کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
ورزش بعد از عمل لیپوماتیک موثر است؟

ورزش بعد از عمل لیپوماتیک موثر است؟

پرداختن به ورزش و انجام فعالیت های بدنی هم به عنوان راهی برای حفظ سلامتی و هم راهی برای جلوگیری از اضافه وزن توصیه می شود، هرچند ورزش تنها بخاطر موارد عنوان شده نبوده و بیشتر افراد برای سرگرمی، هیجان و شادی نیز به انجام آن می پردازند، اما افرادی که به تازگی عمل زیبایی یا جراحی مانند لیپوماتیک داشته اند می توانند ورزش کنند؟ پاسخ این سوال در ادامه به شما داده خواهد شد پس مطالب گردآوری شده را مطالعه فرمایید.

آیا انجام ورزش پس ازلیپوماتیک خطرناک است؟

افرادی که تحت عمل زیبایی لیپوماتیک قرار می گیرند بدون نیاز به بستری شدن می توانند مرخص شوند، گاهی اوقات این سوال برای آن ها پیش می آید که آیا می توانند بعد از انجام عمل لیپوماتیک خود به انجام ورزش و فعالیت های بدنی بپردازند؟ پاسخ به این سوال با توجه به شرایط بیمار هم می تواند مثبت باشد و هم منفی.

از انجام ورزش و فعالیت های بدنی طی چند هفته پس از عمل لیپوماتیک باید اجتناب کرد، بدن بیمار باید دوران نقاهت پس از عمل لیپوماتیک را طی کرد و به طور کامل بهبود یافت و سلامت خود را بدست آورد تا بتوان به انجام ورزش و فعالیت بدنی پرداخت، در صورت رعایت نکردن این موضوع امکان آسیب و بروز عارضه وجود خواهد داشت.

امکان این وجود دارد که برخی عوارض جانبی هنگام شروع به ورزش و فعالیت های بدنی قبل از این که بهبودی کامل حاصل شود، رخ دهد به عنوان مثال کبودی و تورم در نواحی که لیپوماتیک صورت گرفته و یا احساس خستگی بیش از حد و ضعف انرژی از عوارض ورزش بعد از عمل لیپوماتیک می باشد.

در رابطه با این موضوع به بیماران توصیه می شود تا بعد از انجام عمل لیپوماتیک با پزشک متخصص خود درباره طول مدت بهبود سلامت خود و اجتناب از ورزش مشورت کنند، عمل به این موضوع نه تنها شما را از آسیب و عوارض جانبی ناشی از آن دور می کند بلکه روند بهبودی شما را نیز تسریع خواهد کرد.

تاثیرات ورزش بر حفظ و بهبود نتایج عمل لیپوماتیک

همانطور که به اطلاع رسید ورزش کردن پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک ممکن است با خطراتی همراه شده و عوارض جانبی به دنبال داشته باشد، اما این موضوع تنها در صورتی اتفاق می افتد که قبل از انجام ورزش و فعالیت های بدنی نکات ذکر شده رعایت نشوند و سلامت بیمار به طور کامل بهبود نیافته باشد.

اما در طرف مقابل با گذشت دوران نقاهت و بهبودی پس از عمل لیپوماتیک انجام برخی ورزش ها نه تنها خطری برای بیمار ندارد بلکه به وی کمک خواهد کرد، انجام این ورزش ها علاوه بر افزایش قوای جسمانی بیمار موجب اثربخشی و ماندگاری بیشتر نتایج حاصل از عمل لیپوماتیک نیز می شوند.

مطالعاتی که توسط محققان و افراد متخصص در طی سال ها بر روی نمونه افرادی که عمل زیبایی پیکرتراشی انجام داده اند صورت گرفته، نشان دهنده این موضوع بوده که انجام تمرین و ورزش پس از درمان لازم و ضروری است تا نتایج بدست آمده از عمل لیپوماتیک برای مدت طولانی و یا همیشه حفظ شوند.

چرا که چربی های خارج شده طی عمل زیبایی لیپوماتیک ممکن است در اثر تحرک کم و مصرف مواد غذایی زیاد در طولانی مدت جایگزین شوند، به همین علت انجام مجموعه ای از ورزش ها به صورت مستمر، برای حفظ نتایج حاصل از انجام عمل پیکرتراشی ضروری بوده و به بیماران توصیه می شود.

در همین راستا به شما توصیه می شود تا درباره ورزش ها و تمرین های موثر در حفظ نتایج پس از عمل لیپوماتیک از پزشک متخصص خود سوال کرده و دستورالعمل های پزشک خود را دنبال کنید، همچنین مشورت خواستن و راهنمایی گرفتن از یک مربی ورزشی قابل اعتماد و ماهر در این زمینه نیز کمک خوبی به شما خواهد کرد.

چه نوع ورزشی را می توان پس از عمل لیپوماتیک انجام داد؟

پس از سپری شدن دوره نقاهت و بهبودی کامل پس از عمل لیپوماتیک و هنگامی که قصد شروع ورزش را دارید این سوال پیش می آید که چه نوع ورزشی مناسب است؟ پاسخ به این سوال راحت است، انجام ورزش های سنگین و فعالیت های بدنی شدید مانند بدنسازی و دوی استقامت به بدن شما فشار آورده و باعث آسیب دیدگی شود.

انجام ورزش های سبک و هوازی و برخی نرمش ها در رابطه با این موضوع به شما کمک خواهد کرد، چرا که باعث تسریع در بهبودی و افزایش قوای جسمانی شما می شوند و در طولانی مدت اثرات حاصل از عمل لیپوماتیک را حفظ کرده و از ذخیره شدن چربی های اضافی در بدن شما جلوگیری خواهد کرد، برخی از این موارد را می توانید در اینجا مشاهده کنید:

  1. انجام ورزش های هوازی مانند پیاده روی های کوتاه مدت پس از سپری شدن کامل دوران نقاهت و بهبودی بیمار، انجام ورزش های هوازی سنگین تر مانند دوچرخه سواری و دویدن و همچنین ایروبیک بعد از گذشت 3 الی 4 هفته.
  2. انجام تمرینات استقامتی به افرادی که تحت عمل زیبایی لیپوماتیک بوده اند توصیه می شود، شروع به انجام این تمرینات باید 10 الی 14 روز پس از گذشت عمل پیکرتراشی باشد و به آرامی صورت گیرد و برای انجام تمرینات استقامتی سنگین باید حداقل 2 ماه صبر کنید، این تمرینات باعث سفت تر شدن پوست شده و از افتادگی آن جلوگیری خواهد کرد.
  3. پرداختن به انجام تمرین پلانک جلو، انجام این تمرین موجب سفت تر شدن و بهبود ماهیچه های شکم خواهد شد و نتایج عمل لیپوماتیک را بهبود خواهد بخشید.
  4. تمرینات کرانچ دوچرخه و پیچش روسی، انجام این تمرینات پس از عمل لیپوماتیک با مشورت یک مربی قابل اعتماد یا پزشک بر عضلات و ماهیچه های شکم، پهلو و مورب تاثیر گذار خواهد بود.

همان طور که عنوان شد انجام این تمرینات و ورزش ها در روند بهبودی و حفظ سلامت شما و همچنین حفظ لاغری حاصل از عمل لیپوماتیک تاثیر به سزایی خواهد داشت، اما در صورت احساس هرگونه ناراحتی، درد و خستگی مفرط توصیه می شود در اسرع وقت به پزشک مراجعه نمایید.

راهکار های موثر در نتایج لیپوماتیک در کنار ورزش

علاوه بر انجام ورزش و فعالیت های بدنی، راهکار ها و نکات دیگری نیز وجود دارند که در حفظ نتایج حاصل از عمل زیبایی لیپوماتیک موثر خواهند بود، عمل به این موارد از افزایش وزن و بازگشت چربی های اضافی به بدن شما جلوگیری کرده و سلامت شما تضمین خواهد شد.

  1. نوشیدن آب : تا جایی که می توانید آب بنوشید، آب به حفظ رطوبت بدنتان کمک کرده و موجب سوختن کالری بیشتری خواهد شد که در نتیجه آن احتمال اضافه وزن کاهش یافته و نتایج عمل lipomatic یا لیپوماتیک در حد امکان حفظ خواهند شد.
  2. استفاده از یک رژیم غذایی سالم : داشتن یک رژیم غذایی پر چرب با کالری بالا زحمات شما را به هدر خواهد داد، برای این که بتوانید وزن خود را نرمال نگه داشته و از دست چربی های خارج شده از بدنتان توسط انجام عمل لیپوماتیک برای همیشه راحت شوید، یک رژیم غذایی سالم و کم کالری متشکل از میوه، سبزیجات، فیبر ها و گوشت کم برای خود داشته باشید.
  3. تحرک کافی : باید از بی تحرکی، نشستن ها و دراز کشیدن های طولانی مدت اجتناب کنید، هنگام تماشای تلویزیون، نشستن پشت میز کار، مشغول بودن با تلفن همراه، کار با رایانه های شخصی و موارد دیگر که به مدت طولانی بی تحرک و ساکن هستید، بایستید و برای مدت کوتاهی قدم بزنید، این سلامتی شما را بهبود می دهد و از اضافه وزن جلوگیری می کند.
اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ