کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
مراقبت های بعد از کاشت ابروی طبیعی چیست؟

مراقبت های بعد از کاشت ابروی طبیعی چیست؟

امروزه کاشت ابرو طبیعی به عنوان یک عمل زیبایی در بین مردم به ویژه در ایران محبوبیت زیادی دارد. در واقع ابرو، عضور بسیار مهم صورت انسان است که زیبایی طبیعی و هارمونی را برای چهره فراهم می آورد. ابروها همیشه از عضوهای مهم صورت بوده اند که دوستداران زیبایی به آن توجه کرده اند.

در عصر حاضر تمرکز و توجه بیشتری نسبت به گذشته  راجع به ابروها وجود دارد. شاید به این دلیل است که روش های بیشتری برای تغییر آنها به وجود آمده که نتایج بهتری را نیز  نسبت چند دهه قبل برای زیبایی صورت دارد. البته نسبت به ابزارهایی قدیمی برای آرایش مخصوص ابرو، خال کوبی و غیره نیز کارآمدتر است.

از آنجا که ابروها بخش مهمی از زیبایی چهره زنان هستند ، در صورت بروز هرگونه مشکل یا نقص افراد به دنبال راه حل های سریع و طولانی مدت برای مشکلات خود هستند. کاشت ابرو یا همان پیوند ابرو بهترین راه حل ها را به شما ارائه می دهد.

عدم وجود تراکم یا ابروهای باریک،  زخم ها؛ چه ژنتیکی و چه بعد از حادثه مشکلات اصلی هستند که عموماً  انجام کاشت ابرو طبیعی را ضروری می کند. این عمل زیبایی ظاهر طبیعی شما را بهبود می بخشد. بهبود ظاهر در نتیجه انجام پیوند ابرو به دلیل بازگرداندن قرینگی و پرپشت شدن آنها است. همین دلایل کافی است تا کسانی که از ظاهر این عضو در صورت به هر دلیلی ناراضی هستند به سمت کاشت ابرو سوق پیدا کنند.

مراکز معتبر کاشت ابرو برای انتخاب  بهترین روش درمانی ابرو و بهترین پیوند ابرو به شما کمک می کند. این یک واقعیت است که نمی توان پیوند ابرو انجام داد ، مگر اینکه تجزیه و تحلیل عمیق و مشاوره بیمار انجام شود. بعد از بررسی کامل وضعیت فرد و انتظارات او از پیوند ابرو انجام می شود.

دوران نقاهت کاشت ابروی طبیعی چقدر است؟

بعد از این عمل زیبایی، اغلب بیماران یک روند بهبودی نسبتاً ساده را تجربه می کنند. ممکن است بعد از کاشت ابرو طبیعی مقداری کبودی سطحی و یا پوسته پوسته شدن روی پوست اطراف ابروهای خود تجربه کنند. اکثر بیماران فقط سه روز پس از پیوند به فعالیت های عادی خود بر می گردند.

از آنجا که روش کاشت ابرو غیر تهاجمی است – عموماً فقط به بیهوشی موضعی احتیاج دارد – شما قادر خواهید بود خودتان را به خانه و طی دو ای سه روز به فعالیتهای عادی خود برگردید. برخی از کبودی ها  بعد از طبیعی است و در مورد لمس ابروها حداقل 24 ساعت پس از پیوند ابرو باید احتیاط شود.

علاوه بر این، به شما گفته می شود که ابروهای خود را خیس نکنید و ممکن است از شما خواسته شود که استفاده از آرایش را برای چند روز محدود کنید. اگرچه در مقایسه با روش های دیگر پیوند ابرو بهبودی بسیار سریع است، اما رشد موهای ابرو تقریباً چهار ماه طول می کشد، در حالی که رشد حداکثری در زمان تقریباً یک سال به اوج خود می رسد.

دلیل این است که  قبل از رسیدن به نتیجه مطلوب ، موهای شما باید چرخه رشد و ریختن منظم خود را طی کنند. در این چرخه مراقبت ها و رعایت نکاتی که توسط پزشک متخصص توصیه می شود بسیار ضروری است.

 

دوران نقاهت کاشت ابروی طبیعی چقدر است؟

 

مراقبت های بعد از کاشت ابرو طبیعی باعث می شود که  اکثر بیماران در طی و بعد از عمل راحت باشند و نتایج مطلوب تری را نیز به دست بیاورند.

توصیه های پزشک متخصص بعد از کاشت ابرو

تغییرات  کلی بعد از کاشت ابرو حدود هفت  روز طول می کشد. در مدتی که بعد از کاشت ابرو طبیعی برای بهبودی و دیدن نتایج مطلوب لازم است بهتر است توصیه هایی که پزشک انجام می دهد را با دفت و مو به مو رعایت کنید تا نایج مطلوب بدون کمترین عوارض بعد از این عمل زیبایی برای شما پدید بیاید.. این توصیه ها بعد از کاشت مو عبارتند از :

1- اولین صبح بعد از پیوند ابرو، به بیمارن توصیه می شود که باید ناحیه پیوند شده را به آرامی بشویند تا پوسته های خشک شده از بین بروند.

2- از هر بار دوش ، باید یک پماد آنتی بیوتیکی روی ابرو بمالید تا هرگونه پوسته نرم شود و با شستشوی بعدی راحت تر از بین برود. کبودی بعد از عمل جراحی شایع است و رفع آن ممکن است یک هفته یا بیشتر طول بکشد. گاهی برای کاهش کبودی کمپرس یخ توصیه می گردد.

3- پوسته های ریز که بعد از این عمل زیبایی تشکیل می شوند در حدود هفت الی  ده  روز از بین می رود می شوند. بعد از این مدت ، هیچ اثباتی در مورد روش به عنوان فولیکولهای پیوند نشده وجود ندارد وارد یک دوره خفته از حدود سه تا چهار ماه شوید.

این اغلب یک دوره دشوار برای بیماران است زیرا ابرو تا زمانی که چند ماه بعد از پیوند ابرو  فولیکول مو در مرحله رشد آناژن ظاهر شود ، فاقد هرگونه فولیکول مو مانند قبل از کاشت ابرو است، در این دوره نباید ناامید شوید.

4- موهای کاشته شده نیاز به پیرایش گاه به گاه دارند زیرا موهای پیوند شده با همان سرعت موهای پوست سر شما رشد می کند. پیرایش و مراقبت منظم بعد از کاشت ابرو طبیعی برای حفظ آنها و نگاه داشتن بهتر آنها ضروری خواهد بود.

5- به دلیل ماهیت حساس چرخه رشد آنها ، دستکاری حداقل ابروها را توصیه می شود. رشد موهای ابرو به مرور زمان کاهش می یابد و فولیکول مو به دلیل تأثیرگذاری در محل گیرنده ، برخی از خصوصیات موهای اصلی ابرو را به عهده می گیرد.

6- برای جلوگیری از عفونت بعد از عمل زیبایی پیوند ابرو توصیه می شود از آنتی بیوتیک ها و مسکن ها اتسفاده شود.

در صورت عدم رعایت توصیه های لازم پس از کاشت ابرو چه مشکلاتی پیش خواهد آمد؟

اگرچه پیوند ابرو به طور کلی  روشی ایمن در مقایسه با رو شهای سنتی به شمار می آید و مزایای آن بیشتر از معایب است. اما هنوز هم مواردی برای مراقبت بعد از  کاشت ابروطبیعی وجود دارد.

خطر عفونت که بسیار نادر است ناشی از eyebrow transplant وجود دارد و بلافاصله پس از انجام این عمل، ممکن است دچار کبودی و زخم جزئی در ناحیه ابرو شوید. اما به طور کلی، خطر ابتلا به عوارض جدی ناشی از پیوند ابرو بسیار کم است. با این حال، برخی از مسائل آرایشی وجود دارد که ممکن است در نتیجه پیوند رخ دهد.

از آنجا که فولیکول های جدید از ناحیه پوست سر گرفته می شوند، جایی که سرعت رشد بیشتر  و چشم گیر تر است بنابراین  بسیاری از بیماران ابراز نگرانی می کنند که ابروهایشان غیر طبیعی می شود .

تمامی نکاتی که گقته شد و تمام نگرانی ها بعد از کاشت ابرو طبیعی را در سه مورد می توان خلاصه کرد: رشد غیر طبیعی ، زخم و عفونت و عدم نتیجه بخشی این عمل زیبایی.

این نگرانی ها به راحتی و با رعاست توصیه و انجام مراقبت های بعد از کاشت ابرو طبیعی چون پیرایش به موقع، مصرف پیماد و داروهای تجویز شده توسط پزشک، عدم دستکاری در ابرو به راحتی رفع می شود. در صورت رعایت نکردن آنها ممکن است شاهد ریزش ابروهای پیوند شده و نرسیبدن به نتیجه ای باشید که بعد از کاشت ابرو در ذهن برای صورت خود متصور بوده اید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ