کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
لیپوماتیک سینه در زنان و هزینه آن

لیپوماتیک سینه در زنان و هزینه آن

لیپوماتیک تکنیک جدید عمل زیبایی به منظور تخلیه ی چربی از قسمت های مختلف بدن است که از آن برای کوچک کردن سایز سینه نیز استفاده می شود. با توجه به اینکه سینه زنان به صورت ترکیبی از بافت غددی و مقدار زیادی بافت چربی شکل گرفته، عمل زیبایی پیکرتراشی به عنوان استخراج بافت چربی اضافی روش کاملا مناسبی برای کاهش سایز سینه خواهد بود.

امروزه تکنیک لیپوماتیک در فرم دهی بدن به دلیل جراحت جزئی و خونریزی خیلی کم، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. همچنین دوران ریکاوری بعد از عمل با این روش به حداقل می رسد.

بزرگی سایز سینه یک مشکل بسیار شایع بین زنان است که به خصوص بعد از شیردهی بیشتر نمایان می شود. بزرگی سایز سینه نه تنها با جلب نگاه اطرافیان می تواند فرد را خجالت زده کند بلکه به دلیل سنگینی قابل توجه، مشکلات دیگری مانند درد در ناحیه گردن، کمر و شانه را نیز می تواند به همراه داشته باشد. لیپوماتیک سینه قطعا ساده ترین روش برای رهایی از این مشکل آزار دهنده است.

لیپوماتیک سینه در خانم ها چه مزایایی دارد؟

تا به امروز کوچک سازی سینه بیشتر به روش ماموپلاستی انجام می گرفت که در این روش جراحی با برداشتن چربی و پوست اضافی و انتقال دادن نوک و هاله ی سینه به ناحیه ای دیگر عملا کوچک سازی، فرم دهی و هم لیفت سینه امکان پذیر است. در ماموپلاستی با اینکه نتایج خوبی بدست می آید اما مقدار خونریزی و خطرات ناشی از جراحی سنگین در ناحیه ی حساسی مانند سینه را هم باید در نظر گرفت.

امروزه عمل زیبایی لیپوماتیک نه به عنوان جایگزین ماموپلاستی بلکه به عنوان روشی نوین برای حل مشکل افرادی است که صرفا برای کوچک سازی سینه به دنبال روشی ایمن با کمترین خونریزی و جای زخم جزئی هستند.

در روش لیپوماتیک برای کاهش سایز سینه با ایجاد سوراخ های خیلی کوچک در اطراف سینه صرفا عمل کوچک سازی انجام می شود. با وجود اینکه جای زخم عمل بعد از مدتی کمتر قابل تشخیص خواهد بود اما باز هم سوراخ ها معمولا در نقاطی اطراف و زیر سینه ایجاد می شوند که زیاد در معرض دید نباشند.

تاثیرات عمل زیبایی لیپوماتیک به شرایط سینه بستگی دارد. با توجه به اینکه چه مقدار از سینه بافت غددی و چه مقدار بافت چربی است نتایج تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. برای این منظور با استفاده از ماموگرافی قبل از عمل در مورد میزان اثر بخشی این روش برای کاهش سایز سینه بحث می شود.

 

لیپوماتیک سینه در خانم ها چه مزایایی دارد؟

 

سن فرد مراجعه کننده و میزان خاصیت الاستیکی پوست فرد نیز از موارد دخیل در نتیجه ی حاصل از عمل زیبایی لیپوماتیک است. البته با توجه به نتایج حاصل از انجام این عمل زیبایی در افراد بالای 40 سال با توجه به کاهش خاصیت الاستیکی پوست با افزایش سن، نتایج مطلوب و شگفت انگیزی بدست آمده است.

با توجه به اینکه این عمل زیبایی ، جراحی سنگینی محسوب نمی شود و میزان خونریزی و درد بعد از عمل لیپوماتیک در حداقل میزان ممکن خواهد بود، دوران ریکاوری بعد از عمل بسیار کوتاه بوده و فرد حدود 3 روز بعد از عمل می تواند به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازد.

عمل زیبایی لیپوماتیک سینه چگونه انجام می شود؟

نحوه ی عملکرد دستگاه لیپوماتیک به این صورت است که هوای ایجاد شده توسط کمپرسور داخل کانولایی انعطاف پذیر منتقل می شود. سپس با ایجاد سوراخ های خیلی کوچک به اندازه ی 3 میلی متر در اطراف سینه در نقاط دورتر از نوک سینه، کانولا وارد سینه می شود. سپس کانولا با حرکات چرخشی و ارتعاشی، بافت های چربی را تجزیه می کند و در نهایت چربی را از بدن خارج می کند.

روند کار کانولا در تکنیک لیپوماتیک به صورتی است که که با هدف قرار دادن بافت های چربی هیچ تاثیری روی ماهیچه ها، رگ های خونی، عصب ها و غدد لنفاوی ندارد. همین هوشمند بودن کانولاست که این تکنیک را به روشی بی خطر و قابل اعتماد تبدیل می کند. هوشمند بودن کانولا به این صورت است که در صورت برخورد با بافت غیر چربی، دستگاه متوقف می شود.

ماده ی بی حسی نیز از طریق کانولای انعطاف پذیر به بافت های چربی زیر پوست وارد می شود. در این روش با استفاده از مایع بی حسی کمتر نسبت به دیگر متد ها، بی حسی موثر تر بوده و مایع بی حسی به صورت یکنواخت پخش شود.

علاوه بر این در متد لیپوماتیک حرکات سه گانه ی نوسانی، ارتعاشی و چرخشی کانولا در بافت های چربی با تحریک سلول های فیبروبلاست پوست، سبب کلاژن سازی در آن ناحیه می شود. این روند باعث می شود بعد از عمل زیبایی پیکرتراشی به مرور پوست ناحیه سفت تر شود.

آیا عمل زیبایی لیپوماتیک برای هر شخصی امکان پذیر است؟

عمل زیبایی لیپوماتیک برای افرادی توصیه می شود که صرفا قصد رهایی از چربی های سینه را دارند. افراد مراجعه کننده معمولا نارضایتی هایی مثل مشکلات ناشی از وزن سینه های بزرگ را دارند. افرادی که علاوه بر بزرگی سایز سینه مشکل افتادگی سینه نیز دارند شاید بهتر است به دنبال روش دیگری برای حل مشکل افتادگی سینه باشند.

روش کار در عمل زیبایی لیپوماتیک به صورتی است که نه تنها با استخراج چربی سبب افتادگی سینه نمی شود بلکه با افزایش کلاژن سازی باعث سفت تر شدن پوست ناحیه مورد نظر می شود. پس برای افرادی که فقط مشکل بزرگی سینه دارند نتیجه ی کاملا مطلوبی خواهد داشت اما لیفت سینه در این روش انجام نمی گیرد.

عمل زیبایی لیپوماتیک برای افرادی که از عدم تقارن سینه هایشان رنج می برند بهترین روش است. امکان استخراج چربی از یک ناحیه و تزریق همان چربی به ناحیه ای دیگر، مزیتی است که عمل زیبایی لیپوماتیک را از روش های دیگر عمل زیبایی در این زمینه متمایز می سازد.

سن، قد و وزن از فاکتور هایی هستند که در رسیدن به نتیجه ی مطلوب از طریق عمل زیبایی لیپوماتیک تاثیر گذار هستند. پزشک متخصص زیبایی با معاینه ی فرد مراجعه کننده و با در نظر گرفتن انتظارات فرد از انجام این عمل زیبایی با اطمینان بیشتری خواهد گفت که انجام پیکرتراشی برای فرد نتایج مطلوب و دل خواهی خواهد داشت یا خیر.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک سینه در زنان

بعد از عمل زیبایی پیکرتراشی مراقبت ها و رعایت نکات ضروری جهت بهبودی سریع، جلوگیری از عوارض احتمالی و رسیدن به نتایج بهتر لازم است.

  1. پانسمان محل زخم عمل باید شب اول و همچنین روز بعد از عمل لیپوماتیک عوض شود. بعد از روز دوم پانسمان لازم نخواهد بود.
  2. شروع به انجام فعالیت های روزانه همچنین بازگشت به محل کار در صورت شاغل بودن، بعد از 3 الی 5 روز توصیه می شود.
  3. شروع ورزش 2 هفته بعد از عمل lipomatic با پوشیدن سوتین طبی امکان پذیر خواهد بود در صورتی که از ورزش های سبک شروع کرده و میزان سختی آن به تدریج افزایش داده شود.
  4. پوشیدن سوتین طبی تا 6 ماه بعد از عمل به اصلاح فرم هرچه سریع تر و روند بهبودی کمک خواهد کرد.
  5. رعایت بهداشت ناحیه ی عمل با شستشوی روزی دو بار توصیه می شود که بعد از برداشتن پانسمان 48 ساعت بعد از عمل لیپوماتیک امکان پذیر خواهد بود.
  6. نوشیدن مایعات فراوان به خصوص آبمیوه های طبیعی به شدت توصیه می شود.
  7. تا 48 ساعت بعد از عمل نوشیدن مشروبات الکلی توصیه نمی شود.
اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ