لیپوماتیک

لیپوماتیک ران چه مزایایی دارد؟

لیپوماتیک ران جدید‏ترین روش استخراج و حذف سلول های چربی و همچنین توسعه یافته عمل زیبایی لیپوساکشن است، عمل زیبایی لیپوماتیک به منظور حذف چربی‏زائد زیر پوست استفاده خواهد شد که ظاهر ناخوشایندی را برای افراد رقم زده است. این روش کاملا بیمار پسند بوده و بدون ریسک خواهد بود. چرا که نیازی به مراقبت ‏های خاصی پس از عمل نخواهد داشت.

عمل لیپوماتیک ران چگونه است؟

عمل زیبایی لیپوماتیک ران طوری طراحی شده تا به فرآیند پزشکی کمک کند و به طور قابل توجهی دغدغه ‏ی پزشک را کاهش تا او بتواند با دقت بیشتری برای رسیدن به بافت ها و مناطقی که دسترسی به آنها سخت است تلاش کند.

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

همچنین بر خلاف روش های سنتی عمل زیبایی لیپوماتیک ران تحت بیهوشی موضعی با دقت بالایی انجام خواهد شد که امکان اصلاح پا و ران را از طریق برش های میلی‏متری کوچکی فراهم می‏سازد.

برای انجام عمل زیبایی لیپوماتیک ران در ابتدا یک برش کوچک قطر 2 تا 5 میلی‏متر در زیر پوست ران ایجاد خواهد شد، سپس یک لوله باریک ریز یا کانول وارد بافت خواهد شد و با استفاده از ارتعاشات سریعی که ایجاد خواهد کرد باعث می شود تا در بافت چربی ها ناپایداری ایجاد شده و منجر به سست شدن پیوند سلول های چربی گردد. پس از استفاده از ارتعاشاتی که توسط کانول ایجاد می شود سلول های چربی سست شده توسط پمپ خلا استخراج خواهند شد.

استخراج سلول های چربی توسط عمل زیبایی لیپوماتیک ران به صورتی انجام خواهد شد که آسیبی به بافت های اطراف ران و همینطور رگ های عصبی و خونی وارد نخواهد شد و همچنین سلول های چربی مجددا قابل استفاده خواهند بود و می توانند در عمل های متفاوتی مانند تزریق چربی مورد استفاده قرار گیرند. در عمل زیبایی لیپوماتیک ران از دستگاهی استفاده خواهد شد یک مجهز به سیستم ایمنی پیشرفته ای است.

زمانی که این سیستم پیشرفته ایمنی احساس کند که کانول به بافت های غیر چربی ران یا پا نزدیک شده است به صورت خودکار روند استخراج چربی را متوقف خواهد کرد یا دیگر ارتعاشی به وجود نمی آورد. در نتیجه خطر پارگی بافت های داخلی، رگ های خونی و عصبی و همچنین پوست ران و پا به کمترین مقدار خود خواهد رسید.

همچنین لازم به ذکر است که عمل زیبایی لیپوماتیک ران توسط یک سیستم پنوماتیک فعالیت می کند که توسط هوای فشرده فعال می‏شود در نتیجه به کانول اجازه‏ی حرکت های زیگ زاگی، چرخشی و ارتعاشی را می‏دهد.

 

عمل لیپوماتیک ران چگونه است؟

 

ارتعاشاتی که در زیر بافت پوست ران در حین عمل زیبایی لیپوماتیک ران به وجود خواهد آمد موجب خواهد شد تا روند بهبودی بیمار سریع تر طی شود زیرا خون مردگی و تورم کمتری بعد از عمل زیبایی پیکرتراشی ران باقی خواهد ماند.

ارتعاش ایجاد شده توسط کانول در حین عمل زیبایی لیپوماتیک ران باعث تحریک کلاژن های سطحی می ‏شود که در نتیجه آن بهبود و ترمیم پوست ران پس از عمل زیبایی تخلیه چربی ران آسان‏تر خواهد شد.

از سوی دیگر فرکانس ارتعاشی که برای عمل زیبایی لیپوماتیک ران به‏کار برده شده است تنها 10 هرتز خواهد بود که این میزان به راحتی می تواند موجب آزاد شدن اندورفین‏ها به منظور افزایش اثرات بی حسی موضعی گردد.

مشاوره های پیش از انجام لیپوماتیک ران

عمل زیبایی لیپوماتیک ران روشی است که برای از بین بردن و بیرون کشیدن چربی های ته نشین شده در زیر پوست ران بدون هیچ گونه شل شدن پوست و یا بازگشت چربی به کار می رود.

در طول هر جلسه از انجام عمل زیبایی تخلیه چربی ران ، مقدار قابل توجهی از سلول های چربی زیر پوست از طریق سست شدن و سپس استخراج آن ها حذف می شود.

اما تمامی این اطلاعات و امن بودن عمل زیبایی لیپوماتیک ران باعث نخواهد شد که بدون هیچ اطلاعاتی به پیشواز این عمل زیبایی بروید، بهتر است قبل از اینکه نسبت به انجام عمل زیبایی لیپوماتیک ران اقدام نمایید تمامی جوانب این عمل را بررسی کرده و با پزشک خود مشورت نمایید.

در چنین شرایطی بهترین اتفاق این است که یک جلسه مشاوره برگزار کرده و پیش از عمل زیبایی لیپوماتیک ران در مورد تمامی نکات قبل و بعد از عمل با پزشک متخصص خود صحبت کنید، آگاهی کافی در مورد نتایج حاصل شده و مراقبت های قبل و بعد از عمل می تواند تا حد زیادی اضطراب های ناشی از عمل زیبایی لیپوماتیک ران را برطرف نماید.

 1. در صورتی که داروی خاصی مصرف می‏کنید به پزشک خود اطلاع دهید.
 2. سعی کنید تمامی سوابق پزشکی خود و عمل های قبلی را در اختیار پزشک خود قرار دهید.
 3. سعی داشته باشید از استعمال دخانیات و سیگار کشیدن پرهیز نمایید.
 4. مصرف هرگونه داروهای مکمل گیاهی یا داروهای ضد انعقاد خون می تواند موجب بروز مشکلاتی برای شما گردد.
 5. تمامی دستورالعمل های مورد نیاز قبل و بعد از عمل زیبایی لیپوماتیک ران را از پزشک خود درخواست کنید.

فواید انجام عمل زیبایی لیپوماتیک ران

لیپوماتیک یکی از پیشرفته‏ترین تکنیک ها و متد خارج کردن چربی های زائد زیر پوست و همچنین بهبود وضعیت اندام ها محسوب خواهد شد. این روش کاملا امن، آسان و موثر است و تقریبا نیازی به مراقبت های خاصی بعد از جراحی ندارد.

در مقایسه با روش های سنتی که استفاده می شد بیمار خطرات کمتری را تجربه خواهد کرد زیرا به جای ایجاد گرما و سپس ذوب کردن چربی ها از ارتعاشات سریعی استفاده خواهد شد که در نتیجه آن  از خطر سوختن و شل شدن پوست جلوگیری می‏شود. از دیگر مواردی که می توان به عنوان مزایای عمل زیبایی لیپوماتیک ران و استفاده از این روش نام برد موارد زیر خواهند بود.

 1. در عمل زیبایی لیپوماتیک ران چربی ها به صورت یکنواختی استخراج خواهند شد و این گونه ظرافت بافت مورد نظر حفظ خواهد شد.
 2. برای دستیابی به نتایج نهایی که توسط پوشیدن لباس های کشی و گن حاصل خواهد شد تنها به 2 تا 4 هفته زمان نیاز دارید، در نتیجه دوران نقاهت طولانی ای را سپری نخواهید کرد.
 3. در عمل زیبایی تخلیه چربی ران از بی حسی موضعی استفاده می‏شود.
 4. تورم و کبودی های ناشی از عمل زیبایی لیپوماتیک ران بسیار محدود است.
 5. احتمال عفونت بسیار پایین است.
 6. درصد ابتلا به آمبولی چربی بسیار پایین بوده و تاکنون موردی گزارش نشده.
 7. نیازی به بستری شدن بیمار بعد از عمل زیبایی lipomatic نیست و او می‏تواند بلافاصله مرخص شود.
 8. کسالت و آسیب جسمانی ناشی از عمل لیپوماتیک ران بسیار کمتر از روش های دیگر است.

عوارض احتمالی و خطرات ناشی از تخلیه ران

علاوه بر تمامی نکاتی که در مورد مزایا و فواید ناشی از عمل زیبایی لیپوماتیک ران گفته شد باید توجه شود که در حین این عمل زیبایی ممکن است عوارض و خطراتی احتمالی نیز وجود داشته باشد که در صورت عدم رعایت دستورالعمل های ذکر شده توسط پزشک متخصص و همچنین عدم تخصص کافی جراح به وجود خواهد آمد.

موارد زیر برخی از نکات و عوارض احتمالی خواهد بود که ممکن است بعد از عمل زیبایی لیپوماتیک رخ دهد اما توجه داشته باشید که تمامی این موارد با رعایت درست نکات و دستورالعمل های مطرح شده توسط کادر پزشکی و همچنین تجربه کافی و مهارت جراح قابل جلوگیری خواهد بود.

 1. احتمال بروز حساسیت و آلرژی نسبت به داروهای بیهوشی
 2. احتمال خون ریزی و عفونت بعد از لیپوماتیک که به راحتی به قطع مصرف داروهای ضد انعقاد خود و عدم استعمال دخانیات برطرف خواهد شد.
 3. به دست آمدن نتایج غیر قابل قبول که تنها به پزشک متخصص بستگی داشته و به راحتی با انتخاب یک پزشک ماهر می توانید نتایج باب میل خود را به دست آورید.
0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره رایگان واتساپ