بلفاروپلاستی
موضوعات داغ

هزینه بلفاروپلاستی چقدر است؟ عوامل موثر بر قیمت جراحی پلک

بلفاروپلاستی از عمل‌های زیبایی است که به هدف رفع افتادگی پلک انجام می‌شود. افتادگی پلک معمولا در اثر بالا رفتن سن اتفاق می‌افتد، اما عوامل دیگر همچون وراثت، استفاده زیاد از کامپیوتر و گوشی و… هم در ایجاد این عارضه موثر هستند. در این عمل یک قسمت از پلک بالا و پایین برش داده می‌شود و پوست و چربی اضافی برداشته می‌شود. بلفاروپلاستی علاوه بر تاثیر بر زیبایی و جوانی فرد، باعث بهبود بینایی فرد هم می‌شود. کارها و عمل‌های زیبایی معمولا هزینه‌بر هستند. البته هزینه بسیاری از آن‌ها از جمله هزینه عمل افتادگی پلک علاوه‌براینکه خیلی هم بالا نیست، هرچقدر هم که بابت آن بپردازید به دلیل تاثیر زیادی که در زیبایی و گاهی بینایی شما دارد، ارزشش را دارد. عوامل مختلفی در هزینه عمل بلفارو پلاستی موثر است. در این مقاله به بررسی عوامل مختلف موثر در هزینه  انجام این عمل و همچنین تاثیر بیمه در آن می‌پردازیم.

قیمت عمل بلفاروپلاستی در سال ۱۴۰۱

مشاوره سریع و رایگان بلفاروپلاستی با پزشک متخصص

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

کلینیک پوست و موی رز از جمله کلینیک‌های معتبر و پیشگام در زمینه انجام بلفاروپلاستی است. این کلینیک با بهره‌گیری از کادر مجرب و رعایت کامی پروتکل‌های بهداشتی و همچنین قیمت مناسب به نسبت خدمات ارائه شده، آماده خدمات رسانی به شما عزیزان است. همچنین برای اطلاع از قیمت عمل بلفاروپلاستی در کلینیک رز و دریافت راهنمایی می‌توانید با کارشناسان کلینیک رز تماس بگیرید.

 به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه انجام بلفاروپلاستی متاثر از عوامل و فاکتورهای مختلفی است. هریک از این فاکتورها به نوبه خود بر روی هزینه این عمل تاثیر دارند. این فاکتورها عبارتند از:

  • شهر محل زندگی شما

اینکه شما کجا زندگی می کنید در هزینه بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین موثر است. معمولا هزینه انجام عمل‌های زیبایی مانند بلفاروپلاستی در شهرهای کوچک کمتر از شهرهای بزرگ مانند تهران است.

  • کلینیک انجام بلفاروپلاستی

معروفیت و کیفیت خدمات ارائه شده توسط  کلینیکی که شما برای انجام بلفاروپلاستی انتخاب می‌کنید از عوامل موثر در قیمت بلفاروپلاستی است. پیشنهاد می‌کنیم حتما به کلینیک‌های معتبر مراجعه کنید. شاید هزینه بیشتری بپردازید اما با بهره‌گیری از کادر مجرب و امکانات پیشرفته و محیط بهداشتی علاوه‌ براینکه نتیجه بهتری خواهید گرفت، عوارض بعد از عمل کمتری هم خواهید داشت.

نمونه کار قبل و بعد بهترین پزشک بلفاروپلاستی

  • مهارت و مشهوریت پزشک

میزان مهارت و مشهوریت و تجربه پزشکی که قرار است عمل بلفاروپلاستی شما را انجام ‌دهد، در هزینه‌ جراحی پلک که باید پرداخت کنید، موثر است. هرچقدر پزشک تبحر و تجربه بیشتری داشته باشد بالطبع دستمزد دریافتی بیشتری خواهد داشت. مهارت پزشک در نتیجه بلفاروپلاستی بسیار مهم است. بنابراین اولویت خود را در مراجعه به پزشک با مهارت قرار دهید.

  • نوع بلفاروپلاستی

بسته به اینکه شما بلفاروپلاستی پلک بالا یا پایین را انجام می‌دهید، هزینه آن متفاوت است. یعنی هزینه بلفاروپلاستی پلک بالا متفاوت از پلک پایین است. البته گاهی نیاز است جراحی روی هردو پلک بالا و پایین انجام شود که در این صورت طبیعتا هزینه انجام آن بالاتر خواهد بود.

عوامل موثر بر قیمت جراحی پلک

آیا هزینه بلفاروپلاستی توسط بیمه پرداخت می‌شود؟

اگر بلفاروپلاستی به هدف زیبایی و جوانسازی انجام شود، مانند سایر عمل‌های زیبایی بیمه به آن تعلق نمی‌گیرد. اما گاهی افتادگی پلک می‌تواند باعث ایجاد مشکلات بینایی شود که مانع زندگی روزمره و انجام کارهای معمول فرد می‌شود. در این شرایط افراد به هدف درمانی اقدام به انجام بلفاروپلاستی می‌کنند. بلفاروپلاستی در این شرایط چین‌ها و پوست‌ افتاده سنگین که روی چشم آویزان است و خط دید را مختل می‌کند را بر می‌دارد. در این شرایط است که بیمه به انجام بلفاروپلاستی تعلق می‌گیرد و جراحی پلک با بیمه انجام می‌شود.

بیمه و هزینه جراحی پلک

در این حالت، شرکت‌های بیمه برای پرداخت هزینه عمل شرایط خاصی دارند، اکثر شرکت‌های بیمه از بیماران می‌خواهند تا نزد یک چشم پزشک مجرب، که به عنوان جراح چشمی نیز شناخته می شود و مورد اعتماد شرکت بیمه هم هست آزمایش بینایی انجام دهند. اگر آزمایش بینایی اختلال بینایی را تعیین کند، عکس‌هایی تهیه می‌شود تا وضعیت جسمانی را برای ارائه به بیمه گذار بیمار ثبت کند. این که آیا شرکت بیمه یک بیمار تمام یا بخشی از این روش را پوشش می دهد یا نه بستگی به طرح پوشش هر فرد دارد. اگر فرد دارای بیمه تکمیلی باشد، عمل افتادگی پلک با بیمه تکمیلی هم امکان پذیر است. در این حالت بیمه تمامی هزینه پرداختی فرد را متقبل خواهد شد.

مطالب بیشتر: بلفاروپلاستی با لیزر

قیمت جراحی پلک

هزینه عمل بلفاروپلاستی چقدر است؟

هزینه‌ای که شما برای انجام بلفاروپلاستی پرداخت می‌کنید در واقع هزینه کادر پزشکی موجود در اتاق در حین عمل مانند پزشک جراح شما، متخصص بیهوشی، پرستاران و دستیاران جراحی، ابزار و وسایل پزشکی مورد استفاده در طول عمل شما (مانند سوزن ، گاز ، روپوش ، دستکش و غیره)، داروهای  قبل از عمل، در حین انجام عمل و بعد از آن (مانند داروهای آرامبخش، مسکن و آنتی بیوتیک) و هزینه استفاده از اتاق عمل یا عمل جراحی بیمارستان یا کلینیک مورد استفاده قرار می گیرد. این عوامل در کنار عواملی که در قسمت قبل تحت عنوان فاکتورهای موثر در بلفاروپلاستی ذکر شد، مجموعه عوامل تشکیل دهنده قیمت کلی عمل بلفاروپلاستی هستند. شما برای اطلاع از هزینه جراحی پلک و دریافت مشاوره و راهنمایی می‌توانید با کارشناسان کلینیک پوست و موی رز تماس بگیرید.

2.3/5 (25 نظر)

منبع
aedit

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *