کاشت مو

مدت زمان کاشت مو – نقش تعداد گرافت ها بر تعیین زمان پیوند موی طبیعی

وقت طلاست و در برخی از موارد حتی از طلا هم با ارزش تر است؛ بنابراین استفاده از تجربه دیگران می‌‌تواند بهترین کار ممکن باشد. به همین جهت بیمارانی که می‌خواهند از شر ریزش مو و طاسی سر خود رهایی یابند بهتر است از تجربه آن دسته از بیمارانی که توانسته‌اند با موفقیت این مشکل را حل کنند بهره بگیرند. جالب است بدانید که اکثر بیمارانی که با موفقیت طاسی سر راه حل کرده‌‌اند عمل زیبایی کاشت مو را تجربه کرده‌اند.

چرا که بیمارانی که می‌خواهند طاسی موجود در نواحی مختلف سر خود را رفع کنند روشی را که از مدت زمان کمتری جهت بهبود این وضعیت دارد نسبت به یک روش دیگر که به مدت زمان بیشتری برای دادن نتایج لازم و مناسب احتیاج دارد ترجیح می‌دهند و می‌خواهند که هر چه زودتر این مشکل ناراحت کننده و عذاب آور را حل کنند. از این رو عمل زیبایی کاشت مو می‌تواند این مزیت را برای بیماران فراهم سازد.

عوامل و معیار های تاثیر گذار در زمان لازم برای کاشت مو

عمل زیبایی پیوند مو علاوه بر اینکه تاثیرات و نتایج خوب و قابل قبولی برای بیمار در اختیار می‌‌گذارد به مدت زمان بسیار کمتری نسبت به سایر روش‌های درمانی در زمینه خود جهت تاثیر گذاری نیاز خواهد داشت که این می‌‌تواند یک امتیاز بسیار مهم برای عمل زیبای کاشت مو باشد. اما چه ویژگی‌هایی باعث شده است تا عمل زیبای کاشت مو با سرعت بیشتری انجام گیرد و چه عواملی در مدت زمان انجام عمل زیبایی کاشت طبیعی مو موثر خواهند بود؟

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

جواب این سوال می‌تواند پاسخ‌های فراوانی داشته باشد چرا که انجام عمل زیبایی پیوند مو به خودی خود انجام نمی‌‌شود و به بسیاری از عوامل دخیل بستگی دارد بنابراین هر یک از این عوامل نیز می ‌توانند در مدت زمان انجام عمل زیبایی کاشت موی طبیعی تاثیر گذار باشند. از جمله عوامل موثر در مدت زمان انجام عمل زیبایی کاشت مو عبارتند از:

1- پزشک متخصص کاشت مو: پزشک متخصص پیوند مویی که قرار است از عمل زیبایی پیوند طبیعی مو را انجام دهد به شدت می‌تواند در سرعت انجام روند زیبای کاشت مو تاثیر گذار باشد. بنابراین کاملا واضح است که یک پزشک متخصص پیوند موی خوب و با تجربه، از یک پزشک متخصص کاشت موی کم تر مهارت و تازه وارد سرعت بیشتری در انجام عمل زیبایی پیوند موی طبیعی خواهد داشت.

2- تعداد گراف‌های مو جهت انجام کاشت مو: یکی دیگر از عوامل مهم تاثیر گذار در مدت زمان انجام عمل زیبایی پیوند مو تعداد گراف‌هایی است که قرار است از ناحیه بانک موی بیمار برداشته شده و در نواحی کم مو و بی مو کاشت شوند. طبق این گفته کاملا بدیهی است که هر چقدر تعداد گراف‌هایی که قرار است در ناحیه تحت درمان کاشته شوند بیشتر باشد مدت زمان بیشتری جهت انجام عمل زیبایی کاشت مو نیاز خواهد بود.

3- روش مورد استفاده قرار گرفته در روند زیبایی پیوند مو: روشی که قرار است در انجام عمل زیبایی کاشت موی طبیعی مورد استفاده قرار گیرد نیز می‌تواند زمان انجام عمل زیبایی کاشت مو را تحت تاثیر خود قرار دهد. به عنوان مثال بهره گیری از روش FUT سریع‌تر از روش FUE خواهد بود.

 

عوامل و معیار های تاثیر گذار در زمان لازم برای کاشت مو

 

4- تجهیزات مورد استفاده قرار گرفته در روند زیبا سازی کاشت مو: پزشکان متخصص همواره از تجهیزاتی که از کیفیت بالایی برخوردار هستند بهتر و سریع‌تر می‌توانند از لوازم و تجهیزات نا مرغوب استفاده نمایند.

تاثیرات تعداد گرافت ها بر زمان انجام کاشت مو

شاید عده ای از بیمارانی که می‌خواهند عمل زیبایی پیوند مو انجام دهند و زمان برای آن‌ها مهم است این گونه تصور کنند که تعداد گرافت‌هایی که جهت پیوند مو از ناحیه بانک مو برداشته می‌شود و در ناحیه تحت درمان کاشته می‌شوند هیچ گونه تاثیری در زمان عمل زیبایی کاشت مو نخواهد داشت. چرا که پزشک متخصص همین کار را چه با تعداد گرافت‌هایی کمتر و چه با تعداد گرافت‌های بیشتر انجام می ‌دهد.

اما باید خاطر نشان کرد که این تصور یک تصور کاملا اشتباه می‌باشد. چرا که برداشت هر یک از این گرافت‌های مو از ناحیه بانک مو جهت انجام عمل زیبایی کاشت موی با دقت بسیار زیادی انجام می ‌گیرد تا صدمه ای به پوست بیمار و گرافت‌های مو وارد نشود. پزشک متخصص کاشت موی طبیعی بعد از برداشت این گرافت‌های مو از بانک مو با استفاده از شیوه‌های مختلف کاشت مو با حوصله بسیار فراوانی به انجام کاشت این گرافت‌های برداشت شده می‌پردازد.

انجام کاشت مو نیز با حوصله و دقت بسیار ضروری می‌باشد پس پزشک متخصص پیوند موی طبیعی باید این کار را با دقت انجام دهد تا گرافت‌های برداشته شده متناسب با رویش موی سر بیمار و سن و جنسیت او در ناحیه تحت درمان کاشته شوند و هیچ‌گونه آسیبی به گرافت‌های مو وارد نشود. هر چه تعداد گرافت‌هایی که قرار است حین انجام عمل زیبایی کاشت مو در ناحیه تحت درمان کاشته شوند بیشتر باشد مدت زمان لازم برای انجام این کار بیشتر خواهد بود؛ بنابراین کاملا بدیهی است که تعداد گرافت‌های پیوند مو در مدت زمان انجام پیوند مو تاثیر مستقیم خواهند داشت.

آیا کاشت مو دائمی بوده و نتایج حاصل از کاشت مو چقدر طول خواهد کشید؟

به طور یقین همه‌ی افرادی که می‌خواهند از شر مشکل طاسی سر خود رهایی یابند دوست دارند تا از روشی استفاده کنند که به صورت دائمی بتواند این مشکل را حل کرده و موقتی نباشد و با انجام یک باره آن بتوان برای همیشه از این مشکل عذاب آور و نا خوشایند خلاص شد؛ بنابراین بسیاری از بیمارانی که خواستار انجام عمل زیبایی کاشت مو بوده و از مزایای آن کاملاً با خبر هستند سوالی در ذهنشان خطور می‌کند. آیا عمل زیبایی کاشت مو یک روش دائمی محسوب می‌شود؟ خوشبختانه جواب این سوال مهم و کلیدی کاملاً مثبت خواهد بود و عمل زیبایی کاشت طبیعی مو یکی از معدود عمل‌های زیبایی در زمینه خود به شمار می‌رود که کاملاً دائمی بوده و بیمار تنها با یک بار استفاده از عمل زیبایی پیوند مو می‌‌تواند به مشکلات خود پایان دهد.

اما علاوه بر دائمی بودن یک روش زیبایی مدت زمان ماندگاری نتایج به دست آمده از آن هم برای بیماران بسیار حائز اهمیت خواهد بود بنابراین سوال دیگر در این موضوع پیش می ‌آید و این سوال این است که نتایج بدست آمده از عمل زیبایی کاشت مو به چه مدت ماندگاری و دوام خواهد داشت؟ با توجه به اینکه عمل زیبایی کاشت موی طبیعی یک روش دائمی محسوب می‌شود بنابراین نتایج به دست آمده از عمل زیبایی کاشت مو نیز می‌تواند دائمی باشد تنها به شرطی که بیمار بتواند به خوبی از موهای کاشته شده توسط روش زیبایی پیوند مو مراقبت کند.

همان‌طور که شما هم می‌دانید عمل زیبایی کاشت مو یک روش کاملا طبیعی محسوب می‌شود به این معنی که در انجام روند زیبا سازی پیوند مو از هیچ ‌گونه موی مصنوعی استفاده نمی ‌شود و همه موهای کاشته شده از بدن خود بیمار که توسط پزشک متخصص پیوند مو از بانک مو برداشته شده‌اند کاشته شده است.

بنابراین پس از انجام روند زیبا سازی کاشت مو، موهای کاشته شده به صورت طبیعی و دائمی به رشد خود ادامه خواهند داد و هرگز رشد این مو های کاشته شده متوقف نخواهد شد؛ بنابراین نتایجی که از عمل زیبایی hair transplant به دست می‌آید کاملاً دائمی خواهد بود و محدودیت زمانی نخواهد داشت.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید
بستن
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ