لیپوماتیک

لیپوماتیک باسن – مزایای از بین بردن چربی باسن با پیکرتراشی

امروزه زیبایی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم شده است. داشتن اندام متناسب و متوازن از مواردی است که تأثیر زیادی بر زیبایی ظاهری می‌گذارد. عمل زیبایی لیپوماتیک یکی از انواع عمل‌های زیبایی است که در جهت داشتن اندام زیباتر رواج پیداکرده است. عمل زیبایی لیپوماتیک بر نواحی مختلف بدن مانند شکم، ران، بازوها و باسن انجام می‌شود اما عمل زیبایی پیکرتراشی باسن بیشتر از نواحی دیگر مورد استقبال مردم قرارگرفته است.

عمل زیبایی پیکر تراشی باسن می‌تواند با ایجاد اندام زیباتر تأثیر زیادی هم در زندگی داشته باشد. به این دلیل که با رسیدن فرد به اندامی زیباتر اعتمادبه‌نفس فرد هم افزایش می‌یابد و کیفیت زندگی فرد تغییر می‌کند.

لیپوماتیک باسن و نتیجه حاصل از آن

لیپوماتیک باسن در چه زمانی موثر است؟

بعد از عمل لیپوماتیک، کمی تورم و کبودی عادی است اما کبودی و تورم ایجاد شده باعث می‌شود دیدن نتیجه لذت‌بخش شما از عمل لیپوماتیک باسن چند هفته طول بکشد. کبودی و تورم باعث می‌شود باسن بعد از جراحی لاغری، حجیم‌تر از حالت عادی به نظر برسد اما این کبودی و تورم بعد از گذشت چند هفته فروکش می‌کند. نتایج حاصل از عمل زیبایی لیپوماتیک باسن دائمی خواهد بود منوط بر اینکه رژیم غذایی مناسب داشته و ورزش کردن را فراموش نکنید. در غیر این صورت باید در مدت زمان کوتاهی منتظر چاقی موضعی در ناحیه باسن باشید.
در صورتی که پوست الاستیک و محکمی دارید، بعد از عمل زیبایی لیپوماتیک باسن پوست صافی خواهید داشت. در غیر این صورت ممکن است بعد از عمل زیبایی پیکرتراشی باسن دچار شل شدگی پوست شوید. البته جراح برای همه افراد، گن طبی تجویز می‌کند تا هیچکدام از متقاضیان دچار افتادگی پوست باسن نشوند.

لیپوماتیک باسن در چه زمانی موثر است؟

عوارض و خطرات ناشی از پیکرتراشی باسن

عمل لیپوماتیک باسن هم مانند دیگر عمل‌های زیبایی ممکن است با عوارض جانبی و خطراتی مواجه شود. برای جلوگیری از این خطرات و عوارض احتمالی ابتدا باید آن‌ها بشناسید و سپس به فکر راهکارهایی برای جلوگیری از شدت گرفتن این عوارض باشید. از عوارض و خطرات احتمالی بعد از عمل لیپوماتیک باسن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. خونریزی
 2. عفونت
 3. تورم و کبودی
 4. درد در ناحیه باسن
 5. ضعیف شدن پوست
 6. واکنش به بیهوشی
 7. آمبولی در لیپوماتیک
 8. عدم تقارن باسن‌ها به دلیل تخلیه نادرست چربی‌ها

عوامل موثر بر شدت عوارض لیپوماتیک باسن

 1. مهارت متخصص در تخلیه چربی بدون آسیب بافتی
 2. میزان آمادگی فرد قبل از جراحی
 3. رعایت نکات مراقبتی در دوره نقاهت

شما می‌توانید با انتخاب پزشک متخصص و حاذق از بروز خطرات و عوارض احتمالی عمل زیبایی لیپوماتیک باسن جلوگیری کنید. جراح حرفه‌ای قطعا بهترین دستگاه را برای تخلیه چربی انتخاب کرده و در جلسه مشاوره، وضعیت سلامت عمومی فرد را مورد بررسی قرار می‌دهد تا در صورت صلاحیت، عمل برای شما انجام شود. با رعایت این نکات، عوارض جانبی به حداقل ممکن می‌رسد.

آمادگی های قبل از لیپوماتیک باسن

 1. در صورتی که رقیق‌کننده‌ خون مصرف می‌کنید، چند هفته قبل از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک باسن از مصرف آن خودداری کنید.
 2. از مصرف الکل و دخانیات به مدت یک ماه قبل  از عمل زیبایی پیکرتراشی باسن بپرهیزید.
 3. درصورتی که به بیماری خاصی مبتلا بوده‌اید، به متخصص اطلاع دهید.
 4. اگر در جراحی‌های قبلی به ماده بی‌حسی حساسیت داشته‌اید، پزشک باید در جریان باشد.

مراقبت های بعد از پیکرتراشی باسن

بعد از عمل زیبایی پیکرتراشی باسن باید نکاتی را رعایت کنید تا از رخ دادن عوارض جانبی و احتمالی بعد از عمل زیبایی پیکرتراشی باسن جلوگیری کرده و از طرفی به نتیجه دلخواه از این جراحی برسید:

 1. با توجه به اینکه پزشک قبل از انجام پیکرتراشی باسن مواد بیهوشی به بدن تزریق می‌کند، بهتر است در روزی که قرار است عمل انجام شود شخصی همراه شما باشد.
 2. مصرف دخانیات و الکل را همچنان تا یک ماه کنار بگذارید.
 3. برای جلوگیری از افتادگی پوست، کمک به تخلیه مایعات از زخم و کاهش ورم، باید تا مدتی گن بپوشید. در این مورد طبق دستور متخصص عمل کرده و کوتاهی نکنید.
 4. مصرف آب کافی، میوه و سبزیجات در طول روز باعث می‌شود زخم‌ها زودتر التیام پیدا کرده و دچار افتادگی پوست نیز نشوید.
 5. به هیچ عنوان در زمان خواب، بر روی محل زخم نخوابید.
 6. بعد از دو روز می‌توانید استحمام کنید. محل زخم باید تمیز باشد.
 7. داروهای تجویز شده را به طور کامل مصرف کنید.

دوران نقاهت لیپوماتیک باسن

 1. همانطور که گفته شد انجام عمل زیبایی لیپوماتیک باسن با تورم و کبودی همراه است به همین دلیل پزشک متخصص برای شما لباس الاستیک و فشرده‌سازی که برای کاهش تورم و رفع شل شدگی پوست است تجویز می‌کند. معمولاً فرد به توصیه پزشک متخصص باید گن را تا 4 هفته به تن کند.
 2. استفاده از دارو‌های ضد التهابی یکی دیگر از مواردی است که پزشک متخصص مصرف آن را در دوره بهبودی عمل لیپوماتیک باسن توصیه می‌کند.
 3. تا مدتی نباید به سراغ فعالیت‌های سنگین بروید ولی از روز سوم باید پیاده‌روی آهسته را شروع کنید.

هزینه لیپوماتیک باسن

هزینه‌های عمل زیبایی لیپوماتیک به موارد مختلفی وابسته است که به همین دلیل نمی‌توان مقدار هزینه پرداخت شده را به طور دقیق تخمین زد. در نتیجه باید به مسائل و مواردی پرداخت که می‌توانند بر هزینه‌های تمام شده ناشی از لیپوماتیک باسن تأثیر‌گذار باشد:

 1. تجربه و شهرت پزشک متخصص
 2. حجم نواحی تحت درمان لیپوماتیک
 3. تعداد نواحی تحت درمان لیپوماتیک
 4. میزان مواد دارویی و بی‌حسی موضعی استفاده شده
 5. دستمزد تیم پزشکی و هزینه‌های کلینیک
 6. تحت پوشش بیمه بودن یا نبودن فرد و اینکه آیا عمل پیکرتراشی باسن جنبه درمانی دارد یا خیر.
 7. دستگاه مورد استفاده برای تخلیه چربی

مطالب بیشتر: لیپوماتیک ران

آیا عمل لیپوماتیک باسن تحت پوشش بیمه قرار می ‌گیرد؟

معمولاً به این دلیل که عمل لیپوماتیک نوعی عمل زیبایی است، تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد اما در موارد استثنائی می‌توان آن را تحت پوشش بیمه قرار داد. برای مثال اگر متخصص تشخیص دهد تجمع چربی در باسن باعث آسیب به مفاصل می‌شود و باید هر چه زودتر تخلیه گردد، ممکن است بیمه‌گذار شما بخشی از هزینه‌ها را متقبل شود. بهتر است قبل از عمل لیپوماتیک باسن، این موضوع را از شرکت بیمه مورد نظر جویا شوید.

2/5 (1 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

مشاوره رایگان واتساپ