کاشت ابرو

جادوی کاشت ابرو نچرال به روش FUT (اف یو تی)

ابروها نقش اساسی در زیبایی کلی صورت دارند و زمانی که فرم ایده‌آل داشته باشند می‌توانند ویژگی‌های طبیعی ظاهر شما را برجسته کرده و چشمان شما را به زیبایی به نمایش بگذارند. با گذشت زمان و افزایش سن بسیاری از خانم‌ها و آقایان شاهد نازک شدن ابروهایشان خواهند بود؛ علاوه بر سن اصلاح بیش از حد ابرو، ایجاد جای زخم و برخی بیماری‌های پزشکی مانند انواع آلوپسی، استرس و استفاده از رنگ و مواد شیمیایی نیز می‌توانند باعث از دست رفتن تراکم موی ابروها ‌شوند. کاشت ابرو به روش اف یو تی یکی از منطقی ترین راه حل‌ها برای از بین بردن دائمی ریزش و کچلی ابرو می‌باشد که طی مدت کوتاهی از محبوبیت زیادی در سراسر دنیا برخوردار شد.

پیوند ابروی طبیعی بدون احساس درد می‌باشد و موهای جدید بلافاصله پس از اتمام جلسه ایمپلنت ابرو ظاهر می‌شوند و نتایج نهایی به لطف خون رسانی غنی در ناحیه ابرو، طی 4 الی 6 ماه به رشد کامل خواهند رسید. کلینیک فوق تخصصی پوست و موی رز در این مقاله به بررسی تمام جوانب روش کاشت ابرو FUT می‌پردازد.

مشاوره سریع و رایگان کاشت ابرو با پزشک متخصص

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

تصویر نمونه کار قبل و بعد پیوند ابرو FUT

مشاوره واتساپ مشاوره تلفنی رایگان – 02148679

علت ریزش موی ابرو و روش های درمان

علل متعددی برای ریزش مو وجود دارند که ممکن است ریزش موهای سر، مژه و ابرو را تحت تاثیر قرار دهند. عوامل موثر در ریزش مو را می‌توان در گروه‌های مختلفی دسته‌بندی کرد که عبارتند از:

 1. ریزش موی ابرو ناشی از افزایش سن
 2. بیماری‌های خودایمنی مثل آلوپسی آرئاتا
 3. کمبودهای تغذیه‌ای مثل کمبود انواع ویتامین‌ها، روی، اسیدهای چرب
 4. عوارض جانبی برخی داروها مثل داروهای شیمی درمانی
 5. اختلالات هورمونی از جمله کم کاری تیروئید
 6. اختلالات رفتاری مثل تریکوتیلومانیا یا استرس و اضطراب زیاد
 7. انواع عفونت‌ها و بیماری‌های پوستی چون پسوزیاریس.

درمان ریزش ابرو با پیوند ابروی اف یو تی

در رابطه با درمان ریزش ابرو نیز روش‌های متعددی وجود دارد که از جمله آنها می‌تواند مصرف برخی داروهای شیمیایی با تجویز پزشک، استفاده از روش‌های خانگی چون استعمال موضعی انواع روغن‌های طبیعی روی ابروها و نهایتا یکی از بهترین، تضمینی‌ترین و ماندگارترین روش‌های بهبود مشکل کم پشتی ناشی از ریزش ابرو استفاده از روش کاشت ابروست، البته بایستی در ابتدا علت زمینه‌ای ریزش مو را بیابید و پس از درمان آن اقدام به کاشت ابرو نمایید.

آزمایشات لازم قبل از پیوند ابرو

آزمایشات لازم قبل از کاشت ابرو اف یو تی

در تمامی روش‌های کاشت ابرو پزشک متخصص شما در ابتدا به منظور کسب اطلاعات از وجود یا عدم وجود بیماری‌های زمینه‌ای اقدام به تجویز برخی آزمایشات بالینی می‌کند تا در صورت لزوم داروهایی برای تنظیم وضعیت سلامتی شما تجویز کند و از طرفی احتمال بروز عوارض جانبی را به میزان زیادی کاهش دهد. این آزمایشات شامل موارد زیر می‌باشند:

 1. شمارش کامل سلول‌های خونی برای اطلاع از وضعیت کم خونی فرد
 2. بررسی زمان پروترومبین و ترمبوپلاستین به منظور تعیین میزان لخته شدن خون
 3. قند خون ناشتا برای تشخیص ابتلای فرد به دیابت
 4. آزمایش‌های مربوط به تشخیص ایدز، هپاتیت.
 5. درخواست الکتروکاردیوگرام در صورت بالا بودن فشار خون فرد

البته برخی از آزمایش‌ها و پرسش‌ها نیز به منظور پی بردن به علت ریزش مو تجویز می‌شوند، به عنوان مثال برخی اختلالات هورمونی از جمله کم کاری تیروئید، یا کمبود آهن، روی و برخی ویتامین‌ها از طریق آزمایش خون مشخص می‌شوند و همچنین برخی آزمایش‌های مربوط به بیماری‌های خودایمنی برای روشن شدن علت ریزش مو گرفته می‌شوند.

مراحل کاشت ابرو به روش اف یو تی

مراحل کاشت ابرو به روش FUT

جراحی کاشت ابرو FUT (پیوند واحد فولیکولی) یکی از چندین متدی است که در مرکز ترمیم موی رز مورد استفاده قرار می‌گیرد. مراحل کاشت ابروی اف یو تی به صورت زیر است:

 1. در طی این روش، ابتدا پزشک محل پیوند روی ابرو را با کشیدن خطوط (طبق نظر و سلیقه زیباجو) آماده می‌کند.
 2. ناحیه بانک مو با استفاده از داروهای بی‌حسی موقت، بی‌حس می‌شود.
 3. در مرحله سوم نوار کوچکی از بافت و پوست پشت سر زیباجو که حاوی تعداد کافی فولیکول مو است برداشته می‌شود؛ علت انتخاب ناحیه پشت سر به عنوان بانک مو این است که موهای موجود در این ناحیه از پوست سر به طور ژنتیکی در برابر طاسی و ریزش مقاوم هستند.
 4. سپس گرافت‌ها توسط تکنسین‌ها از نوار بافتی جدا می‌شوند.
 5. دکتر روحانی این مرحله را هنرمندانه و با دقت دقیق انجام می‌دهند و با ایجاد برش‌های کوچک در امتداد ابروها، زاویه، عمق و نحوه توزیع گرافت‌هایی که قرار است کاشته شوند را تعیین می‌نمایند. همه این عوامل بر نحوه رشد موهای ابرو پس از کاشت تأثیر می‌گذارد، بنابراین با توجه دقیق به الگوی رشد اطراف ابروها، زیباجو می‌تواند نتایجی را ببیند که واقعاً طبیعی به نظر می‌رسد.

عکس کاشت ابرو به روش FUT

نحوه برداشت مو در تکنیک اف یو تی

در روش FUT جراح با استفاده از یک بی حسی موضعی ناحیه‌ای از پوست سر که به عنوان بخش اهدا کننده فولیکول مو مشخص شده است بی حس می‌کند سپس ناحیه اهدا کننده یعنی بخشی که موها از آن برداشته می‌شوند را حدود دو میلی متر کوتاه کرده و سپس جراح نوار پوست را با فولیکول‌های مو که برای پیوند استفاده می‌شوند برش می‌دهد، بهتر است بدانید که اندازه محل برش به میزان فولیکول‌های مورد نیاز برای پر کردن محل گیرنده مو بستگی دارد. عرض این نوار برش داده شده چیزی حدود 1 تا 1.5 سانتی متر است. یکی از تکنسین‌ها تک‌تک فولیکول‌های مو را از نوار جدا کرده و آنها را برای پیوند آماده می‌کند. جراح مجددا پوست شما را بخیه می‌زند. سپس فولیکول‌های آماده شده در ناحیه مورد نظر از ابرو یا سر با الگوی طبیعی و با درنظر گرفتن زاویه رویش وارد می‌شوند. نهایتا یک آنتی بیوتیک و بانداژ در محل قرار داده می‌شود.

تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای کاشت موی ابرو حداقل 500 و حداکثر 1000 گرافت است، بسته به تمایل شما و اینکه می‌خواهید ابروهای شما چقدر ضخیم به نظر برسند متغیر است.

مزایا و معایب پیوند ابرو اف یو تی

مزایا و معایب کاشت ابرو FUT

کاشت ابرو به روش اف یو تی همچون دیگر متدهای زیبایی از مزایا و معایبی برخوردار است که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم:

مزایا

 1. ابروهایی با پهنای دلخواه: یکی از مهمترین مزایای کاشت ابروی پهن این است که به شما امکان می‌دهد تا پهنای ابرو مورد نظر خود را داشته باشید.
 2. داشتن ظاهر و نتیجه طبیعی: نتایج کاشت ابرو به روش FUT در صورتی که توسط یک پزشک متخصص و آموزش دیده انجام شود فوق العاده طبیعی است و خروجی کار به طور کلی با ابروهای طبیعی تفاوتی ندارد.
 3. پنهان کردن آثار زخم و اسکار: ممکن است زخم‌های متفاوتی در ناحیه ابرو به دلیل ضربه یا موارد دیگر ایجاد شود که تأثیر بسیار منفی بر ظاهر کلی صورت بگذارند. با انجام یک کاشت ابروی موفقیت آمیز می‌توان برای همیشه این آثار را پنهان نمود.
 4. افزایش اعتماد به نفس: افراد از ظاهر کلی خود آگاه هستند و بر این اساس سطح اعتماد به نفسشان تحت تأثیر قرار می‌گیرد و بنابراین اگر شخصی فکر کند و معتقد باشد ظاهر خوبی دارد، عزت نفس او مستقیماً افزایش می‌یابد. با کاشت ابرو اف یو تی، ظاهر صورت شما دقیقاً همانطور می‌شود که می‌خواهید.

مزایای پیوند ابرو به روش اف یو تی

معایب

معایب معمولا گریبان گیر افرادی می‌شود که به هر دلیلی، به پزشکان بدون تجربه برای کاشت ابرو مراجعه می‌کنند و این عوارض عبارت هستند از:

 1. .تورم زیاد در ناحیه اهدا کننده و دریافت کننده فولیکول مو
 2. خونریزی بیش از حد این نواحی
 3. آسیب به بافت سر و ابرو
 4. کبودی‌های گسترده در اطراف ابرو و چشم
 5. عفونت
 6. باقی ماندن جای زخم در ابروها در صورت برش‌های غیر ماهرانه توسط پزشک

مطالب بیشتر: بهترین دکتر کاشت ابرو تهران

مراقبت های قبل و بعد از کاشت ابرو اف یو تی

الف) قبل از کاشت: قبل از انجام کاشت ابرو FUT رعایت برخی نکات ضروری می باشد از جمله:

 1. داروهای مصرفی خود را به طور کامل به پزشک خود اطلاع دهید.
 2. در صورت مصرف داروی خاص مثل اسپری استنشاقی، آن را در روز عمل همراه خود داشته باشید.
 3. قبل از انجام کاشت پوست ناحیه صورت نباید دچار آفتاب سوختگی شده باشد
 4. عدم استفاده از داروهای ضدالتهابی غیر استروئیدی (NSAID) از یک هفته قبل از کاشت
 5. عدم استفاده از داروهایی که امکان خونریزی را بالا می برند، مثل ویتامین E و ویتامین B و داروهایی مثل آسپرین و سایر رقیق کننده‌های خون
 6. عدم مصرف دخانیات و الکل تا دو هفته قبل از ایمپلنت ابرو
 7. رعایت برنامه شستشوی موهای ناحیه اهدا کننده که توسط پزشک ارائه می‌شود
 8. عدم مصرف نوشیدنی‌های کافئین‌دار 48 ساعت قبل از کاشت

مراقبت قبل و بعد از کاشت ابرو اف یو تی

ب): مراقبت پس از کاشت ابرو به روش FUT:

 1. از لمس کردن و ماساژ دادن ابروها خودداری نمایید.
 2. دستورالعمل‌های مربوط به استحمام را از پزشک دریافت و به طور کامل اجرا نمایید.
 3. از داروهای تجویزی توسط پزشکتان به طور منظم استفاده کنید
 4. تا 2 هفته از مصرف سیگار و دخانیات خودداری کنید.
 5. تا 3 هفته در معرض مستقیم نور آفتاب و اشعه UV (مانند سالن سولاریوم و …) قرار نگیرید.
 6. تا 1 ماه پس از کاشت، فعالیت‌های شدید ورزشی انجام ندهید
 7. فعالیت جنسی خود را حداقل 1 هفته به تاخیر بیاندازید

کاشت ابرو اف یو تی

آیا روش اف یو تی برای من مناسب است ؟

در هر کدام از روش‌های کاشت ابرو در درجه اول بایستی پی به علت ریزش ابرو ببرید و پس از درمان یا کنترل بیماری زمینه‌ای خود به کاشت ابرو به روش اف یو تی نمایید. کاشت موی ابرو برای مردان و زنانی که می‌خواهند با استفاده از موهای طبیعی خود، ابروهای خود را به صورت دائمی و نه موقت ترمیم کنند، گزینه‌ی عالی است. بسته به شدت ریزش مو و اهداف زیبایی شناختی خود، می توانید کاشت ابرو کامل یا جزئی را برای ترمیم مناطق نازک ابروی خود انتخاب کنید.

دوره نقاهت پس از پیوند ابرو اف یو تی

دوره نقاهت و بهبودی پس از پیوند ابرو FUT

دوره نقاهت بعد از کاشت ابرو به روش اف یو تی نسبتا سریع است به طوری که در چند روز اول متوجه پوسته پوسته شدن اطراف ابرو خواهید شد. در ناحیه بانک مو نیز به مدت 2 الی 3 هفته شاهد زخم نواری شکل هستید که برای جلوگیری از عفونت آن لازم است آنتی بیوتیک مصرف نمایید و بهداشت آن ناحیه را حفظ کنید. اگر خونریزی، تورم یا چرک در محل بانک مو یا ابرو مشاهده کردید، باید با کلینیک و یا پزشک خود تماس بگیرید. پس از چند هفته شاهد ریزش ابروهای پیوند شده خواهید بود و این کاملا طبیعی است و جزئی از روند کاشت ابرو می‌باشد به زودی خواهید دید که موهای جدید ابروی شما باید شروع به رشد می‌کنند. در این مدت، ممکن است لازم باشد موهای کاشته شده را به اندازه دیگر ابروهای خود کوتاه و یا اصلاح کنید.

مطالب بیشتر: هزینه کاشت ابرو در کلینیک رز چقدر است؟

ماندگاری کاشت ابرو اف یو تی

نتایج و مدت ماندگاری کاشت ابرو اف یو تی

شما می‌توانید بلافاصله پس از کاشت ابرو به روش اف یو تی طرح کلی آن را مشاهده نمایید، با این حال یک دوره بهبودی بعد از انجام این روش در انتظارتان خواهد بود به این معنی که ممکن است 12 ماه طول بکشد تا نتایج نهایی کاشت ابرو در شما دیده شود. در پاسخ به این سوال که آیا نتایج کاشت ابرو دائمی است یا خیر باید بگوییم بله، اما شرط دارد! در حالت کلی اگر یک فرد با داشتن شرایط لازم کاشت ابروی خود را در یک کلینیک معتبر توسط یک پزشک حاذق انجام دهد، نتایجی دائمی به همراه خواهد داشت که طی چند ماه آینده بعد از پیوند ابرو قابل مشاهده خواهد بود.

همچنین زیباجویان لازم است که مراقبت‌های گوشزد شده توسط پزشک خود را عینا انجام دهند تا از ابتلا به عوارض و تحت تاثیر قرار گرفتن نتایج ایمپلنت ابرو در امان باشند. به طور کلی موهای جدیدی که از پوست سر منشأ می‌گیرند برای حفظ طول صحیح و متناسب نیاز به اصلاح دوره‌ای دارند، اما به تدریج شبیه به موهای ابرو خود شخص خواهند شد و رشدشان دیگر مانند موی سر نخواهد بود.

طول ماندگاری کاشت ابرو اف یو تی

هزینه کاشت ابرو تکنیک FUT در کلینیک رز چقدر است؟

کاشت ابرو FUT یک روش غیر درمانی و در واقع متد زیبایی در نظر گرفته می‌شود و این بدان معناست که معمولاً تحت پوشش بیمه درمانی قرار نمی‌گیرد مگر در شرایطی مانند سوختگی حین حوادث و یا تصادفات. قیمت دقیق کاشت ابروی اف یو تی به موارد و عوامل مختلفی همچون فرم ایده آل مورد نظر شخص متقاضی، میزان کچلی ابروها و کیفیت موها در ناحیه اهدا کننده مو بستگی دارد. در برآورد قیمت این روش، هزینه موارد دیگری همچون دستمزد جراح و تکنسین‌ها، وسایل بی حسی، ابزارهای مورد نیاز و … نیز لحاظ می‌شود.

قیمت پیوند ابرو روش اف یو تی

شما هموطنان عزیز در صورت تمایل برای اطلاع از هزینه پیوند ابرو می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز به صورت کاملا رایگان از طریق شماره  02148679 در ارتباط باشید. هچنین می‌توانید از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09052106009 تمامی سوالات خود در این رابطه و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

مطالب بیشتر: کاشت ابرو fit

شرایط برای پیوند ابرو با متد اف یو تی

دلایل واجد شرایط برای کاشت ابرو با متد اف یو تی

 1. برطرف کردن عواقب نامطلوب ناشی از کندن بیش از حد یا برداشتن مداوم موها با موچین
 2. افرادی که به صورت ارثی ابروهای نازک طبیعی دارند.
 3. برای پوشش خالکوبی ضعیف ابرو
 4. پوشاندن محل هایی از ابرو که در اثر ضربه یا اسکار دچار ریزش شده‌اند.
 5. برطرف کردن ریزش مو ناشی از درمان‌های پزشکی

اگر در یکی از این گروههای ذکر شده باشید کاندید مناسبی برای کاشت ابرو به روش اف یو تی خواهید بود.

مقایسه روش پیوند ابرو fut و fit

مقایسه روش پیوند ابرو fut و fit

تفاوت اصلی بین کاشت ابرو FIT و  FUT در نحوه کشیدن و جدا کردن فولیکول‌های مو است. در روش کاشت ابرو FUT، به دلیل نیاز به برداشتن یک نوار از مو در پشت سر، یک اسکار خطی ایجاد می‌شود، در حالی که در روش FIT  کشیدن و پیوند واحدهای فولیکولی منفرد منجر به کمترین اسکار می‌شود. اسکار حاصل از پیوند FIT مانند یک نقطه کوچک به نظر می‌رسد در حالیکه بسیاری از بیمارانی که کاشت ابرو FUT انجام داده اند ممکن است به دلیل جای زخم به جا مانده مجبور باشند موهای خود را بلندتر از آنچه که خود دوست دارند نگاه دارند. کاشت ابرو به روش FUT معمولاً زمان کمتری نسبت به کاشت موی ابرو FIT دارد، اگرچه این عامل به بیمار و میزان کلی موهای کاشته شده نیز بستگی دارد.

اینکه پیوند مو FUT یا کاشت ابرو FIT را انتخاب کنید به عوامل مختلفی بستگی دارد که در مشاوره با جراح شما در مورد آنها صحبت خواهد شد. اغلب، افرادی که به دلیل نازک شدن شدید موها به تعداد بیشتری گرافت مو نیاز دارند، کاندیدای بهتری برای روش FUT هستند، زیرا پیوندهای FUT عموماً بازده فولیکول‌های بیشتری را برای پیوند فراهم می‌کنند. از سوی دیگر، پیوند FIT  ممکن است برای کسانی که فقط به تعدادی پیوند نیاز دارند یا کسانی که می‌خواهند مدت کوتاهی پس از پیوند به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند، مناسب‌تر باشد، زیرا زمان بهبودی پس از عمل FIT اغلب کوتاه‌تر است، زیرا این روش کمتر تهاجمی است

طبیعتا پزشک متخصص شما قبل از کاشت  ابرو یک ارزیابی کامل از میزان گرافت‌های مورد نیاز و کیفیت موهای اهداکننده و میزان موهای در دسترس اهداکننده انجام داده و روش مناسب کاشت را به شما اعلام می‌دارد.

0/5 (0 نظر)

منبع
varonahairrestorationhealthline

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *