تزریق بوتاکس

مهم ترین نکات مراقبتی مهم بعد از تزریق بوتاکس

کسانی که به دنبال انجام یک بوتاکس خوب و موفق هستند باید توجه داشته‌ باشند که مراقبت های پس از تزریق بوتاکس نیز به اندازه انتخاب یک کلینیک و پزشک خوب و شناخته شده حائز اهمیت هستند. چرا که بدون رعایت توصیه‌ها و نکات مراقبتی نمی‌تواند انتظار رسیدن به نتیجه مطلوب را داشت. چرا که مراقبت بعد از بوتاکس سبب می‌شود تا دوره نقاهت بعد از تزریق سریع‌تر سپری شود و بیمار بدون ایجاد عوارض جانبی جدی و خطرناک به نتیجه ایده‌آل خود برسد. اگر شما نیز قصد انجام تزریق بوتاکس را دارید در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با توصیه های مهم پس از تزریق بوتاکس آشنا کنیم.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاور زیبایی ما در کلینیک پوست و مو رز تماس گرفته و از خدمات ارائه شده در این کلینیک و نکات لازم مطلع شوید. کلینیک رز مفتخر به حضور پزشک مجرب کشوری دکتر روحانی جهت انجام خدمات زیبایی برای مراجعه‌کنندگان است.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس چیست؟

 

بعد از تزریق بوتاکس چه اقداماتی لازم است؟

امروزه تزریق بوتاکس به عنوان یکی از پر طرفدارترین روش‌های تضمینی به منظور جوان‌سازی پوست، کاهش تعریق و درمان برخی از بیماری‌ها همچون پرکاری مثانه، میگرن، واژینیسموس و … معرفی شده است. برای داشتن نتیجه‌ای مطلوب و گذراندن بی‌دردسر دوران نقاهت بعد از دریافت بوتاکس لازم است نکاتی را  قبل و بعد از جلسه درمانی رعایت کنید. توصیه می‌شود که درباره نکات مراقبت بعد از تزریق بوتاکس آگاهی لازم را کسب کنید و با پزشک متخصص زیبایی خود نیز در این باره مشورت کنید.

البته تنها رعایت نکات مراقبتی بر طبیعی بودن نتایج حاصل تاثیر گذار نیست بلکه انجام صحیح این تکنیک نیز توسط پزشک متخصص، بر نتیجه‌ این متد تاثیر می‌گذارد. در صورتی که شما پزشک باتجربه‌ای را انتخاب نکرده باشید ممکن است نتواند به خوبی از عهده این روش بربیاید و در این صورت شما نتیجه دلخواهتان را به دست نخواهید آورد. در حالت کلی مهم‌ترین نکات مراقبتی که پس از تزریق بوتاکس به زیباجویان گفته می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. از دستکاری ناحیه تحت درمان جدا پرهیز کنید
 2. تا 24 ساعت پس از درمان از انجام ورزش‌های شدید خودداری کنید.
 3. به مدت 4 ساعت در حالت ایستاده بدون دراز کشیدن و رو به جلو بمانید. فعالیت‌هایی مانند دولا و راست شدن را به حداقل برسانید.
 4. از پوشیدن کلاه و هدبندهایی که به طور محکم روی پیشانی قرار می‌گیرند خودداری کنید.
 5. برای جلوگیری از کبودی، مصرف بیش از حد الکل یا داروهای رقیق‌کننده خون ضروری را قبل از درمان به مدت یک هفته کنار گذاشته و این کار را تا یک هفته بعد از تزریق نیز ادامه دهید.

بعد از تزریق بوتاکس چه اقداماتی لازم است؟

مطالب بیشتر: بوتاکس گونه

نکات مراقبتی بعد از تزریق بوتاکس

همان طور که گفته شد کاندیدهای دریافت بوتاکس باید یکسری مراقبت‌ها و نکات را بعد از انجام تزریق جدی بگیرند چراکه عدم رعایت مراقبت‌های بعد از بوتاکس می‌تواند سبب بروز عوارض جانبی ناخوش‌آیند شده و نتیجه نهایی را در جهت منفی تحت تاثیر قرار دهد. از جمله مهم‌ترین مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس که انجام آن‌ها توسط هر شخصی اجباری است عبارت هستند از:

 1. عدم مصرف دخانیات در چند روز اول بعد از تزریق
 2. عدم مصرف خوراکی و نوشیدنی‌های الکلی در چند روز اول بعد از تزریق
 3. خودداری از اعمال هر گونه فشار و مالش در نواحی تزریق بوتاکس
 4. خودداری کردن از خم کردن سر به پایین و ایجاد فشار در ناحیه سر در صورت تزریق بوتاکس صورت
 5. بالا نگه داشتن سر از بدن در شب اول بعد از تزریق برای کسانی که بوتاکس انجام داده‌اند
 6. استفاده از کمپرس سرد جهت جلوگیری از ایجاد کبودی و تورم در نواحی تزریق بوتاکس

با رعایت تمامی موارد گفته شده در بالا می‌توانید بدون اذیت شدن از عوارض جانبی مثل کبودی، تورم، عدم تقارن در صورت و … به نتیجه ایده‌آل خود رسیده و از آن لذت ببرید.

مطالب بیشتر: بوتاکس ابرو

دوران نقاهت تزریق بوتاکس

دوران بازیابی و ترمیم فرایند تزریق بوتاکس بلافاصله پس از اتمام جلسه درمان آغاز شده و تا یک الی دو هفته بعد به طول خواهد انجامید. یکی از مهم‌ترین بازه‌های زمانی در پروسه تزریق بوتاکس همین دوره نقاهت است و دلیل این اهمیت آن است که رفتارها و عادات فرد در این دوران تا حد زیادی تعیین کننده مدت زمان لازم برای بهبودی، نتیجه حاصل از این فرایند و میزان بروز آسیب‌ها و عوارض جانبی خواهد بود. مراقبت ها و توصیه‌هایی که در دوران بازیابی و ترمیم فرایند تزریق بوتاکس از پزشک خود دریافت می‌کنید بسیار حائز اهمیت بوده و توجه به آن‌ها و رعایت دقیقشان تضمین کننده دریافت نتایج رضایت بخش می‌باشد.

التهاب و تورم ناحیه‌ای که در آن تزریق بوتاکس صورت گرفته، احساس درد، خارش و یا پوسته پوسته شدن از جمله عارضه‌هایی است که معمولا در روزهای ابتدایی تزریق بوتاکس مشاهده خواهند شد. بخشی از مراقبت‌های دوران نقاهت مربوط به رفع آسیب‌ها و عارضه‌های به وجود آمده پس از تزریق بوتاکس می‌باشد و بخش دیگر مراقبت‌های دوران نقاهت فرایند تزریق بوتاکس نیز به منظور دستیابی به یک نتیجه موثر و ایده‌آل و جلوگیری از ایجاد اختلال در تاثیرگذاری مفید تکنیک تزریق بوتاکس می‌باشد.

مطالب بیشتر: هزینه تزریق بوتاکس

طرز صحیح خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

خوابیدن اصولی و درست  بعد از بوتاکس یک روش کاملا ساده، بدون خرج و بسیار موثر است که در عین سادگی ایده بسیار خوبی برای دور ماندن از عوارض ناشی از پخش شدن ناخواسته سم بوتولینوم در صورت و بدن می‌باشد و فرد را از برخی خطرات احتمالی دور می‌کند. بدن شما پس از انجام تکنیک بوتاکس نیاز به زمان و انرژی برای اعمال تغییرات دارد و شما با استراحت و قطع حداکثری فعالیت‌های بدنی خود این فرصت را به بدنتان خواهید داد. اما نکته قابل توجه این است که نحوه استراحت و خوابیدن پس از تزریق بوتاکس باید چگونه باشد که باعث بروز آسیب و یا ایجاد تاخیر در روند بهبودی نشود؟ توجه داشته باشید مهم ترین نکته‌ای که برای تمام دوران نقاهت فرایند تزریق بوتاکس توصیه می شود این است که از وارد نمودن فشار در نواحی تحت درمان جدا خودداری کنید.

بنابراین اگر نحوه خوابیدن شما نیز به گونه‌ای باشد که باعث وارد شدن فشار به صورتتان شود (مثلا در شرایطی که روی شکم بخوابید) این اقدام می‌تواند برایتان آسیب رسان باشد. از بهترین انواع نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس می‌توان به نشسته خوابیدن بعد از بوتاکس اشاره نمود که کمترین میزان فشار را به صورت وارد می‌کند و در عین حال سر را به سمت بالا نگه می‌دارد. اگر تزریق خود را حوالی غروب یا شب انجام داده‌اید و خواب آلود هستید، توصیه می‌کنیم که با استفاده از چند بالش، یک تکیه گاه برای خود ایجاد کنید و شب را استثنا به صورت نشسته بخوابید. رعایت این نکته مهم است که به هیچ وجه سرتان نباید خم شود (به ویژه در ساعات ابتدایی خواب)، به این منظور می‌توانید از بالش‌های گردنی برای حفظ ایستایی ناحیه گردن و جلوگیری از انحراف آن در هنگام خواب بهره ببرید.

مطالب بیشتر: آیا تزریق بوتاکس دردناک است؟

آیا می توان بعد از تزریق بوتاکس ورزش کرد؟

با توجه به افزایش حساسیت بدن پس از تزریق بوتاکس، افزایش احتمال ایجاد فشار و آسیب به ناحیه‌ای که تزریق بوتاکس در آن صورت گرفته در صورت انجام فعالیت‌های خاص و همچنین نیاز بدن برای استراحت، توصیه می‌شود بازگشت به فعالیت‌های بدنی را مدتی به تعویق بیندازید. با توجه به مکانیسم‌هایی که در اثر ورزش و فعالیت در بدن فعال می‌شوند، ورزش کردن پس از تزریق بوتاکس می‌تواند باعث ایجاد اختلال در دستیابی به یک نتیجه ایده آل و مطلوب شود. در صورت انجام فعالیت شدید، بوتاکس تزریق شده به بدن شروع به حرکت به سمت بافت‌های مجاور کرده و موجب فلج شدن موقتی آن‌ها نیز می‌شود.

همان طور که گفته شد، تزریق بوتاکس اقدامی نیست که مانع انجام فعالیت‌های روزانه شما یا باعث ایجاد خطرات جدی بشود اما توصیه می‌شود برای دریافت بهترین نتیجه و تسریع روند بهبودی و پرهیز از ایجاد عارضه‌های جانبی جدی‌تر، بازگشت به فعالیت‌های روزمره را به پایان دوران نقاهت فرایند تزریق بوتاکس و یا حداقل 2 روز پس از اتمام این فرایند موکول کنید.

مطالب بیشتر: خطرات تزریق بوتاکس

شستشو و استحمام بعد از تزریق بوتاکس

یکی از نکات مراقبتی که در دوران نقاهت بعد از بوتاکس وجود دارد و بسیار هم بر روی آن تاکید می‌شود، رعایت و حفظ بهداشت و سلامتی ناحیه تحت درمان برای جلوگیری از ایجاد عفونت‌ها و آسیب‌های ثانویه می‌باشد. دوش گرفتن بعد از بوتاکس خوب است اما این فشار و دمای آب است که می‌تواند بر نتایج بوتاکس شما تأثیر منفی بگذارد. دوش آب گرم پس از انجام بوتاکس عوارض وحشتناکی را می‌تواند به دنبال داشته باشد، زیرا گرمای ناشی از حمام جریان خون را در مناطق تحت درمان افزایش می‌دهد و باعث جابجایی و پخش شدن بوتاکس می‌شود و در نتیجه نتایج غیرطبیعی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

به این ترتیب استفاده از سونای داغ، استخرهای آب سرد و گرم، استحمام و دوش آب گرم تا سه روز پس از تزریق بوتاکس پیشنهاد نمی‌شود. حال با توجه به موارد گفته شده در حالی که در روزهای ابتدایی پس از تزریق بوتاکس قصد شستشوی صورت خود را داشتید، از آب با دمای پایین و با فشار کم استفاده کنید و یا استفاده از یک حوله خیس و نازک را جایگزین کنید.

مطالب بیشتر: بوتاکس دیسپورت

استخر بعد از بوتاکس

برای به دست آوردن بیشترین مزایا بعد از تزریق بوتاکس توصیه می‌شود که به نکات مراقبتی گوشزد شده از سمت پزشکتان توجه کنید و به آن‌ها عمل کنید. یکی از نکات مبهمی که برای برخی از افراد متقاضی بوتاکس به وجود می‌آید ممکن است این باشد که آیا استخر رفتن بعد از بوتاکس می‌تواند نتیجه تزریق آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهد یا خیر؟ به عنوان یک قاعده اساسی، زیباجویان باید از انجام هرگونه ورزش یا فعالیت شدید حداقل به مدت 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس و اعمال هر گونه فشار به ناحیه مورد نظر مانند پاک کردن عرق یا استفاده از عینک شنا خودداری کنند.

رفتن به استخر و شنا کردن حتی در صورت عدم استفاده از عینک، می‌تواند در اثر نیروی وارده از آب به صورت، موجب پخش شدن سم بوتاکس در نواحی اطراف تزریق شود. نشستن در جکوزی، سونای خشک و بخار نیز حداقل تا 48 ساعت ممنوع است، زیرا گرما نیز می‌تواند تاثیرات سو بر نتیجه و تمرکز بوتاکس بگذارد.

کنترل و مدیریت ورم و کبودی در دوران نقاهت تزریق بوتاکس

خاطرتان جمع باشد که کبودی و ورم حاصل از تزریق بوتاکس به هیچ وجه کار و زندگی شما را مختل نخواهد کرد؛ بنابراین پس از تزریق بوتاکس شما می‌توانید به سرعت روند عادی زندگی خویش را پیش بگیرید. کبودی‌های ناشی از تزریق بوتاکس معمولا پس از طی یک تا دو هفته به خودی خود ناپدید می‌شوند البته یادتان باشد که کبود شدن و میزان شدت کبودی در افراد مختلف یکسان نیست. با این حال توصیه می‌شود بعد از تزریق بوتاکس به مدت چند روز نکات مراقبتی گوشزد شده توسط پزشکتان را رعایت نمایید؛ بدین ترتیب شما می توانید احتمال بروز کبودی و ورم در ناحیه‌ی بوتاکس را به حداقل برسانید.

کنترل و مدیریت ورم و کبودی بعد از تزریق بوتاکس فقط تا حدودی مربوط به مراقبت‌ها و رعایت نکات لازم در این خصوص است چرا که بخشی از روند درمان است و در مواردی به شرایط بدنی زیباجو بستگی دارد؛ به همین علت است که نمی‌توان مانع از ایجاد کبودی شد. با این حال برای از بین بردن کبودی و ورم از ویتامین K ، گل همیشه بهار، کمپرس یخ و داروی تجویزی پزشک خود استفاده کنید.

تزریق بوتاکس صورت در کلینیک تخصصی پوست و مو رز

آیا می‌خواهید جوانی صورت خود را برگردانید و چین و چروک‌های آن را به حداقل برسانید؟ هدیه ما به شما ظاهری زیبا و دل انگیز است! ما با داشتن چندین سال سابقه، این متد را با کمترین میزان عوارض و بیشترین ماندگاری همراه با استفاده از بهترین برندهای بوتاکس استاندارد و مورد تایید FDA به زیباجویان گرامی ارائه می‌دهیم. شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از هزینه تزریق بوتاکس می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز به صورت کاملا رایگان از طریق شماره  02148679 در ارتباط باشید.

این کلینیک با همکاری دکتر روحانی متخصص در امور زیبایی و مراقبت از زیبایی، با هدف رساندن افراد به چهره ایده آل مورد نظر خود، فعالیت می‌کند و زیبایی را به شما هدیه خواهد داد. نتیجه تلاش‌های ما در مجموعه کلینیک زیبایی رز رضایتمندی مشتریان عزیزمان در سراسر ایران می‌باشد.

0/5 (0 نظر)

منبع
healthlinejemmedspawebmd

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *