کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
ماندگاری تزریق چربی به صورت چقدر است؟

ماندگاری تزریق چربی به صورت چقدر است؟

عمل زیبایی تزریق چربی یکی از عمل های زیبایی است که امروز در بین عموم بسیار فراگیر شده است، این فراگیر شدن باعث شده تا نتایج آن نیز در دیدگاه عموم مردم بسیار مهم و حیاتی باشد. نتایجی که از عمل زیبایی تزریق چربی به دست خواهد آمد می تواند دیدگاه مردم را نسبت به شما تغییر دهد و به صورت کلی ظاهر جدیدی را برای شما ایجاد نماید.

سوال بزرگی که همواره در مورد نتایج به دست آمده از عمل زیبایی تزریق چربی مطرح می شود این است که نتایجی که به دست می آید دائمی است؟ نتایجی که از عمل زیبایی تزریق چربی حاصل می شود بلافاصله و تنها پس از اتمام روند درمانی عمل زیبایی تزریق چربی قابل مشاهده است و موضوع مهم تر ماندگاری و دائمی بودن آن است!

شاید در ابتدا بهتر باشد نتایج و تاثیرات ناشی از عمل زیبایی انتقال چزبی بررسی شود تا سپس به این مهم پرداخته شود که کدام یک از این تاثیرات مانا بوده و کدام یک در مدت زمان کوتاهی از بین خواهند رفت! دلایل زیادی وجود دارد که می تواند باعث ماندگاری با عدم ماندگاری نتایج عمل زیبایی تزریق چربی شود.

نتایج و تاثیرات تزریق چربی در نواحی مختلف بدن

علاوه بر ماندگاری نتایج به دست آمده از عمل زیبایی تزریق چربی یکی از مهمترین موارد این است که بدانید عمل زیبایی انتقال چربی در حالت کلی باعث ایجاد چه نتایج و تاثیراتی خواهد شد، این تاثیرات و نتایج است که موجب می شود تا اشخاص به سمت انجام یک کار جدید روی آورند.

در نتیجه این مسئله در مورد عمل زیبایی تزریق چربی نیز صدق خواهد کرد، افرادی که نسبت به انجام عمل زیبایی انتقال چربی اقدام می کنند حتما هدفی را دنبال می کنند و همین اهداف باعث خواهد شد تا فرد انتخاب درستی داشته باشد. بسته به نوع اهداف و نتایجی که هر شخصی به دنبال رسیدن به آن است نوع و روش عمل زیبایی تزریق چربی نیز متفاوت خواهد بود.

در حالت کلی معمولا عمده دلیل و هدفی که عمل زیبایی تزریق چربی به دنبال دارد رفع چین و چروک های صورت و همچنین عمیق و حجم دادن به چن و چروک ها و نواحی استخوانی صورت است، علاوه بر تمامی این موارد و نکاتی که می تواند بر روی جوان سازی پوست تاثیر داشته باشد، مواردی مانند بهبود بافت اندام ها، تناسب اندام و زیبایی اندام نیز می تواند از نتایج و تاثیراتی باشد که عمل زیبایی انتقال چربی به دنبال خواهد داشت.

به دلیل انکه چربی ها و سلول های چربی استفاده شده در عمل زیبایی تزریق چربی از بدن خود بیمار استخراج خواهد شد در نتیجه عوارض و خطرات ناشی از حساسیت و آلرژی به حداقل خواهد رسید. این روش یعنی استفاده از سلول های زائد خود بیمار برای تزریق چربی نه تنها باعث کاهش احتمال عوارض جانبی و خطراتی خواهد بود بلکه می تواند در ناحیه ای که به عنوان بانک سلول های چربی محسوب می شود نیز موجب کاهش حجم و تناسب اندام شود.

 

نتایج و تاثیرات تزریق چربی در نواحی مختلف بدن

 

عمل زیبایی تزریق چربی در واقع یک عمل زیبایی دو منظوره است که در کنار پیکر تراشی و تناسب اندام در ناحیه اهد کننده سلول باعث ایجاد ویژگی های بصری مثبتی نیز در ناحیه ای که انتقال چربی انجام می شود می گردد.

آیا نتایج تزریق چربی دائمی است؟

این سوال در واقع بزرگترین و مطرح ترین سوالی است که توسط افرادی که نسبت به انجام عمل زیبایی تزریق چربی اقدام می کنند مطرح خواهد شد، همواره کسانی که نسبت به انجام عمل های زیبایی اقدام می کنند به دنبال دست یابی به نتایجی بلند مدت هستند.

نتایج بلند مدت خیال آن ها را از بابت ظاهر خود آسوده کرده و می تواند باعث خشنودی آن ها شود، اما با توجه به نوع عمل زیبایی تزریق چربی باید انتظار داشت که این چربی ها و سلول های چربی تزریق شده ممکن است دائمی نباشد، علت این موضوع این نیست که نقصی در این روش زیبایی وجود دارد بلکه دلیل این موضوع طبیعی بودن آثار به دست آمده است.

نتایجی که به واسطه عمل زیبایی تزریق چربی به دست خواهد آمد کاملا طبیعی خواهد بود و در نتیجه با گذشت زمان و تغییرات در روند زندگی فرد این سلول های چربی تزریق شده می تواند جذب بدن شود، جذب سلول های چربی به بدن باعث خواهد شد تا نتایج به دست آمده از عمل زیبایی تزریق چربی کمرنگ تر شوند.

نتایج حاصل از تزریق چربی چقدر باقی می ماند؟

هنگامی که بیماران برای اولین بار نسبت به انجام عمل زیبایی تزریق چربی اقدام می کنند نتایج به دست آمده به طرز قابل توجهی نمایان بوده و برای مدت طولانی در زیر پوست و بافت های فرد باقی خواهد ماند. سلول های چربی در ظرف مدت کوتاهی در ناحیه جدید تغذیه خود را از خون رسانی بافت ها آغاز کرده و به حیات خود ادامه می دهند.

در موارد مشابهی مانند تزریق ژل یا فیلر نیز فرد نتایج تقریبا بلند مدتی را مشاهده خواهد کرد اما هیچگاه نمی توان در این مورد قطعی برخورد کرد، یعنی در برخی مواقع روند زندگی، رژیم غذایی و شرایط فردی و جسمی می تواند باعث از بین رفتن نتایج به دست آمده از عمل زیبایی تزریق چربی به مرور زمان شود.

هرچند با توجه به طبیعی بودن چربی ها احتمال جذب آن ها در بلند مدت بدون هیچ روند خاصی نیز وجود دارد اما عدم رعایت برخی نکات و عدم رعایت رژیم غذایی می تواند باعث شود تا این اتفاق زود تر بیفتد و در نتیجه شما مجبور باشید که با شرایط جدید کنار بیایید یا اینکه نسبت به انجام مجدد عمل زیبایی تزریق چربی اقدام نمایید.

از تمامی حجم چربی های تزریق شده در اولین مرحله تنها بخشی از آن ها به حیات خود ادامه خواهند داد و در نتیجه باقی این سلول های چربی در طی چند هفته از بین خواهند رفت و بیمار شاهد اولین مرحله از کمرنگ شدن نتایج حاصل از عمل زیبایی تزریق چربی خواهد بود.

پس از گذشت 6 ماه نتایج دائمی تر نمایان خواهد شد و برای مدت قابل توجهی باقی خواهد ماند، برای حفظ زیبایی و بافت در این دوران و همچنین طولانی تر شدن ماندگاری عمل زیبایی تزریق چربی بهتر است روند درستی را برای سلامتی و زندگی خود انتخاب کنید.

آیا تزریق چربی نیاز به تکرار دارد؟

با توجه به مواردی که در رابطه با نتایج به دست آمده از عمل زیبایی تزریق چربی گفته شده می توان به راحتی نتیجه گرفت که برای دائمی بودن و ماندگاری بیشتر نتایج و تاثیرات ناشی از عمل زیبایی انتقال چربی می توان این روند درمانی و زیبایی را تکرار کرد. تکرار روند عمل زیبایی تزریق چربی می تواند موجب شود تا فرد مجددا نتایج به دست آمده از مرحله اول عمل زیبایی انتقال چربی را حس نماید.

زمانی که شما نسبت به تکرار عمل زیبایی تزریق چربی اقدام می کنید این کار درست زمانی انجام خواهد شد که نتایج به دست آمده رو به افول هستند، در نتیجه زمانی که نتایج و تاثیرات ناشی از عمل زیبایی تزریق چربی رو به افول هستند شما می توانید به راحتی این عمل را تکرار کنید.

تکرار کردن عمل زیبایی تزریق چربی می تواند موجب شود تا کمرنگ شدن و افول چربی های تزریق شده به چشم نیاید و دیگر با چشم غیر مسلح نتوان تشخیص داد که نتایج از بین رفته اند. زمانی که حس کردید نتایج به دست آمده از عمل زیبایی انتقال چربی در حال نابودی و از بین رفتن است می توانید به راحتی این روند را تکرار کنید.

پس از چندین بار تکرار عمل زیبایی تزریق چربی می توانید شاهد باشید که نتایج به دست آمده از عمل زیبایی fat injection کاملا دائمی بوده و همیشه همراه شما خواهد بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ