لیزر موهای زائد

مشاوره قبل از لیزر موهای زائد بر نتیجه آن موثر است؟

در سال های اخیر، لیزر موهای زائد به یکی از محبوب ترین تکنیک های رفع مو تبدیل شده است. پیشرفت در فن آوری های مبتنی بر لیزر، این عمل زیبایی را به روشی ایمن تر و جایگزین بهتری برای الکترولیز تبدیل کرده است.

هر روش درمانی مبتنی بر لیزر می تواند عوارض جانبی را به همراه داشته باشد. عوارض جانبی رایج لیزر موهای زائد، تورم، قرمزی یا تحریک پوست است. تمام این عوارض پس از مدت کوتاهی برطرف می شوند.

با این حال، موارد ساده ای وجود دارد که بیماران قبل و بعد از عمل می توانند انجام دهند تا عوارض جانبی ناخواسته را محدود کنند و با مشاوره درست از تمام نتایج حاصل پس از حذف موهای زاید آگاه شوند.

آیا قبل از انجام لیزر موهای زائد به مشاوره نیاز داریم؟

همیشه قبل از انجام معالجات زیبایی به مشاوره حضوری با پزشک متخصص خود بروید. پزشک با تجربه قادر به ارزیابی کاندیدا بودن شما و برآورد تعداد درمان های مورد نیاز شما خواهد بود. در طول مشاوره خود در مورد انواع داروهایی که مصرف کرده اید و یا در حال حاضر مصرف می کنید با پزشک خود صحبت کنید.

لیزر موهای زائد یک روش عالی برای از بین بردن موهای زائد بدن و صورت بدون سوختگی، قرمزی تراشیدن و درد اپیلاسیون است. لیزر موهای زائد از نظر فنی به عنوان یک روند دائمی برای از بین بردن موهای زائد شناخته شده است. اگرچه اثرات لیزر موهای زاید مادام العمر نیست، اما رشد موها و نیاز به اصلاح مو را به شدت کاهش می دهد.

لیزر موهای زائد برای استفاده در بیشتر قسمت های بدن از جمله پاها، بازوها و زیر بغل، ناحیه بیکینی، قفسه سینه، پشت و حتی صورت بی خطر است. لیزر موهای زائد نیازمند مشاوره قبل از انجام می باشد و به پیگیری چندین جلسه درمان نیاز دارد، اما مراحلی وجود دارد که می توانید قبل و بعد از درمان خود انجام دهید که به حداکثر رساندن منافع حاصل از روند کار کمک می کند.

 

آیا قبل از انجام لیزر موهای زائد به مشاوره نیاز داریم؟

 

پزشک متخصص در اولین جلسه مشاوره نوع پوست شما را تشخیص خواهد داد زیرا اثر گذاری لیزر بر پوست های مختلف متفاوت خواهد بود. به همین خاطر قبل از شروع درمان لیزر موهای زائد نیازمند مشاوره خواهید بود تا در طول درمان بهترین نتایج ممکن را بگیرید.

در مشاوره قبل از لیزر موهای زائد چه مواردی مطرح خواهد شد؟

برخی از داروها می توانند باعث ایجاد حساسیت به نور شوند که می تواند منجر به سوختگی شود. استفاده از محصولات مراقبت از پوست که حاوی مواد قوی مانند رتینوئیدها و آلفا هیدروکسی اسید هستند را متوقف کنید.

به مدت 6 هفته قبل از لیزر موهای زاید از برنزه کردن (توسط نور طبیعی خورشید، اسپری و محصولات برنزه کننده) خودداری کنید. درمان با لیزر بر روی پوست برنزه شده می تواند منجر به بروز مشکلاتی مانند سوختگی و تاول شود.

6 هفته قبل از قرار ملاقات لیزر موهای زائد از اپیلاسیون کردن موهای زائد و یا استفاده از کرم های موبر خودداری کنید زیرا بیرون آوردن مو توسط ریشه باعث کاهش اثر بخشی در درمان لیزر شما می شود.

روز قبل از درمان لیزر موهای زاید طبق دستور عمل ارائه شده توسط پزشک متخصص خود را اصلاح کنید. تراشیدن فولیکول مو را ترغیب می کند تا وارد مرحله رشد فعال خود شود که مرحله ایده آل برای هدف قرار دادن لیزر است.

درست قبل از قرار ملاقات لیزر موهای زائد خود، دوش بگیرید و محل درمان را تمیز کنید، حتماً چربی پوست را تمیز کنید و بعد از تمیز کردن از محصولات بهداشتی (از جمله مرطوب کننده) خودداری کنید.

اهمیت مشاوره قبل از انجام لیزر موهای زائد

انجام مشاوره قبل از درمان موهای زائد با لیزر امر بسیار مهمی است زیرا باید اطمینان حاصل کنید که لیزر موهای زاید مناسب شما می باشد. لیزر موهای زائد با هدف قرار دادن و سوزاندن ملانین در یک فولیکول مو کار می کند که باعث می شود موها از بین بروند.

بنابراین فرایند لیزر برای از بین بردن موهای درشت و تیره بهتر عمل می کند. لیزر موهای زائد ممکن است برای از بین بردن موهای بور، قرمز و یا خاکستری خوب کار نکند. برداشتن موهای زائد با لیزر به احتمال زیاد برای خانم های مبتلا به بیماری تخمدان پلی کیستیک یا سایر مشکلات هورمونی کار نخواهد کرد و اثربخشی چشم گیری نخواهد داشت.

اگر داروهای خاصی به خصوص داروهای آنتی بیوتیک مصرف می کنید، قبل از انجام لیزر موهای زاید با پزشک خود مشورت کنید. برخی از داروها می توانند باعث ایجاد حساسیت به نور شوند که می تواند منجر به سوختگی ناشی از درمان شود.

انتخاب یک کلینیک زیبایی معتبر که نتایج مطلوب و ایمنی را برای شما به دنبال خواهد امری مهم است زیرا مشاوره قبل از لیزر موهای زاید باعث ارزیابی سلامت بدن می شود. همچنین

در کلینیک پوست و مو رخ آرا این مسئله بسیار زیاد حائز اهمیت است و پزشکان و متخصصان زبده برای این شیوه درمان آماده ارائه هرگونه خدمات به شما عزیزان می‌باشد.

در زمان مشاوره قبل از لیزر موهای زائد همچنین آزمایش هایی را برای تعیین اینکه آیا شما کاندیدای مناسی برای درمان موهای زائد با لیزر هستید، انجام می دهند و بر اساس نوع پوست و موی شما با توجه به این که کدام فرآیند به بهترین شکل ممکن انجام خواهد شد شروع به درمان موهای زائد با لیزر می کنند.

آمادگی و مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد

تمام افرادی که متقاضی لیزر موهای زاید بدن خود می باشند لازم است تا اقداماتی را قبل از آن انجام دهند تا اثربخشی لیزر به بهترین شکل ممکن باشد.

نکات مهم و مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد به شرح زیر می باشد:

  1. 24 ساعت قبل از انجام laser hair removal از مصرف کافئین خودداری کنید. شما می خواهید قبل و در طول درمان با لیزر آرامش داشته باشید اما مصرف کافئین می تواند شما را دچار اضطراب و تنش بیشتری کند.
  2. روز قبل از لیزر موهای زائد با ژیلت اصلاح کنید. هنگامی که برای مشاوره اولیه خود می روید، پزشک متخصص و تکنسین های کادر درمان دقیقاً به شما می گویند که چه زمانی باید در آماده سازی قبل از لیزر خود را اصلاح کنید، اما اکثر کلینیک ها توصیه می کنند یک یا دو روز قبل از آن اصلاح کنید. لیزر موها را در مرحله رشد فعال هدف قرار می دهد و تراشیدن مو را ترغیب به ورود به این مرحله می کند.
  3. با پوست تمیز ظاهر شوید. قبل از شروع اولین جلسه درمان، پوست خود را با پاک کننده ملایم بشویید. تمام مواد آرایشی، خاک و چربی را از روی پوست خود پاک کنید. قبل از درمان از مرطوب کردن منطقه درمان خودداری کنید.
  4. از نور خورشید دوری کنید. درست همانطور که شما در شش هفته قبل از درمان موهای زائد خود با لیزر از برنزه کردن پوست خودداری میکنید. پوست شما در اثر اشعه نور آفتاب نه تنها حساس خواهد شد، بلکه می تواند روند از بین بردن و درمان های بعدی را نیز پیچیده کند.
  5. از وکس و موم استفاده نکنید. در مرحله درمان موهای زائد، موهای شما باید به طور طبیعی از بین بروند بنابراین در ناحیه تحت درمان از موم و یا کرم های موبر و موچین استفاده نکنید.

لیزر موهای زائد فقط در مرحله رشد فعال مو را هدف قرار می دهد، بنابراین بسیاری از بیماران بین 4 تا 10 جلسه برای رسیدن به نتایج مطلوب در هر نقطه از بدن نیاز دارند، به طور کلی درمان ها هر یک تا دو ماه انجام می شود.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ