کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
همه چیز در مورد لیزر موهای زائد

همه چیز در مورد لیزر موهای زائد

امروزه یکی از موضوعاتی که باعث تغییر در چهره و یا ظاهر افراد می شود رشد موهای زائد است که در برخی نواحی بدن موجب نارضایتی و ایجاد ناخوشایندی برای فرد خواهد شد، به عنوان مثال برخی خانم ها دوست ندارند تا روی صورت خود موی زائدی باشد در نتیجه برای چنین مواردی استفاده از لیزر موهای زائد می تواند راه حل بسیار مناسبی باشد.

لیزر موهای زائد می تواند باعث حذف موهای ناخواسته در تمامی نواحی بدن شود و به صورت دائمی از رشد آن ها جلوگیری کند، به طوری که گویی هیچ گاه وجود نداشتند. حذف موهای زائد با لیزر یکی از متداول ترین عمل های زیبایی است که معمولا بین خانم ها و آقایان برای راحتی از شر تراشیدن و اصلاح دوره ای یا اپیلاسیون انجام می شود.

لیزر موهای زائد و تاثیرات آن بر کند شدن رشد موها

لیزر موهای زائد یک روش غیر جراحی است که توسط متمرکز کردن اشعه های لیزر و نور در یک نقطه باعث نفوذ به زیر پوست و ایجاد تغییراتی بر روی فولیکول های رشد دهنده مو خواهد شد.

تمامی رنگدانه ها و فولیکول های مو این میزان نور و اشعه را جذب کرده و همین جذب باعث می شود تا در روند رشد مو توسط فولیکول اختلال ایجاد شود و از این پس دیگر فولیکول ها هیچ رشدی نخواهند داشت.

در نتیجه همین موضوع می تواند باعث شود تا فولیکول ها توسط لیزر موهای زائد آسیب دیده و هیچ رشدی نداشته باشند و به نوعی رشد مو  توسط تاباندن اشعه های لیزر به فولیکول های مو مهار خواهد شد.

با توجه به نوع تکنیک و تکنولوژی استفاده شده می توان گفت که رفع موهای زائد با لیزر به نسبت اپیلاسیون بسیار کارا تر و ماندگار تر است. با توجه به اینکه گفته شد اشعه های لیزر توسط رنگدانه ها و فولیکول های مو جذب خواهد شد در نتیجه به خاطر داشته باشید که اپیلاسیون قبل از انجام لیزر موهای زائد می تواند نتایج حال از رفع موهای زائد را کاهش دهد. پس به این موضوع فکر نکنید که قبل از لیزر موهای زائد بهتر است از اپیلاسیون استفاده کنید زیرا این یک دیدگاه اشتباه است.

از آن جایی که از بین بردن موهای زائد فقط بر روی فولیکول های مو تاثیر خواهد داشت در نتیجه برای ریزش کامل مو و جلوگیری از رشد مجدد مو ها توسط فولیکول شاید نیاز به چندین جلسه لیزر موهای زائد باشد تا بتوان به طرز قابل توجهی تمامی تغییرات را مشاهده کرد و تمام باب میل بیماران مراجعه کننده باشد.

 

لیزر موهای زائد و تاثیرات آن بر کند شدن رشد موها

 

علاوه بر این موضوع باید توجه داشت که در حالی که در هر جلسه حذف موهای زائد باعث جلوگیری و کندی روند رشد مو ها خواهد شد نمی تواند به صورت صد در صدی تضمین نماید که به طور کامل و قطعی و دائمی می تواند از روند رشد مو ها توسط فولیکول ها جلوگیری نماید.

برای نگهداری و ماندگاری بیشتر نتایج و اثرات ناشی از رفع موهای زائد معمولا جلساتی برای نگهداری و تثبیت پیشنهاد می شود تا به نوعی نتایج ماندگاری کاملی داشته باشند.

هزینه لیزر موهای زائد چقدر است؟

معمولا یکی از مهم ترین سوالاتی که پیش از هر نوع عمل جراحی یا عمل زیبایی مطرح می شود در رابطه با هزینه های پیش رو است. هزینه های یک روند ترمیمی و درمانی می تواند در تصمیم گیری بیماران و متقاضیان نقش بسیار مهمی داشته باشد در نتیجه لیزر موهای زائد نیز از این حیث مستثنی نبوده و همواره در طول درمان دارای هزینه هایی است که متقاضیان قبل از انجام لیزر موهای زائد سوالاتی در این مورد خواهند داشت.

مهم ترین موضوعی که در رابطه با از بین بردن موهای زائد باید مطرح شود این است که گستره هزینه های این عمل زیبایی بسیار متنوع و وسیع است. زیرا عوامل بسیار زیادی وجود دارند که می تواند در هزینه نهایی از بین بردن موهای زائد تاثیر گذار باشد.

اولین نکته ای که در مورد هزینه لیزر موهای زائد می تواند مورد توجه قرار گیرد و در هزینه نهایی تاثیر مستقیمی داشته باشد، میزان تخصص و مهارت متخصص زیبایی است که این روند را انجام خواهد داد.

در مرحله بعد نوع روش مورد استفاده برای رفع موهای زائد و هم چنین گستردگی ناحیه ای که لیزر موهای زائد انجام خواهد شد نیز می تواند تاثیر بسیار زیادی در هزینه این عمل زیبایی داشته باشد.

علاوه بر تمامی نکات ذکر شده محل انجام لیزر نیز تاثیر گذار خواهد بود. البته تمامی مواردی که تاکنون ذکر شد تنها بخشی از هزینه هایی است که به صورت مستقیم تاثیر گذار خواهد بود، پس باید توجه داشت که بعد از روند ترمیمی با لیزر نیز ممکن است برخی دارو هایی تجویز شود که طبیعتا شامل هزینه هایی خواهد بود.

یکی از سوالات دیگری که اکثرا مطرح می شود این است که آیا هزینه رفع موهای زائد توسط بیمه های خدمات درمانی پرداخت می شود یا خیر؟ به دلیل اینکه انجام لیزر صرفا جنبه زیبایی داشته و اهداف درمانی ای را دنبال نمی کند در نتیجه هیچ بیمه خدمات درمانی هزینه های ناشی از لیزر موهای زائد را پوشش نخواهد داد.

جلسات مشاوره ای پیش از لیزر موهای زائد

پیش از انجام هر نوع عمل زیبایی یا درمانی یکی از اصولی ترین کار ها این است که پزشک متخصص شما زمانی را اختصاص دهد تا در مورد عمل پیش رو یا روند ترمیمی و زیبایی پیش رو تمامی اطلاعات مورد نظر را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید با آمادگی کامل به استقبال عمل زیبایی مربوطه رفته و همچنین پس از انجام روند ترمیمی نیز بتوانید دوران نقاهت خوبی را سپری نمایید تا نتایج کاملا باب میل شما باشد.

در طول جلسات مشاوره ای پیش از انجام لیزر موهای زائد معمولا انتظار می رود تا در مورد مواردی از قبیل اهداف و چشم انداز شما از نتایج حاصله، تمامی سوابق پزشکی و داروهایی که مصرف می کنید بحث شود.

پیشنهاد می شود تا حتما مواردی مانند سوابق پزشکی، آلرژی های دارویی، مصرف دخانیات و مشروبات الکلی و حتی جزئی ترین رفتار ها مانند سیگار کشیدن را در طی جلسه مشاوره مطرح نمایید زیرا ممکن است در تصمیم گیری های پزشک متخصص شما تاثیر ویژه ای داشته باشد و صرفا از دیدگاه شما بی اهمیت است.

البته جراح زیبایی نیز برخی موارد را به طور خاص با شما مطرح خواهد کرد اما در صورتی که چنین مواردی در طی جلسه مشاوره از سمت متخصص زیبایی مطرح نشد سعی کنید تا در مورد نتایج حاصل از لیزر موهای زائد، مراقبت های قبل و بعد از آن و همچنین عوارض جانبی و خطراتی که احتمال وقوع آن ها وجود دارد از پزشک خود سوالاتی مطرح نمایید.

به این موضوع فکر نکنید که مطرح کردن سوالات زیاد از سمت شما بی احترامی یا تلف کردن وقت است و اهمیتی ندارد، زیرا شما لازم  است تمامی جنبه های مرتبط با انجام لیزر موهای زائد را درک کنید و با آگاهی کامل بتوانید نتایج باب میل خود را کسب نمایید. اطلاعات کافی باعث خواهد شد تا استرس ها و نگرانی های شما به طور کامل رفع شده و چشم انداز واقع بینانه ای نسبت به نتایج داشته باشید.

عوارض و خطرات احتمالی رفع موهای زائد

پیش از اینکه در مورد خطرات و عوارض احتمالی ناشی از لیزر موهای زائد بحث کنیم بهتر است به این موضوع اشاره کنیم که در مواقعی ممکن است نتایج حاصل از لیزر موهای زائد دائمی نباشد، زیرا برخی از مو ها می تواند نسبت به لیزر مقاومت نشان داده و یا حتی بعد از مدتی مجددا روند رشد را در پیش گیرد. هرچند موهایی که پس از لیزر رشد خواهند کرد قطعا ظریف تر و بسیار باریک تر خواهد بود.

در موارد نادری به دلیل وجود برخی حساسیت های پوستی و جسمی عوارض هایی گزارش شده است که البته تمامی این عوارض با ارزیابی های دقیق تیم پزشکی و زیبایی قابل رفع است.

زیرا اگر متخصص زیبایی بداند که شما به چه نوع لیزری حساسیت دارید و یا چه داروهایی نیاز دارید می تواند با دقت بیشتری تصمیم گیری کرده و این تصمیم گیری باعث خواهد شد تا از وقوع خطرات و عوارض احتمالی جلوگیری شود.

هرچند نادر اما برخی از عوارض گزارش شده توسط پزشکان زیبایی به شرح ذیل است که تاکید می کنیم با توجه به انتخاب درست شما و تخصص پزشک زیبایی به راحتی جلوگیری خواهد شد.

  1. تورم بسیار خفیف در اطراف فولیکول های مو
  2. تغییر در رنگدانه های مو که اغلب در افرادی که پوست تیره تری دارند رخ خواهد داد، البته این تغییر موقتی است و به مرور رفع خواهد شد.
  3. قرمزی پوست در ناحیه انجام لیزر
  4. تغییرات نادر در بافت پوست از قبیل شل شدن، تکه تکه شدن و تغییر رنگ

نکته ی مهمی که در مورد انجام لیزر موهای زائد وجود دارد این است که علاوه بر مراقبت های عمومی ذکرشده کسانی که پوستی تیره تر دارند نیاز است تا برخی نکات جزئی تری را برای کسب نتایج مطلوب رعایت نمایند. به عنوان مثال بهتر است کسانی که پوستی تیره تر دارند برای جلوگیری از هرگونه آسیب از لیزر هایی خاص با حجم اشعه کمتر استفاده نمایند.

سعی کنید در جلسات مشاوره تمامی سوالات خود در زمینه های عوارض احتمالی مطرح نمایید تا متخصص زیبایی شما بتواند با اطلاعات کافی بهترین تصمیم را اتخاذ نماید تا نتایج کاملا باب میل شما بوده و از بروز عوارض احتمالی نیز جلوگیری شود.

از بین بردن موهای زائد چگونه انجام خواهد شد؟

ممکن است شما هنوز نسبت به انجام لیزر موهای زائد شک داشته و حتی هیچ اقدامی نیز نکرده اید در نتیجه هیچ اطلاعاتی نیز نخواهید داشت پس بهتر است توجه داشته باشید که جراح پلاستیک و زیبایی شما برای لیزر موهای زائد ممکن است شما را به تکنسین های کلینیک ارجاع دهد و یا در مواردی این روند تحت نظر متخصص انجام شود.

در عمل زیبایی لیزر موهای زائد پرتو ها و اشعه های لیزر به صورت متمرکز و مستقیم از روی پوست بر روی فولیکول های ناحیه مورد نظر تابانده می شود، این فولیکول ها به صورت طبیعی اشعه های لیزر را جذب کرده و باعث غیر فعال شدن عملکرد آن ها خواهد شد. البته ممکن است برای چند ثانیه ناراحتی هایی احساس شود که در کسری از ثانیه رفع خواهد شد.

یکی از مواردی که ممکن است در انجام لیزر موهای زائد تاثیر گذار باشد وجود رنگدانه های کافی در مو و فولیکول است که در نتیجه افرادی که موهای سفید یا خاکستری دارند ممکن است دارای رنگدانه کافی برای انجام لیزر و حذف موهای زائد نباشند.

معمولا تمامی موهای بدن یا به صورت کلی روند رشد موهای بدن و فولیکول ها به صورت دوره ای است، پس برای رسیدن به نتایجی مفید و مطابق میل شما نیاز به 3 یا 4 جلسه درمانی وجود دارد که پس از آن می توان به صورت چشم گیری باعث کاهش رشد موهای زائد در ناحیه مورد نظر بود.

مزایای انجام لیزر موهای زائد

اگر بخواهیم در یک جمله مزایای از بین بردن موهای زائد را شرح دهیم می توان گفت اگر شما می خواهید از شر تراشیدن موهای بدن خود و یا اپیلاسیون های بازه ای خلاص شوید بهترین گزینه برای دستیابی به نتایج ماندگار تر رفع موهای زائد است. در حقیقت از لیزر می توان برای حذف موهای زائد و ناخواسته در نواحی مختلفی از بدن برای مردان و زنان استفاده کرد که در برخی موارد حتی باعث زیبایی اندام ها و ظاهر فرد خواهد شد.

انجام لیزر موهای زائد می تواند برای از بین بردن موهای ناخواسته ای که در نواحی صورت، پا، دست، زیر بغل، بازو و حتی خط بیکینی رشد می کند موثر باشد که به دلیل روش و تکنیک استفاده شده دارای مزایای خاصی نیز می باشد. مزایای این کار را می توان در سه مورد دقت، سرعت و قابل پیش بینی بودن خلاصه کرد.

شاید این سوال مطرح شود که چرا از این مزایا نام برده شده است؟! در پاسخ به این سوال می توان گفت که استفاده از ابزار و تکنولوژی لیزر در حذف موهای زائد باعث می شود تا شما این قابلیت را داشته باشید که هر ناحیه ای را با دقت خاصی انتخاب نموده و از پزشک متخصص خود بخواهید تا روند ترمیمی حذف موهای زائد با لیزر را انجام دهد.

همچنین استفاده از تکنولوژی لیزر باعث می شود تا با دقت بسیار زیادی تنها اثر گذاری بر روی فولیکول های مو و رنگدانه های آن انجام شده و به پوست ناحیه اطراف هیچ آسیبی وارد نشود.

مزیت دیگر استفاده از تکنولوژی لیزر برای حذف موهای زائد سرعت انجام این کار است زیرا هر پالس لیزر تنها چند صدم ثانیه زمان نیاز دارد تا تابانده شود و به محل مورد نظر اصابت کند.

همین موضوع باعث می شود که برای نواحی کوچک تری مانند پشت لب تنها چند ثانیه زمان نیاز باشد و حتی مناطق بزرگ تری از بدن مانند پشت بدن یا پا تنها به چند دقیقه زمان برای حذف موهای زائد نیاز دارد.

مزیت آخر لیزر موهای زائد قابل پیش بینی بودن آن است، زیرا در این به شما این امکان داده خواهد شد تا مطمئن باشید که تمامی موهای زائد ناحیه مورد نظر از بین خواهند رفت و تنها بین 3 تا 7 جلسه نیاز است تا به صورت دائمی شاهد از بین رفتن و حذف موهای زائد در ناحیه مد نظر خود باشید.

آمادگی های قبل از انجام لیزر موهای زائد

حذف موهای زائد توسط لیزر فرآیندی بیش از یک تراش مو یا حذف موی ساده است زیرا تکنولوژی های استفاده شده در این روش کاملا بروز و حرفه ای بوده و استفاده از آن نیز نیازمند دانش و علمی خاص است و حتما برای کار با دستگاه های لیزر نیاز به آموزش های خاصی می باشد.

در نتیجه اگر شما قصد دارید که نسبت به انجام لیزر موهای زائد اقدام کنید باید توجه داشته باشید که اساسی ترین موضوع انتخاب یک متخصص ماهر و با تجربه است که علاوه بر علم این کار، توانایی استفاده از دستگاه ها و تجهیزات مورد نظر را نیز دارد.

پس سعی کنید اط تخصص کافی جراح پلاستیک خود اطمینان حاصل کنید، برای این کار می توانید از پرس و جو و تحقیق و یا مشاهده مدارک علمی و تخصصی جراح پلاستیک خود استفاده نمایید.

دقت داشته باشید که علاوه بر این موضوع مهم شما نیاز است تا برخی نکات را پیش از انجام لیزر موهای زائد رعایت نمایید زیرا باعث می شود تا نتایج مناسبی کسب نمایید و به طور کامل از روند حذف موهای زائد با لیزر رضایت داشته باشید.

اگر به طور قطع تصمیم به انجام لیزر برای حذف موهای زائد گرفته اید پس دقت داشته باشید که تا 6 هفته قبل از انجام این روند از اپیلاسیون، الکترولیز و کندن موهای خود اجتناب کنید زیرا در استفاده از لیزر فولیکول ها و ریشه های مو هدفه گرفته خواهند شد اما در روش های جانبی تنها به صورت موقتی برداشته و یا حتی پاره می شوند و ریشه های اصلی در زیر پوست باقی خواهند ماند.

همچنین دقت داشته باشید که شش هفته قبل و بعد از انجام لیزر موهای زائد می توانید به موجب کسب بهترین نتایج و بهبود در روند حذف موهای زائد به صورت مستقیم در معرض نور خورشید قرار گیرید و یا به عبارتی از حمام آفتاب استفاده کنید که این روزها عادتی متداول و همه گیر شده است.

حمام آفتاب یا قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند باعث اثر گذاری بهتر اشعه های لیزر در روند حذف موهای زائد باشد و نتایج را به گونه ای به سمت جلب رضایت شما تغییر خواهد داد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ