کاشت ابرو

کاشت ابرو با موی بدن ممکن است؟

یکی از عمده‌ترین مشکلاتی که بسیاری از افراد و به خصوص زنان با آن مواجه‌اند مشکل ریزش مو در ابروها است. از آنجایی که فرم ابروها تاثیر بسیار زیادی در داشتن چهره‌ای زیبا و جوان دارد ریزش ابرو باعث ناراحتی خیلی‌ها می‌شود. البته راهکارهای مختلفی برای مقابله با این مشکل وجود دارد که هر یک از آن‌ها نکات منفی و مثبت زیادی دارند. اما هیچ یک از این روش‌ها نتایج مطلوبی مثل کاشت ابرو ندارد. در این میان برخی از افراد به دلیل اینکه از بانک مو قوی ندارند از موی بدن به عنوان بانک مو برای انجام عملیات پیوند ابرو بهره می‌برند. البته از آنجایی که نتایج حاصل از بانک مو قوی خیلی بهتر و طبیعی‌تر است استفاده از موی بدن برای این منظور جز الویت‌های هیچ پزشکی نخواهد بود. از طرفی دیگر در صورت لزوم و عدم وجود گزینه‌ای دیگر پزشک مجبور به انجام چنین کاری می‌شود.  پس کاشت ابرو با موی بدن قابل انجام بوده و بعد از مشورت با پزشک و انجام بررسی‌های لازم هر شخصی می‌تواند از مزایای آن بهره ببرد.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو و دریافت مشاوره رایگان با مشاورین زیبایی ما در کلینیک زیبایی رز تماس بگیرید. خط ویژه: 02148679

 

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

کاشت ابرو با موی بدن

اگر ریزش موهای ابرو و ابروهای نازکی دارید پیشنهاد می شود به جای استفاده از روش های موقتی موجود مانند ابرو کشیدن با مداد ابرو که هم باعث ریزش بیشتر ابروی شما می شود و هم غیر طبیعی به نظر می رسند به فکر روش دائمی و طبیعی باشید. پیوند ابرو روشی دائمی برای حل این مشکل است؛ اما بهتر است قبل از انجام کاشت ابرو درباره این که عمل زیبایی پیوند ابرو چیست و آیا برای انجام آن از موی بدن استفاده می شود، اطلاعات کسب کنید.

ابتدا لازم است بدانید که چه کسانی برای انجام عمل زیبایی کاشت ابرو مناسب هستند. عمل زیبایی پیوند ابرو برای افرادی مناسب است که ریزش ابرو و نازک شدن ابروی ناشی از عوامل گفته شده زیر را دارند.

 1. تیروئید
 2. شیمی درمانی
 3. عوامل ارثی
 4. سوختگی الکتریکی
 5. آلوپسیا جهانی
 6. دوره درمان برخی از بیماریهای سیستمیک

عمل زیبایی کاشت ابرو می تواند به ریزش مو که به هر دلیلی به وجود آمده به طور دائمی رفع کند. عمل زیبایی پیوند ابرو را هم مردان و هم زنان در صورتی که یکی از عوامل گفته شده را داشته باشند می توانند انجام دهند.

پس از عمل زیبایی کاشت ابرو با دارا بودن ابروهایی کامل ظاهری جوان تر و روحیه شاد تر خواهید داشت. همینطور هم با ابرو هایی کامل ویژگی های صورتتان هم بهبود پیدا می کند و از ظاهری زیبا تر برخوردار می شوید.

کاشت ابرو با موی بدن چونه انجام می شود ؟

کاشت ابرو با موی بدن همانند تمامی روش‌های کاشت مو شامل یک سری مراحل کلی کار است. به این معنا که روشی که با صلاح‌دید پزشک برای انجام پیوند ابرو انتخاب می‌شود تفاوتی با روش‌های پیوند مو نداشته و تنها تفاوت اساسی در بانک مو انتخاب شده است. مراحل کاشت ابرو با موی بدن به صورت مرحله به مرحله به نحو زیر انجام می‌گردد:

 • یک جلسه مشاوره با پزشک قبل از تعیین تاریخ انجام کاشت مو

 در این جلسه بانک مو و خواسته‌های بیمار با توجه به شرایط او به دقت توسط پزشک انجام شده و تصمیم‌های لازم گرفته می‌شوند.

 • آماده‌سازی بانک مو

 بعد از اینکه ناحیه‌ای از بدن به عنوان دهنده فولیکول‌های مو مشخص شد پزشک شروع به آماده‌سازی آن می‌کند. منظور از این آماده‌سازی استریل و بی‌حس کردن این ناحیه از بدن است.

 • برداشت فولیکول‌های مو

پس از اینکه ناحیه مشخصی از بدن به عنوان بانک مو انتخاب و آماده شد پزشک متخصص با توجه به روشی که قبلا انتخاب شده شروع به برداشت گرافت‌ها می‌کند.

 • آماده‌سازی گرافت‌های برداشت شده

قبل از اینکه فولیکول‌های برداشت شده طبق الگوی تعیین شده در ابروها قرار بگیرند نیاز به انجام یک سری آمادگی‌ها دارند. این آمادگی‌ها توسط پزشک و به کمک میکروسکوپ‌ قوی انجام می‌شود.

 • آماده‌سازی ابروها و کاشت گرافت‌ها در آن

مرحله نهایی کاشت ابرو با موی بدن شامل آماده‌سازی ناحیه کاشت و قرار دادن گرافت‌ها طبق الگوی تعیین شده در ابروها است.

همان طور که گفته شد تمامی مراحل گفته شده در بالا در همه روش‌های کاشت ابرو یکسان بوده و تنها برخی جزئیات کار تغییر می‌کند. به طور معمول انجام تمامی این پروسه‌ها حدود ۴ تا ۵ ساعت به طول خواهد انجامید. برای رسیدن به نتیجه ایده‌آل و انجام یک عملیات کاشت ابرو موفقیت آمیز توصیه می‌شود حتما در انتخاب کلینیک و پزشک خود دقت کافی داشته باشید.

کاشت ابرو با موی بدن به چه شکل است؟

روش های کاشت ابرو

عمل زیبایی پیوند ابرو توسط پزشک متخصص کاشت ابرو با روش FUE مانند اکثر عمل های زیبایی کاشت مو انجام می شود. در این روش همان طور که گفته شد پزشک متخصص کاشت ابرو از قسمتی از بدن مقدار مورد نیازی از فولیکول های مو را خارج می کند و سپس در ناحیه مورد نظر توسط سوزن های ریزی، سوراخ هایی ایجاد می کنند. و در انتها پزشک متخصص کاشت ابرو فولیکول های موی استخراج شده را تمیز می کند و در قسمت سوراخ شده پیوند می زند. با توجه به این که انجام عمل زیبایی کاشت ابرو مانند انجام عمل زیبایی کاشت مو خطرات احتمالی و عوارض جانبی به دنبال دارد، انتخاب شما در پزشک متخصص کاشت ابرو برای انجام عمل زیبایی پیوند ابرو شما تاثیر زیادی در رخ ندادن خطرات و عوارض دارد.

برای این که از عوارض این روش از عمل زیبایی کاشت ابرو دور بمانید ابتدا لازم است آن های را بشناسید و برای جلوگیری از هر یک از آن ها با پزشک متخصص کاشت ابرو خود مشورت کنید. این عوارض عبارتند از:

 1. عفونت
 2. خونریزی
 3. درد
 4. خارش
 5. سوزش
 6. ادم
 7. ایجاد کیست

علاوه بر عوارض گفته شده اگر پزشک مناسبی را برای انجام عمل زیبایی پیوند ابرو انتخاب نکرده باشید ممکن است نتواند به خوبی عمل زیبایی کاشت ابرو شما را انجام دهد و موهای ابرو شما در جهت نامناسبی رشد کند در نتیجه ابروی طبیعی در انتها نخواهید داشت.

برای کاشت ابرو از موی چه نقاطی استفاده می شود؟

با توجه به این که موهای سر بسیار ضخیم تر از موهایی است که در ابرو وجود دارد، موهای سر نمی توانند گزینه خوبی برای انجام عمل زیبایی کاشت ابرو به باشند به این دلیل که نتیجه خیلی طبیعی به دنبال نخواهد داشت. موهای انگشتان از نظر ضخامت گزینه خوبی برای عمل زیبایی کاشت ابرو به این دلیل که مانند موهای ابر ضخامت کمی دارند ولی رشد آن ها بسیار سریع است برای همین اکثر پزشکان متخصص از نواحی دیگر بدن برای استخراج فولیکول های مو استفاده می کنند. نواحی که پزشکان متخصص کاشت مو برای استفاده عمل زیبایی کاشت ابرو استفاده می کنند معمولا موهای پا و مو های گردن است. به دلیل که هم مو های پا و هم موهای گرد رشد کمی دارند و ضخامتشان هم به موهای ابرو نزدیک است.

در انجام عمل زیبایی کاشت ابرو با موی گردن و یا پا، ابرو ها دیر از موقعی که عمل زیبایی کاشت ابرو با موهای سر انجام شود نیاز به کوتاهی دارند. معمولا بیشتر از 2 یا 3 روز یکبار لازم به کوتاهی ابرو ها بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو با موهای پا و گردن است ولی اگر عمل زیبایی پیوند ابرو شما با مو های سر انجام بگیرد، ابرو هایتان در زمان کمتری احتیاج به کوتاهی با قیچی پیدا می کند.

آیا از موهای بدن برای کاشت ابرو استفاده خواهد شد؟

با توجه به این که یکی از هدف های عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی بودن ابرو پس از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو است، اگر عمل زیبایی پیوند ابرو با موهایی به غیر از موهای بدن انجام شود ممکن است غیر طبیعی و مصنوعی به نظر برسد. به همین دلیل پزشکان متخصص کاشت مو برای انجام عمل زیبایی کاشت ابرو از موهای بدن از نقاطی از بدن که گفته شده مانند گردن استفاده می کنند. معمولا بعد از 10 ماه از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو می توانید نتیجه دلخواهتان را از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو مشاهده کنید و از نتیجه دلخواهتان لذت ببرید. با توجه به این که از موهای بدن شما برای انجام عمل زیبایی کاشت ابرو استفاده می شود و موهای بدن هم در هر شرایطی به رشد خود ادامه می دهند، نتیجه عمل eyebrow transplant دائمی خواهد بود و فقط تا یک زمان مشخصی ادامه نخواهد داشت.

مزایای استفاده از موی بدن برای کاشت ابرو

با اینکه استفاده از موی بدن برای انجام کاشت به دلیل تراکم پایین موها چندان توصیه نمی‌شود اما این به معنای عدم وجود مزایا در این روش نیست. بلکه کاندیدهای کاشت ابرو می‌توانند تا حد زیادی از مزایای مزایای استفاده از موی بدن برای کاشت ابرو بهره ببرند. از جمله این مزایا عبارتند از:

 • تناسب بالای موهای بدن از لحاظ جنس و ضخامت با موهای ابرو
 • سرعت رشد تقریبا برابر موهای ابرو و موهای بدن
 • کوتاه بودن زمان لازم برای رسیدن به نتیجه ایده‌آل و طبیعی به کمک کاشت ابرو با موی بدن
 • ایجاد ظاهری طبیعی در ابروها
 • عدم ایجاد ورم‌های شدید در نواحی سر و صورت به دلیل استفاده نکردن از بانک موی پشت سر
1/5 (1 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ