کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
میکروبلیدینگ یا کاشت ابرو؟ کدام روش بهتر است؟

میکروبلیدینگ یا کاشت ابرو؟ کدام روش بهتر است؟

شاید به این علت که ابروی افراد یکی از مهم ترین اجزای صورتشان به شمار می رود، عمل زیبایی کاشت ابرو و سایر فرایند هایی که تغییراتی در ساختار و حالت ابرو را به دنبال دارد، امروزه طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.

روش های مختلفی برای تغییر حجم و حالت ابرو ها وجود دارد که هر یک مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند.روش هایی آرایشی، زیبایی و یا حتی بر پایه ی علم و ابزارهای پزشکی که هر یک با وجود ویژگی های مثبت و منفی شان، نتوانسته اند به عنوان راه حلی دائمی برای رفع مشکلات حجم و حالت ابرو تایید شوند.اما در میان این روش ها، عمل زیبایی کاشت ابرو نیز به چشم می خورد که دائمی بودن نتایج آن، وجه تمایز این روش با سایر روش ها می باشد.

عمل کاشت ابرو چگونه صورت می گیرد؟

کاشت ابرو، درواقع نوعی جراحی کاشت مو محسوب می شود. فرایند کاشت ابرو نیاز به دوره ی مراقبت طولانی در کلینیک نخواهد داشت و به طور کلی یک روند نسبتا ساده محسوب می شود.

بسته به وضعیت ابروی فعلی و حجم و حالت ابرویی که فرد از نتیجه ی کاشت ابرو انتظار دارد، به مقادیر متفاوتی از تارهای موهای فرد نیاز می باشد. به طور معمول برای دستیابی به این تعداد تار موی مورد نیاز برای پیوند ابرو، از فولیکول موهای پشت گوش استفاده می شود.

قبل از شروع عمل زیبایی کاشت ابرو از بی حسی موضعی استفاده می شود. سپس فولیکول های مورد نیاز به تعدادی که لازم است از ناحیه ی گیرنده استخراج می شود.

سپس با استفاده از سوزن های بسیار ریز، سوراخ هایی در ناحیه ی ابرو تعبیه شده و این تارهای مو درون این منافذ قرار خواهند گرفت. کوچک بودن سوزن ها در کاشت ابرو برای جلوگیری از ایجاد زخم و آسیب های پوستی حائز اهمیت است.

 

عمل کاشت ابرو چگونه صورت می گیرد؟

 

طی فرایند پیوند ابرو، هر تار مو در جهت رشد طبیعی ابرو ها اما با حالت مطلوب، پیوند زده می شود. برای اینکه نمای نهایی ابروها، حالت یکنواخت و پرپشتی داشته باشد، تار های مو باید بسیار نزدیک به هم قرار گیرند.

عمل زیبایی کاشت ابرو یک فرایند بسیار دقیق و ظریف می باشد که نتایج ایده آل آن نهایتا 6 ماه پس از انجام کاشت ابرو، قابل مشاهده خواهد بود.

کاشت ابرو میکروبلیدینگ چیست و چگونه انجام می شود؟

میکروبلیدینگ، امروزه به عنوان روشی شناخته می شود که در گفتگوی عامیانه به آن تاتوی دستی می گویند. در این روش رنگدانه ها در لایه های بالایی از پوست قرار می گیرند و طراحی مورد نظر برای ابرو انجام می شود.

در میکروبلیدینگ برخلاف کاشت ابرو، تار موی جدیدی استفاده نمی شود بلکه همه چیز، مربوط به یک طراحی حرفه ای خواهد بود!

در اولین مرحله از انجام میکروبلیدینگ، ابروی طبیعی فرد بدون هیچ گونه آرایشی مورد بررسی قرار میگیرد. نیاز های ترمیمی آن مشخص می شود و برنامه ی ترمیم آن مطابق وضعیت اولیه و نیاز حالت های ابرو تعیین میگردد.

سپس نقشه ی راه، روی پوست ناحیه ی ابرو مشخص می شود. در این مرحله با یک مداد آرایشی بسیار کمرنگ تر از رنگ نهایی ابرو، حالت نهایی ابرو کشیده می شود و محل شروع و پایان و انحناهای آن به طور دقیق تعیین می گردد.

یکی از تفاوت های میکروبلیدینگ با کاشت ابرو، همین مرحله است، یعنی برنامه ریزی و طرح ریزی اولیه ی حالت نهایی ابرو بر روی پوست صورت که قبل از شروع کار انجام می شود.

و در مرحله ی آخر، مخلوط رنگی با رنگ مورد نظر تهیه می شود و این رنگدانه ها با استفاده از تیغه هایی بسیار ریز و کوچک، درون لایه های نسبتا عمقی پوست قرار خواهند گرفت. به این ترتیب، طرح اولیه تکمیل شده و ابرو ها با حالت موردنظر به دست خواهند آمد.

فواید و مزایای کاشت ابروی طبیعی

وقتی صحبت از مزایای عمل زیبایی کاشت ابرو می شود، شاید بتوان دائمی بودن تغییرات ایجاد شده در ابرو را به عنوان مهم ترین و ایده آل ترین مزیت فرایند پیوند ابرو عنوان کرد.

اصلاح ابرو ماهانه زمان و هزینه ی قابل توجهی را به خود اختصاص می دهد و هزینه ی استفاده از محصولات مراقبتی و ترمیمی ابرو نیز باید در نظر گرفته شود.

پس علاوه بر زمانی که در طولانی مدت با کنار گذاشتن اقدامات مراقبتی ابرو ذخیره می شود، فرایند پیوند ابرو در واقع یک گام موثر در صرفه جویی در هزینه های اقدامات آرایشی و مراقبتی ابرو نیز خواهد بود.

با اینکه کاشت ابرو یک روش دائمی اصلاح ابرو می باشد، اما امکان تغییر حالت و فرم دادن به ابرو طی زمان های طولانی و ایجاد تغییر در شکل ابرو وجود خواهد داشت.

نتایج به دست آمده از کاشت ابرو، کاملا طبیعی بوده و جلوه ی طبیعی و پرپشت ابرو ها از دیگر فواید قابل توجه عمل زیبایی کاشت ابرو می باشد. مزیت دیگر این روش آن است که با پیوند ابرو می توان جای خالی تار های ابرو را که به علت های مختلف دچار ریزش شده اند پر کرد.

این یک مزیت منحصر به فرد است چرا که هیچ یک از روش های اصلاح و ترمیم ابرو به کیفیت کاشت ابرو نمی توانند نه تنها باعث اصلاح وضعیت موجود ابروها شوند که حتی بازیابی حجم از دست رفته ی ابرو ها نیز به دنبال داشته باشند.

فواید و مزایای کاشت ابروی میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ نجات بخش افرادی است که روزانه زمان زیادی را صرف آرایش ابرو های خود می کنند.

شاید میکروبلیدینگ به اندازه ی روش کاشت ابرو نتایج دائمی نداشته باشد، اما پایداری چندین ماهه ی میکروبلیدینگ باعث می شود برای چند ماه افراد زمان و هزینه ی کمتری را صرف آرایش و پیرایش ابرو های خود به طور روزانه کنند.

روش میکروبلیدینگ عملا بدون هیچگونه درد و خونریزی انجام می شود و این ویژگی برای افرادی که آستانه ی تحمل پایینی دارند بسیار رضایت بخش خواهد بود.

از طرفی ترمیم ابرو ها با استفاده از روش میکروبلیدینگ بسیار ساده و سریع بوده و شما با انجام یک جلسه ی دو ساعته، زمان زیادی را برای یک سال پیش روی خود ذخیره خواهید کرد.

با اینکه ترمیم ابرو ها در میکروبلیدینگ با استفاده از رنگ ها انجام می شود و برخلاف عمل زیبایی کاشت ابرو خبری از تار های ابرو نیست، اما این رنگ ها به راحتی و بر اساس فعالیت های روزانه و یا حتی فعالیت های سنگین تر و تعریق شدید از بین نخواهد رفت.

چرا که رنگ های استفاده شده در روش میکروبلیدینگ در سطح پوست قرار نگرفته اند بلکه در لایه های زیرین تری نسبت به سطح پوست قرار گرفته و به راحتی از بین نخواهند رفت.

میکروبلیدینگ یک روش منعطف است، به این منظور که شما می توانید به هر حالتی از ابرو را که بخواهید با استفاده از این روش دست یابید.

کاشت ابروی طبیعی بهتر است یا میکروبلیدینگ؟

دلایل متعددی وجود دارد که می تواند باعث از دست رفتن فرم و حالت طبیعی ابرو های شما شوند اما خوشبختانه امروزه راه های دائمی تری نسبت به استفاده از مواد آرایشی برای ترمیم این عیوب رواج یافته است.

میکروبلیدینگ و عمل زیبایی کاشت ابرو تفاوت های اساسی با یکدیگر دارند، در حالی که بسیاری از متخصصان میکروبلیدینگ را یک روش هنری برای ترمیم ابرو می دانند، بسیاری از افراد eyebrow transplant را یک روش فیزیکی مبتنی بر تکنیک های استخراج تار های ابرو و پیوند آن ها می دانند.

اما نکته ی قابل توجه در انتخاب و تصمیم درست بین کاشت ابرو و میکروبلیدینگ، نگاه منطقی و شرایط موجود و انتظارات خود می باشد.

استاندارد های زیبایی هر روزه در حال تغییرند و تلاش برای همگام سازی خود با این اصول، تلاشی بیهوده است چرا که این قوانین در مدت زمان کوتاهی تغییر می کنند و دیگر مفهوم نسبی زیبایی را نخواهند داشت!

اگر می خواهید همگام با این استاندارد ها پیش بروید شاید میکروبلیدینگ برای شما انتخاب مناسب تری باشد چرا که به علت عدم ماندگاری طولانی مدت آن، می توانید به راحتی تغییرات مورد نظر را اعمال کنید.

اما اگر به دنبال راه حلی برای رفع مشکلی کم حجمی، ضعف تار های ابرو و بازیابی حجم از دست رفته ی ابرو های خود می باشید، هیچ روشی به اندازه ی پیوند ابرو برای شما مناسب نخواهد بود.

پس در نهایت با شناخت کافی از نیاز ها و انتظارات خود، تصمیم درست را در باره ی انتخاب بین عمل زیبایی کاشت ابرو و میکروبلیدینگ، اتخاذ کنید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ