کاشت ابرو

آیا کاشت ابرو با استفاده از موی دیگران امکان پذیر است؟

این روزها داشتن ابرو های زیبا و پرپشت یکی از مهم ترین عناصر زیبایی به شمار می رود و تاثیر فوق العاده ای بر روی زیبایی افراد می گذارد. افزایش سن یکی از دلایلی می باشد که باعث ریزش ابرو می شود با کاهش اعتماد به نفس فرد همراه است. از این رو می توان از عمل زیبایی کاشت ابرو برای برطرف کردن این مشکل استفاده کرد.

پیوند فولیکولی ابرو به عنوان یکی از حساس ترین عمل های زیبایی می باشد زیرا نیازمند دقت و حساسیت بسیار برای جلب رضایت و برآورده کردن هدف نهایی بیمار از کاشت ابرو می باشد. در ادامه به شرح سوالات رایج درمورد نحوه انجام کاشت مو بدون بانک مو و با استفاده از بانک موی دیگران می پردازیم.

 

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو با مشاورین زیبایی کلینیک پوست و مو رز تماس حاصل فرمایید.

خط ویژه: 02148679

آیا کاشت ابرو بدون بانک مو امکان پذیر است؟

امروزه تکنیک های جدید مانند استخراج فولیکول مو، باعث شده است که کاشت ابرو به گزینه ای قابل استفاده برای بسیاری از مبتلایان به ریزش ابرو تبدیل شود. در حال حاضر، پیوند ابرو با برداشت موهای مقاوم به دی هیدروتستوسترون (DHT) که در پشت سر قرار دارند انجام می شود و کاشت آن توسط پزشک متخصص می تواند نتایج قابل توجهی داشته باشد. طرفین و قسمت های پشت سر که گاهی اوقات حجم زیادی از آن وجود دارد و به مراتب کمتر تحت تأثیر DHT در فولیکول های موی خود قرار گرفته اند به عنوان مناطق اهدا کننده یا همان بانک مو مورد استفاده قرار می گیرند.

آیا کاشت ابرو بدون بانک مو امکان پذیر است؟

کاشت ابرو با موی افراد دیگر ممکن است؟

به طور کلی پزشکان معتقدند که موهای کاشته شده از یک فرد به فرد دیگر رد می شوند مگر اینکه داروهای ضد رد پیوند برای فرد تجویز شود. خطر مصرف این داروها از مزایای حاصل از پیوند بیشتر است. کاشت مو از یک شخص به شخص دیگر دقیقاً شبیه به پیوند هر عضو دیگر از یک فرد به فرد دیگر است و بدان معنی می باشد که اهدا کننده و گیرنده باید بالاترین میزان سازگاری را داشته باشند. (دوقلوهای همسان بالاترین میزان سازگاری را دارند) گذشته از مبحث سازگاری، عوارض جانبی زیادی مانند هر پیوند عضو دیگر و داروهایی که پس از کاشت ابرو باید مصرف شود وجود دارد. این روند بسیار پیچیده است و امکان پذیر نمی باشد. با این وجود ممکن است در آینده با پیشرفت های پزشکی و تکنولوژیکی امید داشته باشید زیرا دانشمندان در حال حاضر در حال تحقیق در مورد راه های کاشت ابرو از شخص به شخص دیگر بدون رد و ریزش هستند.

مو نیز مانند سایر اعضای بدن مانند قلب، ریه ها، کلیه ها، کبد و غیره داری ویژگی های بافتی و مارکرهای خاصی روی سلول ها است که هر فرد را از دیگری متمایز می کند. پیوند ابرو با استفاده از بانک موی فرد دیگری در هیچ جای دنیا انجام نمی شود زیرا امکان ابتلا به بیماری و عفونت را در شخص به دنبال دارد. با این حال، پیوند مو بین دوقلوهای یکسان قابل انجام است زیرا نشانگرهای ژنتیکی یکسان هستند. سلول های بدن هر فرد هویت منحصر به فردی دارند و اگر فولیکول مو از شخص دیگری گرفته شود رد می شود.

اگر کسی قل یکسان داشته باشد امکان پیوند ابرو وجود دارد اما داشتن قل یکسان که بانک مو قوی و مناسبی دارد بسیار نادر است، زیرا در مواردی که امکان کاشت ابرو هست موارد آلوپسی آندروژنیک از نظر ژنتیکی منتقل می شود. دوقلوهای یکسان استثنا هستند. عمل زیبایی کاشت ابرو نمی تواند با استفاده از بانک مو افراد دیگر باشد زیرا بدن باعث تخریب فولیکول ها می شود و عوارض جانبی نیز به همراه خواهد داشت.

 

مطالب بیشتر: کاشت ابرو به روش fit

 

عوارض جانبی و خطرات ناشی از کاشت ابرو با موی دیگران

بسیاری از افرادی که بر اثر عوامل ژنتیکی یا بیماری و سایر عوامل دچار ریزش ابرو شده اند می توانند از پیوند ابرو برای تقویت مجدد رشد ابرو های خود استفاده کنند. کاشت ابرو یکی از حساس ترین عمل زیبایی است که نیازمند تخصص و تجربه کافی پزشک در این زمینه می باشد. تکنیکی که برای فرم دهی ابرو ها نیاز است باید به دست پزشک متخصص و در کلینیک معتبر انجام شود تا نتایج حاصل آن طبیعی و زیبا باشند. مانند هر عمل زیبایی دیگری، خطرات کمی در ارتباط با بی حسی موضعی و تزریقات وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. همچنین خطر عفونت ناچیز ناشی از کاشت ابرو وجود دارد و بلافاصله پس از انجام این عمل، ممکن است دچار کبودی و زخم جزئی در ناحیه ابرو شوید؛ اما به طور کلی، خطر ابتلا به عوارض جدی ناشی از عمل زیبایی کاشت ابرو بسیار ناچیز است.

از آنجا که فولیکول های جدید از ناحیه پوست سر گرفته می شوند و سرعت رشد آن ها سریع تر می باشد، بسیاری از بیماران ابراز نگرانی می کنند که رشد ابروهایشان غیرمترقبه می شود، در حالی که موهای سرکش در جهت اشتباه رشد می کنند و نیاز به نگهداری مداوم دارند. در حالی که این مسئله یک نگرانی برای بسیاری از متقاضیان کاشت ابرو می باشد اما پزشکان متخصص تصدیق می کنند که بیش از 15 درصد موهای جدید در جهت اشتباه رشد نخواهند کرد و هر چند ماه یکبار به راحتی می توان آن را اصلاح کرد. برای جلوگیری از بروز این مشکل ممکن است برخی پزشکان از موهای ریز از پا یا بدن استفاده کنند. در صورتی که از شخص دیگری فولیکول و بافت دریافت کرده اید (غیر از یک دوقلو یکسان)، بدن شما آنها را بدون داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی رد می کند.

نتایج و تاثیرات کاشت ابرو و فرم دهی صورت

پس از انجام پیوند ابرو اگر مقدار کمی ورم دارید، نگران نباشید تورم پس از کاشت ابرو موقتی است. موهای ابرو جدید شما تقریباً پس از دو هفته خارج می شوند. اگر نمی توانید موهای ابروهای جدید را بلافاصله ببینید وحشت نکنید زیرا دوره قبل از رشد موهای جدید ابرو است. مهم است که در این مرحله نگران نباشید زیرا موهای ابرو رشد می کنند. با گذشت زمان، خواهید دید که مرحله رشد آغاز خواهد شد. در نتیجه در طی چهار تا شش ماه متوجه ابروهای ضخیم تر خواهید شد. در طی شش ماه پس از کاشت ابرو 70 درصد رشد در موهای پیوندی قابل مشاهده خواهد بود. موهای کاشت شده دائمی هستند و در نتیجه آن ها نیازی به پر کردن و ترمیم مجدد ندارند.

هزینه های کاشت ابرو با موی دیگران

پیوند ابرو می تواند گزینه مناسبی برای بیمارانی باشد که به دلیل شرایط مادرزادی، بیماری ها، عفونت یا چربی بیش از حد، ابرو ندارند و یا دچار ریزش ابرو شده اند. Eyebrow transplant شامل هزینه جراح، بیهوشی و هزینه تسهیلات برای مشاوره اولیه می باشد. هزینه عمل زیبایی کاشت ابرو بسته به نیازهای دقیق شما و موقعیت جغرافیایی انجام این عمل متفاوت است. با این حال، به دلیل ماهیت وقت گیر آن که به پزشکان متخصص نیاز دارد تا فولیکول ها را یک به یک برداشته و اعمال کنند بعضی اوقات می تواند ارزان باشد، به خصوص اگر تعداد فولیکول های موی کمتری برای رسیدن به نتیجه ایده آل لازم باشد.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ