کاشت ابرو

کاشت ابرو بدون جراحی – عوارض،مراقبت های لازم و قیمت آن

کاشت موی ابرو بدون جراحی، همانند کاشت موی سر است. این روش به صورت سرپایی در مطب و کلینیک پوست و موی رز قابل انجام است. دکتر روحانی در کلینیک رز ابتدا قالب مورد نظر شما برای ابرویتان را با یک مداد و شابلون خواهد کشید. ایشان تعادل ابروها را مبتنی بر ویژگی‌های صورت هر فرد برقرار می‌کنند. در این صورت خروجی کار بسیار عالی و مورد پسند متقاضی خواهد بود. سپس با استفاده از داروهای بی حس کننده، ناحیه اهدا کننده را به صورت موضعی بی حس می‌کند بنابراین به بیهوشی عمومی نیازی نیست. ناحیه اهدا کننده هم می‌تواند پشت سر شخص باشد و هم قسمت بالای گوش او. پس از آن موها اگر از پشت سر برداشته شوند، به صورت نواری از ناحیه اهدا کننده جدا می‌شوند. اما گاهی ممکن است با استفاده از تراشیدن موهای بالای گوش، به صورت دانه دانه و تکی، فولیکول‌ها استخراج گردند.

سپس با استفاده از میکروسکوپ به موهای جداگانه تقسیم می‌شوند، یا یکی یکی منگنه می‌گردند. سپس این موها در ناحیه ابرو که از قبل مشخص شده قرار می‌گیرند. در محل‌های مورد نظر برش‌های کوچک و کم عمقی ایجاد می‌شود تا پوست و بافت بتوانند پیاز مو (فولیکول یا گرافت) را بپذیرند. دکتر روحانی هر مو را با دقت با زاویه خروجی طبیعی و در جهت موهای ابرو پیوند می‌زنند تا نتیجه‌ای کاملاً طبیعی به دست آید. پس از پیوند، فولیکول ها از 3 الی 4 ماه پس از کاشت موهای جدید رشد می‌کنند و بهترین نتایج در 66 الی 8 ماه بعد از آن دیده می‌شود. اگر شما کلینیک پوست و مو رز را برگزینید اصلا نباید نگرا ریزش اولیه ابروهایتان باشید. زیرا دکتر روحانی اطمینان حاصل می‌کنند که حتما موهای پیوند شده همراه با فولیکول‌های خود هستند. به این ترتیب پس از ریزش موهای اولیه کاشت شده، موهای جدید می‌توانند در آن ناحیه مجددا رشد کنند.

بررسی نتایج ناشی از کاشت ابروی طبیعی در کلینیک رز

بعد از انجام کاشت ابرو بدون جراحی ممکن است با توجه به جراحی انجام شده در ناحیه ابروهایتان کمی تورم وجود داشته باشد اما این تورم موقتی است. با انجام کاشت ابرو بدو عمل جراحی هم مانند روش‌های موقتی می‌توانید مدل ابرو هایتان را خودتان انتخاب کنید. به همین دلیل قبل از انجام کاشت ابرو پزشک متخصص کاشت ابرو طبیعی در طی یک جلسه مشاوره مدل‌های مختلف ابرو را که متناسب با صورتتان است به شما پیشنهاد می‌دهد تا شما بتوانید با اطمینان بیشتری مدل ابرو دلخواهتان را انتخاب کنید. بعد از انجام کاشت ابرو مدتی طول می‌کشد تا رشد فولیکول‌های جدید موهای ابرویتان رشد خود را آغاز کند. در طی 4 تا 6 ماه بعد از انجام پیوند ابرو روند کامل شدن ابروهایتان را می‌توانید مشاهده کنید و بعد از 10 ماه از گذشت کاشت ابرو می‌توانید به طور کامل نتیجه کاشت ابروی طبیعی را ببینید.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

بررسی نتایج ناشی از کاشت ابروی طبیعی در کلینیک رز

مطالب بیشتر: بهترین دکتر کاشت ابرو

آیا کاشت ابرو با جراحی همراه است؟

انجام کاشت ابرو بدون جراحی توسط صلا دید پزشک به یکی از روش‌های FUE و FUT انجام می‌شود. به توضیح مختصری از هر کدام از روش‌ها کاشت ابرو طبیعی با FUE و FUT در پایین پرداخته شده است. در روش قدیمی کاشت ابرو از طریق FUT پزشک در ابتدا در قسمت پشت سر مقداری از پوست را بر می‌دارد و جای آن را بخیه می‌زند. سپس فولیکول‌های مو را که توسط پوست برداشته شده برای کاشت ابروی بدون جراحی بدست آورده با برش‌های کوچکی که از طریق سوزن ریزی ایجاد شده با توجه به مدل دلخواه شما پیوند می‌زند. اما در روش پیوند ابرو از طریق FUE دیگر زخمی مانند روش قدیمی کاشت ابرو از طریق FUT ایجاد نمی‌شود.

پزشک متخصص کاشت مو در روش کاشت ابرو از طریق FUE فولیکول‌های مو را از قسمت پشت سر استخراج می‌کند و در انتها مانند روش عمل زیبایی کاشت ابرو از طریق FUT فولیکول‌های مو استخراج شده را به ناحیه مورد نظر با توجه به جهت گیری مناسب پیوند می‌زند.

مطالب بیشتر: عوارض کاشت ابرو

عوارض و خطرات ناشی از کاشت ابرو بدون جراحی

به غیر از روش‌های عمل‌های زیبایی پیوند ابروی طبیعی موجود روش‌های دیگری هم برای کاشت ابرو وجود دارد که به جراحی لازم ندارد. از روش‌های کاشت طبیعی ابرو ها بدون جراحی می‌توان موارد زیر را نام برد.

  1. رشد ابرو توسط روغن‌های موجود در بازار
  2. تاتو کردن ابرو
  3. استفاده از داروهایی که باعث افزایش رشد مو می‌شوند.
  4. انجام میکروبلاست

اکثر روش‌های غیر جراحی کاشت ابرو از جمله موارد گفته شده مورد تایید پزشکان نیستند و با عوارض و خطرات زیادی همراه هستند. حتی برخی از این روش‌های پیوند ابرو بدوم جراحی ممکن است باعث ریزش بیشتر موهایتان شود. میکروبلاست از روش‌های پرطرفدار کاشت ابرو بدون جراحی است که مانند تاتو کردن انجام می‌شود و متخصص این کار موادی رنگدانه داری را توسط دستگاه مخصوص میکروبلاست در نواحی خالی ابرو تزریق می‌کند. اما روش میکروبلاست برا خلاف کاشت ابرو غیر دائمی است و فقط تا 6 ماه ماندگار است و شخصی که میکروبلاست انجام می‌دهد می‌تواند با خطراتی مانند عفونت و حساسیت به مواد میکروبلاست مواجه شود.

مراقبت ها و دوران نقاهت بعد از کاشت ابرو بدون عمل جراحی

بعد از انجام کاشت طبیعی ابرو ممکن است در ناحیه که کاشت ابرو شده دچار کمی تورم و درد بشوید که البته رخ دادن این اتفاق عادی است. برای جلوگیری از عوارض و خطرات بعد از عمل زیبایی پیوند ابرو بهتر از مراقبت‌های زیر را انجام دهید.

  1. می‌توانید برای بهبودی زودتر درد و تورم ناشی از انجام پیوند ابروی طبیعی با پزشک خود مشورت کنید تا داروهایی برای رفع تورم و درد تجویز کند.
  2. تا یه هفته بعد از انجام کاشت ابرو ها از آرایش کردن خودداری کنید.
  3. تا یک هفته از آب زدن و شستن ابروهایتان پرهیز کنید.
  4. به مکان‌های آلوده نروید.
  5. تا چند روز در مکان‌های سرد قرار نگیرید.

ممکن است تا مدتی با ریزش مو مواجه شوید اما اصلا جای نگرانی نیست معمولا این اتفاق بعد از انجام کاشت ابرو رخ می‌دهد اما در صورتی که مدت آن طولانی شد حتما به پزشک متخصص کاشت مو خود مراجعه کنید. بعد از انجام مراقبت‌های لازم همان‌طور که گفته شد شما می‌توانید بعد از گذشت حداکثر 10 از انجام کاشت ابرو نتیجه دلخواهتان را مشاهده کنید و از آن لذت ببرید به این دلیل که این نتیجه دائمی است.

مطالب بیشتر: جدیدترین روش کاشت ابرو

هزینه های ناشی از کاشت ابرو

هزینه عمل زیبایی پیوند طبیعی ابروها به عوامل مختلفی وابسته است. هزینه‌های پزشک متخصص کاشت ابرو، بیمارستان، بیهوشی جز عواملی است که هزینه اصلی کاشت ابروها را تشکیل می‌دهد. و همینطور این که کاشت ابرو به کدام یک از روش‌های FUE و FUT انجام شود هم در هزینه ناشی از پیوند ابرو دخیل است. اگر کاشت ابرو طبیعی تحت پوشش بیمه قرار بگیرد می‌تواند مقداری از هزینه‌های مصرفی شما بکاهد؛ اما کاشت ابرو به این دلیل که نوعی جراحی زیبایی به حساب می‌آید معمولا تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد.

به جزء مواردی استثناء مانند اینکه بر اثر بیماری و جراحت عمل زیبایی پیوند ابرو بدون عمل جراحی توسط پزشک ضروری اعلام شود و موارد دیگر. شما می‌توانید موارد استثنائی که برای کاشت ابرو وجود دارد را از طریق سایت شرکت بیمه خودتان با خبر شوید.

4.5/5 (2 نظر)

منبع
spaandbeautytoday

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ