کاشت مو

نتیجه کاشت مو بعد از سه ماه

روش‌های نوینی که اخیرا برای کاشت مو استفاده می‌شود، برپایه پیوند مو FUE می‌باشد. این فرآیند شامل استخراج واحدهای فولیکول مو از ناحیه بانک مو و کاشت آنها در مناطق طاس سر است. امروزه تکنولوژی کاشت مو با پیشرفت‌های قابل توجهی روبرو شده است. محققان همواره در جستجوی بهترین روش‌ها برای افزایش بازدهی و کاهش عوارض پیوند مو هستند. متقاضیان کاشت مو باید متوجه این امر باشند که؛ فرآیند پیوند و رشد موها نیاز به زمان دارد و در طول یک هفته یا یک ماه حاصل نمی‌شود. در واقع پروسه درمان طاسی مو بین 9 تا 11 ماه پس از پیوند فولیکول‌ها به طول می‌انجامد. کلینیک پوست و مو رز در این مطلب به بررسی دقیق‌تر نتیجه کاشت مو و روند پیشرفت آن در دوره‌ی یک یک ساله می‌پردازد:

نتیجه کاشت مو؛ جدول زمانی رشد مو

استخراج فولیکول‌های مو از ناحیه بانک مو با استفاده از سوزن‌های بسیار ظریفی انجام ‌می‌شود. استفاده از این ابزار منجر به تورم و قرمزی پوست سر می‌شود. البته در افرادی با پوست نازک و حساس احتمال بروز خونریزی در حین برداشت و پیوند فولیکول‌های مو وجود دارد. تورم و قرمزی پوست بین 7 تا 11 روز کاملا از بین می‌رود و پوست به حالت عادی برمی‌گردد. در این مدت موهای ریز و نازکی به مرور روی پوست می‌رویند. افرادی که با موفقیت پیوند مو را انجام داده‌اند، انتظار دارند از روند رشد مو مطلع باشند. تا بهتر درک کنند که آیا در مسیر رشد هستند یا در مقایسه با رشد نرمال، سرعت درمان کمتر یا بیشتری دارند. چرخه‌ی درمان طاسی سر بر اساس دو فاکتور رویش و رشد تعریف می‌شود. نتیجه کاشت مو زمانی مشخص می‌شود که همه‌ی پیوندها رویش پیدا کنند و به مرحله‌ی ضخیم و تیره شده برسند.

روند رشد مو بعد از کاشت مو

اولین واکنش موها؛ مرحله استراحت

پس از پیوند، موها وارد مرحله‌ی استراحت طبیعی خود می‌شود. موهای کوچک موجود در فولیکول‌ها طی دو تا 4 هفته پس از عمل دچار ریزش کلی می‌شوند؛ این زمان تا 3 ماه پس از کاشت طول می‌کشد و در طول این دوره هیچ موی جدیدی رویش نمی‌کند. بسیاری از بیماران از نتیجه کاشت مو بعد از سه ماه نا امید می‌شوند. در حالی که این بخشی از چرخه‌ی پیوند و رشد مو می‌باشد و جایی برای نگرانی نیست.

ماه سوم پس از پیوند مو؛ بیدار شدن فولیکول ها

فولیکول‌های پیوند شده از ماه سوم بیدار می‌شوند و چرخه‌ی رشد آنها از سر گرفته می‌شود. در طول این دوره بدن باید به خوبی تقویت شود تا فولیکول‌های مو توان کافی برای فعالیت نرمال داشته باشند. در ماه سوم تقریبا 30 درصد موهای کاشته شده جوانه زده‌اند و رشد خود را آغاز کرده‌اند. با وارد شدن به ماه چهارم، این آمار به 40 درصد می‌رسد؛ در فاصله ماه پنجم تا ششم بعد از کاشت بیش از نیمی از پیوندهای جدید رویش پیدا کرده‌اند. در واقع نتیجه کاشت مو بعد از شش ماه رشد نیمی از موهای کاشته شده خواهد بود. به طور میانگین می‌توان تخمین زد رویش 90 تا 100 درصد همه‌ی فولیکول‌های پیوند شده در ماه نهم رخ می‌دهد. ازین پس نوبت رشد موها یا همان مرحله‌ی بلوغ موها خواهد بود.

نتیجه نهایی کاشت مو بعد از سه ماه

بلوغ مو یا همان تیره و ضخیم شدن موهای پیوند شده از ماه سوم به تدریج آغاز می‌شود. زمانی که نخستین تارهای مو از پوست سر رویش می‌یابند. در واقع پس از ماه سوم که فولیکول‌های مو بیدار می‌شوند، تارهای رویش یافته بسیار ریزش، شفاف و ضعیف هستند. پس از بیداری فولیکول‌های مو، در ماه سوم باید انتظار رشد موها را تا 0.6 ‌سانتی‌متر داشته باشید. این تارها همچنان نازک و ضعیفند. اما به مرور ضخیم می‌شوند.

6 ماه پس از کاشت مو چه اتتظاراتی باید داشته باشیم؟

اغلب بیماران در ماه ششم پس از کاشت مو احساس رضایت دارند. این در حالی است که نتیجه کاشت مو بعد از شش ماه نتیجه‌ی نهایی نیست. بلکه هنوز در نیمه‌ی راه هستند و هنوز 70 درصد پیوندها رویش پیدا کرده اند. در این ماه، بخشی از تارهای مو ضخیم و مستحکم شده‌اند و برخی دیگر همچنان ظریف و نازکند. این وضعیت تا ماه هشتم پس از کاشت ادامه می‌یابد. اما از ماه نهم تقریبا همه موهای کاشته شده در مرحله‌ی بلوغ قرار می‌گیرند. بنابراین از ماه نهم تا ماه دوازدهم به مروربافت یکنواخت و نرمالی از تارهای مو را روی سر شاهد خواهید بود.

6 ماه پس از کاشت مو

مراقبت های پس از کاشت مو در ماه های نخست

در ماه های نخست پس از پیوند مو، فولیکول‌ها ضعیف و ناپایدارند و باید با محیط جدید سازگار شوند. بنابراین برای دریافت بهترین نتیجه پیوند مو بعد از گذشت سه ماه بیمار مراقبت‌های بیشتری از محل کاشت مو داشته باشد:

  • هرگونه شستشو و مرطوب نمودن ناحیه‌ی کاشت مو تا بهبود کامل زخم‌های پوستی ممنوع است.
  • باید از انجام ورزش‌های معمولی بخصوص حرکات سنگین ورزشی تا 1 ماه خودداری شود.
  • نور آفتاب تضعیف کننده‌ی فولیکول‌های مو است. بنابراین به مدت حداقل 1 ماه از قرار گرفتن زیر تابش آفتاب خودداری کنید.
  • مصرف داروهای تقویتی و سایر داروها که توسط پزشک تجویز می‌شود، برای تکمیل پروسه درمانی لازم است.
  • در روزهای نخست باید با احتیاط بیشتری بخوابید. به عبارتی در یک هفته‌ی اول پس از پیوند مو باید هوشیار بخوابید و مراقب باشید پوست سر با بالشت در تماس نباشد. زاویه‌ی قرار گرفتن سر و گردن با زمین باید 45 درجه باشد تا خون رسانی به فولیکول‌های جدید به درستی انجام شود. مهم‌تر آنکه باید در این مدت رو به پشت بخوابید.

مراقبت های بعد از کاشت مو در روزهای اولیه

دریافت بهترین نتایج کاشت مو در کلینیک رز

کلینیک پوست و مو رز از جمله مراکز فعال در زمینه ترمیم و بهبود زیبایی مردان و زنان می‌باشد. فعالیت‌های تخصصی این مرکز تحت نظر دکتر روحانی و با بهره‌مندی از تجهیزات پیشرفته‌ی کاشت مو انجام می‌شود. عزیزانی که در خصوص هر یک از مشکلات پوستی یا ترمیم مو با ابهاماتی مواجهند، می‌توانند از خدمات مشاوره رایگان این مرکز برای دریافت پاسخ‌های خود بهره مند شوند. کلیه‌ی خدمات زیبایی و کاشت مو در این کلینیک تحت استانداردهای بین المللی و مطابق با آخرین یافته‌های روز دنیا می‌باشد. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر در این زمینه می‌توانید با همکاران ما در مرکز پاسخگویی به شماره ثابت 02148679 و همراه 09052106009 در تماس باشید.

0/5 (0 نظر)

منبع
fellermedicalcosmoder

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید
بستن
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ