کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
محدودیت های قبل از لیزر موهای زائد

محدودیت های قبل از لیزر موهای زائد

برای از بین بردم موهای زائد روش های متنوعی وجود دارد که بیشتر آن ها مانند شیو کردن، اپیلاسیون و استفاده از کرم موبر روش های درمان زیبایی موقتی برای حذف موهای زائد بدن هستند؛ اما لیزر موهای زائد یک روش عالی برای از بین بردن موهای زائد به طور دائمی است.

درمان زیبایی لیزر موهای زائد بدن می تواند به رفع موهای زائد بدن در مناطق مختلف بدن مانند صورت، دست، بازو، زیر بغل، قسمت بیکینی، پا و نواحی دیگر کمک کند.

درمان زیبایی لیزر موهای زائد معمولا نسبت به روش های موقتی مانند اپیلاسیون و استفاده از اپی لیدی با درد کمتری همراه است اما شما می توانید با انجام نکاتی قبل از انجام درمان زیبایی حذف موهای زائد بدون درد از شر موهای زائد ناخوشایند خود خلاص شوید.

از مهم ترین نکاتی که باید قبل از انجام درمان زیبایی لیزر موهای زائد دهید دقت در انتخاب کلینیک و فردی است که برای شما درمان زیبایی لیزر موهای زائد را انجام می دهد.

در صورتی پزشک متخصص زیبایی را برای انجام این کار انتخاب کرده باشید می توانید مطمئن باشید که نه تنها درمان زیبایی لیزر موهای زائد با دردی به دنبال ندارد بلکه حتی می توانید از بروز عوارض جانبی هم تا حد زیادی جلوگیری کنید.

نکته مهم دیگر در انجام درمان زیبایی حذف موهای زائد این است که حتما قبل از انجام درمان زیبایی لیزر موهای زاید نکات مراقبتی قبل از انجام درمان زیبایی لیزر موهای زائد را رعایت کنید و آمادگی های لازم را برای انجام درمان زیبایی لیزر موهای زاید کسب کنید.

آمادگی های قبل از انجام لیزر موهای زائد

همانطور که می دانید انجام درمان زیبایی لیزر موهای زائد به هزینه بیشتری نسبت به روش های موقتی حذف موهای زائد نیاز دارد.

اما شما می توانید با کسب آمادگی لازم قبل از انجام درمان زیبایی لیزر موهای زائد نتیجه بهتری از درمان زیبایی لیزر موهای زاید کسب کنید که در این صورت درمان زیبایی لیزر موهای زائد شما به تعداد جلسات کمتری نیاز خواهد داشت.

 

آمادگی های قبل از انجام لیزر موهای زائد

 

برای کسب آمادگی های لازم درمان زیبایی لیزر موهای زائد، لازم است موارد گفته شده در پایین را قبل از درمان زیبایی حذف موهای زائد رعایت کنید.

 1. حتما قبل از انجام درمان زیبایی لیزر موهای زائد با مراجعه به پزشک متخصص زیبایی از اینکه فرد مناسبی برای انجام درمان زیبایی لیزر موهای زائد اطمینان حاصل کنید.
 2. در صورتی که باردار هستید یا بیماری خاصی دارید حتما قبل از انجام درمان زیبایی لیزر موهای زاید با پزشک متخصص زیبایی خود مشورت کنید. به این دلیل که درمان زیبایی حذف موهای زائد برای بعضی بیماری ها مانند خانم های مبتلا به بیماری تخمدان پلی کیستیک یا سایر مشکلات هورمونی نتیجه ای در پیش ندارد.
 3. برای این که در طی درمان دردی احساس نکنید می توانید 30 تا 40 دقیقه قبل از درمان از کرم های بیحسی موضعی استفاده کنید. البته معمولا درمان زیبایی لیزر موهای زائد دردی به همراه ندارد و تنها موقع لیزر موهای زائد زیر بغل ممکن است دردی را احساس کنید.
 4. اگر مستعد به ابتلا به لک های سرماخوردگی هستید، پیشنهاد می شود قبل از انجام درمان زیبایی، داروی ضد ویروسی مانند Valtrex مصرف کنید.

مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد

یکی از راه هایی که باعث می شود از احتمال بروز عوارض جانبی و خطرات درمان زیبایی حذف موهای زائد کاسته شود رعایت نکات مراقبتی درمان زیبایی لیزر موهای زاید است. در پایین برخی از نکات مراقبتی مهم قبل از انجام درمان زیبایی لیزر موهای زائد برای شما ذکر شده است.

 1. یک روز قبل از درمان در معرض اشعه UV 7 قرار نگیرید.
 2. 2 هفته قبل از انجام درمان بدنتان را برنزه یا آفتاب سوخته نکنید و از انجام سولاریوم خودداری کنید.
 3. یک هفته قبل از انجام درمان از محصولات برنزه کننده ضد آفتاب استفاده نکنید.
 4. از انجام لایه برداری های شیمیایی و سایر روش های لیزر موجود در منطقه ای که قرار است درمان زیبایی لیزر موهای زائد انجام شود به مدت دو هفته قبل از انجام درمان زیبایی خودداری شود.
 5. 7 روز قبل از درمان از تمام محصولات آلفا هیدروکسی و بتا هیدروکسیل (AHA / BHA)، هیدروکینون، رتینول ها، تازوراک و دیفرین خودداری کنید.
 6. 3 هفته قبل از انجام درمان زیبایی، از انجام اپیلاسیون، کندن موهای زائد با موچین، شیو کردن و استفاده از اپی لیدی را پرهیز کنید.
 7. 2 ساعت قبل از انجام درمان زیبایی نباید فعالیت های شدید انجام دهید.
 8. در صورتی که می خواهید درمان زیبایی تزریق بوتاکس یا تزریق ژل پرکننده انجام دهید، 14 روز قبل و بعد از انجام درمان زیبایی لیزر به انجام آن ها بپردازید.
 9. قبل و بعد از انجام درمان زیبایی از مصرف آنتی بیوتیک ها خودداری کنید. به این دلیل که با مصرف آنتی بیوتیک ها پوست به نور خورشید حساس تر می شود.

لیزر موهای زائد چگونه انجام خواهد شد؟

پزشک متخصص زیبایی درمان زیبایی لیزر موهای زائد را توسط دستگاه مخصوص درمان زیبایی لیزر موهای زائد انجام می دهد. این دستگاه پالس هایی را در کمتر از یک ثانیه تولید می کند که ریشه های موهای زائد بدن شما را مورد هدف قرار می دهد.

در واقع نحوه کار دستگاه مخصوص درمان زیبایی لیزر موهای زائد به این صورت است که موهای تیره و درشت بدن شما را طوری که به پوست اطراف آن ها آسیبی نرسد به طور انتخابی مورد هدف قرار می دهد.

به همین دلیل دستگاه مخصوص درمان زیبایی لیزر موهای زاید بر موهای تیره تر بهتر عمل می کند ولی برای موهای روشن، بلوند، قرمز و یا مایل به خاکستری به اندازه موهای تیره تاثیر گذار نیست.

البته برای اینکه نتیجه بهتری از انجام درمان زیبایی لیزر موهای زائد بگیرید پزشک متخصص زیبایی در طی یک جلسه مشاوره قبل از انجام درمان زیبایی حذف موهای زائد نوع پوست و نوع و ضخامت موهای زائد بدن شما را مورد بررسی قرار می خواهد داد.

در صورتی که نیاز باشد برای انجام بررسی های دقیق تر قسمتی از پوست شما را هم جدا می کند تا بتواند بررسی های دقیق تری بر روی آن انجام دهد و با توجه به بررسی هایی انجام داده طول موج پالس های تولیدی دستگاه درمان زیبایی لیزر موهای زائد را تنظیم می کند.

طبق بررسی های انجام شده در افرادی که درمان زیبایی لیزر موهای زاید را انجام داده اند مشخص شده که معمولا تعداد جلسات افراد تحت درمان زیبایی لیزر موهای زائد بین 3 تا 7 جلسه است.

اما همان طور که گفته شد در صورتی که پزشک متخصص زیبایی را برای این کار انتخاب کرده باشید و آمادگی های لازم را قبل از انجام درمان زیبایی لیزر موهای زائد کسب کرده باشید می توانید احتمال بروز عوارض جانبی را کاهش دهید و تاثیرگذاری درمان زیبایی laser hair removal هر جلسه را بیشتر کنید.

و با افزایش تاثیرگذاری درمان زیبایی لیزر موهای زاید و کاهش احتمال مواجه شدن با عوارض جانبی درمان زیبایی لیزر موهای زائد به تعداد جلسات کمتری برای انجام درمان زیبایی لیزر موهای زاید هم پیدا می کنید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ