کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
ماندگاری تزریق چربی به چه عواملی بستگی دارد؟

ماندگاری تزریق چربی به چه عواملی بستگی دارد؟

امروزه در میان روش های مختلف عمل زیبایی گرایش به سمت استفاده از تزریق چربی بسیار شدید شده است. این مورد هم فقط مختص قشر یا سن خاصی نیست و در واقع یک اقبال عمومی نسبت به تزریق چربی یا انتقال چربی در حال شکل گیری است.

اندام ایده آل فقط در لاغری محض نیست بلکه تناسب مهمتر از لاغر بودن یا چاق بودن بیش از حد است. به همین دلیل افرادی هستند که افتادگی پوست، چروک شدن یا عدم تناسب اندام دارند و به دنبال یک راه ایده ال برای برطرف کردن آن هستند.

در این میان تزریق چربی به عنوان شیوه مدرن، تخصصی، نتیجه بخش و امن مطرح شده است. در این عمل زیبایی در واقع نوعی پیوند و انتقال چربی صورت می گیرد. از بدن خود فرد سلول های چری گرفته شده و به نواحی مختلفی که برای رسیدن به ایده ال در آنها نیاز به پر شدن هست تزریق چربی صورت می گیرد.

این روش محبوب به خاطر ساز و کار طبیعی ای که دارد و خود فرد تنها درگیر آن می شود؛ بدون نیاز به پیدا کردن شخص مناسب برای پیوند راهی کم دردسر و با امنیت بالاست. عوارض کم و نتایج تزریق چربی هم در محبوب شدن آن موثر هستند.

میزان دوام تزریق چربی چقدر است؟

تزریق چربی، راهکاری با ماندگاری صد در صد و تا آخر عمر نیست. همانطور که در فرآیند و متابولیسم طبیعی بدن نیز مشاهده می کنیم گاهی نوع تغذیه، نوع فعالیت و حتی قرار گرفتن در معرض گرما سلول های چربی را اصطلاحاً آب می کند. به طور طبیعی چربی خود ماندگاری ندارد و به همین دلیل انتقال چربی هم ممکن است تحت تأثیر عوامل زیادی دوام خود را از دست بدهد.

به همین دلایل گفته شده است که در طول انجام این عمل زیبایی با توجه به انتظاراتی که فرد از اندام ایده ال خود مطرح شده اقدام به تزریق چربی به میزان بیشتری می شود. انتقال چربی با درصد بیشتر به این دلیل صورت می گیرد زیرا فرد در مراحل ابتدایی شاهد ریزش مقداری از سلول ها هستیم و برای رسیدن به میزان دلخواه این گونه انتقال چربی انجام می شود.

 

میزان دوام تزریق چربی چقدر است؟

 

نکته مثبت در تزریق چربی زنده ماندن سلول ها و ادامه به زندگی و قرار گرفتن در جریان خون سازی است. دوام این عمل زیبایی هم به دلیل همین فرآیند خواهد و البته مقدار زیادی به مراقبت های بعد از آن نیز مربوط خواهد بود. در صورت ریزش نیز به دلیل کم خطر و طبیعی بودن تزریق چربی مجدد زیر نظر پزشک قابل انجام است.

آیا تزریق چربی دائمی است؟

در ابتدای کار نباید فراموش کرد تزریق چربی یک راهکار دائمی و مادم العمر نیست مانند دیگر عمل های زیبایی این روش هم یک بازه زمانی ماندگاری و دوام دارد. به دلیل طبیعی بودن و دردسرهای کم آن که ذکر شد مجدداً قابل تکرار خواهد بود. نهایت ریزش سلول هایی که بعد از انتقال چربی مشاهده و گزارش شده است 50 درصد است و تکرار انتقال چربی بعد از ریزش و البته نه محو شدن کامل آنها باید انجام بگیرد.

افرادی که در مراکز معتبر و زیر نظر پزشک دارای مهارت و تخصص لازم انتقال چربی را انجام می دهند و خود مراقبت های لازم بعد از آن را به طور کامل انجام می دهند تا سال های سال با اندام ایده ال خود زندگی می کنند. پس شاید تزریق چربی دائمی نباشد اما ماندگاری بالایی خواهد داشت که در گرو انتخاب و انتظارات و مراقب های فردی است.

علاوه بر موارد فوق نکته مهم و اساسی که در تزریق چربی باید دانست این خواهد بود که در برخی اندام اصولاً ماندگاری انتقال چربی از اندام دیگر بیشتر خواهد بود و نباید انتظارات یکسانی از این عمل زیبایی و ماندگاری آن داشت.

به طور مثال ماندگاری تزریق چربی در گونه بیش از خطوط کناری لب است. البته این روش چون حساسیت زایی، عوارض جانبی و نقاهت طولانی مدت ندارد در کنار آن ماندگاری بالایی نیز دارد به روشی مطمئن تبدیل شده و تکرار آن نیز موردی خاصی نخواهد داشت تا فرد را نگران کند.

چه عواملی در افزایش ماندگاری تزریق چربی موثر است؟

چند شرط اساسی در افزایش ماندگاری تزریق چربی موثر است. عمل زیبایی گرفتن انتقال چربی گرفتن سلول ها از ناحیه ای مانند شکم و باسن و ران و انتقال چربی به اندام بدون تقارن چون سینه یا اندام دارای چروک و افتادگی است.

سلول های خارج شده نباید آسیب ببینند زیرا یکی از شروط اصلی دوام تزریق چربی انجام درست این کار خواهد بود بنابراین انتخاب پزشکی دارای مهارت برای تجربه ماندگاری بالا شرط اول و اساسی خواهد بود.

این کار نیز به مطالعه رزومه یک کلینیک و دیدن عکس های قبل و بعد از انتقال چربی افرادی که در یک مرکز این عمل زیبایی را انجام داده اند ممکن می شود. پس انجام تزریق چربی در مرکز درمانی یا کلینیک زیبایی معتبر و زیر نظر پزشک حاذق شرط اول دائمی آن خواهد بود.

شرط دوم به خود فرد بر می گردد که بخشی از فرآیند انتقال چربی است. در واقع فرد با رعایت نکاتی قبل و بعد از عمل به خود کمک می کند تا بیشترین میزان ماندگاری انتقال چربی را تجربه کند.

و شرط آخر که در واقع مربوط به قبل از این عمل زیبایی است فرد باید ببیند که گزینه و کیس مناسب انتقال چربی است. اگر فرد جز کیس های مناسب نباشد و برای تزریق چربی اصرار داشته باشد کمترین میزان دوام را شاهد خواهد بود. تزریق چربی برای ورزشکاران حرفه ای و افراد دارای فعالیت زیاد، افراد دارای متابولیسم و سوخت و ساز شدید در بدن و افرادی که داروهای خاصی مصرف می کنند بسیار کم نتیجه خواهد داد.

مراقبت های بعد از تزریق چربی برای دائمی بودن و ماندگاری بالا

مراقبت های بعد از تزریق چربی برای دائمی بودن و ماندگاری بالای این عمل زیبایی یکی از شروط موفقیت آمیز بودن انتقال چربی هستند. انتقال چربی مانند هر عمل زیبایی مراقبت های خاص خود را دارد.

نتیجه این مراقبت ها شاداب تر، زیباتر و جوان تر به نظر رسیدن اندام فرد است. در واقع دوره ریکاوری و نقاهت انتقال چربی اهمیت زیادی دارد و نکاتی که برای این دوره رعایت می شود عمل مهم و بزرگی در تجربه ماندگاری بیشتر آن هستند. این نکات شامل موارد زیر می گردد:

  1. فعالیت سنگین، بدنسازی، ورزش های دارای سوخت و ساز بالای بدن مانند سمی برای تزریق چربی برای فرد هستند زیرا علاوه بر افزایش ریزش سلول ها باعث گردش خون بیشتر و ایجاد تورم و التهاب می گردند؛ اما پیاده روی سبک بعد از این عمل زیبایی مشکلی ندارد.
  2. استفاده از کمپرس یخ بعد از تزریق چربی برای کاهش درد و ورم بسیار موثر خواهد بود.
  3. یکی دیگر از عواملی که باعث ریزش سلول چربی بعد از fat injection می گردد دستکاری، ماساژ و دست کشیدن بر روی ناحیه ای است که انتقال چربی به آن انجام شده است. بنابراین باید به شدت از این کار پرهیز کرد.
  4. گرما آفت سول چربی به طور طبیعی است. بعد از تزریق چربی فرد باید از آفتاب گرفتن، استفاده از سولاریوم، سونا و حمام داغ به شدت پرهیز کند.
  5. مشورت با پزشک در صورت طولانی شدن عوارض و استفاده از داروها زیر نظر او هم باعث ماندگاری بالاتری برای تزریق چربی خواهد بود.
اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ