لیپوماتیک

لیپوماتیک سینه در زنان – فرم دهی و کاهش سایز سینه با پیکرتراشی

لیپوماتیک تکنیک جدید عمل زیبایی به منظور تخلیه‌ چربی از قسمت‌های مختلف بدن است که از آن برای کوچک کردن سایز سینه نیز استفاده می‌شود. با توجه به اینکه سینه زنان به صورت ترکیبی از بافت غددی و مقدار زیادی بافت چربی شکل گرفته، عمل زیبایی پیکرتراشی به عنوان استخراج بافت چربی اضافی، روش کاملاً مناسب برای کاهش سایز سینه خواهد بود. امروزه تکنیک لیپوماتیک در فرم‌دهی بدن به دلیل جراحت جزئی و خونریزی خیلی کم، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. همچنین دوران ریکاوری بعد از عمل با این روش به حداقل می‌رسد.

بزرگی سایز سینه یک مشکل بسیار شایع بین زنان است که به خصوص بعد از شیردهی، بیشتر نمایان می‌شود. بزرگی سایز سینه نه تنها با جلب نگاه اطرافیان می‌تواند فرد را خجالت‌زده کند بلکه به دلیل سنگینی قابل توجه، مشکلات دیگری مانند درد در ناحیه گردن، کمر و ‌شانه را نیز می‌تواند به همراه داشته باشد. لیپوماتیک سینه در زنان قطعاً ساده‌ترین روش برای ر‌هایی از این مشکل آزاردهنده است.

لیپوماتیک سینه در زنان و هزینه آن

لیپوماتیک سینه در خانم ها چه مزایایی دارد؟

تا به امروز، کوچک‌سازی سینه بیشتر به روش ماموپلاستی انجام می‌گرفت که در این روش جراحی با برداشتن چربی و پوست اضافی و انتقال دادن نوک و هاله‌ سینه به ناحیه‌ای دیگر، کوچک‌سازی، فرم‌دهی و همچنین لیفت سینه امکان‌پذیر است. در ماموپلاستی با اینکه نتایج خوبی به دست می‌آید اما مقدار خونریزی و خطرات ناشی از جراحی سنگین در ناحیه‌ حساسی مانند سینه را هم باید در نظر گرفت. امروزه عمل زیبایی پیکرتراشی سینه نه به عنوان جایگزین ماموپلاستی بلکه به عنوان روشی نوین برای حل مشکل افرادی است که صرفاً برای کوچک سازی سینه به دنبال روشی ایمن با کمترین خونریزی و جای زخم جزئی هستند.

برای کاهش سایز سینه با روش لیپوماتیک سینه زنان، با ایجاد سوراخ‌های خیلی کوچک در اطراف سینه صرفاً عمل کوچک‌سازی انجام می‌شود. با وجود اینکه جای زخم عمل بعد از مدتی کمتر قابل تشخیص خواهد بود اما باز هم سوراخ‌ها معمولاً در نقاطی اطراف و زیر سینه ایجاد می‌شوند که زیاد در معرض دید نباشند. تأثیرات عمل لیپوماتیک سینه زنان به شرایط سینه بستگی دارد. با توجه به اینکه چه مقدار از سینه بافت غددی و چه مقدار بافت چربی است، نتایج تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. برای این منظور با استفاده از ماموگرافی قبل از عمل، درمورد میزان اثربخشی این روش برای کاهش سایز سینه بحث می‌شود.

لیپوماتیک سینه در خانم ها چه مزایایی دارد؟

سن فرد مراجعه‌کننده و میزان خاصیت الاستیسیته پوست فرد نیز از موارد دخیل در نتیجه‌ حاصل از عمل زیبایی لیپوماتیک است. البته با توجه به نتایج حاصل از انجام این عمل زیبایی، در افراد بالای ۴۰ سال با توجه به کاهش خاصیت کشسانی پوست با افزایش سن، نتایج مطلوب و شگفت‌انگیزی به دست آمده است. با توجه به اینکه این عمل زیبایی، جراحی سنگینی محسوب نمی‌شود و میزان خونریزی و درد بعد از عمل لیپوماتیک در حداقل میزان ممکن خواهد بود، دوران ریکاوری بعد از عمل بسیار کوتاه بوده و فرد حدود ۳ روز بعد از عمل می‌تواند به انجام فعالیت‌های روزمره خود بپردازد.

عمل زیبایی لیپوماتیک سینه چگونه انجام می شود؟

نحوه‌ عملکرد دستگاه پیکرتراشی به این صورت است که:

 1. هوای ایجاد شده توسط کمپرسور داخل کانولایی انعطاف‌پذیر منتقل می‌شود.
 2. سپس با ایجاد سوراخ‌های خیلی کوچک به اندازه‌ ۳ میلی‌متر در اطراف سینه در نقاط دورتر از نوک سینه، کانولا وارد سینه می‌شود.
 3. کانولا با حرکات چرخشی و ارتعاشی، بافت‌های چربی را تجزیه می‌کند و در نهایت چربی را از بدن خارج می‌کند.

روند کار کانولا در تکنیک لیپوماتیک به صورتی است که که با هدف قرار دادن بافت‌های چربی هیچ تأثیری روی ماهیچه‌ها، رگ‌های خونی، عصب‌ها و غدد لنفاوی ندارد. همین هوشمند بودن کانولا است که این تکنیک را به روشی بی‌خطر و قابل اعتماد تبدیل می‌کند. هوشمند بودن کانولا به این صورت است که در صورت برخورد با بافت غیر چربی، دستگاه متوقف می‌شود.

ماده‌ بی‌حسی نیز از طریق کانولای انعطاف‌پذیر به بافت‌های چربی زیر پوست وارد می‌شود. در این روش با استفاده از مایع بی‌حسی کمتر نسبت به دیگر متد‌ها، بی‌حسی مؤثر‌تر بوده و مایع بی‌حسی به صورت یکنواخت پخش می‌شود. علاوه بر این در متد پیکرتراشی حرکات سه‌گانه‌ نوسانی، ارتعاشی و چرخشی کانولا در بافت‌های چربی با تحریک سلول‌های فیبروبلاست پوست، سبب کلاژن‌سازی در آن ناحیه می‌شود. این روند باعث می‌شود بعد از عمل زیبایی پیکرتراشی به مرور پوست ناحیه سفت‌تر شود.

آیا عمل زیبایی لیپوماتیک برای هر شخصی امکان پذیر است؟

عمل زیبایی لیپوماتیک برای افرادی توصیه می‌شود که صرفاً قصد ر‌هایی از چربی‌های سینه را دارند. افراد مراجعه‌کننده معمولاً نارضایتی‌هایی مثل مشکلات ناشی از وزن سینه‌های بزرگ را دارند. افرادی که علاوه بر بزرگی سایز سینه مشکل افتادگی سینه را نیز دارند، شاید بهتر است به دنبال روش دیگری برای حل مشکل افتادگی سینه باشند. روش کار در جراحی لاغری سینه به صورتی است که نه تنها با استخراج چربی سبب افتادگی سینه نمی‌شود بلکه با افزایش کلاژن‌سازی باعث سفت‌تر شدن پوست ناحیه مورد نظر می‌گردد. پس برای افرادی که فقط مشکل بزرگی سینه دارند، نتیجه‌ کاملاً مطلوبی خواهد داشت اما لیفت سینه در این روش انجام نمی‌گیرد.

عمل لیپوماتیک سینه برای افرادی که از عدم تقارن سینه‌های خود رنج می‌برند بهترین روش است. امکان استخراج چربی از یک ناحیه و تزریق همان چربی به ناحیه‌ای دیگر، مزیتی است که عمل لیپوماتیک سینه را از روش‌های دیگر عمل زیبایی در این زمینه متمایز می‌سازد. سن، قد و وزن از فاکتور‌هایی هستند که در رسیدن به نتیجه‌ مطلوب از طریق عمل پیکرتراشی سینه در زنان تأثیر‌گذار هستند. پزشک متخصص زیبایی با معاینه‌ فرد مراجعه‌کننده و با در نظر گرفتن انتظارات فرد از انجام این عمل زیبایی، با اطمینان بیشتری خواهد گفت که انجام پیکرتراشی برای فرد نتایج مطلوب و دلخواهی خواهد داشت یا خیر.

عوارض لیپوماتیک سینه

همانطور که گفته شد، لیپوماتیک سینه روشی برای کوچک کردن سینه و خوش‌فرم کردن آن است. تفاوتی ندارد که آقا باشید یا خانم. در بیشتر مواقع، عدم تقارن در سینه، بزرگ بودن سینه‌ها و بدفرم بودن آن‌ها باعث بهم خوردن استایل و زیبایی ظاهر شما خواهد شد. پیکرتراشی به شما کمک می‌کند سینه‌هایی قرینه، خوش‌فرم و اندازه داشته باشید. اندازه سینه‌ها باید با اندام شما همخوانی داشته باشد. بزرگی بیش از اندازه سینه علاوه بر مشکلات ظاهری، باعث ایجاد کمر درد و گرفتگی در ‌شانه‌ها می‌شود.

از آنجایی که بیشتر روش‌های زیباسازی عوارضی به همراه خود دارند، حتماً این سؤال برای شما ایجاد شده است که عوارض لیپوماتیک سینه چیست؟ باید گفت که پیکرتراشی به هیچ عنوان عوارض طولانی مدت ندارد مگر اینکه در انتخاب پزشک متخصص دقت کافی نداشته باشید. از جمله عوارض احتمالی جراحی لاغری سینه عبارتند از:

 • احساس بی حسی

از شایع‌ترین عوارض لیپوماتیک سینه، بی‌حسی طولانی مدت آن است. دلیل این امر عدم استفاده از بی‌حسی در فرآیند لیپوماتیک سینه است. استفاده از دارو‌های بی‌حسی و در ادامه لیپوماتیک سینه، ممکن است به رشته‌های عصبی موجود در پوست صدمه بزند. این عامل باعث می‌شود تا مدتی هر چند کوتاه در قسمت‌هایی از پوست احساس بی‌حسی داشته باشید. نگران نباشید این مشکل بعد از مدتی حل خواهد شد.

 • عوارض شایع در جراحی های زیبایی

از دیگر مشکلاتی که ممکن است بعد از پیکرتراشی احساس شود، عوارض شایع بعد از هر جراحی زیبایی است. این مشکلات شامل عفونت، نکروز پوست و به جا ماندن رد جراحی، هماتوم و تشکیل سروما می‌باشد. این مشکلات در بیشتر مواقع به دلیل عدم مهارت پزشک در لیپوماتیک ایجاد می‌شود.

 • عفونت

در لیپوماتیک، پزشک برشی کوچک روی پوست ایجاد می‌کند تا بتواند کانولا را از آن عبور دهد. این برش بسیار کوچک است اما اگر در مراقبت از آن دقت کافی نداشته باشید ممکن است همین زخم کوچک، دچار عفونت شود..
• نکروز

نکروز یا سیاه شدن پوست، از مشکلات غیر شایع در لیپوماتیک است و دلیل آن پاره شدن یکی از رگ‌‌های خونی در پوست است. در این صورت خونرسانی به پوست مختل شده و پوست سیاه می‌شود.

 • سروما

سروما بیشتر در جراحی‌های طولانی مدت اتفاق می‌افتد و به معنی جمع شدن آب در محل جراحی است. در صورتی که پزشک تبحر کافی در این کار نداشته باشد ممکن است به بافت‌های سینه آسیب وارد کند که نتیجه آن ایجاد سروما است.

 • هماتوم

هماتوم چیزی شبیه کبودی است. دلیل آن جمع شدن خون در لایه‌های پوست است. این عارضه نیز در اثر عدم تبحر پزشک در لیپوماتیک سینه است.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک سینه در زنان

بعد از عمل زیبایی پیکرتراشی، مراقبت‌ها و رعایت نکات ضروری جهت بهبودی سریع، جلوگیری از عوارض احتمالی و رسیدن به نتایج بهتر لازم است:

 1. پانسمان محل زخم عمل باید شب اول و همچنین روز بعد از عمل لیپوماتیک سینه عوض شود. بعد از روز دوم پانسمان لازم نخواهد بود.
 2. شروع به انجام فعالیت‌های روزانه همچنین بازگشت به محل کار در صورت شاغل بودن، بعد از ۳ الی ۵ روز توصیه می‌شود.
 3. شروع ورزش ۲ هفته بعد از عمل پیکرتراشی سینه با پوشیدن سوتین طبی امکان‌پذیر خواهد بود البته در صورتی که از ورزش‌های سبک شروع کرده و میزان سختی آن به تدریج افزایش داده شود.
 4. پوشیدن سوتین طبی تا ۶ ماه بعد از عمل، به اصلاح هر چه سریع‌تر فرم و روند بهبودی کمک خواهد کرد.
 5. رعایت بهداشت ناحیه‌ عمل با شستشوی روزی دو بار توصیه می‌شود که بعد از برداشتن پانسمان ۴۸ ساعت بعد از عمل لیپوماتیک سینه، امکان‌پذیر خواهد بود.
 6. نوشیدن مایعات فراوان به خصوص آبمیوه‌های طبیعی به شدت توصیه می‌شود.
 7. تا یک ماه بعد از عمل، نوشیدن مشروبات الکلی و دخانیات توصیه نمی‌شود.

هزینه لیپوماتیک سینه در زنان

هزینه لیپوماتیک سینه با توجه به تعرفه‌های وزارت بهداشت تعیین می‌شود. هزینه انجام پیکرتراشی سینه در مقایسه با روش‌های مشابه همچون لیپولیز و لیپوساکشن بیشتر است. دلیل این امر مزایای بیشتر لیپوماتیک نسبت به این روش‌هاست. در لیپوماتیک، خونریزی، درد، دوران نقاهت طولانی مدت، عوارض طولانی مدت و… را تجربه نمی‌‌کنید و به همین دلیل ممکن است هزینه بیشتری از شما دریافت شود. به نظر می‌رسد پرداخت هزینه بیشتر برای لیپوماتیک سینه و گرفتن نتایج قطعی، گذراندن دوران نقاهت آرام و بدون دردسر ارزش داشته باشد. برای مشاوره و اطلاع از هزینه لیپوماتیک سینه با مشاورین زیبایی کلینیک پوست و موی رز تماس بگیرید. خط ویژه: 02148679

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره رایگان واتساپ