کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
لیپوماتیک باسن و نتیجه حاصل از آن

لیپوماتیک باسن و نتیجه حاصل از آن

امروزه زیبایی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم شده است. داشتن اندام متناسب و متوازن از مواردی است که تأثیر زیادی بر زیبایی ظاهری می‌گذارد. عمل زیبایی لیپوماتیک یکی از انواع عمل‌های زیبایی است که در جهت داشتن اندام زیباتر رواج پیداکرده است.

عمل زیبایی لیپوماتیک بر نواحی مختلف بدن مانند شکم، ران، بازوها و باسن انجام می‌شود اما عمل زیبایی پیکرتراشی باسن بیشتر از نواحی دیگر مورد استقبال مردم قرارگرفته است.

عمل زیبایی پیکر تراشی باسن می‌تواند با ایجاد اندام زیباتر تأثیر زیادی هم در زندگی داشته باشد. به این دلیل که با رسیدن فرد به اندامی زیباتر اعتمادبه‌نفس فرد هم افزایش می‌یابد و کیفیت زندگی فرد تغییر می‌کند.

لیپوماتیک باسن در چه زمانی موثر است؟

بعد از عمل زیبایی لیپوماتیک کمی تورم و کبودی عادی است؛ اما کبودی تورم ایجادشده باعث می‌شود دیدن نتیجه لذت‌بخش شما از عمل زیبایی لیپوماتیک باسن چند هفته طول بکشد.

کبودی و تورم ایجادشده باعث می‌شود ناحیه‌ای که در آن عمل زیبایی لیپوماتیک باسن حجیم‌تر از حالت عادی به نظر برسد؛ اما این کبودی و تورم بعد از گذشت چند هفته از عمل زیبایی لیپوماتیک باسن فروکش می‌کند.

نتایج حاصل از عمل زیبایی لیپوماتیک باسن دائمی است. به این دلیل که سلول‌های چربی زائد برداشته شده در طی عمل زیبایی لیپوماتیک باسن، از دوباره به باسن بازگشت داده نمی‌شود و سلول‌های چربی دیگری در آن ناحیه تولید نمی‌شود.

مگر اینکه با رعایت نکردن رژیم غذایی مناسب و ورزش نکردن از عمل لیپوماتیک سلول‌های دیگر چربی آن ناحیه با افزایش وزن بزرگ شوند.

 

لیپوماتیک باسن در چه زمانی موثر است؟

 

در صورتی که پوست الاستیک و محکمی دارید بعد از عمل زیبایی لیپوماتیک باسن پوست صافی خواهید داشت. در غیر این صورت ممکن است بعد از عمل زیبایی پیکرتراشی باسن دچار شل شدگی پوست شوید.

اگر پزشک متخصصی را برای انجام عمل زیبایی لیپوماتیک باسن انتخاب کرده باشید در صورت تشخیص الاستیکی نبودن پوست بدن شما بعد از عمل زیبایی لیپوماتیک باسن، برای شما لباس فشرده سازی را تجویز می‌کند.

عوارض و خطرات ناشی از پیکرتراشی باسن

عمل لیپوماتیک باسن هم مانند دیگر عمل‌های زیبایی ممکن است با عوارض جانبی و خطراتی مواجه شود. برای جلوگیری از این خطرات و عوارض احتمالی ابتدا باید آن ها بشناسید و سپس به فکر روشی برای جلوگیری از ایجاد آن ها بعد از عمل لیپوماتیک باشید.

از عوارض و خطرات احتمالی بعد از عمل زیبایی لیپوماتیک باسن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. خونریزی
 2. عفونت
 3. ضعیف شدن پوست
 4. واکنش به بیهوشی
 5. آمبولی در لیپوماتیک که در واقع به گیر افتادن تکه های چربی شل شده در رگ گفته می‌شود
 6. در صورتی که پزشک متخصص و با تجربه ای را برای عمل زیبایی پیکرتراشی باسن انتخاب نکرده باشید. ممکن است پزشک نامناسب می‌تواند با انجام عمل اشتباه باعث نا متوازنی در اندام بدن شما شود.

اگر پزشک جراح روی ناحیه ی بزرگتری در بدن و یا هم زمان چند عمل زیبایی را بر بدن شما علاوه بر عمل زیبایی لیپوماتیک باسن انجام دهد، عوارض احتمالی افزایش می‌یابد.

اما شما می توانید با انتخاب پزشک متخصص و حاذق از بروز خطرات و عوارض احتمالی عمل زیبایی لیپوماتیک باسن جلوگیری کنید.

با توجه به اینکه عمل زیبایی پیکرتراشی باسن ممکن است با درد همراه باشد، پزشک متخصص قبل از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک مقداری بیهوشی به بدن بیمار تزریق می‌کند؛ که این بیهوشی به صلاح دید پزشک می‌تواند موضعی یا عمومی باشد.

اگر پزشک متخصص قبل از عمل زیبایی پیکرتراشی باسن بیهوشی موضعی انجام دهد چند ساعتی بعد از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک باسن طول می کشد تا اثرات آن از بین رود. پیشنهاد می‌شود قبل از انجام عمل حتما از پزشک خود در درباره عوارض های آن مشورت بگیرید.

معمولا چند تا از نکاتی که پزشک در حین مشاوره قبل از انجام عمل زیبایی پیکرتراشی باسن توصیه می کنند را برایتان ذکر شده است.

 1. در صورتی که رقیق کننده ی خون مصرف می کنید، چند هفته قبل از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک باسن از مصرف آن خودداری کنید.
 2. از مصرف الکل چند روز قبل از عمل زیبایی پیکرتراشی باسن بپرهیزید.

مراقبت های بعد از پیکرتراشی باسن

بعد از عمل زیبایی پیکرتراشی باسن مانند عمل‌های زیبایی دیگر لیپوماتیک باید نکاتی را رعایت کنید تا از رخ دادن عوارض جانبی و احتمالی بعد از عمل زیبایی پیکرتراشی باسن جلوگیری کنید. در پایین برخی از این نکات را ذکر شده است.

 1. با توجه به اینکه پزشک قبل از انجام عمل زیبایی پیکرتراشی باسن مواد بیهوشی به بدن بیمار تزریق می‌کند، بهتر است در روزی که قرار است عمل انجام شود شخصی همراه بیمار باشد تا بیمار مجبور به رانندگی نشود.
 2. در صورتی که همراه با عمل زیبایی باسن عمل زیبایی دیگری انجام شود، بهتر است بیمار حداقل یک شب در بیمارستان بستری شود.
 3. بهتر است بعد از عمل پیکرتراشی وزن خود را پایدار نگه داشته شود تا نتایج عمل زیبایی را به طور دائمی حفظ شود.
 4. حتما بعد از انجام عمل لیپوماتیک شماره اضطراری پزشک متخصص تهیه شود تا در صورت بروز مشکلی، زود به پزشک متخصص دسترسی پیدا کنید.
 5. بهتر است قبل از عمل زیبایی درباره مراقبت هایی که قبل و بعد از عمل لیپوماتیک باید انجام شود با پزشک متخصص مشورت شود.

دوران نقاهت لیپوماتیک باسن

همانطور که گفته شد انجام عمل زیبایی لیپوماتیک باسن با تورم و کبودی همراه است به همین دلیل پزشک متخصص برای بیمار لباس الاستیک و فشرده کنندگی که برای کاهش تورم رفع شل شدگی پوست بعد از عمل زیبایی لیپوماتیک است تجویز می‌کند.

معمولا بیمار به توصیه پزشک متخصص لباس مخصوص بعد از عمل زیبایی لیپوماتیک را می‌تواند 10 تا 20 روز استفاده کند.

استفاده از دارو های ضد التهابی یکی دیگر از مواردی است که پزشک متخصص مصرف آن را در دوره بهبودی عمل زیبایی لیپوماتیک باسن توصیه می‌کند.

فردی که عمل زیبایی لیپوماتیک باسن انجام داده بلافاصله بعد از عمل زیبایی پیکرتراشی باسن می‌تواند فعالیت های عادی روزانه خود را انجام دهد.

اما نتیجه عمل زیبایی لیپوماتیک باسن بعد از گذشت چند هفته مشخص می‌شود که این زمان بستگی به اندازه ناحیه که عمل زیبایی پیکرتراشی باسن گرفته دارد.

هزینه لیپوماتیک باسن

هزینه های عمل زیبایی لیپوماتیک به موارد مختلفی وابسته است که به همین دلیل نمی توان مقدار هزینه پرداخت شده را به طور دقیق تخمین زد. در نتیجه باید به مسائل و مواردی پرداخت که به روش هایی می‌تواند در هزینه های تمام شده ناشی از لیپوماتیک باسن تأثیر گذار باشد.

 1. تجربه و شهرت پزشک متخصص
 2. حجم نواحی تحت درمان لیپوماتیک
 3. تعداد نواحی تحت درمان لیپوماتیک
 4. میزان مواد دارویی و بی حسی موضعی استفاده شده
 5. دستمزد تیم پزشکی و هزینه های کلینیک
 6. تحت پوشش بیمه بودن یا نبودن فرد و اینکه آیا عمل پیکرتراشی باسن جنبه درمانی دارد یا خیر!

و همین طور اگر همزمان با عمل زیبایی لیپوماتیک عمل زیبایی دیگر هم انجام شود در مقدار هزینه آن موثر است. از مهم‌ترین موارد گفته شده در بالا این است که آیا عمل زیبایی lipomatic تحت پوشش بیمه قرار می گیرد؟

معمولا به این دلیل که عمل لیپوماتیک نوعی عمل زیبایی است، تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد اما در موارد استثنائی می توان آن را تحت پوشش بیمه قرار داد. در پایین برخی از این موارد استثناء گفته شده است.

 1. در صورتی که این کار برای از بین بردن رشد چربی ها در نتیجه درمان استروئید انجام شود.
 2. در صورتی که چربی های زائد بیش از حد باعث ایجاد نوعی سندروم شود.

برای مشاهده کامل موارد استثناء که باعث می‌شود عمل لیپوماتیک تحت پوشش بیمه قرار بگیرید به سایت بیمه خدمات درمانی خود مراجعه کنید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ