کاشت مو

نتیجه کاشت مو بعد از سه ماه و شش ماه + عکس نمونه کار و جدول زمانی رشد مو

روش‌های نوینی که اخیرا برای کاشت مو استفاده می‌شود، برپایه پیوند مو FUE می‌باشد. این فرآیند شامل استخراج واحدهای فولیکول مو از ناحیه بانک مو و کاشت آنها در مناطق طاس سر است. امروزه تکنولوژی کاشت مو با پیشرفت‌های قابل توجهی روبرو شده است. محققان همواره در جستجوی بهترین روش‌ها برای افزایش بازدهی و کاهش عوارض پیوند مو هستند. متقاضیان کاشت مو باید متوجه این امر باشند که؛ فرآیند پیوند و رشد موها نیاز به زمان دارد و در طول یک هفته یا یک ماه حاصل نمی‌شود. در واقع پروسه درمان طاسی مو بین 9 تا 11 ماه پس از پیوند فولیکول‌ها به طول می‌انجامد. کلینیک پوست و مو رز در این مطلب به بررسی دقیق‌تر نتیجه کاشت مو و روند پیشرفت آن در دوره‌ی یک یک ساله می‌پردازد:

اینفوگرافیک نتیجه کاشت مو بعد از سه ماه

مشاوره واتساپ مشاوره تلفنی رایگان – 02148679

مشاوره سریع و رایگان کاشت مو با پزشک متخصص

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

نتیجه کاشت مو؛ جدول زمانی رشد مو

روند استخراج فولیکول از بانک مو براساس روش انتخابی برای کاشت مو پیش خواهد رفت. در نهایت بعد از اتمام کار، کمی تورم و قرمزی پوست سر را در محل بانک مو شاهد خواهید بود. اما این عارضه‌ها نباید شما را نگران کنند چرا که حداکثر به مدت 7 تا 11 روز دوام داشته و سپس به طور کامل از بین می‌روند و پوست به حالت عادی برمی‌گردد. به طور کلی دو هفته اول بعد از ایمپلنت طبیعی مو، اهمیت بسیار زیادی در نتیجه نهایی کاشت مو خواهد داشت. لذا به خوبی از خود مراقبت کنید تا این دوران بدون هیچ مشکلی طی شود.

روند رشد مو بعد از کاشت مو

اولین واکنش موها؛ مرحله استراحت

پس از پیوند، موها وارد مرحله‌ استراحت طبیعی خود شده و شوک ریزشی رخ می‌دهد. موهای کوچک موجود در فولیکول‌ها طی 2 تا 4 هفته پس از عمل دچار ریزش کلی می‌شوند و این زمان تا 3 ماه پس از کاشت طول می‌کشد. در طول این دوره هیچ موی جدیدی رویش نمی‌کند. بسیاری از افراد از نتیجه کاشت مو بعد از سه ماه ناامید می‌شوند در حالی که این بخشی از چرخه‌ پیوند و رشد مو می‌باشد و جایی برای نگرانی نیست. در واقع شوک ریزشی نشانه‌ای بر موفقیت کاشت مو خواهد بود.

مطالب بیشتر: بهترین کلینیک کاشت مو در تهران

نتیجه کاشت مو
عکس کاشت مو بعد از سه ماه

بازه زمانی

نتیجه کاشت مو

دو هفته اول
 1. التهاب، ورم و کبودی در محل پیوند
 2. احساس خارش
 3. احساس درد در محل پیوند
 4. پوسته پوسته شدن
 5. تشکیل دلمه
سه ماه اول
 1. برطرف شدن عوارض
 2. شوک ریزشی مو
سه ماه دوم
 1. شروع رشد موها
 2. افزایش تراکم مو
 3. رشد مو به اندازه 4 تا 5 سانتیمتر
 4. ظهور نزدیک به 70 درصد از تراکم مو
سه ماهه سوم
 1. ظهور نتیجه نهایی کاشت مو
 2. ضخیم و تیره شدن موها

ماه سوم پس از پیوند مو؛ بیدار شدن فولیکول ها

فولیکول‌های پیوند شده از ماه سوم بیدار شده و چرخه‌ رشد آن‌ها از سر گرفته می‌شود. در طول این دوره، باید بدن به خوبی تقویت شود تا فولیکول‌های مو توان کافی برای فعالیت نرمال داشته باشند. در ماه سوم تقریبا 30 درصد موهای کاشته شده جوانه زده‌اند و رشد خود را آغاز کرده‌اند. با وارد شدن به ماه چهارم، این آمار به 40 درصد می‌رسد. در فاصله ماه پنجم تا ششم بعد از کاشت بیش از نیمی از پیوندهای جدید رویش پیدا کرده‌اند. در واقع نتیجه کاشت مو بعد از شش ماه رشد نیمی از موهای کاشته شده خواهد بود. به طور میانگین می‌توان تخمین زد که رویش 90 تا 100 درصد همه‌ فولیکول‌های پیوند شده در ماه نهم رخ می‌دهد. از این پس نوبت رشد موها یا همان مرحله‌ بلوغ موها خواهد بود.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش sut

نتیجه نهایی کاشت مو بعد از سه ماه

بلوغ مو یا همان تیره و ضخیم شدن موهای پیوند شده از ماه سوم به تدریج آغاز می‌شود. زمانی که نخستین تارهای مو از پوست سر رویش می‌یابند. در واقع پس از ماه سوم که فولیکول‌های مو بیدار می‌شوند، تارهای رویش یافته بسیار شفاف و ضعیف هستند. پس از بیداری فولیکول‌های مو، در ماه سوم باید انتظار رشد موها را تا 0.6 ‌سانتی‌متر داشته باشید. این تارها همچنان نازک و ضعیف هستند اما به مرور ضخیم می‌شوند.

6 ماه پس از کاشت مو
عکس کاشت مو بعد از شش ماه

6 ماه پس از کاشت مو چه اتتظاراتی باید داشته باشیم؟

اغلب افراد در ماه ششم پس از کاشت مو احساس رضایت دارند. این در حالی است که نتیجه کاشت مو بعد از شش ماه، نتیجه‌ نهایی نیست. بلکه هنوز در نیمه‌ راه هستند و تنها 70 درصد پیوندها رویش پیدا کرده‌اند. در این بازه زمانی، بخشی از تارهای مو ضخیم و مستحکم شده‌اند و برخی دیگر همچنان ظریف و نازک هستند. این وضعیت تا ماه هشتم پس از کاشت ادامه می‌یابد. اما از ماه نهم تقریبا همه موهای کاشته شده در مرحله‌ بلوغ قرار می‌گیرند. بنابراین از ماه نهم تا ماه دوازدهم به مرور، بافت یکنواخت و نرمالی از تارهای مو را روی سر شاهد خواهید بود.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش FIT

مراقبت های بعد از کاشت مو در روزهای اولیه

مراقبت های پس از کاشت مو در ماه های نخست

در ماه‌های نخست پس از پیوند مو، فولیکول‌ها ضعیف و ناپایدار هستند و باید با محیط جدید سازگار شوند. بنابراین برای دریافت بهترین نتیجه پیوند مو بعد از گذشت سه ماه لازم است فرد مراقبت‌های بیشتری از محل کاشت مو داشته باشد:

 1. به طور کلی حداقل تا 48 ساعت بعد از پیوند مو نباید آب به پوست سر برسد.
 2. تا زمان توصیه شده توسط متخصص، نباید سر را زیر فشار مستقیم آب ببرید. بلکه بهتر است از یک ظرف برای ریختن آب روی سر خود استفاده نمایید.
 3. تا یک ماه از انجام هر نوع ورزش به ویژه فعالیت‌های سنگین خودداری نمایید.
 4. نور آفتاب تضعیف کننده‌ فولیکول‌های مو است. بنابراین به مدت حداقل 1 ماه از قرار گرفتن زیر تابش آفتاب خودداری کنید.
 5. به توصیه متخصص، بعد از یک هفته زمانی که می‌خواهید از خانه خارج شوید حتما کلاه مخصوص کاشت مو را روی سر قرار دهید تا فولیکول‌ها از اشعه‌های مستقیم خورشید، گرد و غبار و حتی وزش باد در امان باشند.
 6. مصرف داروهای تقویتی و سایر داروها که توسط پزشک تجویز می‌شود، برای تکمیل پروسه درمانی لازم است.
 7. در روزهای نخست باید با احتیاط بیشتری بخوابید. به عبارتی در یک هفته‌ اول پس از پیوند مو باید هوشیار بخوابید و مراقب باشید پوست سر با بالشت در تماس نباشد. زاویه‌ قرار گرفتن سر و گردن با بدن باید 45 درجه باشد تا خونرسانی به فولیکول‌های جدید به درستی انجام شده و از طرفی از افزایش تورم در حل پیوند جلوگیری گردد. مهم‌تر آنکه باید در این مدت رو به پشت بخوابید.
 8. مصرف دخانیات و الکل را به مدت یک ماه بعد از کاشت مو کنار بگذارید.
 9. خانم‌هایی که می‌خواهند موهای خود را رنگ کنند، حداقل تا یک ماه صبر کرده و سپس از متخصص برای این منظور اجازه بگیرند.
 10. تا مدتی نباید به هیچ عنوان پوست سر را ماساژ داده و باید از خاراندن محل پیوند خودداری کنید.
 11. تا زمانی که پزشک توصیه کرده است، از شوینده تجویز شده استفاده نمایید.
 12. رفتن به سونا، استخر و جکوزی تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش FUT

افزایش ماندگاری نتیجه پیوند مو

عوامل موثر بر ماندگاری نتیجه کاشت مو

ماندگاری موهای کاشته شده به چه عواملی بستگی دارد؟ برای اینکه نتیجه کاشت مو پس از سه ماه و نهایتا بعد از 9 ماه به بهترین شکل ممکن رویت شود، چند عامل نقش کلیدی دارند:

 1. انتخاب بهترین متخصص پیوند مو و مراجعه به کلینیک‌های معتبر
 2. کسب آمادگی لازم قبل از پیوند مو
 3. رعایت توصیه‌های مراقبتی بعد از کاشت مو
 4. کنار گذاشتن عادات نادرست همانند استفاده بیش از حد از سشوار، شستن بیش از حد سر، رنگ کردن مو با رنگ‌های بی‌کیفیت

ریزش مو بعد از پیوند چقدر طول می کشد؟

ریزش مو بعد از کاشت تا کی ادامه دارد ؟

ریزش مو پس از انجام کاشت مو شایع است. این یک عارضه جانبی موقت (و بسیار نگران کننده) جزئی از روند درمان ترمیم مو است. اغلب افراد فکر می‌کنند موهایی که پس از کاشت می‌ریزند همان موهای پیوند شده است اما اینطور نیست و فقط ساقه‌ها ریزش می‌کنند و پیازه مو در جای خود باقی می‌ماند. مطالعات منابع معتبر گزارش کرده‌اند که میزان بقای فولیکول‌های پیوند زده شده حدود بیش از 90٪ تا 100٪ است.

در واقع ریزش موهای کاشته شده 2 تا 3 هفته بعد از ایمپلنت طبیعی است و راه را برای رشد موهای جدید باز می‌کند (توجه داشته باشید که ریزش گرافت در چند روز اول پس از کاشت مو بسیار نادر می‌باشد). اکثر افراد 8 تا 12 ماه پس از جراحی رشد موهای جدید را مشاهده خواهند کرد؛ البته آغاز رویش مجدد موهای کاشته شده بعد از سه ماه است و با گذشت زمان به سرعت و کیفیت آن افزوده می‌گردد.

بهترین نتایج پیوند مو در رز کلینیک

دریافت بهترین نتایج کاشت مو در کلینیک رز

کلینیک پوست و مو رز از جمله مراکز فعال در زمینه ترمیم و بهبود زیبایی مردان و زنان می‌باشد.فعالیت‌های تخصصی این مرکز تحت نظر دکتر روحانی و با بهره‌مندی از تجهیزات پیشرفته‌ کاشت مو انجام می‌شود. عزیزانی که در خصوص هر یک از مشکلات پوستی یا ترمیم مو با ابهاماتی مواجه هستند، می‌توانند از خدمات مشاوره رایگان این مرکز برای دریافت پاسخ‌های خود بهره‎مند شوند. کلیه‌ خدمات زیبایی و کاشت مو در این کلینیک تحت استانداردهای بین‌المللی و مطابق با آخرین یافته‌های روز دنیا می‌باشد. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر در این زمینه می‌توانید با همکاران ما در مرکز پاسخگویی به شماره ثابت 02148679 و همراه 09052106009 در تماس باشید.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش ترکیبی

3/5 (5 نظر)

منبع
fellermedicalcosmoderhairsure

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *