کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
کاشت ابروی طبیعی در زنان به روش FUE یا FUG

کاشت ابروی طبیعی در زنان به روش FUE یا FUG

ابروها نقش مهمی در تعیین اینکه آیا فردی که ریزش مو را تجربه می کند، ظاهر خوبی خواهد داشت یا نه بازی می کند. آقایان و خانم هایی که ابروهای متراکم تری دارند، در مقایسه با افرادی که ابروهای نازک و پراکنده دارند، زیباتر به نظر می رسند. یکی از راه حل های رفع دائمی کم پشتی ابرو کاشت ابرو است که به روش های مختلف مانند FUE یا FUG انجام می شود.

قبل از انجام عمل کاشت ابرو لازم است آگاهی لازم را درباره عمل زیبایی پیوند ابرو کسب کنید و مطمئن شوید که فرد مناسبی برای انجام عمل پیوند ابرو هستید.

برای این که مطمئن شوید که فرد مناسبی برای انجام عمل کاشت ابرو هستید باید دلیلی که باعث ریزش ابروهایتان و کم حجمی ابروهایتان شده است را پیدا کنید. در پایین به برخی از عواملی که باعث ایجاد ریزش ابرو می شود برای شما پرداخته شده است.

  1. عوارض جانبی و خطرات احتمالی برخی داروها
  2. عدم هماهنگی هورمونی
  3. فشار های بیش از حد عصبی

و بسیاری موارد دیگر! البته تشخیص این که کدام یک از موارد بالا باعث ایجاد ریزش موهای ابرو در شما شده است در برخی مواقع کمی سخت است به همین دلیل بهتر است برای این که بدانید فرد مناسبی برای انجام عمل زیبایی کاشت ابرو هستید یا خیر به پزشک متخصص زیبایی مراجعه کنید.

کاشت ابرو به روش FUE چگونه است؟

پزشکان متخصص زیبایی قبل از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو با بررسی هایی که روی مو های ابرو ها و مو های بدن انجام می دهند قسمت از موهای بدن را به عنوان بانک مو در نظر می گیرند.

بانک مو به ناحیه ای گفته می شود که از فولیکول های مو آن ناحیه برای عمل زیبایی کاشت ابرو استفاده می شود. طبق بررسی های انجام شده مشخص شده است که موهای گردن بانک مو مناسب تری برای عمل پیوند ابرو نسبت به نواحی دیگر بدن هستند.

به این دلیل که موهای گردن برخلاف مو های سر کند تر رشد می کند و نسبت به موهای نواحی دیگر نازک تر است و ضخامت آن به موهای ابرو نزدیک تر است. به همین دلیل اغلب پزشکان موهای ناحیه گردن را به عنوان بانک مو عمل زیبایی کاشت ابرو قرار می دهند.

بعد از مشخص شدن بانک مو پزشک برای این که بتواند عمل کاشت ابرو قبل از عمل یک جلسه مشاوره برای شما می گذارد و مدل ابرو هایی که متناسب با چهره شما است را به شما برای عمل پیوند ابرو پیشنهاد می دهد.

سپس بعد از این که مدل ابروی دلخواهتان از انجام عمل کاشت ابرو انتخاب کردید قالب آن را بر ناحیه ابرو های شما می کشد تا طبق قالب انتخابی شما عمل زیبایی پیوند ابرو را انجام دهد.

همانطور که گفته شد عمل کاشت ابرو به روش های مختلفی انجام می شود که عمل پیوند ابرو به روش FUE یکی از روش های رایج موجود است. در عمل پیوند ابرو به روش FUE ابتدا پزشک متخصص زیبایی از بانک مو انتخابی تعداد فولیکول های مورد نیاز مو را به صورت مستقیم استخراج می کند.

 

کاشت ابرو به روش FUE چگونه است؟

 

سپس طبق قالب ابروی انتخابی شما برای عمل کاشت ابرو توسط سوزن مخصوص عمل زیبایی پیوند ابرو سوراخ هایی ایجاد می کند و در ناحیه ای که سوراخ ایجاد کرده فولیکول های مو خارج کرده را برای عمل پیوند ابرو را پیوند می زند.

نتایج و تاثیرات کاشت ابرو در زیبایی زنان

طی تحقیقات انجام شده بر افرادی که عمل زیبایی کاشت ابرو را انجام داده اند مشخص شده است که در صورتی که پزشک به خوبی عمل پیوند ابرو انجام دهد معمولا به غیر از چند مورد موقتی عوارض جانبی خاصی به دنبال ندارد.

معمولا ممکن است بعد از اتمام عمل زیبایی کاشت ابرو در ناحیه ابرو یا ناحیه ای از آن فولیکول های مو برای عمل پیوند ابرو استخراج شده است دچار کبودی، تورم و یا لخته خون شوید.

همان طور که گفته شد این عوارض معمولا بعد از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو در بیشتر افراد رخ می دهد و بعد از گذشت چند روز هم فروکش می کند.

اما معمولا به این دلیل که ناحیه ابرو قسمتی از صورت است و تورم و کبودی ایجاد شده بر زیبایی چهره تاثیر می گذارد خانم ها پس از مواجه با کبودی، تورم و لخته خون حاصل از عمل زیبایی کاشت ابرو ابراز نگرانی می کنند.

اما جای نگرانی نیست. شما می توانید با انجام نکاتی باعث تسریع فروکش کردن تورم ناشی از عمل کاشت ابرو شوید. می توانید تکه ای یخ را بر ناحیه متورم قرار دهید اما دقت کنید که مالش ندهید و به ناحیه ابرو فشار وارد نکنید.

در صورتی که که به ناحیه ابرو فشار وارد شود به این دلیل که در روز های اول بعد از انجام عمل کاشت ابرو است ممکن است جهت فولیکول های مو پیوند زده تغییر کند یا تعدادی از فولیکول های مو پیوند زده کنده شود.

برای راحتی کار می توانید از پزشک متخصص زیبایی پیوند ابرو خود بخواهید که برای دارو های ضد تورم برای تورم ناشی از عمل زیبایی کاشت ابرو شما تجویز کند.

نتایج دائمی و زیبایی چهره با کاشت ابرو به روش FUE

همانطور که گفته شد ممکن است بعد از انجام عمل کاشت ابرو با تورم و کبودی مواجه شوید که با وجود افزایش حجم به وجود حاصل از تورم بعد از انجام عمل پیوند ابرو قادر نخواهید بود نتیجه کامل عمل پیوند ابرو را مشاهده کنید.

معمولا دوران بهبودی کامل و دوره نقاهت بعد از انجام عمل کاشت ابرو 4 ماه طول می کشد اما بازیابی کامل فولیکول های مو پیوند زده به یک سال زمان نیاز دارد بنابراین شما بعد از گذشت یک سال از انجام عمل پیوند ابرو می توانید نتیجه دائمی و کامل عمل eyebrow transplant را مشاهده کنید.

طی بررسی های انجام شده برخی از مراجعه کنندگان برای عمل پیوند ابرو این نگرانی را دارند که بعد از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو و رشد فولیکول های مو پیوند زده تفاوت رنگی بین موهای پیوند و غیر پیوندی ابرو وجود داشته باشد.

اما اگر پزشک مناسبی را برای عمل کاشت ابرو انتخاب کرده باشید پزشک متخصص قبل از انجام عمل برای انتخاب بانک مو رنگ و سرعت رشد و ضخامت مو را در نظر می گیرد و سپس بانک مو مناسب با ابروهایتان را انتخاب می کند.

همانطور که می دانید موهای ابرو در هر ناحیه از ابرو جهت گیری های متفاوتی دارد به همین دلیل عمل زیبایی کاشت ابرو در صورتی با دقت کافی انجام نشود ممکن است فولیکول ها مو در جهت نامناسب جای گذاری شوند و موهای ابرو در جهت نامناسب رشد کنند.

رشد مو در جهت نامناسب تاثیر منفی در زیبایی افراد می گذارد. به همین دلیل انتخاب پزشک متخصص زیبایی پیوند ابرو و با تجربه برای انجام عمل زیبایی کاشت ابرو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ