کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
لیزر موهای زائد در چه نواحی قابل انجام است؟

لیزر موهای زائد در چه نواحی قابل انجام است؟

با آمدن لیزر موهای زائد بسیاری از مشکلات قدیمی رفع موهای زائد از بین رفته است.

حذف موهای زاید با استفاده از کرم های مختلف و سرد کردن نواحی مورد درمان می تواند بدون آسیب و درد موهای زائد را از بین ببرد.

لیزر موهای زائد به دلیل از بین بردن موهای زائد و نیاز به لیزر مجدد موهای زائد هر 12 ماه یک بار این امکان را به مراجعه کنندگان می دهد تا بدون فکر کردن به موهای زائد خود از داشتن بدنی زیبا و بدون مو لذت ببرند.

البته لیزر موهای زائد فقط با هدف از بین بردن موهای زائد انجام نمی گیرد بلکه لیزر موهای زائد باعث افزایش میزان نظافت فردی شده و فرد را از دغدغه های زیادی درباره ی اینکه کی دوباره موهایش رشد خواهد کرد و او باید اقدام به تمیز کردن آن ها کند، خلاص کرده است.

سفید تر شدن و همچنین لطیف تر شدن پوست را نیز می توان پس از انجام لیزر موهای زاید انتظار داشت.

زیرا لیزر به خودی خود باعث سفید شدن پوست می شود و همچنین مشکلاتی مانند جوش زدن، سیاه شدن پوست، خارش پوست و غیره که در روش های قدیمی رفع موهای زائد باعث آسیب رسیدن و زخم شدن پوست می شد در این روش بطور کامل از بین خواهد رفت.

تاکنون هیچ روش دیگری به وجود نیامده است که بتواند با لیزر موهای زاید رقابت کند به همین دلیل امروزه روش لیزر موهای زائد یکی از محبوب ترین و کاربردی ترین روش های رفع موهای زائد در بین مردم است.

لیزر موهای زائد چگونه صورت میگیرد؟

لیزر موهای زاید یکی از پرطرفدارترین روش رفع موهای زائد است که باعث کاهش محبوبیت روش های قدیمی مانند تیغ زدن، چیدن مو، اپیلاسیون، الکترولیز و غیره شده است.

در لیزر موهای زائد پالس های کوچک و بسیار شدیدی تولید می شود که به وسیله ی ملانین یا همان رنگدانه ی مو جذب می شوند. نور تولید شده توسط لیزر در ریشه ی موها به گرما تبدیل می شود و این گرما سلول ها ی موجود و همچنین جوانه زده در فولیکول مو را از بین می برد.

لیزر موهای زائد برای هر شخص در تعداد جلسات متفاوتی انجام می گیرد و فاصله ی بین جلسات در برخی روش ها رفته رفته بیشتر می شود.

زیرا با هر جلسه لیزر موهای زاید سلول های مو ضعیف تر شده و موها با سرعت کمتری رشد خواهند کرد و پس از گذشت چندین جلسه 70% تا 90% از موها دیگر رشد نخواهند کرد. موهای باقی مانده پس از لیزر موهای زائد بسیار نازک تر و سبک تر از قبل لیزر موهای زاید خواهد بود.

 

لیزر موهای زائد چگونه صورت میگیرد؟

 

پس از اتمام تمامی جلسات لیزر موهای زاید تعداد موها به شدت کاهش پیدا خواهد کرد و رشد موها به شدت کم خواهد شد به طوری که برای سال اول پس از 6 ماه و بعد از آن فرد هر یک سال به یک سال مجددا به لیزر موهای زائد نیاز پیدا خواهد کرد.

دلیل لیزر پس از اتمام جلسات این است که اگر مویی باقی ماند آن را از بین ببرند و احتمال بازگشت دوباره ی موهای زائد را به صفر برسانند.

اقدامات لازم قبل از لیزر موهای زائد

نتایج یکی از مهم ترین مسائل برای مراجعه کنندگان در خصوص مسائل زیبایی مانند لیزر موهای زائد، از بین بردن چربی های اضافی، تزریق چربی برای درمان قوس ببینی و غیره هستند.

تمامی مراجعه کنندگان به این امید برای انجام لیزر موهای زائد اقدام می کنند تا از شر موهای زائد و روش های قدیمی رفع موهای زائد که به دلیل سرعت زیاد رشد موها به دفعات زیاد استفاده می شد خلاص شوند.

بنابراین برای داشتن اطمینان کافی از نتایج و همچنین داشتن کم ترین آسیب برای پوست اقداماتی وجود دارد که می توانید قبل از حذف موهای زاید آن ها را انجام دهید.

برای انجام لیزر موهای زاید تا شیش هفته قبل از لیزر موهای زائد از روش های قدیمی رفع موهای زائد مانند چیدن موها، اپیلاسیون موها و غیره خودداری کنید.

زیرا این روش ها به ریشه و فولیکول مو آسیب می زنند و هنگام لیزر موهای زاید اگر ریشه و ملانین مو به خوبی توسط لیزر پیدا نشود لیزر موهای زائد به خوبی انجام نشده و باعث زیادتر شدن دوره ی درمان و باقی ماندن موها می شود. تا یک هفته قبل از لیزر موهای زاید به هیچ وجه از آنتی بیوتیک ها استفاده نکنید.

زیرا آنتی بیوتیک ها باعث ضعیف شدن بدن و نازک تر شدن پوست می شوند که این امر باعث سوختگی پوست در هنگام لیزر می شود و همچنین سوختگی باعث به وجود آمدن درد می شود.

پس اگر قبل از لیزر موهای زائد مجبور به استفاده از آنتی بیوتیک ها شدید حتما به پزشک یا متخصص زیبایی  ای که لیزر موهای زاید را انجام می دهد اطلاع دهید و لیزر موهای زائد را تا حداقل یک هفته به تعویق بیندازید.

همچنین از  قرار گرفتن در زیر نور مستقیم خورشید  و یا برنزه کردن تا دو هفته قبل و بعد از لیزر موهای زائد خود داری کنید. زیرا نور خورشید و برنزه کردن باعث آسیب دیدگی پوست شده و مانند آنتی بیوتیک ها باعث آسیب رسیدن به پوست هنگام لیزر موهای زاید می شود.

آیا لیزر موهای زائد برای تمام نواحی بدن امکان پذیر است؟

روز به روز با گذشت زمان و روی کار آمدن لیزر برای رفع موهای زائد و مشاهده ی نتایج دلخواه، مردم به لیزر موهای زائد تمام بدن خود علاقمند تر شده اند و خواستار از بین بردن موهای زاید تمام بدن می شوند. اما آیا لیزر موهای زاید تمام بدن امکان پذیر است؟

به طور کلی پاسخ به این سوال مثبت است و تقریبا می توان تمامی نواحی بدن را که دارای موهای زائد است با استفاده از لیزر تمیز کرد.

احتمالا بارها با آگهی های تبلیغ لیزر موهای زائد مواجه شده اید و هر کدام با آپشن های متفاوتی مانند لیزر موهای زاید کل بدن با تخفیف 20 درصد نسبت به سایر کلینیک های زیبایی و غیره سعی در جذب شما برای لیزر موهای زائد تان کرده اند.

لیزر موهای زائد به دلیل کم کردن سرعت رشد موها و حتی از بین برد اکثر موها یکی از روش های محبوب در بین مردم برای رفع موهای زائد است به همین دلیل است که همه ی مردم می خواهند از تمامی موهای زائد در سراسر بدن خلاص شوند.

لیزر کل بدن امکان پذیر است اما به طور کلی برای انجام لیزر موهای زاید در هر ناحیه باید حساسیت پوست و رنگ موهای زائد توسط پزشک مورد بررسی قرار گیرد. اکثر لیزر ها بر روی موهای تیره و کلفت بهتر عمل می کنند و می توان از نتایج لیزر موهای زائد آن ها اطمینان کامل داشت.

زیرا پرتو های لیزر رنگدانه یا همان ملانین مو را مورد هدف قرار می دهند و همانطور که در بخش های بالا مشاهده کردید هر چه رنگدانه موها کمتر باشد احتمال اینکه لیزر روی آن ها اثر نکند وجود دارد.

بنابراین افرادی که دارای موهای خیلی سبک یا به عبارتی کرک مانند هستند و یا رنگ موهای زائد آن ها خاکستری، قرمز و غیره است ممکن است کاندیدای مناسبی برای لیزر موهای زائد نباشند.

اما نگران نباشید پزشک تان می تواند راه کار هایی به شما پیشنهاد کند که موهای تان برای لیزر موهای زائد آماده شود. همچنین افرادی که دارای پوست تیره تر هستند  آسیب کمتری حین لیزر موهای زاید به پوست شان وارد می شود.

البته این مشکل برای افراد با پوست روشن با استفاده از بی حسی و کمپرس خنک کننده ای که توسط پزشک و یا متخصص زیبایی تان به حداقل خواهد رسید.

میزان تاثیر لیزر موهای زائد بر روی نواحی مختلف بدن چگونه است؟

تاثیر لیزر بر روی نواحی مختلف بدن متفاوت است و این به دلیل تفاوت رنگ و کلفتی موها  در نواحی مختلف بدن است.

به همین دلیل به طور کلی در برخی نواحی به دلیل داشتن موی بیشتر و کلفت تر در برخی نقاط که بین همه ی افراد مشترک است می توان گفت که لیزر موهای زائد در برخی نواحی مانند : پاها، دست ها ، بیکینی و زیربغل نتایج بهتری خواهد داشت.

برای مثال پاها همیشه بهترین جواب را در لیزر موهای زائد دارند زیرا موهای پا در قسمت پایینی پا تیره تر و ضخیم تر هستند. به همین دلیل است که حتی ممکن است در 3 جلسه ی اول لیزر موهای زاید موی پا به طور کلی از بین بروند.

این یک نتیجه ی بسیار خوب و مناسب برای رفع موهای زائد توسط لیزر خواهد بود. به همین دلیل ممکن است بازه ی زمانی برای جلسات بعدی laser hair removal پا تا 12 هفته نیز به طول بیانجامد.

اما برخلاف پا در لیزر موهای زائد صورت بانوان شاید تا بیش از نصف جلسات را سپری نکنند حتی کاهش مو را نیز حس نکنند. زیرا موهای صورت نرم تر، سبک تر و بی رنگ تر از موهای زائد سایر نواحی بدن است که این موضوع باعث نیازمندی به لیزر موهای زائد در جلسات مکرر خواهد شد.

همچنین تعداد زیادی از موهای زائد صورت در حالت استراحت هستند و پس از انجام لیزر این موها بیشتر علاقه دارند تا سریع تر رشد کنند و جای موهای زائد از بین رفته را پر کنند.

به همین دلیل لیزر موهای زائد صورت بیشتر برای نظافت و نگهداری صورت انجام می شود تا از بین بردن کامل موها.

هزینه لیزر موهای زائد نواحی مختلف بدن

لیزر موهای زائد نواحی مختلف بدن با هم متفاوت است زیرا بین نواحی مختلف بدن یک فرد هم تفاوت زیادی وجود دارد. هر چه اندازه ی منطقه ی تحت درمان بیشتر باشد هزینه نیز به طبع بیشتر است.

تعداد نیازهای هر فرد برای تعداد جلساتی که باید لیزر موهای زائد برایش انجام شود بسته به حساسیت پوست و رنگ و کلفتی موها نیز متفاوت خواهد بود.

همچنین اگر شخصی که لیزر موهای زاید را برای شما انجام می دهد پزشک باشد به طبع برای لیزر موهای زائد پول بیشتری بابت اطمینان بیشتری که به شما برای نتایج و امنیت لیزر موهای زاید می دهد دریافت خواهد کرد. اما به طور کلی هزینه لیزر موهای زائد تمامی نواحی بدن بین یک رنج خاصی بالا و پایین می شوند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ