لیپوماتیک

لیپوماتیک شکم و پهلو به چه شکل است؟

آب کردن چربی های ناحیه ی شکم و پهلو سخت ترین مرحله چربی سوزی در رژیم لاغری محسوب می شود. زیرا سلول های چربی در این مناطق به مرور زمان، بر اثر رژیم غذایی نا مناسب و عدم تحرک کافی تجمع یافته و پروسه ی حذف آن ها را می توان دشوار ترین مرحله کاهش وزن اضافه دانست. امروزه عمل زیبایی لیپوماتیک ناحیه شکم و پهلو راه حلی ایده آل برای رسیدن به فرم دل خواه اندام ها و حذف چربی موضعی به شمار می رود.

عمل زیبایی لیپوماتیک شکم و پهلو، راه حلی برای خلاصی از شر چربی هایی است که دیگر حذف آن ها با ورزش و رژیم غذایی امکان پذیر نیست. عمل زیبایی لیپوماتیک شکم و پهلو شاید در بعضی جوامع به عنوان یکی از اقدامات روند لاغری شناخته شده باشد اما در واقع این عمل زیبایی، نوعی پیکر تراشی به هدف تصحیح فرم و تناسب شکل شکم و پهلو محسوب خواهد شد.

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

دلایل انتخاب لیپوماتیک شکم و پهلو چیست؟

عمل زیبایی لیپوماتیک برای دستیابی به فرم دل خواه اندام با حذف چربی اضافی از شکم و پهلو و یا انتقال آن ها به نقاطی دیگر کاربرد دارد زیرا سلول های چربی استخراج شده در این روش بر خلاف روش های سنتی مجددا قابل استفاده خواند بود.

عمل زیبایی لیپوماتیک پهلو از عمل های جراحی پر طرفداری است که با روش ها و متد مختلف اما با تفاوت جزئی در بین تکنیک های آن در سطح جهان هم اکنون متداول بوده و در حال انجام است.

قبل از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک با تشخیص پزشک مراحل بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی انجام می شود. سپس در محل مورد نظر توسط پزشک نشانه گذاری انجام شده و نقاطی و برش های ریزی برای دسترسی به سلول های چربی ایجاد خواهد شد.

نقطه ی مشترک همه ی تکنیک های عمل زیبایی لیپوماتیک، استفاده از یک لوله ی نازک به نام کانول می باشد در واقع کانول لوله ظریف و باریکی است که به یک مکنده و دستگاه خلا قوی متصل شده است.

پس از سست شد پیوند بین سلول های چربی در عمل زیبایی لیپوماتیک تمامی این سلول ها توسط پمپ خلا استخراج خواهند شد و در صورت نیاز برای تزریق مجدد در دستگاه سانتریفیوژ تصفیه خواهند شد تا مجددا مورد استفاده قرار گیرد.

رایج ترین روش انجام عمل زیبایی لیپوماتیک، روش Tumescent می باشد. طی این تکنیک جراح یک محلول استریل حاوی سالین را به شکم و پهلو بیمار تزریق خواهد کرد تا باعث سست شدن بافت چربی ها شود. سالین متشکل از آب، نمک و مواد دیگری از جمله لیدوکائین و اپی نفرین می باشد که باعث تسهیل خروج چربی ها از شکم و هم چنین کاهش درد و خونریزی خواهد شد.

 

دلایل انتخاب لیپوماتیک شکم و پهلو چیست؟

 

در روشی دیگر به نام روش Ultra sound assisted، از انرژی امواج صوتی در زیر پوست ناحیه شکم استفاده می شود تا دیواره ی سلولی سلول های چربی را تخریب کند و این گونه باعث شکستن پیوند و ساختار آن ها شود. این اتفاق باعث سست شدن سلول های چربی شده و در نتیجه خارج کردن آن ها را آسان تر خواهد کرد.

هم چنین روش دیگری به نام laser assisted یا smart lipo نیز وجود دارد که طی آن از اشعه ی لیزر برای تولید حجم زیادی از انرژی به هدف ذوب کردن و از بین بردن پیوند های بین سلولی استفاده خواهد شد تا  چربی ها به راحتی قابل استخراج باشند.

انتخاب روش مناسب انجام عمل زیبایی لیپوماتیک برای هر فرد منحصر به فرد بوده و توسط پزشک متخصص زیبایی و با در نظر گرفتن پیش زمینه ی سلامت و فیزیکی فرد انجام می شود.

تاثیرات ناشی از عمل زیبایی پیکرتراشی شکم و پهلو

عمل زیبایی لیپوماتیک روشی منحصر به فرد و نوین در حذف چربی های اضافه و رسیدن به فرم و تناسب اندام دلخواه شما می باشد و با مزیت های ویژه ای از جمله دوره ی نقاهت کوتاه، کوتاه بودن زمان عمل زیبایی، کم ترین درد و خونریزی، دست یابی سریع به فرم دل خواه و حذف موضعی چربی ها توانسته به سرعت به جایگاه ویژه ای در لیست جراحی های زیبایی جهان دست یابد و از این حیث جز متداول ترین عمل های زیبایی کاهش وزن و تناسب اندام محسوب خواهد شد.

اما باید در نظر داشت که عمل زیبایی لیپوماتیک هم چنان یک جراحی زیبایی محسوب می گردد و در نتیجه آسیب های احتمالی وجود خواهد داشت که ممکن است در ادامه روند درمانی عمل زیبایی لیپوماتیک رخ دهد.

خونریزی، شوک بیهوشی، تجمع مایع یا خونابه، عفونت و یا ایجاد لخته ی خون به علت رسوب ذرات کوچک چربی در عروق و جابجایی این لخته ها از جمله ی این آسیب های احتمالی می باشد که معمولا به راحتی قابل پیشگیری و اجتناب است.

خوشبختانه با مشورت با یک پزشک و متخصص حرفه ای و استفاده از مهارت یک جراح با تجربه می توان ریسک های احتمالی ناشی از عمل زیبایی لیپوماتیک را به حداقل رساند و عملی موفقیت آمیز را تجربه کرد و از نتایج به دست آمده لذت برد.

مراقبت های پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک شکم و پهلو

شرایط و مراقبت های بعد از لیپوماتیک برای هر فرد بسته به پیشینه پزشکی فرد و روش انجام عمل متفاوت است. در شرایط معمول شما می توانید بعد از چند ساعت کلینیک را ترک کنید اما اگر میزان قابل توجهی چربی طی عمل از بافت بدن شما خارج شده باشد، شما باید یک شبانه روز را در کلینیک تحت مراقبت سپری کنید.

ممکن است به دستور پزشک مصرف آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت در روند مراقبت های شما الزامی باشد. هم چنین ممکن است برای مدت کوتاهی در حدود یک الی دو ماه از لباس های کشی یا گن های درمانی برای جلوگیری از تورم و التهاب استفاده کنید.

با داشتن سبک زندگی سالم، ورزش منظم و مداوم، رژیم غذایی کنترل شده و رعایت دستورات پزشک متخصص دوره ی نقاهت کوتاهی را با موفقیت سپری خواهید کرد و بعد از گذشت چند هفته به روال طبیعی زندگی خود باز خواهید گشت.

دقت داشته باشید که در طول دوران نقاهت و بازیابی پس از عمل زیبایی لیپوماتیک از انجام فعالیت های شدید، مصرف داروهای ضد انعقاد خون، سیگار کشیدن و مصرف مشروبات الکلی جدا خودداری نمایید زیرا احتمال ابتلا به عفونت و خون ریزی را افزایش خواهد داد و می تواند باعث کند شدن روند بهبودی شما گردد.

آیا نتایج حاصل از عمل زیبایی لیپوماتیک شکم و پهلو دائمی است؟

در کنار مزیت های متعدد عمل زیبایی لیپوماتیک، حذف چربی های ناحیه شکم و پهلو به طور دائم نیز از دیگر ویژگی های مثبت آن به شمار می آید. طی این عمل سلول های چربی شکم و پهلو به طور کامل تخریب و خارج خواهد شد و این اتفاق در شرایط ثابت و سلامت زندگی فرد به طور دائمی ماندگار است.

حقیقت این است که در صورت افزایش وزن و بازگشت به الگوی زندگی ناسالم و عدم تحرک، امکان تولید سلول های چربی جدید و حتی جابجایی آن ها به نقاط دیگر وجود دارد؛ اما شما به شرط ثابت نگه داشتن وزن خود، رعایت رژیم غذایی با چربی پایین و پر از پروتئین، میوه و سبزیجات و هم چنین ورزش مداوم و داشتن سبک زندگی سالم می توانید با خیال راحت از دائمی بودن نتیجه عمل لیپوماتیک خود لذت ببرید.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ