کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
لیپوماتیک یا لیپولیز کدام بهتر است؟

لیپوماتیک یا لیپولیز کدام بهتر است؟

در گذشته بررسی های بسیاری از پزشکان و محققان، نشان می داد که حذف موضعی چربی ها، اتفاقی غیر ممکن است و چربی سوزی اتفاقی عمومی می باشد، اما عمل زیبایی لیپوماتیک این یافته ها را تغییر داد.

تا قبل از رواج تکنیک های لیپوماتیک، تنها راه مفید در چربی سوزی، رژیم غذایی و فعالیت های ورزشی معرفی می شد که آن ها نیز راه حلی برای چربی سوزی موضعی نبودند.

اما با بهره گیری از تکنیک های فوق العاده ی عمل زیبایی لیپوماتیک، می توان بدون کاهش وزن و بدون تغییر فرم سایر بخش های اندام، چربی های بازو، شکم، ران و یا باسن را که به سایر روش های چربی سوزی مقاومند، به راحتی از بین برد.

نحوه انجام لیپولیز و عمل لیپوماتیک

عمل های زیبایی پیکر تراشی و لیپولیز، با تزریق داروهای بی حسی به فرد آغاز می شود. ان دارو ها روند جراحی را برای بیماران قابل تحمل خواهد کرد.

برای انجام تکنیک های عمل زیبایی پیکرتراشی حدودا یک الی چهار ساعت زمان مورد نیاز است. در صورتی که هدف انجام فرایند لیپوماتیک حذف چربی های شکم باشد، بی حسی تزریق شده عمومی بوده و شکم ها و قسمتی از پاها را بی حس می کند.

اما در انجام تکنیک های پیکر تراشی در نواحی کوچک تری از بدن مثل لیپوماتیک بازو ها، از بی حسی موضعی استفاده خواهد شد.

در شرایطی که از بی حسی موضعی استفاده شود، بخشی از فرایند لیپوماتیک در حالی انجام خواهد شد که بیمار در حالت ایستاده قرار داده، در این صورت نتایج حاصل از هر تکنیک قابل بررسی خواهد بود.

در لیپوماتیک، با تزریق مایعی، از چربی ها یک امولسیون تشکیل می شود و سپس با استفاده از سوزن های کانول که به یک دستگاه با مکش بالا متصل است، این مایعات از بدن خارج می شود.

 

نحوه انجام لیپولیز و عمل لیپوماتیک

 

اما در لیپولیز به کمک لیزر، از اشعه ی لیزر برای تسهیل خروج چربی ها از بدن استفاده می شود.

در این روش، یک برش کوچک در بدن ایجاد می شود تا اشعه ی لیزر تاثیر خود را روی بافت چربی بگذارد. سپس برش وسیع تری ایجاد می شود تا این چربی ها از بدن خارج شوند. در نهایت می توان اساس روش های لیپوماتیک و لیپولیز را یکسان اما با تفاوت های جزئی دانست.

مزایای لیپوماتیک و لیپولیز

به طور کلی عمل زیبایی لیپوماتیک و فرایند لیپولیز را می توان اقداماتی مفید و موثر دانست، چرا که هر دوی آن ها در حذف چربی های موضعی بدن موفق عمل کرده و فرد را در دستیابی به تناسب اندام و فرم دلخواه خود یاری می دهند.

اما لیپوماتیک و لیپولیز، تفاوتی در جزئیات مزایای خود دارند که توجه به این تفاوت ها باعث شناخت دقیق اساس این فرایند ها خواهد شد.

عمل زیبایی لیپوماتیک عمدتا برای اهداف و دلایل زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد اما امروزه برخی از شرایط و اختلالات پزشکی نیز ممکن است با تکنیک های پیکر تراشی معالجه شوند.

سندرم لیپودیستروفی، تجمع مایع ادم و لیپوم، از جمله معضلاتی هستند که وضعیت سلامتی افراد را به خطر می اندازند و امروزه، فرایند لیپوماتیک می تواند پاسخ مناسبی برای درمان این مشکلات در نظر گرفته شود.

دستگاهی که در پیکرتراشی باعث خروج چربی ها از بدن می شود، دقت بسیار بالایی دارد و از تمام بافت های عضلانی، عصبی و پوست محافظت می کند و از ایجاد آسیب در آن ها جلوگیری می کند.

از طرفی در مورد ویژگی های مثبت فرایند لیپولیز می تواند به درد کمتر دوره ی نقاهت، عارضه های جزئی تر و احتمال عفونت پایین تر در دوران نقاهت اشاره کرد.

همچنین فرایند لیپولیز نه تنها به آمادگی ها و مقدمات خاصی احتیاج ندارد، بلکه دوره نقاهت آن نیز کوتاه مدت از و افراد می توانند در مدت زمان کوتاهی پس از انجام لیپولیز به روال عادی زندگی خود بازگردند.

معایب لیپوماتیک و لیپولیز

با وجود این که بسیاری از افراد عمل زیبایی لیپوماتیک و لیپولیز را معجزه ای در دنیای جراحی های زیبایی و درمانی می دانند، اما عارضه هایی وجود دارند که به عنوان عوارض جانبی و آسیب های احتمالی پس از انجام پیکر تراشی و لیپولیز ممکن است مشاهده شوند.

بروز تورم، کبودی و احتمال ایجاد عفونت، شایع ترین عوارضی است که ممکن است بعد از اتمام فرایند لیپوماتیک به وجود بیایند.

عمل زیبایی لیپوماتیک فرایند حساسی بوده و دوران نقاهت نسبتا طولانی با مراقبت های جزئی ای دارد. هرگونه بی توجهی به این نکات مراقبتی، خود می تواند باعث بروز آسیب های ثانویه شود.

معایبی که برای فرایند لیپولیز نیز در نظر گرفته می شود، شامل تاخیر در دریافت نتیجه ی ایده آل می باشد، به گونه ای که گاهی افراد مجبور به تکرار جلسات لیپولیز خواهند بود.

همچنین بر خلاف تکنیک های عمل زیبایی لیپوماتیک، تکنیک های لیپولیز هدفمندی و دقت کمتری دارند و به سختی می توانند چربی های درون بدن را به دقت مورد هدف قرار دهند.

به طور کلی، فرایند لیپولیز برای افرادی که نیاز به برداشت حجم قابل توجهی از چربی های بدن خود را دارند توصیه نمی شود چرا که لیپولیز در حذف وسیع چربی ها نمی تواند با موفقیت عمل کند.

ایمنی در لیپوماتیک و لیپولیز

در انتخاب روش مناسب برای حذف چربی های موضعی بدن و تصمیم گیری بین عمل زیبایی لیپوماتیک و لیپولیز، مبحث ایمنی بسیار قابل توجه است.

دلیل این اهمیت، آن است که منطقی نیست برای دستیابی به یک جلوه ی زیبا و سلامت از بدن خود، سلامت عمومی بدن خود را به خطر بیندازید و آسیب های جبران ناپذیری را برای بدن خود ایجاد کنید. شاید بتوان لیپوماتیک و لیپولیز را از نظر میزان امن بودن و کم خطر بودن تقریبا در یک سطح در نظر گرفت.

با توجه به اساس تقریبا یکسان این روش ها، نمی توان نتایج و عارضه های بسیار متفاوتی را در آن ها متصور شد. یعنی می توان گفت که در بین روش های متعدد حذف چربی های بدن، لیپوماتیک و لیپولیز هر دو حداقل عوارض را دارند.

اما نکته ی قابل توجه در مورد تفاوت بین میزان امن بودن عمل زیبایی پیکر تراشی و پروسه ی لیپولیز، آن است که اشعه ی لیزر استفاده شده در تکنیک های لیپولیز، ممکن است در برخی از افراد آسیب هایی را به دنبال داشته باشد.

این عارضه ها بسته به ویژگی های فردی افراد مختلف ممکن است ایجاد شود و با توجه به تکنیک های امن تر و بی خطر تر استفاده شده در لیپوماتیک، لیپولیز را در درجه ی دوم انتخاب نسبت به لیپوماتیک قرار دهند.

انتخاب درست بین لیپوماتیک و لیپولیز

در مقایسه با لیپولیز، پیکر تراشی را می توان راه حلی مناسب تر برای حذف چربی های موضعی بدن دانست. لیپوماتیک در مقایسه با لیپولیز روش امن تری محسوب می شود و خروج چربی ها با تکنیک های lipomatic، راحت تر و بی خطر تر خواهد بود.

نتایج به دست آمده از لیپوماتیک طبیعی تر بوده و تورم چربی ها در نقاط مختلف پوست پس از پیکر تراشی مشاهده نخواهد شد. با توجه به موارد ذکر شده به نظر می آید انتخاب روش لیپوماتیک، معقول تر و مفید تر باشد.

چرا که نتیجه ای که از هر دو روش لیپولیز و لیپوماتیک قابل دسترسی خواهند بود، بر اثر تکنیک های پیکر تراشی بی خطر تر و رضایت بخش تر خواهند بود.

البته که همچنان تصمیم گیری در مورد روش مناسب و کارامد در هر شخص، منحصر به فرد است و پس از مشورت با پزشک متخصص در این باره انتخاب نهایی بین لیپوماتیک و لیپولیز انجام می شود.

پس در هنگام تصمیم گیری راجع به انتخاب روش مناسب برای حذف چربی های موضعی بدن، تمامی جوانب را بسنجید و با توجه به ویژگی های بدن خود و وضعیت بهداشتی و سلامتی تان، بهترین روش را برای دستیابی به فرم و تناسب اندام ایده آل خود انتخاب کنید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ