کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
کاشت ابرو بدون جراحی

کاشت ابرو بدون جراحی – عوارض،مراقبت های لازم و قیمت آن

امروزه با مد شدن ابروهای کلفت، بیشتر مردم دنبال داشتن ابرویی پر حجم و کلفت هستند و اگر بر اثر هر عاملی ابروی نازکی دارا باشند ممکن است به کاشت ابروی طبیعی فکر کنند اما آیا عمل زیبایی پیوند ابرو طبیعی تنها راه است؟ و به چه صورتی می‌توان پیوند طبیعی ابروها را بدون انجام جراحی داشت؟

معمولا ریزش ابرو نازک شدن دائمی ابرو که باعث می‌شود مردم به عمل زیبایی کاشت ابرو رو بیاورند به دلیل یکی از عوامل زیر اتفاق می‌افتد:

 1. برداشتن بیش از حد ابرو با روش‌هایی مثل اپیلاسیون و بند انداختن و غیره
 2. عوامل ژنتیکی
 3. بیماری‌هایی که بر سیستم بدن تاثیر می‌گذارند مانند سرطان
 4. شیمی درمانی
 5. بالا رفتن سن
 6. سوختگی
 7. تیروئید
 8. زخم‌های طبیعی

به جز عمل زیبایی کاشت ابرو که دائمی است روش‌های موقتی هم وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها هم برای رفع نازکی ابرو هایتان استفاده کنید مانند استفاده از مداد و سایه ابرو اما نتیجه هیچ یک از روش‌های موقتی به اندازه نتیجه‌ی کاشت ابرو طبیعی نیست و حتی باعث ریزش موی بیشتر ابروهایتان هم می‌شود.

بررسی نتایج ناشی از کاشت ابروی طبیعی در کلینیک رز

بعد از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو ممکن است با توجه به جراحی انجام شده در ناحیه ابروهایتان کمی تورم وجود داشته باشد اما این تورم موقتی است. با انجام عمل زیبایی کاشت ابرو هم مانند روش‌های موقتی می‌توانید مدل ابرو هایتان را خودتان انتخاب کنید. به همین دلیل قبل از انجام کاشت ابرو پزشک متخصص کاشت ابرو طبیعی در طی یک جلسه مشاوره مدل‌های مختلف ابرو را که متناسب با صورتتان است به شما پیشنهاد می‌دهد تا شما بتوانید با اطمینان بیشتری مدل ابرو دلخواهتان را انتخاب کنید. بعد از انجام کاشت ابرو مدتی طول می‌کشد تا رشد فولیکول‌های جدید موهای ابرویتان رشد خود را آغاز کند.

 

بررسی نتایج ناشی از کاشت ابروی طبیعی در کلینیک رز

 

در طی 4 تا 6 ماه بعد از انجام پیوند ابرو روند کامل شدن ابروهایتان را می‌توانید مشاهده کنید و بعد از 10 ماه از گذشت عمل زیبایی کاشت ابرو می‌توانید به طور کامل نتیجه کاشت ابروی طبیعی را ببینید.

آیا کاشت ابرو با جراحی همراه است؟

انجام عمل زیبایی کاشت ابرو توسط صلا دید پزشک به یکی از روش‌های FUE و FUT انجام می‌شود. به توضیح مختصری از هر کدام از روش‌ها کاشت ابرو طبیعی با FUE و FUT در پایین پرداخته شده است. در روش قدیمی کاشت ابرو از طریق FUT پزشک در ابتدا در قسمت پشت سر مقداری از پوست را بر می‌دارد و جای آن را بخیه می‌زند. سپس فولیکول‌های مو را که توسط پوست برداشته شده برای عمل زیبایی کاشت ابرو بدست آورده با برش‌های کوچکی که از طریق سوزن ریزی ایجاد شده با توجه به مدل دلخواه شما پیوند می‌زند. اما در روش پیوند ابرو از طریق FUE دیگر زخمی مانند روش قدیمی کاشت ابرو از طریق FUT ایجاد نمی‌شود.

پزشک متخصص کاشت مو در روش کاشت ابرو از طریق FUE فولیکول‌های مو را از قسمت پشت سر استخراج می‌کند و در انتها مانند روش عمل زیبایی کاشت ابرو از طریق FUT فولیکول‌های مو استخراج شده را به ناحیه مورد نظر با توجه به جهت گیری مناسب پیوند می‌زند.

عوارض و خطرات ناشی از کاشت ابرو بدون جراحی

به غیر از روش‌های عمل‌های زیبایی پیوند ابروی طبیعی موجود روش‌های دیگری هم برای کاشت ابرو وجود دارد که به جراحی لازم ندارد.

از روش‌های کاشت طبیعی ابرو ها بدون جراحی می‌توان موارد زیر را نام برد.

 1. رشد ابرو توسط روغن‌های موجود در بازار
 2. تاتو کردن ابرو
 3. استفاده از داروهایی که باعث افزایش رشد مو می‌شوند.
 4. انجام میکروبلاست

اکثر روش‌های غیر جراحی کاشت ابرو از جمله موارد گفته شده مورد تایید پزشکان نیستند و با عوارض و خطرات زیادی همراه هستند. حتی برخی از این روش‌های پیوند ابرو بدوم جراحی ممکن است باعث ریزش بیشتر موهایتان شود. میکروبلاست از روش‌های پرطرفدار کاشت ابرو بدون جراحی است که مانند تاتو کردن انجام می‌شود و متخصص این کار موادی رنگدانه داری را توسط دستگاه مخصوص میکروبلاست در نواحی خالی ابرو تزریق می‌کند. اما روش میکروبلاست برا خلاف عمل زیبایی کاشت ابرو غیر دائمی است و فقط تا 6 ماه ماندگار است و شخصی که میکروبلاست انجام می‌دهد می‌تواند با خطراتی مانند عفونت و حساسیت به مواد میکروبلاست مواجه شود.

مراقبت ها و دوران نقاهت بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو

بعد از انجام کاشت طبیعی ابرو ممکن است در ناحیه که کاشت ابرو شده دچار کمی تورم و درد بشوید که البته رخ دادن این اتفاق عادی است. برای جلوگیری از عوارض و خطرات بعد از عمل زیبایی پیوند ابرو بهتر از مراقبت‌های زیر را انجام دهید.

 1. می‌توانید برای بهبودی زودتر درد و تورم ناشی از انجام پیوند ابروی طبیعی با پزشک خود مشورت کنید تا داروهایی برای رفع تورم و درد تجویز کند.
 2. تا یه هفته بعد از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو ها از آرایش کردن خودداری کنید.
 3. تا یک هفته از آب زدن و شستن ابروهایتان پرهیز کنید.
 4. به مکان‌های آلوده نروید.
 5. تا چند روز در مکان‌های سرد قرار نگیرید.

ممکن است تا مدتی با ریزش مو مواجه شوید اما اصلا جای نگرانی نیست معمولا این اتفاق بعد از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو رخ می‌دهد اما در صورتی که مدت آن طولانی شد حتما به پزشک متخصص کاشت مو خود مراجعه کنید. بعد از انجام مراقبت‌های لازم همان‌طور که گفته شد شما می‌توانید بعد از گذشت حداکثر 10 از انجام کاشت ابرو نتیجه دلخواهتان را مشاهده کنید و از آن لذت ببرید به این دلیل که این نتیجه دائمی است.

هزینه های ناشی از کاشت ابرو

هزینه عمل زیبایی پیوند طبیعی ابروها به عوامل مختلفی وابسته است. هزینه‌های پزشک متخصص کاشت ابرو، بیمارستان، بیهوشی جز عواملی است که هزینه اصلی کاشت ابروها را تشکیل می‌دهد. و همینطور این که کاشت ابرو به کدام یک از روش‌های FUE و FUT انجام شود هم در هزینه ناشی از پیوند ابرو دخیل است. اگر کاشت ابرو طبیعی تحت پوشش بیمه قرار بگیرد می‌تواند مقداری از هزینه‌های مصرفی شما بکاهد؛ اما عمل زیبایی کاشت ابرو به این دلیل که نوعی جراحی زیبایی به حساب می‌آید معمولا تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد.

به جزء مواردی استثناء مانند اینکه بر اثر بیماری و جراحت عمل زیبایی eyebrow transplant توسط پزشک ضروری اعلام شود و موارد دیگر. شما می‌توانید موارد استثنائی که برای کاشت ابرو وجود دارد را از طریق سایت شرکت بیمه خودتان با خبر شوید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ