کاشت مو

مصرف الکل بعد از کاشت مو چه عوارضی دارد؟

انجام عمل زیبایی کاشت مو امروزه بسیار بین افراد دارای موهای کم پشت و همچنین افراد با سر طاس شایع و رواج یافته است و به عنوان روشی برای رفع و درمان کم پشتی موی سر شناخته می شود و روز به روز نیز بر تعداد کاربران و طرفداران کاشت مو افزوده می شود به طوری که یکی از پر کاربرد ترین عمل های زیبایی در جهان به شمار می رود. برای افرادی که قصد انجام پیوند مو را دارند یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین عوامل و بخش ها بر روی نتایج پیوند مو، مراقبت های بعد از کاشت مو می باشد. قطعا پس از پیوند مو پزشک برای بیمار مراقبت هایی را توصیه خواهد کرد که باید رعایت شوند تا نتایج خوب و ایده آلی بعد از پیوند مو برای شخص بدست آید.

 

برای اطلاع از هزینه کاشت موی طبیعی در کلینیک پوست و موی رز با مشاورین ما تماس بگیرید.

خط ویژه: 02148679

دوران نقاهت و بهبودی کاشت موی طبیعی چقدر است؟

دوران نقاهت و بهبودی پس از انجام کاشت مو یکی از پر اهمیت ترین زمان ها برای بعد از پیوند مو می باشد و در این مدت باید تمامی نکات و توصیه های ذکر شده توسط پزشک به صورت کامل انجام گیرد تا روند بهبودی به خوبی پیشرفت کند و نتایج خوب و مطلوبی در موی سر ایجاد شود. بعد از انجام کاشت مو همه کاربران آن تقریبا یک روند ریکاوری و بهبودی را پشت سر خواهد گذاشت.

پس از انجام کاشت مو پوست سر بیمار بسیار نرم و لطیف و همچنین بسیار آسیب پذیر خواهد شد و پزشک معالج برای کمک به بهبود محل انجام کاشت یک باند و پانسمان در آن ناحیه ترتیب خواهد داد و به بیمار تذکر خواهد داد که تا چند روز از باز کردن آن خودداری کند. پس از انجام عمل کاشت مو، در ناحیه کاشت شده یک درد خفیف برای بیمار به وجود خواهد آمد که بیمار می تواند آن را تحمل کند و یا در غیر این صورت می تواند از داروی های ضد درد استفاده کند تا احساس ناراحتی نکند.

همچنین در این دوره پزشک برای پیشگیری از بروز عفونت در ناحیه کاشت شده دارو های آنتی بیوتیکی تجویز می کند تا مشکلی پس از پیوند مو پیش نیاید. اما مهم ترین اتفاق بعد از انجام کاشت مو این است که موهای شخص بعد از حدود 2 هفته شروع به ریزش می کنند و از بین خواهد رفت که باعث نگرانی شخص می شود اما این یک اتفاق طبیعی است و پس از ریزش موهای کاشته شده، موهای جدید شروع به جوانه زدن و رویش خواهند کرد.

مطالب بیشتر: عوارض کاشت مو

دوران نقاهت و بهبودی کاشت موی طبیعی چقدر است؟

برای افزایش سرعت رشد موهای جدید معمولا پزشکان از مینوکسیدیل را تجویز می کنند اما تا به امروز تاثیر آن بر سرعت رشد مو تایید و ثابت نشده است. پس از گذشت حدود 6 الی 9 ماه از پیوند مو دوره بهبودی تمام می شود و نتایج نهایی کاشت مو قابل رویت خواهد بود که در حدود 609 درصد موهای کاشته شده معمولا باقی می مانند.

مراقبت های بعد از کاشت مو

رعایت و انجام مراقبت های بعد از کاشت مو می تواند تاثیر مثبت زیادی در نتیجه بدست آمده از کاشت مو داشته باشد. بیمار باید سعی کند تمامی نکات و توصیه های زیر را به طور کامل انجام دهد.

  1. بیمار می تواند پس از انجام پیوند مو فعالیت های روزمره زندگی خود را بدون مشکل انجام دهند اما پیشنهاد می شود که تا 3 روز پس از پیوند مو استراحت داشته باشند تا روند بهبودی سرعت بیشتری بگیرد.
  2. پس از انجام کاشت مو بیمار باید یک همراه با خود داشته باشد و او را در انجام کار ها و بازگشت به منزل یاری کند.
  3. شخص باید نحوه صحیح خوابیدن پس از کاشت مو را حتما رعایت کند زیرا تماس بالش با فولیکول های مو باعث آسیب به آن ها خواهد شد.
  4. از فعالیت های بیش از حد و ورزش و حضور در مکان گرم خودداری کنید تا از عرق کردن پیشگیری شود زیرا تماس عرق با ناحیه هدف باعث بروز عفونت در آن ناحیه می شود.
  5. از قرار دادن کلاه یا روسری بر روی ناحیه کاشت شده به شدت خودداری شود تا به فولیکول ها آسیبی وارد نشود.
  6. به مدت 2 الی 3 روز پس از پیوند مو نباید شخص استحمام کند زیرا باعث بروز عفونت در ناحیه می شود.
  7. از نوشیدن مشروبات الکلی و استعمال دخانیات پس از انجام کاشت مو حتما خودداری شود.
  8. قرار گرفتن در نور مستقیم خورشید باعث آسیب به این ناحیه خواهد شد پس سعی کنید یک الی دو هفته برای مدت طولانی در زیر آفتاب قرار نگیرید.

 

مطالب بیشتر: بهترین دکتر کاشت مو در تهران

آیا مصرف الکل بعد از کاشت مو مجاز است؟

بعد از انجام کاشت مو بیمار باید چندین نکته و توصیه را حتما رعایت کند. قطعا رعایت نکات توصیه شده در بالا و همچنین توسط پزشک تاثیرات مثبتی بر نتیجه کاشت مو خواهد داشت؛ زیرا یا ن توصیه ها در اثر تجربه و آزمایش های بسیار بدست آمده است و از لحاظ علمی ثابت شده اند.

یکی از این نکات و توصیه های این است که شخص نباید به هیچ وجه از مشروبات الکلی قبل و بعد از انجام پیوند مو استفاده کند. استفاده از مشروبات الکلی بعد از کاشت مو سبب خواهد شد تا دوران ریکاوری شخص به کندی پیش برود و ناحیه کاشت شده بهبود نیابد و همین عامل سبب می شود تا فولیکول ها آسیب ببینند و کیفیت نتیجه کاهش یابد.

یکی از مراقبت های بعد از عمل زیبایی پیوند مو که مورد بی توجهی بسیاری از جمله افرادی که به مشروبات الکلی اعتیاد دارند واقع می شود، ممنوعیت مصرف مشروبات الکلی بعد از کاشت مو می باشد. متاسفانه برخی از افرادی که به نوشیدن مشروبات الکل علاقه و اعتیاد زیادی دارند با نوشیدن آن بعد از کاشت مو باعث بروز مشکلات و کند شدن سرعت بهبودی می شوند. اهمیت ممنوعیت نوشیدن مشروبات الکلی به حدی است که باید از نوشیدن آن تا دو هفته قبل و دو هفته بعد از کاشت مو باید خودداری شود تا از بروز مشکل و عوارض جانبی بعد از پیوند مو پیشگیری شود.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش sut

عوارض مصرف الکل بعد از کاشت مو

نوشیدن مشروبات الکلی علاوه بر این که برای بدن و سلامتی بسیار مضر می باشد و خاصیتی برای بدن ندارد، برای بعد از انجام پیوند مو نیز بسیار مضر است و باعث بروز عوارض جانبی ناخوش آیندی در حین و بعد از پیوند می شود. ممنوعیت نوشیدن مشروبات الکلی قبل و بعد از کاشت مو چندین مزیت مختلف دارد اما مهم ترین علت ممنوعیت آن این است که پس از ورود تاثیرات مشروبات الکلی به خون، باعث می شود که خون حالت انعقاد پذیری خود را از دست بدهد و دیگر سلول های خون نتوانند به یکدیگر اتصال یابند.

همین عامل سبب می شود که احتمال خون ریزی در حین و همچنین بعد از کاشت مو افزایش یابد و در صورت خون ریزی، به دلیل کاهش انعقاد پذیری خون، دیگر قطع شدن جریان خون بسیار دشوار خواهد بود و شخص خون زیادی را از دست خواهد داد. خون ریزی زیاد در حین و همچنین بعد از کاشت مو باعث می شود که عمل کاشت مو با شکست همراه شود و دیگر نتیجه مطلوبی به همراه نداشته باشد و از طرف دیگر نیز باعث بروز عفونت در ناحیه هدف شود.

4/5 (1 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ