و تنه و دم ابرو مشخص شده اند.

سر ابرو: سر ابرو درونی ترین قسمت ابرو نسبت به صورت است که اندازه آن حدود 5 تا 7 میلی متر خواهد بود. رشد موها در این ناحیه به سمت بالا بوده و از نظر رنگی کمی روشن تر از قسمت های دیگر است. اغلب مراجعه کنندگان به پر کردن بیش از حد این ناحیه گرایش ندارند.

تنه ابرو: ناحیه میانی ابرو که طول ان به دو و نیم سانتی متر می رسد و پرپشت ترین و پرحجم ترین قسمت ابرو می باشد. در بخشی از تنه که به سر ابرو نزدیک تر هستند زاویه رشد مو ها به سمت بالا و خارج از صورت است. در ناحیه میانی زاویه رشد ابرو متناسب با برآمدگی استخوان ابرو متغیر خواهد بود. در این بخش موهای قسمت بالا به رو به پایین و موهای قسمت پایین رو به بالا رشد میکنند.

دم ابو: از بخشی که ابرو ها از تنه خم شده تا انتها را شامل می شود که طول آن به دو سانتی متر می رسد که کم تراکم ترین ناحیه ابرو بوده و تار های مو در این ناحیه نازک هستند. جهت رشد موهای این ناحیه معمولا افقی خواهد بود و با افزایش سن فرد کم پشت تر خواهد شد.

2- رشد موهای ابرو و زاویه آن

زاویه رشد موی سر و ابرو حدود 45 درجه تفاوت دارند که همین امر سبب می شود که موهای ابرو روی پوست بخوابند برخلاف موهای سر که به صورت عمودی نسبت به موی سر رشد می کنند به همین دلیل موهایی که برای پیوند ابرو برداشته می شود اغلب ار ناحیه پشت گوش فرد گرفته می شود که خواب مشابه موهای ابرو داشته باشد و از موارد بسیار مهم که نیازمند تجربه و تخصص بالاست زاویه ای است که فولیکول را وارد پوست می کنند.

 ۳- تفاوت گرافت های مو

بخش های فولیکولی که از ناحیه سر برداشته می شوند ممکن است شامل چند تار مو باشند چرا که اغلب فولیکول های سر شامل دسته های دوتایی سه تایی و حتی چهار تایی مو می شود این در حالی است که موهای ابرو به صورت تار به تار و تکی می باشند بنابراین باید دقت داشت که اگر هر واحد فولیکولی از یک تار مو بیشتر داشت زیر میکروسکوپ به قسمت های تک تار مویی بخش بندی شود.

 ۴- سیکل رشد متفاوت مو ها

موهای بدن ما پیوسته در حال ریزش است در یک فرد بالغ و سالم روزانه حدود 50 تا 100 تار مو ریزش می کند که همه این ها جزئی از یک چرخه است که به چرخه رشد مو معروف می باشد که دارای سه مرحله اصلی به نام های رشد ، استراحت و ریزش می باشد.

چرخه رشد موهای و ابرو و سر تفاوت چشمگیری دارند به این صورت که موهای ابرو بعد از ریزش در فاصله زمانی 4 ماه در مرحله رشد قرار می گیرند در حالی که موهای سر در فاصله زمانی 3 تا 7 سال در مرحله رشد قرار می گیرند. به مین دلیل است که موهای سر نسبت موهای سایر نقاط بدن بیشتر رشد کرده و بلند می شوند. این موضوع تنها مشکلی است که فرد بعد از کاشت ابرو با آن مواجه است و باید موهای کاشته شده را در فاصله زمانی کوتاه تری اصلاح نمود.

نکات مهم قبل از کاشت ابرو

افرادی که تقاضای کاشت ابرو دارند معمولا دارای ابرو های باریک و کم تراکم بوده و یا اینکه اصلا ابرو ندارند و یا جای سوختگی و یا اسکار روی ناحیه ابرو دارند که درصدد پوشش آن می باشند. افرادی که ابرو های باریک یا کم تراکمی دارند ممکن است به علت های مختلفی دچار این عارضه شوند مانند اصلاح بیش از حد و غیر اصولی ابرو و یا بیماری هایی که موجب ریزش موهای سر و ابرو می شوند مانند تیروئید و غیره و یا دلایل ارثی و ژنتیکی و آلوپسی ها همچنین مصرف برخی داروها و کهولت سن.

بیشترین علت مراجعه در بانوان باریک و کم تراکم شدن ابرو ها بر اثر اصلاح مواوم و غیر اصولی ابرو ها می باشد . در مردان بیشترین علت تقاضای پیوند ابرو کم پشت شدن انتهای ابرو ها بر اثر کهولت سن می باشد.

مدل کاشت ابرو

محل قرارگیری ابرو هایی که جدید کاشته می شوند از اهمیت بالایی برخوردار است که این مسئله تاثیر زیادی بر زیبایی صورت فرد خواهد داشت و از آن مهم تر اینکه ابرو های کاشته شده باید ظاهری طبیعی برای فرد ایجاد کند. رعایت موارد زیر باعث رسیدن به طرح مطلوب برای کاشت ابرو هر فرد می شود:

نقطه شروع ابرو : نقطه شروع ابرو باید در راستای خطی عمودی از فسمت خارجی پره بینی باشد که این امکان وجود دارد که این اندازه متناسب با فاصله بین ابرو ها تغییر کند تا ابرو بیش از حد نسبت به یکدیگر نزدیک و یا دور نشوند. به طور مثال اگر فاصله بین ابرو ها زیاد باشد باید نقطه شروع ابرو را موازی با فرورفتگی چشم در نظر گرفت.

نقطه انتهای ابرو : نقطه ی انتهای ابرو باید در راستای خطی باشد که از کناره بیرونی چشم تا قسمت بیرونی پره های بینی کشیده شده است باشد. اگر فرد بخواهد ابرو های کشیده تری داشته باشد بسته به سلیقه او نقطه انتهایی ابرو نیز پایین تر و یا بالاتر می رود.

خم ابرو : خم ابرو از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که اگر بیش از حد بالا برود در چهره فرد حالت تعجب را ایجاد می کند و همچنین بالا و پایین شدن بخش های خارجی باعث ایجاد حالت های عصبانیت و غم در چهره فرد می شود.

هزینه‌ی کاشت ابرو

در کلینیک فوق تخصصی پوست و مو و زیبایی رز با سابقه کار طولانی 20 ساله و حضور متخصصان برتر در این حوزه که یکی از برترین و بهترین کلینیک کاشت ابرو ایران محسوب می شود هزینه کاشت ابرو مابین 4 تا 7 میلیون تومان بسته به میزان کم پشتی ابرو و عوامل دیگر متغیر است..

چه کسانی کاندید مناسبی برای کاشت ابرو هستند ؟

موارد زیر و افرادی که دارای این موارد هستند می توانند کاندید های بسیار مناسبی برای کاشت ابرو باشند:

 1. اگر ابرو های شما به صورت ارثی و یا ژنتیکی کم تراکم بوده و یا اصلا رشد نکرده و فاقد ابرو می باشید.
 2. چنانچه رضایت کافی از فرم و مدل ابرو های خود ندارید.
 3. چنانچه بنا به دلایل مختلف مانند شکستگی ، سوختگی ، جای بخیه ، جای جراحی و … قسمتی و یا همه ابرو های شما از بین رفته و با انجام این عمل قصد پوشش ناحیه ای که در آن اسکار ایجاد شده را دارید.
 4. در صورت ابتلا به بیماری هایی که موجب ریزش موی سر و ابرو می شوند مانند اختلال در غدد تیروئیدی یا کم کاری و یا پر کاری بیش از حد تیروئید و بیماری های دیگری که موجب افزایش ریزش موهای ابرو می شوند پس از درمان کامل بیماری خود این امکان را دارید که ابرو های خود را بکارید.
 5. خانم هایی که به دلیل اصلاح نادرست و غیر اصولی ابرو ها و تکرار مداوم آن ابروهایی کم تراکم و باریک دارند.
 6. بانوانی که پس از تاتو و هاشور و یا فیبروز ابروهای خود به دنبال کاشت ابرو برای طبیعی تر شدن ظاهر ابرو های خود می باشند.

 

ریز به ریز روش های کاشت ابرو

 

ریز به ریز روش های کاشت ابرو

پیش از این برای کاشتن ابرو ها از روش کاشت نواری یا کاشت ابرو به روش FUT و روش هایی مشابه آن استفاده می شد که شامل مشکلاتی بود از قبیل:

 1. اینکه ابرو حالت به اصطلاح مسواکی پیدا کرده و فرم و حالت ابروی طبیعی را دارا نبودند.
 2. در ضمن تار های مویی که کاشته می شدند از رشد مطلوبی برخوردار نبودند.
 3. زاویه مو های کاشته شده و خواب آن ها مناسب نبود.
 4. این روش قدیمی به بخیه نیازمند بود و خوریزی و زخم به دنبال داشت.

اولین روش کاشت مو در دنیا همین روش FUT محسوب می شود که هنوز هم کاربرد شایع و فراوانی دارد و در بسیاری از مراکز از این روش استفاده می شود پس از گذشت مدت زمانی متخصصین به دلیل تهاجمی بودن این روش به دنبال تکنیک جدیدتری بوده و کاشت مو به روش FUE که در ایران به آن روش FIT می گویند را معرفی کردند که در آن واحد های فولیکولی مو به جای نوار برداشت شده و کاشت می شود.

در روش کاشت ابرو به روش FUT نام دارد ابتدا نواری از پوست سر برش داده شده و برداشته می شود که معمولا از ناحیه پست سر برداشته می شود و جای زخم ایجاد شده در این ناحیه را بخیه می زنند.

اما در روش FIT واحد های فولیکولی مو به صورت تک تک از پوست سر خارج شده و پیوند می خورند بنابراین در این روش هیچ اثری از بخیه و زخم و جای زخم و اسکار و خونریزی و نکروز نخواهد بود. در مبحث کاشت مو هر دو این روش ها چه به صورت جداگانه و چه به صورت همزمان مفید و اثر بخش خواهند بود اما در ایمپلنت ابرو معمولا از روش FIT استفاده می شود و این روش به تنهایی اثر بخشی کافی را دارا می باشد.

روش های جدیدتر مانند SUT و super FUE و micro FIT همگی از زیر مجموعه های کاشت ابرو به روش FIT محسوب می شوند و تنها تفاوت این است که جراحان و متخصصان در هر کدام از این روش از ابزار های جدید تر و کامل تری برای برداشت و پیوند مو استفاده می کنند.

 

مراحل دقیق کاشت ابرو

 

مراحل دقیق کاشت ابرو

1- طراحی ابرو ها متناسب با انتخاب و سلیقه فرد

در این بخش از کار، از متقاضی کاشت ابرو درخواست می شود که فرم و طرح ابروی دلخواه خود را مطرح کند و ترسیم نماید پس از آن پزشک جراح طرحی که بیمار ترسیم نموده را تقارن سازی نموده و اشکالات آن را با همفکری یکدیگر رفع می نمایند. همچنین می توان از طرح های آماده که از قبل طراحی شده اند نیز استفاده نمود اما معمولا بیمار ترجیح میدهد طرح مدنظر خود را مطرح نماید.

2- گرافت مو و استخراج آن

بانک مو در عمل زیبایی کاشت ابرو معمولا شامل موهای پشت گردن و موهای پشت گوش و پشت سر می شود. موهای پشت سر معمولا چندتایی بوده و کلفت تر و پرتراکم تر هستند اما موهایی که در نواحی پشت گردن و گوش رشد میکنند معمولا نازک تر و کوتاه تر هستند و دارای فولیکول های یک تاری خیلی زیاد تری هستند.

اغلب برای بانوان به دلیل ظرافت ابرو ها از موهای نواحی پشت گوش و گردن استفاده می شود ولی برای آقایان به دلیل تراکم بیشتر و ضخامت بیشتر موهای ابرو مردان از نواحی پست سر و گوش مو برداشته می شود.

3- کاشتن گرافت های مو

پس از مرحله برداشت گرافت ها از ناحیه مورد نظر کادر پزشکی گرافت ها را زیر میکروسکوپ آماده سازی کرده و در اختیار جراح قرار می دهند. پزشک متخصص پیش از انجام کاشت ناحیه ابرو ها را کاملا با بی حسی به صورت موضعی بی حس می کند و پس از آن با تیغ بسیار باریکی به قطر کمتر از یک میلی متر سوراخ هایی در ناحیه مد نظر ایجاد میکند که بسیار ریز بوده و گرافت های برداشت شده را درون آن ها قرار می دهد.

مسئله ای که پزشک باید در این بخش مورد توجه قرار دهد زاویه ایست که ابرو کاشته می شود و همچنین خواب صحیح در جهت رویش ابرو ها که ملزم به تخصص و تجربه کافی جراح می باشد تا نتیجه مطلوب به دست آید.

سوالات رایج مطرح شده در رابطه با کاشت ابرو

 • آیا برای کاشت ابرو می توان از موهای بدن استفاده کرد؟

این کار امکان پذیر است اما از موهای بدن برای کاشت ابرو استفاده نمی شود به این دلیل که درصد بسیار کمی از گرافت هایی که از قسمت بدن برداشت می شوند در قسمت جدید بدن فرد مانند ابرو ها رشد کرده و اغلب از دست می روند و نکته ی دیگر این است که موهای این نواحی اغلب حالت دار بوده و مناسب کاشت نیستند و به اصطلاح فر می خورند و دقیقا به همین دلایل است که از موهای نواحی بدن برای کاشت ابرو استفاده نمی شود.

 •  تعداد گرافت های برداشته شده برای کاشت ابرو چه تعداد است؟

برای جواب به این سوال باید گفت که تعداد گرافت های برداشته شده برای کاشت ابرو غالبا بیش از 400 عدد نخواهد بود که برای برداشت آن ها به روش کاشت ابرو به روش FIT از تیغ های بسیار باریکی به قطر کمتر از 1 میلی متر استفاده می کنند. چنانچه برای کاشت ابرو از موهای پشت گوش که از ظرافت بیشتری برخوردار است استفاده شود از هربخش پشت گوش حدود 150 تا 200 گرافت برداشت می شود که تعداد آن با توجه به کم پشتی ابروی فرد متقاضی متفاوت خواهد بود.

در روش FIT برداشتن گرافت کاملا بدون خون ریزی و درد صورت خواهد گرفت و به سرعت بهبود پیدا میکند به این دلیل که زخم های ایجاد شده بسیار کوچک هستند و فرد هیچگونه دردی به دلیل تزریق بی حسی در آن ناحیه احساس نخواهد کرد.

تاتو و کاشت ابرو روی آن

از سوالات رایج کاشت ابرو این است که پس از تاتو می توان کاشت روی تاتو انجام داد یا نه؟ جواب این سوال بله است و نه تنها هیچ مانعی برای کاشت ابرو وجود نخواهد داشت بلکه در برخی موارد موجب بهبود در نتیجه عمل نیز خواهد شد. میکروپیگمنتیشن ابرو که نوعی هاشور ابرو محسوب می شود در همه جهان برای زیباتر شدن نتیجه کاشت ابرو توصیه می شود.

این توصیه به این دلیل است که ممکن است بعد کاشت ابرو برخی از گزافت های مو پس از مدتی از دست بروند و فواصلی مابین ابروهای کاشته شده هرچند جزئی ایجاد شود که نیازی هم به کاشت مجدد ابرو نمی باشد ولی وجود هاشور باعث پوشش کامل این نواحی شده و ظاهری شکیل تر و زیباتر به ابرو می بخشد.

ترمیم یا کاشت ابرو

تمامی روش ها و مواردی که تا اینجا مطرح شد برای کاشت ابرو با موی طبیعی خود فرد بود به طوری که ابروی کاشت شده مانند ابروی طبیعی خود فرد رشد میکند و نیاز به اصلاح دارد ولی کاشت ابرو برای برخی افراد که دارای شرایظ خاصی مانند بیماری های طاسی یا آلوپسی در ابعاد وسیع در بدن خود هستند امکان پذیر نخواهد بود و یا برخی از افرادی که بانک موی مناسبی ندارند و دارای بانک موی بسیار ضعیفی می باشند.

در چنین شرایطی قطعا امکان کاشت مو و یا کاشت ابروی طبیعی وجود نخواهد داشت اما به تازگی شیوه های جدید ترمیم مو با استفاده موهای مصنوعی ابداع و مورد استفاده قرار می گیرد.

نتیجه این عمل ها با موهای مصنوعی میتواند خیلی به کاشت مو و یا ابرو طبیعی نزدیک باشد اما احتمال این خطر نیز وجود دارد که بدن فرد این موهای مصنوعی را به عنوان جسم خارجی شناخته و آن ها را پس بزند که این امر می تواند باعث از دست رفتن دائمی ابرو ها و ایجاد جای زخم در ناحیه ابرو شود. بنابراین توصیه ما به این افراد که امکان کاشت ابرو ندارند این است که از روش های آرایشگاهی مانند تاتو ابرو و یا هاشور و میکروپیگمنتیشن ابرو استفاده کنند.

مراقبت های بعد از عمل کاشت ابرو

نواحی که ابرو کاشت می شود نیازی به پانسمان ندارند ولی بانک مو و قسمتی که از آن مو برداشت شده است باید حداقل تا دو روز پانسمان باشند. پس از عمل مایعی در اختیار بیمار قرار خواهند داد که باید هر دو الی سه ساعت یکبار فرد آن مایع مخصوص را روی نواحی که کاشت ابرو انجام داده است اسپری نماید. ازجمله عوارض موقتی و کاملا طبیعی کاشت ابرو ورم بعد از کاشت و ایجاد کبودی در ناحیه است که کاشت ابرو صورت گرفته است.

امکان آرایش ابرو ها بلافاصله بعد از کاشت میسر نمی باشد بلکه شما می توانید پس از گذشت دور روز از کاشت خود اقدام به آرایش ابرو های خود کنید.

پس از طی شدن دو روزی که سر پانسمان می باشد می توانید پانسمان سر خورد را باز کرده و سر خود را بشویید. این نکته حائز اهمیت است که حدودا تمامی ابرو هایی که طی عمل جراحی کاشت ابرو کاشته شده اند پس از مدتی می ریزند که در فرآیند کاشت ابرو کاملا طبیعی می باشد و اصلا جای نکرانی نیست چراکه ابرو حدود سه الی چهار ماه بعد دوباره رشد خود را از سر گرفته و نهایتا تا شش ماه پس از عمل کاشت ابرو می توانید شاهد ابروهای زیبا و پرپشت خود باشید.

کاشت ابرو و عوارض آن

از جمله مواردی که می توان به عنوان عوارض کاشت ابرو نام برد : عدم رعایت اصولی خواب مو های ابرو که میتواند خود موجب عدم تقارت ابرو ها شده و یا رشد نامناسب گرافت های موی کاشته شده. از موارد دیگر که بر اثر کاشت در ماکز نا معتبر و کاشت توسط افراد فاقد تخصص کافی صورت میگیرد میتوان به ایجاد جای زخم در ناحیه ابرو و ایجاد نکروز در ناحیه کاشت و ورم و کبودی اشاره نمود.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ