پروتز سینه

پروتز سینه و تاثیر آن در افزایش حجم و زیبایی سینه

یکی از بزرگترین مشکلاتی که برای خانم ها به وجود می آید معضلاتی در مورد حجم سینه آن هاست، برخی افراد همواره از بزرگی سینه خود رنج برده و به دنبال کاهش حجم آن هستند و یا برخی دیگر از افتادگی پستان خود شاکی هستند، اما درست در نقطه مقابل چنین مشکلاتی، موضوعاتی مانند کوچک بودن حجم سینه نیز وجود دارد، عمل جراحی زیبایی پروتز سینه یا افزایش حجم پستان راه حلی است که با قرار دادن ایمپلنت هایی در بافت سینه و ماهیچه ها باعث بزرگی آن ها خواهد شد.

عمل پروتز سینه چگونه سبب فرم دهی سینه ها می شود؟

برای برخی از زنان عمل جراحی زیبایی پروتز سینه راهی برای افزایش اعتماد به نفس آن ها خواهد بود زیرا همواره از کوچک بودن پستان های خود ناراضی هستند. در واقع عمل جراحی زیبایی پروتز سینه و افزایش حجم پستان می تواند به شما کمک کند تا ظاهر خود را بهبود دهید. معمولا این عمل در موارد مختلفی استفاده خواهد شد که می تواند از مواردی که عمل جراحی زیبایی پروتز سینه در آن استفاده می شود به وضعیت های زیر اشاره کرد.

 1. افرادی که ظاهر سینه آن ها بسیار کوچک بوده و یا حتی تناسبی بین دو سینه وجود ندارد و اندازه ی آن ها با هم متفاوت است.
 2. ایجاد تناسب و ظاهر سینه پس از گذراندن دوران بارداری
 3. مشکلاتی مانند نامنظم بودن و نا متقارن بودن اندازه و ظاهر سینه ها

قبل از انجام عمل جراحی زیبایی پروتز سینه بهتر است تمامی انتظارات و اهداف خود را به پزشک متخصص زیبایی خود منتقل کنید زیرا این موارد باعث خواهد شد تا بهترین تصمیم گیری ها در مورد عمل جراحی زیبایی پروتز سینه اتخاذ شود و نتایج کاملا باب میل شما باشد.

عمل جراحی زیبایی پروتز سینه یا تقویت پستان گاهی با نام ماموپلاستی تقویتی نیز شناخته می شود که در واقع روشی برای افزایش حجم سینه و عکس روش های عادی مامو پلاستی خواهد بود. در زمان استفاده از روش هایی که چربی زیر پوست را از نواحی مختلف انتقال خواهند داد به این روش انتقال چربی پستان نیز گفته می شود.

 

عمل پروتز سینه چگونه سبب فرم دهی سینه ها می شود؟

 

ایمپلنت های سینه هم چنین می تواند برای بازسازی و احیای پستان ها پس از آسیب دیدگی ناشی از سرطان استفاده شود. دقت داشته باشید که عمل جراحی زیبایی پروتز سینه باعث افزایش رشد سینه ها نخواهد شد بلکه با وارد کردن موادی به نام ایمپلنت باعث سفت شدن و گرد شدن سینه ها می گردد.

اگر شما در کنار افزایش حجم نیاز به رفع مشکلاتی مانند افتادگی سینه را دارید می توانید از پزشک متخصص خود بخواهید تا از روش های دیگری نیز استفاده نماید تا تمامی انتظارات شما از عمل جراحی زیبایی پروتز سینه برآورده شود.

بهترین کاندید برای انجام عمل جراحی زیبایی پروتز سینه

عمل جراحی زیبایی پروتز سینه در واقع یک جراحی کاملا شخصی است و در نتیجه باید خودتان تصمیم بگیرید که آیا به این عمل زیبایی احتیاج دارید یا خیر! اگر کسی انجام عمل جراحی زیبایی پروتز سینه را به شما پیشنهاد کرده است بهتر است خودتان نیز کمی فکر کنید و ببینید که آیا می خواهید این عمل را انجام دهید یا خیر!

داشتن رضایت شما به عنوان بیمار برای انجام عمل جراحی زیبایی پروتز سینه اهمیت بالایی خواهد داشت! در کنار تمامی مواردی که می تواند باعث شود یک فرد نسبت به انجام عمل جراحی زیبایی پروتز سینه اقدام نماید، شرایطی وجود دارد که باعث می شود فرد از دید پزشکان و جراحان به عنوان کاندید مناسب عمل جراحی زیبایی پروتز سینه در نظر گرفته شود.

 1. دارا بودن شرایط جسمی و سلامتی نرمال بدنی
 2. باردار نبودن و قرار نداشتن در دوران شیردهی نوزاد
 3. اطمینان از رشد کامل سینه ها و پستان
 4. افرادی که از اندازه و سایز کوچک سینه های خود ناراضی هستند
 5. افرادی که پس از بارداری با کاهش وزن شدیدی روبرو شده و سفتی سینه های خود را از دست داده اند و به نوعی ظاهر پستان خود را تو خالی حس می کنند
 6. افرادی که دارای سینه های نامتقارن بوده و یک یا هر دو پستان آن ها رشد طبیعی ای را نداشته اند.

اگر شما دارای چنین شرایطی هستید می توانید به عنوان یک کاندید مناسب برای عمل جراحی زیبایی پروتز سینه شناخته شوید و در نتیجه می توانید با مراجعه به پزشک متخصص و رعایت نکات آمادگی پیش از عمل نسبت به ایمپلنت سینه اقدام نمایید.

هزینه عمل جراحی زیبایی پروتز سینه

هزینه انجام عمل جراحی زیبایی پروتز سینه می تواند بسیار گسترده بوده و شامل هزینه های بسیار متفاوتی باشد. هیچ گاه نمی توان برای انجام عمل جراحی زیبایی پروتز سینه یک هزینه ی ثابت در نظر گرفت زیرا علاوه بر تمامی نکات موجود نوع ایمپلنت های استفاده شده نیز متفاوت خواهد بود و حتی برای هر فردی اندازه و حجم آن می تواند متفاوت باشد، این تغییرات می تواند در هزینه های عمل جراحی زیبایی پروتز سینه نقش به سزایی داشته باشد.

علاوه بر نوع و اندازه ایمپلنت سینه استفاده شده در عمل جراحی زیبایی پروتز سینه عواملی مانند محل انجام عمل جراحی زیبایی و پزشک متخصصی که این عمل را انجام می دهد نیز می تواند در هزینه های نهایی پروتز سینه تاثیر گذار باشد، زیرا میزان تجربه و مهارت یک پزشک نقش بسیاری در دستمزد وی خواهد داشت.

البته بسیاری از جراحان پلاستیک معمولا طرح ها و برنامه هایی را برای ارائه خدمات مالی به بیماران خود پیشنهاد می کنند اما در این بین توجه داشته باشید که باید پزشک متخصصی را انتخاب نمایید که علاوه بر هزینه ای مقرون به صرفه و منصفانه بتواند کیفیتی قابل قبول را به شما ارائه دهد تا از نتایج عمل زیبایی پروتز سینه و دوران نقاهت آن رضایت کافی داشته باشید.

علاوه بر موارد ذکر شده هزینه های جانبی مانند آزمایش های پزشکی، نسخه های تجویز شده، هزینه های اتاق عمل و بیهوشی نیز می تواند تاثیر مهمی در هزینه های نهایی عمل جراحی زیبایی پروتز سینه داشته باشد.

با توجه به اهداف زیبایی پروتز سینه معمولا توسط هیچ بیمه خدمات درمانی ای پشتیبانی نمی شود و مورد تعهد آن ها نخواهد بود. اما با این وجود بهتر است قبل از انجام عمل جراحی زیبایی پروتز سینه تمامی قوانین مرتبط با بیمه خدمات درمانی خود را مطالعه کنید. همچنین تاکید می شود تا در انتخاب پزشک متخصص خود دقت فراوانی به خرج دهید.

مشاوره قبل از عمل جراحی زیبایی پروتز سینه

قبل از انجام هر عملی یکی از مهمترین نکات این است که شما اطلاعات کافی در مورد تمامی جوانب عمل پیش رو را در اختیار داشته باشید، این موضوع به شما این امکان را می دهد تا دقیق تر بتوانید بررسی های لازم را انجام داده و درست ترین انتخاب ها را داشته باشید. برای دریافت بهترین اطلاعات برای عمل پروتز سینه می تواند از پزشک خود بخواهید تا یک جلسه مشاوره قبل از عمل را برای شما برنامه ریزی کند.

در جلسات مشاوره پیش از عمل معمولا موارد بسیار زیادی وجود دارد که می تواند بررسی شود، به عنوان مثال پزشک شما در این جلسه از شما می خواهد تا در مورد تمامی اهداف و انتظارات خود از عمل زیبایی پروتز سینه صحبت کنید، شرایط پزشکی و حساسیت هایی که دارید در طی جلسه مشاوره بررسی خواهد شد تا در انتخاب نوع داروی بیهوشی و همچنین نسخه های تجویز شده دقت خاصی به عمل آید.

تمامی نسخه های دارویی که در حال حاضر مصرف می کنید باید در جلسه مشاوره شرح داده شده و در صورت بروز هر گونه مشکل و ایرادی، نسخه های جدیدی تجویز شده یا مصرف این دارو ها به تعویق افتد. بهتر است سوابق خانوادگی و ژنتیکی سرطان سینه، ماموگرافی و سوابق پزشکی دیگر را نیز در اختیار پزشک متخصص خود قرار دهید.

بهتر است از پزشک متخصص خود همچنین در مورد عوارض عمل جراحی زیبایی پروتز سینه، دوران نقاهت، مراقبت های قبل و بعد از عمل نیز سوالاتی را مطرح نمایید. این سوالات می توانید از استرس و نگرانی های شما در مورد عمل پروتز سینه بکاهد و با خیال راحت تری می توانید از نتایج حاصل از عمل جراحی زیبایی پروتز سینه لذت ببرید. بهتر است تا تمامی جنبه های حیاتی قبل از عمل جراحی زیبایی پروتز سینه را درک کنید، اینگونه نتایج کاملا قابل پیش بینی بوده و هیجانات کاذب ناشی از عمل نیز رفع خواهد شد.

انواع پروتز سینه استفاده شده در عمل

یکی از مهمترین مواردی که در رابطه با هزینه های عمل زیبایی پروتز سینه وجود دارد،  نوع ایمپلنت های استفاده شده در عمل زیبایی است، در نتیجه باید دقت داشته باشید که برای عمل جراحی زیبایی پروتز سینه انواع مختلفی وجود دارد که با توجه به شرایط و سوابق پزشکی شما و اهداف عمل زیبایی انتخاب خواهد شد. در ادامه برخی از ایمپلنت های موجود و رایج عمل زیبایی پروتز سینه گردآوری شده است.

ایمپلنت سینه سالین یا محلول نمکی : ایمپلنت سینه سالین در واقع با آب نمک استریل شده پر شده اند، اگر در حین کاشت و یا در روند درمان ایمپلنت های سالین دچار نشتی شود نتایج عمل قابل قبول نخواهد بود زیرا نمک جذب بدن شده و بعد ها دفع می گردد و هیچ نتیجه ای در سینه ها مشاهده نمی شود.

ایمپلنت های سالین می توانند باعث ایجاد یک شکل یکنواخت، مستحکم و احساس راحتی و نرمی در سینه ها شوند، معمولا برای زنانی در سن 18 تا 25 سالگی از این نوع ایمپلنت سینه استفاده می شود.

ایمپلنت سینه سالین ساخت یافته : در واقع پایه و اساس این نوع ایمپلنت نیز همان ایمپلنت های سالین است که با آب نمک استریل شده پر شده است، اما با این تفاوت که ساختار درونی آن کمی توسعه یافته و باعث خواهد شد تا نتایج کمی طبیعی تر به نظر رسیده و احتمال نشتی آن نیز کاهش یابد.

ایمپلنت سینه سیلیکونی : ایمپلنت های سینه سیلیکونی همانطوری که از نامشان مشخص است با استفاده از ژل سیلیکون پر شده اند. ژل های سیلیکون شبیه به بافت داخلی سینه نرم و ارتجاعی هستند و در واقع همین موضوع باعث خواهد شد تا در صورت نشتی ایمپلنت شاهد باقی ماندن آن ها در بافت های داخلی سینه باشیم. پس از نشتی ایمپلنت سیلیکونی هیچ مشکلی برای سفی و ظاهر جدید سینه رخ نخواهد داد.

اگر شما یا جراح متخصص زیبایی از ژل های سیلیکونی و ایمپلنت سیلیکونی برای پروتز سینه استفاده نماید ممکن است برخی جلسات نیز نیاز باشد تا بررسی های لازم برای درستی انجام عمل پروتز سینه انجام شود، در طی این جلسات از سونوگرافی و تست های غربالگری استفاده خواهد شد. معمولا برای تقویت و افزایش حجم سینه در زنان بالای 23 سال از ایمپلنت سینه سیلیکونی استفاده می شود.

ایمپلنت سینه صمغی یا چسبنده لثه ای : این نوع ایمپلنت ها معمولا فرم ماندگار تر و پایدار تری دارند و در برخی مواقع به عنوان ایمپلنت های لثه ای نیز شناخته می شوند. زیرا این نوع ایمپلنت سینه شکل اصلی خود را در هر حالتی حفظ خواهد کرد. ماندگاری و قدرت ژل های سیلیکونی استفاده شده در ایمپلنت های لثه ای در مقایسه با نسخه های سنتی ایمپلنت سیلیکونی بسیار بیشتر است.

در واقع ایمپلنت سینه لثه ای دارای شکلی بیضی مانند است و در صورتی که استفاده ای نادرست از آن ها انجام گیرد می تواند نتایج منفی را ایجاد کرده و مورد نظر بیماران نباشد.

ایمپلنت سینه دایره ای : ایمپلنت های دایره ای به مراتب نسبت به ایمپلنت های معمولی دارای ماندگاری بیشتری بوده و گرایش بیشتری به افزایش حجم سینه دارد. از آن جایی که در عمل پروتز سینه معمولا حجم و شکل آن از اهمیت خاصی برخوردار است، این نوع ایمپلنت دارای طرفداران زیادی می باشد زیرا کاملا شکل خود را حفظ کرده و همواره ماندگاری خاصی خواهد داشت و هیچگاه از جای خود خارج نخواهند شد و شکل دایره ای سینه را حفظ خواهند کرد.

ایمپلنت سینه مسطح و صاف : یکی از نرم ترین انواع ایمپلنت های سینه ای در عمل جراحی زیبایی پروتز سینه استفاده می شود، ایمپلنت مسطح است، ایمپلنت های مسطح و صاف این امکان را به شما می دهد تا آن ها را به دلخواه در سینه خود جابجا کنید و در واقع باعث ایجاد بافتی نرم در سینه ها خواهد شد. ایمپلنت های صاف حتی ممکن است در زیر بافت بود حس شده و قابل مشاهده باشند.

در واقع انتخاب نوع ایمپلنت استفاده شده در عمل جراحی زیبایی پروتز سینه تا حد زیادی به پزشک متخصص شما بستگی دارد زیرا همواره باید مناسب ترین گزینه برای عمل جراحی زیبایی پروتز سینه انتخاب شود تا نتایج باب میل شما باشد و هیچ عوارض و خطری شما را تهدید نکند.

خطرات و عوارض احتمالی عمل جراحی زیبایی پروتز سینه

در مورد هر نوع عمل زیبایی یا حتی درمانی بروز برخی خطرات و عوارض احتمالی طبیعی بوده و همواره راه های برای جلوگیری از این موارد وجود دارد. مهمترین موضوعی که در رابطه با عمل جراحی زیبایی پروتز سینه وجود دارد این است که باید از ایمپلنت های تایید شده استفاده نمایید، زیرا ایمپلنت های تایید شده توسط وزارت بهداشت قطعا تا حدود زیادی خیال شما را از بروز هر گونه عوارض احتمالی راحت خواهد کرد.

با همه این اوصاف عمل جراحی زیبایی پروتز سینه ممکن است برخی عوارض بسیار نادری را نیز به همراه داشته باشد که البته به ندرت گزارش شده استف برای جلوگیری و پیشگیری از این عوارض و خطرات مهم ترین موضوع این است که عمل پروتز سینه توسط یک پزشک و متخصص ماهر انجام شود.

 1. نیاز مجدد به عمل جراحی مکمل
 2. ایجاد عفونت و کبودی های دائم
 3. خون ریزی و انقباض بافت سینه
 4. درد و تورم طولانی مدت
 5. پارگی و نشتی ایمپلنت سینه

اگر شما در حال بررسی های پیش از عمل جراحی زیبایی پروتز سینه هستید بهتر است توجه داشته باشید که مهم ترین عوامل و خطرات ناشی از عمل جراحی زیبایی پروتز سینه در بالا ذکر شده اند که هر کدام از آن ها به راحتی و با تخصص پزشک جراح زیبایی قابل رفع است.

به عنوان مثال برای جلوگیری از خون ریزی و عفونت می توان به صورت موقت مصرف داروهای ضد التهابی و ضد انعقاد خون را متوقف کرده و همچنین از استعمال دخانیات پرهیز نمود تا شاهد رفع این دو خطر باشید.

اصلاح و جلوگیری از این عوارض تمام بر عهده پزشک متخصص خواهد بود و در نتیجه او می تواند با انتخاب هایی درست و روش انجام عمل پروتز سینه تمامی این موارد را رفع کرده و نتایج مورد قبولی را برای شما به ارمغان آورد.

آمادگی قبل از عمل جراحی زیبایی پروتز سینه

برای داشتن یک عمل جراحی زیبایی پروتز سینه ایده آل بهتر است آماده انجام آن بوده و به نوعی به استقبال این عمل بروید، برای آماده سازی پیش از عمل پروتز سینه معمولا نکات زیادی توسط پزشک متخصص ذکر می شود که بهتر است از آن ها به درستی پیروی کنید. در حالت کلی رعایت نکات زیر پیش از عمل جراحی زیبایی پروتز سینه می تواند نقش به سزایی در کیفیت عمل پروتز سینه شما داشته باشد.

 1. عدم استعمال دخانیات و نکشیدن سیگار
 2. متوقف کردن مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین و وافارین
 3. دریافت نتایج آزمایش های پیش از عمل
 4. انجام ماموگرافی
 5. عمل جراحی زیبایی پروتز سینه ممکن است در یک روز انجام شده و شما پس از عمل مرخص شوید در نتیجه به دنبال همراهی باشید تا در این مدت کنارتان باشد

مراحل انجام عمل جراحی زیبایی ایمپلنت سینه

برای قرار دادن ایمپلنت سینه در پستان ها در مواقع در مرحله اول باید برش های لازم ایجاد گردد، پزشک متخصص در سه ناحیه برش هایی را ایجاد خواهد کرد تا بتواند با دسترسی بهتری نسبت به انجام درست و ایده آل عمل جراحی زیبایی پروتز سینه اقدام نماید. در سه قسمت زیر پستان، زیر بغل و بازو و در اطراف نوک سینه شما برش هایی ایجاد خواهد شد.

پس از ایجاد برش های مورد نیاز جراح متخصص بافت ها و ماهیچه های داخلی سینه را کمی جابجا خواهد کرد و همین موضوع باعث خواهد شد تا فضایی برای وارد کردن ایمپلنت ها ایجاد شود، در دو طرف عضلات جناغ و در فضایی که گاها به عنوان جیب پستان شناخته می شود ایمپلنت ها وارد شده و نوک پستان بر روی آن قرار خواهد گرفت. البته در این عمل کمی روش کار با توجه به نوع ایمپلنت استفاده شده متفاوت خواهد بود.

در ایمپلنت های سالین در ابتدا ایمپلنت خالی وارد سینه شده و سپس محلول آب نمک استریل شده وارد آن می گردد، اما ایمپلنت های سیلیکونی به صورت یک ژل قرار داده خواهند شد.

پس از قرارگیری ایمپلنت ها در جای درست جراح محل برش ها را با بخیه های می بندد و سپس سینه را با باند پانسمان می کند تا دوران نقاهت به خوبی سپری شده و فرد شاهد نتایج حاصل از عمل جراحی زیبایی پروتز سینه باشد.

دوران نقاهت عمل جراحی زیبایی ایمپلنت سینه

درد و تورم بسیار خفیفی در هفته های نخست پس از عمل جراحی زیبایی پروتز سینه وجود خواهد داشت که البته خیلی زود رفع می گردد، انتظار می رود تا در طول زمان آثار زخم ها بهبود یافته و فرد شاهد نتایج نهایی عمل پروتز سینه خود باشد. البته زخم ها و اسکار ها برای بهبودی کامل به چند ماه زمان احتیاج دارند.

در طول دوران نقاهت شما برای حفظ بافت سینه و تثبیت ایمپلنت ها در آن از سینه بند های ورزشی و محکمی استفاده خواهد شد تا بتواند فشرده سازی مورد نیاز را انجام دهد. همچنین برای کنترل درد و فشار در طول دوران نقاهت پزشک متخصص ممکن است از داروهای ضد التهابی نیز استفاده نماید.

دقت داشته باشید که باید از دستورالعمل های ذکر شده توسط پزشک متخصص خود به خوبی پیروی کنید، با رعایت این اصول در چند هفته اولیه ممکن است قادر به انجام فعالیت های سنگین یا ورزش نباشید اما در ماه های بعدی پس از عمل جراحی زیبایی پروتز سینه می توانید به زندگی عادی خود بازگردید.

به یاد داشته باشید که انجام حرکات سنگین و مالش بیش از حد سینه ها در هفته های اول موجب بی اثر شدن ایمپلنت و پروتز سینه خواهد شد. ممکن است در زیر پوست سینه لوله های باریکی توسط متخصص قرار داده شود که صرفا برای خروج مایعات اضافی خواهد بود.

 1. از گرم کردن و مالش سینه ها پرهیز کنید زیرا باعث ایجاد عفونت خواهد شد.
 2. برای تسریع در روند بهبود از سیگار کشیدن و استعمال دخانیات پرهیز کنید.
 3. برای جلوگیری از خون ریزی از مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین پرهیز نمایید.
 4. در هفته های اول سعی کنید تا از جابجایی اجسام سنگین و امور فشرده پرهیز نمایید.
 5. افزایش وزن یا کاهش وزن شدید باعث آسیب به نتایج عمل جراحی زیبایی پروتز سینه خواهد شد.
 6. سعی کنید تا انتظارات واقع بینانه ای نسبت به نتایج به دست آمده داشته باشید.

آیا عمل جراحی زیبایی ایمپلنت سینه دائمی است؟

در واقع هیچگاه نمی توان دائمی بودن ایمپلنت های سینه و پروتز سینه را تضمین نمود زیرا برای اصلاح وضعیت سینه و نگهداری طولانی مدت این حالت نکات بسیار زیادی وجود دارد، اما به صورت عادی طول عمر یک ایمپلنت سینه بین 10 تا 15 سال است.

البته در طول این مدت عدم رعایت نکات ذکر شده می تواند باعث ایجاد پارگی شود، همچنین عواملی مانند افزایش سن، افزایش وزن و تغییر در شیوه زندگی نیز می تواند در طول عمر ایمپلنت سینه و عمل پروتز سینه تاثیر گذار باشد. دقت داشته باشید که بهتر است برای حفظ نتایج حاصل از عمل جراحی زیبایی پروتز سینه باید تمامی دستورالعمل های ذکر شده را انجام دهید.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره رایگان واتساپ