کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
مقایسه لیپوماتیک و بادی جت

مقایسه لیپوماتیک و بادی جت

عمل زیبایی لیپوماتیک از معدود عمل های زیبایی به شمار می رود که نتایج تضمینی و ایده آلی را در اختیار بیماران قرار می دهد. همچنین عمل زیبایی لیپوماتیک از سریع ترین راه های خلاصی از شر چربی های اضافی در نواحی مختلف بدن به سان شکم، ران، بازو ها و پهلو ها به شمار می رود.

روند زیبا سازی بادی جت نیز مانند عمل زیبایی پیکرتراشی دارای خواص و فواید مشابه می باشد و مانند عمل زیبایی پیکرتراشی باعث لاغری موضعی در نواحی مختلفی همچون شکم، پهلو ها، ران ها و بازو ها می شود.

در این بین شاید سوالی که در ذهن اکثر خوانندگان ایجاد شود این است که تفاوت انجام عمل زیبایی لیپوماتیک و بادی جت به چه صورتی خواهد بود و چگونه توسط پزشک متخصص صورت می گیرد؟

برای آن دسته از افرادی که در تفاوت انجام عمل زیبایی پیکرتراشی و بادی جت توسط پزشک متخصص در کلینیک زیبایی کنجکاو هستند باید بازگو کرد که تفاوت در انجام عمل زیبایی لیپوماتیک و بادی جت دارای مراحلی مشابه می باشد و تنها تفاوت این دو روند، روش تخریب بافت های چربی در نواحی مختلف بدن بیمار خواهد بود.

در روند زیبا سازی لیپوماتیک روش تخریب سازی بافت های چربی بدن بیمار به صورت ارتعاشات و ضربات سریع، مرتب و زیاد می باشد. این در حالی است که در روش بادی جت بر خلاف عمل زیبایی لیپوماتیک بافت های چربی توسط فشار آب زیادی که در این روش مورد استفاده قرار می گیرد ریز ریز شده و توسط دستگاه مکنده از بدن بیمار خارج می شوند.

فرآیند انجام عمل لیپوماتیک و بادی جت چگونه است؟

همان گونه که گفته شد عمل زیبایی پیکرتراشی و لیزر دارای مراحل کاملا مشابهی می باشند و تنها در یک مرحله که آن هم نوع روش تخریبی بافت های چربی می باشد تفاوت دارند. نحوه انجام بادی جت و لیپوماتیک دارای چندین مرحله ساده می باشد که در هر یک از این مرحله ها پزشک متخصص کار های متفاوتی انجام می دهد.

بنابر این برای آن گروه از بیمارانی که قصد انجام عمل زیبایی پیکرتراشی یا بادی جت را دارند بهتر است روش کار عمل های زیبای بادی جت و لیپوماتیک مورد بررسی قرار گیرد تا از این موضوع به اندازه کافی آگاهی یابند. مراحل انجام عمل های زیبایی لیپوماتیک و بادی جت به صورت ترتیبی شامل:

 1. آماده سازی بیمار برای انجام عمل زیبایی لیپوماتیک: قبل از انجام هر کاری پزشک متخصص به بیمار توصیه می ‌کند تا با بهره گیری از برخی نکاتی خود را برای انجام عمل های زیبایی بادی جت یا پیکرتراشی آماده سازند تا در آینده مشکلی پیش نیاید.
 2. مشخص کردن یک نقطه مناسب از ناحیه تحت درمان جهت وارد کردن لوله دستگاه لیپوماتیک یا بادی جت: پزشک متخصص یک نقطه مناسبی از ناحیه تحت درمان را انتخاب می‌ کند که بهترین و سریع ترین راه دسترسی به بافت های چربی اضافی می باشد.
 3. استفاده از ماده ضدعفونی کننده: پزشک متخصص است از مواد ضد عفونی کننده و آنتی بیوتیک ها در جهت ضد عفونی کردن ناحیه تحت درمان پیکرتراشی یا بادی جت استفاده می کند تا هیچ گونه عارضه ای پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک یا بادی جت بیمار را تهدید نکند.
 4. استفاده از بی حس کننده موضعی: در حین انجام عمل زیبایی لیپوماتیک یا بادی جت بیمار کاملاً به هوش می باشد و تنها از بی حس کننده های موضعی جهت بی حس کردن ناحیه تحت درمان استفاده می شود تا بیمار احساس دردی نداشته باشد.
 5. وارد کردن لوله کانولا: لوله کانولا که یک لوله مخصوص جهت خارج سازی چربی های اضافه بدن می باشد توسط پزشک متخصص با احتیاط وارد ناحیه تحت درمان می شود.
 6. ریز کردن چربی های اضافی ناحیه تحت درمان تحت عمل زیبایی پیکرتراشی یا بادی جت: نحوه انجام این مرحله به وسیله عمل زیبایی لیپوماتیک با عمل زیبایی بادی جت کاملاً متفاوت است.

 

فرآیند انجام عمل لیپوماتیک و بادی جت چگونه است؟

 

در عمل زیبایی لیپوماتیک ارتعاشاتی با سرعت بسیار زیاد به چربی های اضافی وارد می شود که این کار موجب تخریب بافت های چربی ناحیه مورد نظر خواهد شد. در انجام عمل زیبایی بادی جت برخلاف روند زیبا سازی پیکرتراشی از فشار آب جهت خرد و ریز کردن بافت‌ های چربی ناحیه مورد نظر استفاده می شود.

 1. مکش چربی های ریز شده توسط دستگاه در حین انجام لیپوماتیک و بادی جت: پس از خرد و ریز شدن بافت های چربی اضافی ناحیه تحت درمان این چربی های اضافی توسط دستگاه مکنده از بدن خارج می شوند.

مزیت های و معایب لیپوماتیک و بادی جت

عمل زیبایی پیکرتراشی و بادی جت دارای مزایا و فواید بسیار متعدد و فراوانی می باشند که سایر روش های درمانی در این زمینه از داشتن آنها محروم هستند و به نوعی می توان گفت که عمل زیبایی بادی جت و لیپوماتیک کامل شده روش زیبایی لیپوساکشن می ‌باشند.

بنابر این روند زیبایی لیپوماتیک و بادی جت علاوه بر اینکه مزایای لیپوساکشن را دارا می باشند دارای چندین مزایای اضافی نیز خواهند بود و عوارض و مشکلاتی که در عمل زیبایی لیپوساکشن به چشم می خورد در این روند های زیبایی به حداقل خود رسیده اند. از جمله مزایای بهره مند شدن از عمل زیبایی لیپوماتیک عبارتند از:

 1. عمل زیبایی لیپوماتیک و بادی جت نسبت به سایر روش های زیبایی در زمینه خود از سرعت بسیار بالایی برخوردار هستند.
 2. عوارض جانبی احتمالی ناشی از بادی جت و لیپوماتیک بسیار کم و جزئی می باشند.
 3. پیکرتراشی و بادی جت نتایج بسیار طولانی مدتی در اختیار بیماران بهره برده از آن ها می گذارند.
 4. هر یک از روند های زیبایی بادی جت و لیپوماتیک از آخرین تکنولوژی های ساخت بهره مند هستند.
 5. اکثر یا تقریباً همه بیمارانی که از این دو روش لیپوماتیک و بادی جت استفاده کرده اند از انجام آن احساس رضایت کامل دارند.
 6. پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک و بادی جت چربی های اضافی خارج شده می تواند مورد استفاده روند زیبایی تزریق چربی قرار گیرد.
 7. روند زیبا سازی بادی جت و پیکرتراشی بسیار پر بازده تر از سایر روش های درمانی در زمینه رفع چربی های اضافی بدن می باشند.
 8. دوران نقاهت عمل زیبایی لیپوماتیک و بادی جت بسیار کوتاه خواهد بود.

انتخاب درست بین لیپوماتیک و بادی جت

پس از اینکه بیماران از مزایا و فوائد هر یک از روش های زیبایی پیکرتراشی و بادی جت به صورت کامل آگاه شدند ممکن است در نحوه انتخاب عمل زیبایی لیپوماتیک و بادی جت مردد بوده و قادر به انتخاب یکی از دو روش بادی جت و لیپوماتیک جهت خارج سازی چربی های اضافی در نواحی مختلف بدن نخواهند بود.

باید خاطر نشان کرد با اینکه عمل زیبایی لیپوماتیک و بادی جت دارای مزایا، فواید و نتایج به دست آمده بسیار مشابهی می باشند تفاوتی در عملکرد این دو روش وجود دارد و این عملکرد می تواند در نوع خواسته بیمار بسیار مهم و حائز اهمیت باشد.

به علت اینکه عمل زیبایی لیپوماتیک نسبت به عمل زیبایی بادی جت تقریباً از سرعت بیشتری برخوردار است می تواند برای آن دسته از بیمارانی که تنها خواهان خارج سازی چربی های اضافی نواحی مختلف بدن خود هستند بسیار مناسب باشد.

اما اگر بیماری علاوه بر اینکه قصد دارد چربی های اضافی بدن خود را خارج کند از این چربی های خارج شده اضافی جهت انجام عمل زیبایی تزریق چربی استفاده کند بهتر است از روند زیبایی بادی جت بهره بگیرد.

چرا که در انجام عمل زیبایی بادی جت برخلاف روند زیبا سازی لیپوماتیک که از ضربات و ارتعاشات قوی و سریع جهت تخریب بافت های چربی استفاده می شود در این روش از فشار آب جهت خارج کردن چربی ها استفاده می شود. به همین دلیل در روند زیبایی بادی جت بافت ‌های چربی احتمال سالم ماندن بیشتری نسبت به lipomatic خواهند داشت.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ