کاشت مو

ورم صورت بعد از کاشت مو و رفع آن

کاشت مو برخلاف روش های دیگر، روشی دائمی برای رفع مشکل طاسی و کم حجم شدن مو ی سر است. پیوند مو با برداشتن مو از ناحیه پشت سر و پیوند زدن آن به قسمت طاسی یا کم حجم شده سر انجام می گیرد؛ اما آیا کاشت مو مانند عمل های دیگر ممکن است با عوارضی همراه باشد و باعث ورم صورت بعد از کاشت مو شود؟

عمل زیبایی کاشت مو برخلاف روش های دیگر، روشی دائمی برای رفع مشکل طاسی و کم حجم شدن مو ی سر است. عمل زیبایی پیوند مو با برداشتن مو از ناحیه پشت سر و پیوند زدن آن به قسمت طاسی یا کم حجم شده سر انجام می گیرد؛ اما آیا عمل زیبایی کاشت مو مانند عمل های دیگر ممکن است با عوارضی همراه باشد و باعث ورم صورت بعد از عمل زیبایی کاشت موی طبیعی شود؟

عمل زیبایی کاشت موی طبیعی راه حلی دائمی برای رفع مشکلی دائمی است. عمل زیبایی کاشت موی طبیعی به دلایل مختلفی انجام می شود که برخی از نکات عبارتند از نازک شدن و طاسی گسترده سر، ریزش مو به دلیل شیمی درمانی و یا عوارض جانبی داروهای دیگر

تاثیرات کاشت موی طبیعی بر زیبایی افراد

عوارض جانبی کاشت مو

عمل زیبایی کاشت مو مانند عمل های زیبایی دیگر با عوارض جانبی همراه است که البته موقتی و بسته تجربه و متخصص بودن پزشک انتخابی شما برای عمل پیوند مو قابل پیشگیری هستند. به برخی از عوارض و خطرات احتمالی عمل زیبایی کاشت مو در پایین پرداخته شده است.

 1. درد احتمال احساس درد در ناحیه پیوند و همچنین در ناحیه ای که فولیکول های مو از قسمت برداشته شده، بعد از عمل زیبایی کاشت مو زیاد است.
 2. ادم
 3. خونریزی
 4. فولیکولیت
 5. تورم
 6. عفونت
 7. پوسته پوسته شدن
 8. خارش

پزشک متخصص کاشت موی طبیعی برای جلوگیری از عوارض جانبی و خطرات احتمالی، ممکن است برای چند روز بعد از عمل زیبایی کاشت مو دارو های زیر را تجویز کند.

 1. داروی ضد درد مانند ایپوبروفن
 2. آنتی بیوتیک ها برای جلوگیری از عفونت
 3. ضد التهاب، مانند استروئید خوراکی، برای تسکین تورم
 4. داروهایی مانند فیناستراید (Propecia) یا ماینوکسیدیل (Rogaine) برای کمک به تحریک رشد مو

ایجاد عفونت جز عوارض نادر در عمل زیبایی کاشت مو است ولی اگر نکات بهداشتی را رعایت نکنید ممکن است دچار عفونت شوید.

پوسته پوسته شدن ممکن است 7 تا 10 روز بعد از عمل زیبایی کاشت مو شروع شود، ممکن است این مدت بیشتر طول بکشد در صورتی که این دوره طولانی شد حتما به پزشک متخصص خود مراجعه کنید.

ورم سر بعد از کاشت مو

یکی از عوارض موقت کاشت مو، ورم سر بعد از کاشت مو است. این عارضه موقت به دلیل آسیب­هایی است که کاشت مو به پوست سر وارد می­کند. جمع شدن آب زیر پوست سر به درمان هر چه زودتر زخم­ها کمک می­کند ولی به صورت تورم دیده می­شود. این ورم کمتر از چند ساعت و در بدترین حالت چند روز روی پوست سر دیده می­شود. این عارضه با رعایت چند نکته ساده قابل پیشگیری و یا حتی درمان است. مهمترین نکته در رابطه با این مشکل نداشتن استرس و رعایت کامل موارد بهداشتی است.

درمان ورم بعد از کاشت مو

یکی از مهمترین اقدامات برای جلوگیری از ورم بعد از کاشت مو درست خوابیدن است. تا سه روز بعد از کاشت مو، سر خود را از سطح بالاتر نگه دارید. این کار را با استفاده از چند بالشت انجام دهید.

 • بهتر است تا یک هفته بعد از انجام کاشت مو سر خود را پایین نیاندازید. این یک هفته را مرخصی بگیرید و استراحت کنید. فعالیت­های سنگین باعث افزایش جریان خون و تعریق سر شده و ممکن است عوارض موقت بعد از کاشت مو را تشدید نماید.
 • بهداشت محیط سر را کاملا رعایت کنید و در موعد مقرر پاسمان­ها را تعویض نمایید.
 • آناناس بخورید. این میوه برای بهبود زخم­ها معجزه می­کند و عوارض موقت بعد از کاشت مو را برطرف خواهد کرد.

از بین بردن ورم صورت بعد از کاشت مو

ورم كردن صورت بعد از كاشت مو از دیگر عوارض موقت کاشت مو است که معمولا در روزهای سوم و چهارم بعد از کاشت مو بروز می­‌کند. علت ورم صورت بعد از کاشت مو، عدم رعایت مراقبت­های بعد از کاشت مو است. بعد از کاشت مو فرد ممکن است دچار ورم در ناحیه پیشانی، چشم و گاهی کبودی در این نواحی نیز شود. اما جای نگرانی نیست؛ چرا که این عارضه کاملا موقت است و نهایت بعد از یک هفته تمام این علائم از بین می‌­روند.  برای کاهش ورم صورت بعد از کاشت مو روش­‌های موثری وجود دارد.

برای ورم صورت بعد از کاشت مو چه باید کرد

درمان ورم سر و صورت بعد از کاشت مو با چند نکته ساده امکان­پذیر است. کافی است که فعالیت خود را کاهش دهید. انجام فعالیت­‌های سنگین باعث افزایش ورم صورت می­‌شود. از یک کمپرس یخ استفاده کنید و آن را روی قسمت­‌های ورم کرده قرار دهید. دقت کنید به هیچ عنوان از کمپرس یخ روی سر و قسمت های کاشته شده استفاده نکنید. این کار ممکن است بر نتایج کاشت مو تاثیر نامطلوب بگذارد. اما قرار دادن کمپرس روی ورم پیشانی، چشم و صورت باعث از بین بردن ورم صورت بعد از کاشت مو می­‌شود. به اندازه کافی آب مصرف نمایید. آب جریان خون را در رگ­‌ها افزایش می­دهد و همین امر باعث کم شدن ورم صورت می­‌شود. در نحوه خوابیدن خود دقت نمایید به هیچ عنوان هم سطح با زمین نخوابید و حال که صورتتان ورم دارد قسمت­‌های متورم  را روی بالشت قرار ندهید. در صورتی که پزشک قرص پردنیزولون یا تزریق آمپول دگزامتازون را تجویز نمود آن‌ها را در زمان منظم انجام دهید تا ورم و التهاب صورت کاهش یابد.

آیا کاشت مو باعث ورم صورت می شود؟

ایجاد تورم در صورت بعد از عمل زیبایی کاشت مو امری عادی و موقتی است. تورم معمولاً روز دوم تا چهارم بعد از انجام عمل زیبایی کاشت موی طبیعی ایجاد می شود. تورم بعد از عمل زیبایی کاشت مو معمولاً در پیشانی ایجاد می شود اما به دلیل جاذبه ممکن است به سمت پلک ها هم حرکت کند. در صورتی که تورم بعد از مدتی کاهش پیدا نکرد حتما به پزشک خود مراجعه کنید. در این صورت پزشک متخصص برای رفع تورم ناشی از عمل زیبایی کاشت مو مصرف دارو را تجویز می کند. برخی از داروها ضد التهاب نیز می توانند ضد درد و ضد تورم باشند.

مراقبت های بعد از عمل زیبایی کاشت مو

برای این که عمل زیبایی کاشت موی شما با نتیجه بهتری همراه باشد و دچار عوارض و خطرات احتمالی آن نشوید توصیه می شود نکات گفته شده را رعایت کنید.

 1. تا چند روز بعد از عمل زیبایی کاشت مو موهایتان را نشویید و تا یک هفته از شامپو های ملایم استفاده کنید.
 2. به موهای خود فشار وارد نکنید و به ریشه موهایتان دست نزنید.
 3. از کلاه استفاده نکنید.
 4. تا مدتی از ورزش کردن خودداری کنید.
 5. از استفاده داروهایی بدون تجویز پزشک متخصص پیوند مو خودداری کنید.
 6. نکات بهداشتیی را رعایت کنید و از رفتن به مکان های آلوده پرهیز کنید.
 7. تا یک هفته آسپرین و ایبوپروفن مصرف نکنید.

اگر بعد از انجام عمل زیبایی کاشت مو با ریزش موهایتان مواجه شدید نگران نشوید تا مدتی که موهایتان کامل رشد کند، این امری عادی است.

کنترل تورم و کبودی بعد از کاشت مو

همانطور که گفته شد ایجاد تورم و کبودی بعد از عمل زیبایی کاشت مو عادی و موقتی است اما می توان زمان بهبودی تورم و کبودی را با رعایت نکات زیر سریعتر کرد.

 1. هر 2 ساعت تکه یخی را بر روی پیشانی خود بمالید.
 2. در هنگام خواب با استفاده از چند بالش سرتان را در حالت مرتفع قرار دهید. با انجام این کار هم تورم کاهش پیدا می کند و هم از بروز عوارض دیگر جلوگیری می شود.
 3. برخی از دارو ها باعث کاهش تورم می شوند. برای مصرف داروی مناسب با پزشک متخصص hair transplant خود مشورت کنید.
 4. از کمپرس سرد برای تورم چشم هایتان استفاده کنید.
 5. در معرض سرما قرار نگیرید. سرما ممکن است بر رشد فولیکول های پیوند زده تاثیر بگذارد.
 6. از انجام فعالیت بدنی بیش از حد پرهیز کنید.
0/5 (0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ