کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
مراقبت های بعد از کاشت مو طبیعی

مراقبت های بعد از کاشت مو طبیعی

عمل جراحی زیبایی کاشت مو راهی برای رفع مشکل طاسی سر و کم حجمی مو بر اثر ریزش مو سر است. در انجام عمل جراحی زیبایی پیوند مو عوامل مختلفی به نتایج حاصل از انجام عمل زیبایی پیوند مو وابسته است که یکی از مهم ترین عوامل انجام مراقبت های بعد از عمل جراحی زیبایی کاشت مو است.

دوره بهبودی بعد از کاشت موی طبیعی

عمل کاشت مو طبیعی به روش های مختلفی انجام می شود. زمان دوره نقاهت و بهبودی بعد از انجام عمل جراحی زیبایی پیوند مو طبیعی بستگی به روش انتخابی شما برای انجام پیوند مو طبیعی دارد. عمل زیبایی پیوند مو طبیعی به دو روش انجام می گیرد.

عمل زیبایی کاشت مو به روش FUT و عمل جراحی کاشت مو به روش FUE از دو روش انجام عمل جراحی زیبایی پیوند مو طبیعی هستند. عمل جراحی پیوند مو به روش FUT روشی قدیمی تر است و به این صورت انجام می پذیرد که در ابتدا پزشک برشی در ناحیه بانک مو ایجاد می کند.

بانک مو در واقع به محلی گفته می شود که از فولیکول های موی آن محل برای پیوند مو در عمل زیبایی کاشت مو استفاده می شود و پزشک متخصص زیبایی محلی را به عنوان بانک مو استفاده می کند که بیشتری شباهت را با موهای اطراف محلی که قرار است کاشت مو انجام شود داشته باشد.

زمانی که پزشک متخصص زیبایی برشی در ناحیه بانک مو ایجاد می کند قسمتی از پوست ناحیه بانک مو جدا می کند و جای آن را بخیه می زند. سپس برای انجام عمل جراحی زیبایی کاشت مو فولیکول های مو را از پوست جدا می کند.

سپس پزشک متخصص زیبایی توسط سوزن مخصوص عمل جراحی کاشت مو به ناحیه مورد نظر فولیکول های خارج شده از پوست را پیوند می زند. عمل جراحی پیوند مو به روش FUE از این نظر با عمل زیبایی پیوند مو به روش FUT متفاوت است که دیگر برش یا زخمی در ناحیه بانک مو ایجاد نمی شود.

پزشک متخصص زیبایی بدون ایجاد برشی فولیکول های مو را از ناحیه بانک مو استخراج می کنند و با ایجاد سوراخ هایی توسط سوزن مخصوص عمل جراحی زیبایی کاشت مو، فولیکول های مو استخراج شده را در محل سوراخ ها پیوند می زند.

با توجه به این که در عمل جراحی زیبایی کاشت مو به روش FUT زخم ایجاد می شود دوران نقاهت و بهبودی بعد از انجام عمل جراحی زیبایی کاشت مو به روش FUT طولانی تر و پر خطر تر از عمل زیبایی پیوند مو به روش FUE است.

 

دوره بهبودی بعد از کاشت موی طبیعی

 

البته اگر شما پزشک متخصص زیبایی و مناسبی را برای انجام عمل جراحی زیبایی کاشت مو خود انتخاب کنید می توانید احتمال ایجاد هر گونه عارضه یا خطر جدی را تا حد زیادی کاهش دهید.

اهمیت مراقبت های بعد از کاشت مو

همانطور که گفته شد انتخاب پزشک مناسب برای انجام عمل جراحی زیبایی کاشت مو و انتخاب روش مناسب متناسب با خودتان برای انجام عمل جراحی زیبایی پیوند مو تاثیر زیادی در نتایج و تاثیرات حاصل از انجام عمل جراحی زیبایی پیوند مو دارد.

و در صورتی که شما فرد مناسب یا روش مناسبی را برای انجام عمل زیبایی کاشت مو انتخاب نکرده باشید ممکن است با عارضه های مختلف و خطرات جدی مواجه شوید. در پایین به برخی از عارضه های عمل جراحی زیبایی پیوند مو زنده اشاره شده است.

 1. خونریزی
 2. عفونت
 3. تورم پوست سر
 4. کبودی در اطراف چشم
 5. پوسته پوسته شدن در ناحیه ای که که فولیکول های مو برداشته شده یا پیوند انجام شده است.
 6. بی حسی یا کمبود احساس در نواحی تحت درمان عمل زیبایی کاشت مو
 7. خارش
 8. التهاب
 9. عفونت
 10. ریزش ناگهانی موهای پیوند زده شده

البته فقط تا حدودی انتخاب پزشک و روش مناسب برای عمل زیبایی کاشت مو مناسب است و در صورتی که شما برخی نکات مراقبتی را بعد از انجام عمل جراحی زیبایی پیوند مو رعایت نکنید احتمال بروز عوارض را افزایش می دهید.

بنابراین بهتر است قبل از انجام عمل جراحی زیبایی کاشت ابرو نکات مراقبتی لازم را از پزشک متخصص زیبایی خود بگیرید تا بعد از انجام عمل جراحی زیبایی کاشت مو به رعایت نکات مراقبتی عمل زیبایی پیوند مو بپردازید.

مراقبت های بعد از کاشت مو

همانطور که گفته انجام نکات مراقبتی بعد از عمل زیبایی کاشت مو زنده اهمیت بسیار زیادی بر تاثیرات و نتایج حاصل از انجام عمل جراحی پیوند مو دارد. در پایین برای شما به تعدادی از نکات مراقبتی مهم بعد از عمل جراحی پیوند مو پرداخته شده است.

 1. برای جلوگیری و یا کاهش تورم باید بعد از انجام عمل جراحی زیبایی کاشت مو سر خود را در ارتفاع و در زاویه 45 درجه در هنگام خوابیدن قرار دهید و به مدت 3 شب این کار را تکرار کنید.
 2. از خوردن بستنی خودداری کنید.
 3. از داروهایی مانند آسپرین و ایبوبروفن استفاده نکنید.
 4. حداقل دو تا سه روز در خانه بمانید و استراحت کنید سپس به انجام فعالیت های روزانه خود اقدام کنید.
 5. از مصرف نوشیدنی های الکلی به مدت 3 تا 5 روز پرهیز کنید.
 6. برای جلوگیری از بروز تورم تورم، هر 2 ساعت یکبار به مدت 15 دقیقه یخ را بر روی پیشانی خود بمالید.
 7. تورم معمولاً روز دوم تا چهارم بعد از انجام عمل کاشت مو اتفاق می افتد. این یک مرحله گذرا محسوب می شود. هیچ مشکلی دائمی یا آینده ایجاد نمی شود. به دلیل تورم جاذبه ممکن است به سمت پلک ها حرکت کند. می توانید برای کاهش آن از پزشک متخصص زیبایی خود بخواهید که قرص های ضد تورم برای شما تجویز کند.
 8. ناحیه اهدا کننده یا فولیکول های کاشته شده را لمس نکنید، در صورت نیاز باید دست خود را ابتدا استریل کنید تا احتمال ابتلا به عفونت را به حداقل برسد.
 9. در صورت مشاهده هر گونه درد، قرمزی، تورم در ناحیه ای که عمل جراحی زیبایی پیوند مو انجام شده است باید سریعاً به پزشک متخصص زیبایی خود مراجعه کنید.
 10. حداقل به مدت یک هفته از تماس جنسی خودداری کنید.
 11. حداقل سه هفته از حمام بخار سونا و حمام آفتاب خودداری کنید.
 12. بعد از انجام عمل جراحی زیبایی به مدت یک هفته از کار سخت و ورزش خودداری کنید.

نتایج و تاثیرات مراقبت های بعد از کاشت مو

با توجه به مراقبت هایی که شما بعد از انجام عمل زیبایی کاشت مو انجام می دهید احتمال بروز عوارض عمل جراحی زیبایی پیوند مو طبیعی را کاهش می دهید و در صورتی که با برخی عوارض مانند تورم مواجه شدید زمان بهبودی آن ها را سریع تر می کنید.

در این صورت شما می توانید زودتر نتایج حاصل از انجام عمل جراحی زیبایی را مشاهده کنید. به این دلیل که با انجام مراقبت های عمل جراحی زیبایی کاشت مو دوره بهبودی و نقاهت را کاهش داده اید و سرعت چرخه رشد مو افزایش می یابد.

با افزایش چرخه رشد مو موهای پیوند زده بعد از یک دوره کوتاه ریزش مو شروع به رشد می کنند و بعد از مدت کوتاهی شما می توانید نتیجه انجام عمل جراحی زیبایی کاشت مو را مشاهده کنید.

معمولا در صورتی که نکات مراقبتی بعد از انجام عمل زیبایی کاشت مو طبیعی رعایت نشوند بعد از گذشت چند ماه ریزش شدید مو در ناحیه ای که عمل جراحی زیبایی کاشت مو انجام شده است مشاهده می شود.

ممکن است بر اثر ریزش شدید مجددا به وضعیت قبل از انجام عمل زیبایی پیوند مو برگردید اما در صورتی که نکات مراقبتی بعد از کاشت مو را رعایت کرده باشید با این مشکل هرگز مواجه نمی شوید و می توانید به طور دائمی نتیجه حاصل از hair transplant را داشته باشید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ