کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
آیا لیپوماتیک با بیهوشی صورت می گیرد؟

آیا لیپوماتیک با بیهوشی صورت می گیرد؟

اگر در برخی از نواحی بدن خود سلول های چربی زائد دارید و با ورزش و رژیم غذایی نتوانسته اید سلول های چربی زائد را از بین ببرید تا دیگر اندام نا متوازنی نداشته باشید، بهترین راه حل برای شما عمل زیبایی لیپوماتیک است.

با توجه به تصویری که از عمل زیبایی لیپوماتیک بدن توسط رسانه ها در ذهن شما ایجاد شده، ممکن است با این سوال مواجه شود که آیا عمل زیبایی پیکرتراشی درد دارد و نیاز به بیهوشی دارد؟

ابتدا باید بدانید که اگر برای چاقی، اضافه وزن و رفع سلولیت پوست خود می خواهید عمل زیبایی لیپوماتیک بدن را انجام دهید، عمل زیبایی پیکرتراشی بدن نمی تواند راه حل مناسبی برای مشکل شما باشد.

عمل زیبایی لیپوماتیک بدن فقط برای افرادی مناسب است که از وزن مناسبی برخوردار هستند و شاخص بدنی وزن آن ها کمتر از 35 است. همین طور هم فقط می خواهد سلول های چربی زائد برخی از نواحی بدن خود را که اندام آن ها را نا متوازن کرده است، رها شوند.

اگر شما هم می خواهید از سلول های چربی زائد بدن خود خلاص شوید، عمل زیبایی لیپوماتیک بدن می تواند به شما کمک کند تا از سلول های چربی زائد بدن خود راحت شوید و اندام زیبا تری داشته باشید.

عمل لیپوماتیک و نحوه انجام آن

عمل زیبایی لیپوماتیک در جهت رفع سلول های زائد و اصلاح نواحی مختلف بدن مانند شکم، ران، باسن، بوها و غیره انجام می شود. عمل زیبایی پیکرتراشی بدن در مطب یا اتاق جراحی توسط پزشک متخصص این رشته انجام می شود.

 

عمل لیپوماتیک و نحوه انجام آن

 

پزشک متخصص قبل از انجام عمل زیبایی با کشید دایره بر نواحی که سلول های زائد وجود دارد، شما را از نواحی که قرار است بر آن عمل زیبایی لیپوماتیک انجام شود تا به اندام دلخواهتان برسید آگاه می کند.

سپس برای انجام عمل زیبایی لیپوماتیک بر نواحی علامت زده برش های کوچی ایجاد می کند. بعد از آن لوله نازک و کوچکی به نام کانول را که تو خالی است، از طریق برش ها به زیر پوست وارد می کند؛ و توسط لوله ی کانول چربی زائد را با مکش خارج می کند.

به این دلیل که در عمل زیبایی لیپوماتیک بدن سلول های چربی زائد را بر خلاف عمل زیبایی لیپوساکشن که سلول های چربی زائد ذوب می شود، خارج می کند می توان از سلول های چربی زائد خارج شده در عمل های زیبایی دیگر استفاده کرد.

تاثیرات و نتایج لیپوماتیک

با توجه به این که پیکرتراشی نوعی عمل زیبایی است می تواند با کبودی و تورم همراه باشد به همین دلیل نمی توان انتظار داشت که بعد از تمام شدن عمل زیبایی پیکرتراشی بدن نتایج عمل زیبایی لیپوماتیک را مشاهده شود.

معمولا بعد از گذشت چند هفته بعد از عمل زیبایی لیپوماتیک کبودی و تورم ایجاد شده ناحیه تحت درمان عمل زیبایی پیکرتراشی بدن رو به کاهش می گذارد.

بعد از گذشت چند ماه از عمل زیبایی لیپوماتیک بدن می تواند با کم شدن کبودی و تورم نتیجه عمل زیبایی پیکرتراشی بدن را مشاهده کنید.

با توجه به این که در طی عمل زیبایی لیپوماتیک بدن سلول های چربی ائد خارج می شود می توان گفت نتیجه عمل زیبایی پیکرتراشی دائمی است و چربی خارج شده غیر قابل برگشت است.

اما باید توجه کنید که همه ی سلول های ناحیه ی تحت درمان عمل زیبایی لیپوماتیک برداشته نشده است. به همین دلیل در صورتی که وزن خود را افزایش دهید، امکان بزرگ شدن چربی های ناحیه تحت درمان عمل زیبایی پیکرتراشی بدن وجود دارد.

بنابراین در صورتی که از رژیم غذایی مناسب استفاده کنید می توانید نتیجه دلخواه خود را بعد از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک برای همیشه داشته باشید.

 آیا لیپوماتیک به بیهوشی نیاز دارد؟

با توجه به اینکه عمل زیبایی پیکرتراشی بدن ممکن است با درد همراه باشد، با صلاح دید پزشک قبل از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک بدن ماده ی بیهوشی به بیمار تزریق می شود.

اگر نواحی که قرار است بر آن ها عمل زیبایی لیپوشماتیک انجام شود حجم زیادی از بدن را در بر بگیرد، پزشک متخصص قبل از انجام عمل زیبایی پیکرتراشی بدن، بیهوشی عمومی انجام می دهد تا بیمار درد کمتری را تحمل کند.

اما اگر مناطق تحت درمان عمل زیبایی لیپوماتیک حجم کمی از بدن را در بر بگیرد، پزشک با توجه به خواسته بیمار بیهوشی عمومی یا موضعی را قبل از انجام عمل زیبایی پیکرتراشی بدن انجام می دهد.

معمولا ماده ی بیهوشی که قبل از عمل لیپوماتیک به بدن بیمار تزریق می شود 20 دقیقه طول می کشد تا اثر خود را بر بدن بیمار بگذارد.

در جدید ترین عمل های زیبایی پیکرتراشی بدن انجام گرفته بیشتر پزشکان با کم بودن نواحی تحت درمان عمل زیبایی لیپوماتیک، قبل از انجام عمل زیبایی پیکرتراشی بدن، بیهوشی موضعی انجام می دهد تا بیمار در حین عمل زیبایی پیکرتراشی بدن آگاهی داشته باشد.

عمل زیبایی پیکرتراشی بدن آگاهانه این امکان را به بیمار می دهد که عمل زیبایی لیپوماتیک را مشاهده کند و باعث شود پزشک بخواهد با دقت بیشتری عمل زیبایی پیکرتراشی بدن را انجام دهد. البته اگر شما پزشک متخصص مناسبی را انتخاب کرده باشید، دیگر جای نگرانی برای عمل نخواهید داشت.

عوارض جانبی و خطرات ناشی از لیپوماتیک

عمل زیبایی پیکرتراشی بدن علاوه بر کبودی و تورم ممکن است با عوارض دیگری هم همراه باشد که پیشنهاد می شود حتما قبل از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک درباره ی عوارض و خطرات عمل زیبایی پیکرتراشی بدن آگاهی پیدا کنید. در پایین تعدادی از این عوارض برایتان گفته شده است.

  1. خونریزی
  2. درد
  3. عفونت
  4. واکنش به بیهوشی
  5. ممکن است پوست بدن شما بعد از انجام عمل زیبایی پیکرتراشی بدن نا هموار، برآمده و موج دار به نظر برسد
  6. کاهش خاصیت الاستیکی پوست بدن
  7. ضعیف شدن پوست بدن

همین طور علاوه بر عوارض گفته شده برای عمل لیپوماتیک، در صورتی که پوستی محکم و الاستیک ندارید ممکن است به افتادگی پوست بعد از عمل لیپوماتیک هم دچار شوید. البته جای نگرانی نیست. شما می توانید با انتخاب پزشک متخصص از عوارض احتمالی برای عمل پیکرتراشی جلوگیری کنید.

در این صورت پزشک لباس فشرده سازی را تجویز می کند و توصیه می کند که از لباس فشرده سازی تا چند هفته بعد از عمل زیبایی لیپوماتیک بدن استفاده شود تا هم مشکل شل شدگی پوست بعد از عمل زیبایی پیکرتراشی بدن حل شود و هم از تورم و قرمزی ایجاد شده بعد از عمل کاهش یابد.

بهتر است تا چند روز قبل از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک از مصرف الکل خودداری کنید تا بعد از انجام عمل زیبایی دچار عوارض خاصی نشوید. اگر آلرژی دارید و داروی خاصی مصرف می‌کنید حتماً با پزشک متخصص خود درباره این موضوع مشورت کنید.

همین طور بهتر از قبل از عمل زیبایی پیکرتراشی بدن درباره مراقبت های قبل و بعد از عمل زیبایی لیپوماتیک هم با پزشک متخصص خود قبل از انجام عمل زیبایی پیکرتراشی بدن مشورت بگیرید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ