کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
کاشت ابرو زنده چیست؟

کاشت ابرو زنده چیست؟

امروزه با زیاد شدن فشار های عصبی و بیماری های مختلف مشکل ریزش مو و ابرو هم رواج پیدا کرده است. راه های مختلفی برای رفع ریزش مو وجود دارد اما اغلب روش های موجود موقتی اند. اگر می خواهید برای همیشه از مشکل ریزش ابرو رهایی یابید عمل زیبایی کاشت ابرو زنده می تواند راه حل مناسبی برای شما باشد.

اما قبل از اقدام به انجام جراحی زیبایی کاشت ابرو زنده باید اطلاعاتی را درباره روش های انجام و چگونگی انجام هر کدام کسب کنید و اطمینان یابید انجام  کاشت ابرو طبیعی راه حلی مناسب برای شما است.

روش های موجود برای کاشت ابروی زنده

در ابتدا پزشک متخصص زیبایی قبل از انجام کاشت ابرو زنده یک جلسه مشاوره برای شما می گذارد تا هم نکات لازم برای آمادگی عمل زیبایی پیوند ابرو زنده به شما بگوید و هم بررسی های لازم قبل از انجام پیوند ابرو طبیعی را انجام دهد.

پزشک متخصص طی بررسی ها، نوع، رنگ و ضخامت موهای ابرو هایتان را مورد بررسی قرار می دهد و طبق نتایج بدست آمده از بررسی ها بانک مو را برای انجام کاشت ابرو زنده انتخاب می کند.

بانک مو به محلی گفته می شود که از فولیکول های مو آن منطقه برای عمل زیبایی کاشت ابرو زنده استفاده می شود. سپپس پزشک متخصص با توجه به فرم صورتتان قالب های مناسب با صورتتان را برای ابرو به شما نشان می دهد تا شما مدل دلخواه ابرویتان را مشخص کنید.

سپس قالب انتخابیتان برای کاشت ابرو زنده را بر ناحیه ابروهایتان می کشد تا طبق آن پیوند ابرو طبیعی را انجام دهد. انجام پیوند ابرو طبیعی معمولا با بیهوشی موضعی در ناحیه ابروهایتان همراه است.

کاشت ابرو زنده به دو روش انجام می شود. در ابتدا به انجام پیوند ابرو زنده به روش قدیمی پرداخته خواهد شد. در انجام پیوند ابرو زنده به روش قدیمی پزشک متخصص زیبایی تکه از بانک مو را می برد و پوست آن را جدا می کند.

سپس فولیکول های مو را از پوست جدا شده خارج می کند و با سوزن ریز مخصوص عمل زیبایی کاشت ابرو زنده آن های طبق قالب انتخابی شما پیوند می زند.

 

روش های موجود برای کاشت ابروی زنده

 

در کاشت ابرو زنده به روش دوم که روشی جدیدتر است و به تازگی توسط پزشکان متخصص زیبایی انجام می پذیرد دیگر زخمی ایجاد نمی شود و پزشک متخصص بدون ایجاد برش و جدا کردن پوست از بانک مو فولیکول های مو را استخراج می کند.

و در انتها مانند کاشت ابرو زنده به روش قدیمی با سوزن پیوند ابرو زنده و ایجاد کردن سوراخ فولیکول های مو را طبق قالب دلخواهی شما برای عمل زیبایی پیوند ابرو طبیعی در ناحیه مورد نظر پیوند می زند.

کاشت ابرو زنده برای چه کسانی مناسب می باشد؟

همانطور که گفته شد یکی از مهم ترین موارد برای انجام کاشت ابرو زنده این است که بدانید آیا فرد مناسبی برای انجام پیوند ابرو طبیعی هستید یا خیر؟ سپس به انجام پیوند ابرو زنده اقدام کنید.

در پایین به برخی موارد که باعث می شود شما فرد مناسبی برای انجام عمل زیبایی کاشت ابرو زنده باشید اشاره شده است.

 1. اگر فردی هستید که در حال انجام دوره های شیمی درمانی برای درمان بیماری سرطان هستید و دچار ریزش ابرو شده اید در طول درمان انجام پیوند ابرو زنده توصیه نمی شود. بعد از اتمام درمان می توانید به انجام عمل زیبایی پیوند ابرو اقدام کنید.
 2. اگر ریزش موهای ابرو شما به دلیل موارد ژنتیکی باشد.
 3. اگر به دلیل عوارض جانبی برخی داروها دچار ریزش ابرو شده اید.
 4. اگر به دلیل مبتلا شدن به برخی بیماری ها مانند آلوپسی با ریزش ابرو مواجه شده اید.
 5. اگر به دلیل فشار های عصبی دچار ریزش ابرو و مو شدید شده اید.
 6. اگر بر اثر آسیب دیدگی ابرو، موهای ابرویتان را از دست داده اید.
 7. برداشتن زیاد موهای ابرو با ابزاری مانند موچین و یا تیغ
 8. استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی مانند مداد و سایه ابرو

انجام عمل زیبایی کاشت ابرو زنده می تواند راه حل مناسبی برای شما باشد؛ اما برای اطمینان بهتر است به پزشک متخصص زیبایی و کاشت ابرو طبیعی هم مراجعه کنید و در این رابطه با او مشورت کنید.

نتایج حاصل از کاشت ابرو زنده

طبق تحقیقات انجام شده بر افرادی که عمل زیبایی کاشت ابرو را انجام داده ان مشخص شده است که نتیجه کامل پیوند ابرو طبیعی معمولا بعد از یک سال مشخص می شود.

کاشت ابرو زنده به دقت بسیار زیادی نیاز دارد به این دلیل که هر ناحیه از ابرو جهت گیری های متفاوتی دارد و در صورتی که به درستی انجام نشود ممکن است موهای پیوند زده پس از رشد در جهت اشتباهی رشد کنند.

اگر می خواهید از بروز این مشکل پس از انجام کاشت ابرو طبیعی جلوگیری کنید باید در انتخاب پزشک خود برای انجام پیوند ابرو زنده دقت کنید و پزشک با تجربه ای را برای انجام عمل زیبایی پیوند ابرو طبیعی انتخاب کنید.

معمولا بیمارانی که به برای انجام کاشت ابرو مراجعه می کنند از این بابت نگران هستند که به این دلیل که برای کاشت ابرو طبیعی از موهای بدن خود فرد برای پیوند ابرو استفاده می شود بعد از رشد ابرو آیا ممکن است رنگ موهای ابرو ی پیوند زده با بقیه موهای ابرو متفاوت باشد؟

در صورتی که شما پزشک مناسبی را برای انجام عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی انتخاب کرده باشید و بتواند تشخیص درستی برای انتخاب بانک مو طبق بررسی های انجام شده بدهد ممکن نیست با این مشکل بعد از انجام پیوند ابرو زنده مواجه شوید.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو زنده

بهتر است در روزی که می خواهید عمل زیبای کاشت ابرو را انجام دهید فردی را به عنوان همراه با خودتان بیاورید تا شما مجبور به رانندگی بعد از انجام  پیوند ابرو نشوید و یا تنها به خانه نروید.

انجام عمل جراحی شما ممکن است با عوارض جانبی همراه باشد که شما می توانید با انجام مراقبت های بعد از انجام کاشت ابرو زنده و انتخاب پزشک متخصص زیبایی از بروز عوارض جانبی جلوگیری کنید. در پایین به برخی از نکات مراقبتی اشاره شده است.

 1. ناحیه ابرو را که eyebrow transplant انجام شده کاملا تمیز نگه دارید و آن ناحیه را عاری از گرد و غبار و باکتری کنید. برای این کار می توانید از اسپری های ضد عفونی کننده استفاده کنید.
 2. به ابروهای خود دست نزنید و به آن ها فشار وارد نکنید.
 3. آرایش کردن را تا چند روز کنار بگذارید.
 4. تا یک ماه بعد از انجام پیوند مو هر هفته به پزشک متخصص زیبایی خود برای اطمینان از رخ ندادن مشکل جدی به پزشک متخصص خود مراجعه کنید.

می توانید بعد از گذشت مدتی از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی که مو های پیوند زده شده رشد کرده اند، ژل مخصوص ابرو را برای نگه داشتن مو های ابرو بر روی پوست صورت خود استفاده کنید.

برای تقویت ابرو هایتان بعد از پیوند ابرو، لازم نیست از محصول خاصی استفاده کنید. به این دلیل که رشد ابرو هایتان بعد از کاشت ابرو طبیعی به خودی خود سریع تر می شود و نیازی به انجام کار خاصی در این زمینه ندارید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ