کاشت مو

مدت زمان کاشت مو – نقش تعداد گرافت ها بر تعیین زمان پیوند مو

بسیاری از افراد کاشت مو را عملی دشوار و طاقت فرسا می‌پندارند. این طرز فکر با توجه پارامترهای مختلف می‌تواند صحیح و یا غلط باشد. به عنوان مثال روش کاشت مو انتخابی، تعداد گرافت کاشت مو و موارد متعدد دیگر از این قبیل می‌توانند در مدت زمان کاشت مو تاثیرگذار باشند. به همین دلیل کسانی که دوست دارند از مدت زمانی را که باید برای پیوند مو کنار بگذارند مطلع شوند. برای این منظور باید قبل از هر چیزی تمامی عوامل تاثیرگذار در این خصوص مورد بررسی قرار بگیرد.

اگر به دنبال پاسخ سوال کاشت مو چقدر زمان میبرد هستید در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با تمامی عوامل موثر و همچنین هر آنچه که نیاز است در این مورد بدانید آشنا کنیم. از طرفی دیگر می‌توانید همین حالا با مشاوران ما در کلینیک پوست و مو رز تماس گرفته و به پاسخ تمامی سوال‌های خود برسید.

مشاوره سریع و رایگان کاشت مو با پزشک متخصص

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

اینفوگرافیک مدت زمان کاشت مو

مشاوره واتساپ مشاوره تلفنی رایگان – 02148679

مطالب بیشتر: کاشت مو از ریش به سر

عوامل و معیار های تاثیر گذار در زمان لازم برای کاشت مو

طبیعی است افرادی که به دلایل مختلف موهای خود را از دست داده‌اند و به فکر کاشت مو هستند، سوالاتی در مورد ایمپلنت مو داشته باشند. به عنوان مثال کاشت مو چقدر طول می کشد ؟ قبل از پرداختن به پاسخ این سوال باید معیارهای مختلفی مورد بررسی قرار داد. از آنجایی که هر یک از این معیارها در هر شخصی متفاوت است پاسخ این سوال نیز متفاوت خواهد بود. از جمله مهم‌ترین عوامل و معیارهای تاثیرگذار در زمان لازم برای کاشت مو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

عوامل و معیار های تاثیر گذار در زمان لازم برای کاشت مو

 1. علل ریزش مو

اول از همه علل ریزش مو باید با جزئیات کامل توسط پزشک مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرد. آقایان و خانم‌هایی وجود دارند که در اثر شرایط مختلفی مانند سابقه ژنتیکی، بیماری‌هایی همچون آلوپسی، سوختگی، جراحات و … دچار ریزش دائمی موهای سرشان شده‌اند. این مهم است که دلیل اصلی ریزش چه بوده و آیا در حال حاضر این عامل کنترل شده است یا خیر.

 1. تعداد گرافت‌های کاشت مو

با توجه به اینکه کاندید پیوند مو برای رسیدن به نتیجه مطلوب و ایده‌آل خود به چه تعداد گرافتی احتیاج دارد می‌تواند در مدت زمان لازم برای عمل کاشت مو موثر باشد. به این صورت که هر چه میزان طاسی سر مخصوصا در خط جلویی مو بیشتر باشد پزشک به استخراج و پیوند گرافت‌های بیشتری احتیاج خواهد داشت؛ بنابراین زمان کاشت مو نیز بیشتر خواهد شد. به عنوان مثال برای کاشت 2000 گرافت مو به زمانی در حدود 8 ساعت نیاز خواهد بود.

 

مدت زمان کاشت مو

 1. روش کاشت مو

در سال‌های اخیر پیشرفت علم و همچنین استقبال پرشور مردم از پیوند موی طبیعی سبب شده تا روش‌های مختلفی برای این منظور ارائه شوند. به همین دلیل روش انتخابی برای کاشت مو تاثیر قابل توجهی در مدت زمان لازم برای رسیدن به موهای ایده‌آل زیباجو خواهد داشت. روش‌های جدیدتر و پیشرفته‌تر در مقایسه با روش‌های قدیمی از سرعت عمل بالایی برخوردار بوده و نیاز به زمان زیاد برای پیوند مو نخواهند داشت. به عنوان مثال کاشت مو به روش FUE (به طور میانگین) بین 6 الی 9 ساعت بسته به میزان طاسی طول می‌کشد.

 1. مهارت و تخصص پزشک متخصص

از دیگر عوامل مهم و تاثیر گذار در مدت زمان عمل کاشت مو مهارت و تخصص پزشک متخصص است. هر چه قدر که پزشک از تخصص و تجربه کاری بیشتری برخوردار باشد زمان مورد نیاز برای این کار به حداقل خواهد رسید. در واقع این تجربه و مهارت باعث افزایش سرعت پروسه کاشت مو می‌گردد.

 1. تجهیزات استفاده شده در عمل کاشت مو

تجهیزاتی که در کاشت مو استفاده می‌شوند از عوامل تاثیرگذار در مدت زمان این عمل زیبایی خواهند بود. هر چه قدر تجهیزات مدرن‌تر و پیشرفته‌تر باشند سرعت کار بالا رفته و مدت زمان کاشت کمتر می‌شود. به عنوان مثال کل زمان مورد نیاز در روش SUT ممکن است تقریبا نضف زمان صرف شده برای FUE باشد. البته تمام این موارد به میزان کچلی بستگی دارد.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش fut

مدت زمان کاشت مو
عوامل موثر بر مدت زمان کاشت مو
 1. شدت طاسی سر و در نتیجه تعداد گرافت مورد نیاز برای پیوند
 2. نوع روش انتخابی
 3. سرعت عمل متخصص
متوسط زمان مورد نیاز تقریبا بین 6 تا 9 ساعت زمان لازم است تا پیوند مو انجام شود.
عوامل موثر بر ماندگاری کاشت مو
 1. آیا فولیکول در حین کاشت سالم بوده است؟
 2. آیا مراقبت‌های بعد از کاشت را جدی گرفته‌اید؟
 3. آیا عادات نادرست همانند مصرف دخانیات استفاده بیش از اندازه از سشوار و… را ترک کرده‌اید؟
 4. آیا تغذیه مناسب دارید؟
سریع‌ترین روش کاشت مو
 1. روش fit
 2. روش ترکیبی
 3. روش میکروگرافت
 4. روش DHI

یک جلسه تکی کاشت مو چند ساعت طول می‌کشد؟

همان طور که احتمالا می‌دانید کاشت مو در افرادی که طاسی‌های بسیار گسترده دارند در یک جلسه امکان پذیر نیست و احتمالا به 2 الی 4 جلسه نیاز داشته باشد. با این حال برای پیوند مو به سری که دچار ریزش موی متوسط شده است طی یک جلسه حدود 6 تا 9 ساعت زمان نیاز خواهد بود. در واقع روند کاشت حداکثر در 9 ساعت طی یک جلسه به پایان می‌رسد اما اگر تعداد جلسات بیشتر از یک جلسه باشد، طبیعی است که زمان مطابق آن افزایش یابد. از طرف دیگر، انتخاب متد مناسب شرایط فرد می‌تواند زمان ذکر شده را کاهش دهد به عنوان مثال طی تکنیک معتبر FUE که یک روش کاشت مو بسیار محبوب و دقیق می‌توان چیزی حدود 3000 تا 4000 فولیکول مو را در یک جلسه پیوند زد که این بسیار شگفت انگیز است.

پیوند مو در یک جلسه چقدر طول میکشد

مطالب بیشتر: قرمزی سر بعد از کاشت مو

تاثیرات تعداد گرافت ها بر زمان انجام کاشت مو

طبق مطالب گفته شده در بالا تعداد گرافت کاشت مو تاثیر به سزایی در سرعت عمل کار خواهد داشت چرا که استخراج هر گرافت مو از بانک مو، آماده‌ سازی آن برای کاشت و در نهایت پیوند زدن آن در مکان مورد نظر زمان‌بر است و هر چه تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای رسیدن به نتیجه دلخواه کاندید کاشت مو بیشتر باشد مدت زمان عمل کاشت مو نیز بیشتر خواهد شد. این که چه تعداد گرافت برای ایمپلنت موی طبیعی نیاز است بعد از انجام بررسی‌های لازم توسط پزشک متخصص در این زمینه مشخص می‌گردد. به عنوان مثال کسانی که به دلیل ریزش شدید مو دچار طاسی شده‌اند و یا در اثر حوادثی مثل سوختگی یا بیماری بخش عظیمی از موهای خود را از دست داده‌اند برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز به تعداد گرافت‌های بیشتر و همچنین زمان بیشتری خواهند داشت.

مدت زمان پیوند مو تا رویش

مدت زمان کاشت مو تا رویش چقدر است؟

اکثر متقاضیان کاشت موی طبیعی در بازه زمانی 6 تا 9 ماه شاهد رشد موی خود خواهند بود و الباقی افراد باید حدود 12 ماه صبر کنند تا نتیجه ایمپلنت موی خود را ببینند. لازم است بدانید که در هفته‌های 2الی 8 پس از پیوند مو، موهای کاشته شده می‌ریزند و این اتفاق امری طبیعی است. به منظور جمع‌بندی کلی می‌توان گفت که حدود 10 تا 20 درصد از رشد مو در حدود 3 الی 4 ماه، حدود 50 درصد رشد مو طی 6 ماه آینده، 80 درصد بعد از 8 تا 9 ماه و 100 درصد نتایج حدود 9 تا 12 ماه بعد از کاشت مو قابل مشاهده خواهند بود. توصیه می‌کنیم در این شرایط وضعیت خود را با هیچ یک از افرادی که کاشت مو انجام داده مقایسه نکنید زیرا فیزیک بدنی افراد با یکدیگر متفاوت است و هر فردی در زمانی محصر به فرد، نتایج کاشت را به نمایش می‌گذارد.

مطالب بیشتر: کاشت مو اقساط

آیا کاشت مو دائمی بوده و نتایج حاصل از کاشت مو چقدر طول خواهد کشید؟

پزشکان و افراد متخصص در این زمینه، کاشت مو را به عنوان روشی دائمی و ماندگار می‌شناسند. چرا که در تمامی روش‌های کاشت مو سعی می‌شود تا بانک مو قوی برای استخراج و کاشت فولیکول‌ها انتخاب گردد. از این رو موهای تازه کاشته شده از مقاومت بالایی در برابر شرایط مختلف بدنی و عوامل خارجی برخوردار خواهند بود به طوری که احتمال ریزش دوباره آن‌ها بسیار کم است. البته این موضوع به معنای عدم نیاز به رسیدگی بعد از کاشت مو نبوده و برای حفظ سلامت آن‌ها رعایت نکات و مراقبت‌های لازم بعد از پیوند مو الزامی است. کاندیدهای کاشت مو می‌توانند از پزشک متخصص خود قبل از اقدام به این عمل زیبایی تمامی شرایط لازم را پرس و جو کرده و در رعایت آن‌ها کوشا باشند.

2.5/5 (2 نظر)

منبع
esteperacrownclinicaadhairsure

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *