کاشت ابرو

کاشت ابرو روی جای زخم امکان پذیر است؟

در طول زندگی هر فرد ممکن است اتفاقات و حوادث گوناگونی رخ دهد. افراد ممکن است در طی کودکی یا بزرگسالی دچار آسیب در ناحیه ابرو شوند. این آسیب می‌تواند باعث ایجاد یک اسکار ناشی از شکستگی ابرو و یا بخیه کردن آن گردد. بدیهی است با توجه به اهمیت ابرو در زیبایی ظاهری، آن فرد مدام ناراحت آسیب هب این ناحیه باشد و از هر راهی کمک بگیرد تا آن را مخفی نماید. گروهی از افرادی که به هر دلیل ذچار آسیب دیدگی ابروهایشان شده‌اند سوال‌هایی برایشان به وجود می‌آید: آیا  کاشت ابرو روی جای زخم و بخیه امکان پذیر است یا خیر؟

آیا اگر فولیکول‌های مو در این نواحی پیوند بخورند، رشد خواهند کرد؟ و آیا انجام آن با شرایطی که در ابروهایشان موجود است، دائمی خواهد بود؟ کلینیک پوست و مو رز در این مقاله قصد دارد به این سوالات پاسخ دهد. بنابراین با ما همراه باشید تا در مورد کاشت ابرو روی اسکار ، عوارض و مزایای آن بیشتر بدانید. ما به شما اطمینان می‌دهیم که با کاشت ابرو در کلینیک رز توسط پزشک ارزشمند آقای دکتر روحانی به بهترین نتایج با بالاترین میزان ماندگاری خواهید رسید.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

کاشت ابرو بر روی اسکار امکان پذیر است؟

طی گزارشات اخیر، ثابت شده است که در بیشتر مواقع، بافت اسکار مانع از رشد فولیکول‌های پیوند داده شده در روش کاشت ابرو، نمی‌شود. این موضوع یک خبر مسرت بخش برای تمام افرادی است که طی اتفاقاتی، ابروهای خود را از دست داده اند. وقتی پیازه‌های مو در یک مرکز معتبر توسط یک پزشک بسیار با تجربه با دقت به ناحیه ابرو و اسکار پیوند شوند، بافت اسکار می‌تواند به طور از رشد فولیکول مو پشتیبانی کند. مناطق اسکار که ناشی از سوختگی، تروما، آسیب دیدگی، تصادف، بریدگی، جراحی، پرتودرمانی و دلایل دیگر باشند را نیز می توان با کاشت ابرو پوشاند و استتار کرد. بنابراین اگر در ناحیه ابروی خود دارای زخم و اسکار هستید، دکتر روحانی در کلینیک زیبایی رز آماده مشاورهخ و ترمیم دائمی آن خواهند بود. دکتر روحانی می‌گویند: فولیکول‌های مو را می‌توان با موفقیت به بافت اسکار پیوند زد و منجر به احیا و رشد موی ابرو شد. بنابراین کاشت ابرو روی جای زخم و بخیه نیز امکان پذیر است.

آیا می توان از کاشت ابروی طبیعی در ناحیه ی اسکار (جای زخم) استفاده کرد؟

کاشت ابرو روی اسکار به چه روشی انجام می‌شود؟

ابتدا پزشک باید ناحیه آسیب دیده و عمق آن را با دقت بررسی کند. پس از آن باید نواحی گیرنده مو را چک کند و از پتانسیل اهدا و دریافت دو ناحیه اهدا کننده و گیرنده مطمئن شود. پس از آن، یکی از دو روش FUE و FUT را برای کاشت ابرو روی اسکار انتخاب می‌نماید. البته گاهی نظر خود شخص داوطلب نیز می‌تواند بر این تصمیم گیری موثر باشد. روش FUT روشی است که با برداشت فلپ کوچکی از ناحیه پشت گوش به عنوان بانک مو و جداسازی واحدهای فولیکولار در زیر میکروسکوپ انجام می‌گردد. این روش به دلیل عدم نیاز به تراشیدن مو به طور ویژه در بانوان مورد استقبال قرار می‌گیرد. این متد خاص از کاشت ابروی طبیعی، به آن‌ها کمک می‌کند تا نیازی به تراشیدن موها نداشته باشند و ظاهر روتین خود را دستخوش تغییر نکنند. روش FUE برای کاشت ابرو روی جای زخم و بخیه یک راه درمان عالی به حساب می‌آید. این روش با حداقل تهاجم می‌تواند با استفاده از میکروسکوپ‌ها انجام شود تا از برداشتن بافت و ایجاد زخم‌های بعدی در پوست جلوگیری شود. برخلاف روش قبلی که گفته شد، این روش روشی است که نیاز به برداشتن یک نوار پوست از محل اهدا کننده محل ندارد. در نتیجه پوست سر بعد از اتمام کار دچار جای زخم دائمی نخواهد شد.

مراقبت از کاشت ابرو روی اسکار

کلینیک رز توصیه می‌کند که تا 2 روز پس از کاشت ابرو روی اسکار سعی کنید به آن آب نزنید. اگر می‌خواهید وضو بگیرید، از روش تیمم استفاده نمایید. پس از گذشت دو روز، می‌توانید شروع به شستشو پوست با آب ولرم نمایید. سعی کنید تحت هیچ شرایطی پوستتان را مالش ندهید. هنگام شستن صورتتان، ممکن است ریزش پوسته‌ها را نیز مشاهده کنید. در برخی موارد که افراد پوست ناحیه کاشت شده را زیاد ماساژ می‌دهند، ممکن است حتی چند قطره خون نیز دیده شود. نگران نباشید و از ماساژ بیش از حد خودداری کنید. اگر پزشکتان مایع شستشو دهنده خاصی را به شما معرفی کرده است، هنگام شستن صورت، از آن استفاده نمایید. در بخش مراقبت های بعد از کاشت ابرو نکات بسیار مهم تر و کامل تری را می توانید مطالعه کنید.

آیا این روش دائمی خواهد بود؟

اگر کاشت ابرو روی اسکار در مراکز معتبر انجام گیرد و پزشک آن مرکز آموزش دیده و ماهر باشد، قطعا نتیجه‌ای طولانی مدت و دائمی را خواهید داشت. این دائمی بودن همچنین مستلزم مراقبت‌های ویژه و حساس خواهد بود. مخصوصا این که ناحیه ابرو دچار اسکار می‌باشد. اگر طی هفته‌های ابتدایی، نکات مراقبتی توصیه شده پس از کاشت ابرو روی جای زخم و بخیه را مو به مو انجام دهید، بهترین نتیجه را خواهید دید. کارشناسان ما در کلینیک تخصصی پوست و مو رز آماده ارائه مشاوره در مورد کاشت ابرو روی اسکار به شما هموطنان عزیز می‌باشند. شما می‌توانید از طریق شماره تلفن‌های مندرج در سایت با مجموعه رز تماس حاصل فرمایید.

محدودیت های کاشت ابرو در ناحیه ی اسکار

برای بررسی محدودیت های فرایند کاشت ابرو در ناحیه ی اسکار، ابتدا باید به ویژگی های بافت پوست که حاوی اسکار می باشد پرداخته شود.

بافت پوست در ناحیه ی اسکار، فولیکول های مو و غدد عرق خود را از دست می دهد و دیگر به طور طبیعی و بدون بهره گیری از ابزارهایی چون روش های پیوند ابرو، امکان رویش مجدد مو در این مناطق وجود نخواهد داشت.

با توجه به از بین رفتن نقش کاربردی بافت در ناحیه ی اسکار، تغذیه رسانی توسط عروق به بافت این ناحیه نیز تا حد زیادی کاهش خواهد یافت. این موضوع می تواند روند بهبود فرایند کاشت ابرو را تحت تاثیر قرار دهد.

پس از قرار گرفتن تار های جدید طی فرایند کاشت ابرو، بافت پوست باید تغذیه رسانی به این تار ها از طریق عروق را انجام دهد تا در دوران نقاهت عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی این پروسه ی ترمیم و بازسازی به سرعت طی شود.

با توجه به عدم عملکرد کامل در زمینه ی تغذیه رسانی در بافت های حاوی اسکار، این رشد و تقویت پس از اتمام پروسه ی کاشت ابرو با سرعت کمتری انجام شده و مدت زمان لازم برای تکمیل فرایند بهبودی و ترمیم عمل زیبایی کمی پیوند ابرو طولانی تر خواهد بود.

به جز این تاخیر در تکمیل روند بهبودی پس از اتمام پروسه ی پیوند ابرو، افرادی که دارای اسکار بر روی سطح ابروی خود می باشند، نه تنها محدودیت دیگری برای انجام عمل زیبایی کاشت ابرو نخواهند داشت، بلکه پیوند ابرو یه عنوان یک راه حل ایده آل برای بازیابی حجم از دست رفته ی ابرو به آن ها پیشنهاد خواهد شد.

0/5 (0 نظر)

منبع
baumanmedical

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ