لیپوماتیک

لیپوماتیک ران – روش موثر لاغری و از بین بردن چربی ران پا

لیپوماتیک ران جدید‏ترین روش استخراج و حذف سلول‌های چربی در این قسمت از پا و همچنین توسعه یافته عمل زیبایی لیپوساکشن است. پیکرتراشی به منظور حذف چربی ‏زائد زیر پوست استفاده خواهد شد که ظاهر ناخوشایندی را برای افراد رقم‌زده است. این روش بدون ریسک خواهد بود چرا که در انجام جراحی لاغری ران از دستگاهی استفاده می‌شود که مجهز به سنسور بوده و به محض عبور از بافت چربی، خاموش می‌شود تا آسیبی به بافت‌ها و اعصاب وارد نگردد.

عمل لیپوماتیک ران چگونه است؟

عمل زیبایی لیپوماتیک ران طوری طراحی شده است که به فرآیند پزشکی کمک کند و به طور قابل توجهی دغدغه ‏جراح را کاهش تا او بتواند با دقت بیشتری چربی‌های اضافی در اندام هدف را تخلیه کند. همچنین برخلاف روش‌های سنتی، لیپوماتیک ران تحت بیهوشی موضعی با دقت بالایی انجام خواهد شد که امکان اصلاح پا و ران را از طریق برش‌های میلی‏متری کوچکی فراهم می‌‏سازد.

برای انجام عمل زیبایی لیپوماتیک ران در ابتدا یک برش کوچک قطر ۲ تا ۵ میلی‏متر در زیر پوست ران ایجاد خواهد شد. سپس یک لوله باریک ریز به نام کانولا وارد بافت خواهد شد و با استفاده از ارتعاشات سریعی که ایجاد می‌کند منجر به سست شدن پیوند سلول‌های چربی می‌گردد. در نهایت چربی‌های خرد شده با مکش، از بدن خارج خواهند شد.

لیپوماتیک ران چه مزایایی دارد؟

استخراج سلول‌های چربی توسط لیپوماتیک ران به صورتی انجام خواهد شد که آسیبی به بافت‌های اطراف ران و همینطور رگ‌های عصبی و خونی وارد نخواهد شد و همچنین سلول‌های چربی مجدداً قابل استفاده خواهند بود و می‌توانند در تزریق چربی مورد استفاده قرار گیرند. در پیکرتراشی ران از دستگاهی استفاده خواهد شد که مجهز به سیستم ایمنی پیشرفته‌ای است. زمانی که این سیستم پیشرفته ایمنی احساس کند که کانولا به بافت‌های غیر چربی ران یا پا نزدیک شده است، به صورت خودکار روند استخراج چربی را متوقف خواهد کرد یا دیگر ارتعاشی به وجود نمی‌آورد. در نتیجه خطر پارگی بافت‌های داخلی، رگ‌های خونی و عصبی و همچنین پوست ران و پا به کمترین مقدار خود خواهد رسید..

همچنین لازم به ذکر است که لیپوماتیک ران توسط یک سیستم پنوماتیک فعالیت می‌کند که توسط هوای فشرده فعال می‌‏شود در نتیجه به کانولا اجازه‏ حرکت‌های زیگ زاگی، چرخشی و ارتعاشی را می‌‏دهد. ارتعاشاتی که در زیر بافت پوست ران در حین عمل زیبایی پیکرتراشی ران به وجود خواهد آمد موجب می‌شود تا روند بهبودی فرد سریع‌تر طی شود زیرا خونمردگی و تورم کمتری بعد از جراحی لاغری ران باقی خواهد ماند.

مطالب بیشتر: جراحی لاغری شکم و پهلو

عمل لیپوماتیک ران چگونه است؟

ارتعاش ایجاد شده توسط کانولا در حین عمل لیپوماتیک ران باعث تحریک کلاژن‌های سطحی می‌‏شود که در نتیجه آن بهبود و ترمیم پوست ران پس از تخلیه چربی، آسان‏تر خواهد شد. از سوی دیگر فرکانس ارتعاشی که برای لیپوماتیک ران به‏کار برده شده است تنها ۱۰ هرتز خواهد بود که این میزان به راحتی می‌تواند موجب آزاد شدن اندورفین‏‌ها به منظور افزایش اثرات بی‌حسی موضعی گردد.

مشاوره های پیش از انجام لیپوماتیک ران

لیپوماتیک ران روشی است که برای از بین بردن و بیرون کشیدن چربی‌های ته‌نشین شده در زیر پوست ران بدون هیچگونه شل شدن پوست و یا بازگشت چربی به کار می‌رود. در طول هر جلسه از انجام عمل زیبایی تخلیه چربی ران، مقدار قابل توجهی از سلول‌های چربی زیر پوست از طریق سست شدن و سپس استخراج آن‌ها حذف می‌شود.

تمامی این اطلاعات و امن بودن لیپوماتیک ران باعث نخواهد شد که بدون هیچ اطلاعاتی به پیشواز این عمل زیبایی بروید. بهتر است قبل از اینکه نسبت به انجام عمل پیکرتراشی ران اقدام نمایید، تمامی جوانب این عمل را بررسی کرده و با پزشک خود مشورت نمایید. در چنین شرایطی بهترین اتفاق این است که یک جلسه مشاوره برگزار کرده و درمورد تمامی نکات قبل و بعد از عمل با پزشک متخصص خود صحبت کنید، آگاهی کافی درمورد نتایج حاصل شده و مراقبت‌های قبل و بعد از عمل می‌تواند تا حد زیادی اضطراب‌های ناشی از لیپوماتیک ران را برطرف نماید:

 1. در صورتی که داروی خاصی مصرف می‌‏کنید به پزشک خود اطلاع دهید.
 2. سعی کنید تمامی سوابق پزشکی خود و عمل‌های قبلی را در اختیار پزشک خود قرار دهید.
 3. سعی داشته باشید از استعمال دخانیات و سیگار کشیدن پرهیز نمایید.
 4. مصرف هر گونه دارو‌های مکمل گیاهی یا دارو‌های ضد انعقاد خون می‌تواند موجب بروز مشکلاتی برای شما گردد. لذا حداقل به مدت دو هفته قبل از عمل این داروها و مکمل‌ها را کنار بگذارید.
 5. تمامی دستورالعمل‌های مورد نیاز قبل و بعد از لیپوماتیک ران را از پزشک خود درخواست کنید.

فواید انجام عمل زیبایی لیپوماتیک ران

لیپوماتیک یکی از پیشرفته‏‌ترین تکنیک‌ها برای خارج کردن چربی‌های زائد زیر پوست و همچنین بهبود وضعیت اندام‌ها محسوب خواهد شد. این روش کاملاً امن، آسان و مؤثر است و در مقایسه با روش‌های سنتی که استفاده می‌شد، فرد خطرات کمتری را تجربه خواهد کرد زیرا به جای ایجاد گرما و سپس ذوب کردن چربی‌ها، از ارتعاشات سریعی استفاده خواهد شد که در نتیجه آن از خطر سوختن و شل شدن پوست جلوگیری می‌‏شود. از دیگر مواردی که می‌توان به عنوان مزایای عمل زیبایی پیکرتراشی نام برد عبارتند از:

 1. در لیپوماتیک ران چربی‌ها به صورت یکنواختی استخراج خواهند شد و اینگونه ظرافت بافت مورد نظر حفظ می‌شود.
 2. برای دستیابی به نتایج نهایی که توسط پوشیدن لباس‌های کشی و گن حاصل خواهد شد، تنها به یک تا دو ماه زمان نیاز دارید. در نتیجه دوران نقاهت طولانی‌ را سپری نخواهید کرد.
 3. در تخلیه چربی ران از بی‌حسی موضعی استفاده می‌‏شود.
 4. تورم و کبودی‌های ناشی از جراحی لاغری ران بسیار محدود است.
 5. احتمال عفونت بسیار پایین است.
 6. درصد ابتلا به آمبولی چربی بسیار پایین بوده و تاکنون موردی گزارش نشده است.
 7. کسالت و آسیب جسمانی ناشی از عمل لیپوماتیک ران بسیار کمتر از روش‌های دیگر است.

مطالب بیشتر: بهترین جراح لیپوماتیک در ایران

عوارض لیپوماتیک ران

عوارض احتمالی و خطرات ناشی از تخلیه ران

علاوه بر تمامی نکاتی که درمورد مزایا و فواید ناشی از عمل زیبایی لیپوماتیک ران گفته شد، باید توجه شود که در حین این ممکن است عوارض و خطراتی احتمالی نیز وجود داشته باشد که در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌های ذکر شده توسط پزشک متخصص و همچنین عدم تخصص کافی جراح به وجود خواهند آمد. موارد زیر برخی از نکات و عوارض احتمالی خواهد بود که ممکن است بعد از لیپوماتیک رخ دهد اما توجه داشته باشید که تمامی این موارد با رعایت درست نکات و دستورالعمل‌های مطرح شده توسط کادر پزشکی و همچنین تجربه کافی و مهارت جراح قابل جلوگیری خواهد بود:

 1. احتمال بروز حساسیت و آلرژی نسبت به دارو‌های بیهوشی
 2. احتمال خون‌ریزی و عفونت بعد از لیپوماتیک که به راحتی به قطع مصرف دارو‌های ضد انعقاد خون و عدم استعمال دخانیات برطرف خواهد شد.
 3. به دست آمدن نتایج غیر قابل قبول که تنها به پزشک متخصص بستگی داشته و به راحتی با انتخاب یک پزشک ماهر می‌توانید نتایج باب میل خود را به دست ‌آورید.
0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

 1. سلام. وقتتون بخیر.من ساق پاهام باریک نیستن چاق هستن آیا میشه برای ساق پاهام لیپوماتیک انجام بدم.با تشکر

   1. سلام دکتر عزیز شما خودتون لیپوماتیک ران را انجام میدین؟مطب شما کجاست و یا شماره تماس بدید ممنون میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *