لیپوماتیک

لیپوماتیک بازو – هزینه لاغری بازو و زیر بغل در سال 1401

رژیم غذایی غلط، ژنتیک، سبک زندگی ماشینی و ناسالم همه مواردی هستند که باعث می‌گردند افراد با مشکلات چاقی مواجه شوند. عدم تناسب اندام سبب نارضایتی بسیاری از اشخاص بوده و به همین منظور روش‌های بسیاری برای جلوگیری و همچنین از بین بردن آن معرفی می‌شوند. یکی از موثرترین این روش‌ها که توانسته توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کند لیپوماتیک بازو است. البته لیپوماتیک بازو و زیر بغل همانند تمامی عمل‌های زیبایی به یکسری مراقبت‌ها قبل و بعد از انجام نیاز دارد تا کاندیدهای انجام آن بتوانند به بهترین نتایج بعد از آن دست یابند. در پی اهمیت بالای این موضوع تلاش کرده‌ایم تا در این مقاله شما همراهان همیشگی را با نکات مهم در مورد مراقبت بعد از لیپوماتیک بازو و اینکه آیا لیپوماتیک بازو درد داره یا نه؟ و هر آنچه که نیاز است قبل از اقدام به کار در این باره بدانید آشنا کنیم. کلینیک زیبایی رز یکی از بهترین مراکز تخصصی در حوزه عمل‌های زیبایی بوده و با داشتن تجهیزات به روز دنیا و حضور دکتر روحانی در تمامی مراحل درمان در کنار شما عزیزان خواهد بود.

با تحولات دنیای ماشینی امروزی و سبک زندگی ناسالم، اضافه وزن و چاقی به معضل جدی بسیاری از افراد تبدیل شده است به همین دلیل عمل زیبایی لیپوماتیک، معجزه ایست به دلیل تاثیرات شگرفش، طرفداران فراوانی را در حوزه ی اعمال زیبایی دارد. عمل زیبایی لیپوماتیک یک روش لاغری و کاهش وزن نمی باشد، بلکه روشی موثر برای حذف موضعی چربی هایی بوده که در برابر رژیم های غذایی و حرکات ورزشی مقاوم می باشند.

عمل لیپوماتیک بازو و تاثیرات آن

لیپوماتیک بازو چیست؟

بازو‌ها نقش مهمی در زیبایی اندام شما دارند و تجمع چربی‌های اضافه در هر قسمتی از بازو، باعث می‌شود عیوب اندامی شما بیشتر به چشم آمده و تناسب اندام شما بهم بریزد. عمل زیبایی پیکرتراشی با کمترین عوارض جانبی پس از عمل و بدون هیچگونه درد و خون‌ریزی حین عمل، باعث حذف چربی‌هایی می‌شود که به صورت موضعی در قسمت‌های مختلف بازو تجمع یافته‌اند. چربی‌های ناحیه‌ بازو، از مقاوم‌ترین چربی‌های بدن هستند و به گفته‌ متخصصان متعدد، حذف چربی‌های این ناحیه، پروسه‌ای زمان‌بر است که در طی زمان‌های طولانی می‌توان به کاهش آن‌ها ‌امیدوار بود. اما طی عمل زیبایی لیپوماتیک، حذف کامل چربی‌های ناحیه‌ بازو در کمترین زمان، ممکن خواهد بود و با رفع این مشکل، تناسب اندام از دست رفته‌ شما باز می‌گردد و عیوب اندامی ناحیه‌ بالاتنه‌ شما برطرف خواهد شد.

نقش عمل زیبایی لیپوماتیک در افزایش روحیه و اعتماد به نفس شما نیز انکار نشدنی می‌باشد. لیپوماتیک با حل کردن یکی از بزرگ‌ترین مشکلات اندامی، نقش مؤثری در افزایش روحیه و اعتماد به نفس شما برای حضور پررنگ‌تر در تعاملات روزمره خواهد داشت. تصور کنید که دیگر لازم نیست از لباس‌های مورد علاقه‌ خود به علت کوچک بودن سایز آن‌ها و یا نداشتن اعتماد به نفس کافی برای انتخاب و پوشیدن آن‌ها، صرف نظر کنید. تأثیرات ناشی از عمل زیبایی پیکرتراشی، ماندگاری طولانی دارند و در صورت رعایت رژیم غذایی و سبک زندگی سالم، نتیجه‌ لذت‌بخش حاصل از جراحی لاغری، دائمی خواهد بود.

لیپوماتیک بازو

مطالب بیشتر: تغذیه بعد از لیپوماتیک

آیا لیپوماتیک بر روی بازو امکان پذیر است؟

لیپوماتیک بازو روشی است که امروزه با استقبال زیادی مواجه است و متقاضیان فراوانی دارد. افراد مختلف، عمل زیبایی لیپوماتیک بازو را برای از بین بردن چربی اضافه‌ بازو‌ها، رفع عیوب ظاهری بازو‌ها، حذف تجمع چربی‌ها در زیر پوست ناحیه‌ بازو و رسیدن به تناسب اندام ‌ایده‌آل خود انتخاب می‌کنند. حذف توده‌های چربی بدن برای افرادی که اضافه وزن دارند، به خودی خود پروسه‌ای مشکل و زمان‌بر است و سختی این کار زمانی بیشتر می‌شود که شخصی بخواهد توده‌های چربی بدن خود را به صورت موضعی حذف کند. عمل لیپوماتیک، یکی از بهترین، سریع‌ترین و مطمئن‌ترین روش‌های شناخته شده در سطح جهان برای رسیدن به این هدف و حذف توده‌های چربی به صورت موضعی می‌باشد.

پس از انجام پیکرتراشی، بازو‌ها ظاهری لاغر‌تر به خود می‌گیرند و به طور کلی تناسب کل بدن ارتقا می‌یابد. شایع‌ترین ناحیه‌ای از بازو که تحت عمل زیبایی لیپوماتیک بازو قرار می‌گیرد، لبه‌ پایینی بازو می‌باشد که بر اثر تجمع چربی‌ها، ظاهری آویزان و بدفرم به خود خواهد گرفت و بر اثر انجام پیکرتراشی، این جلوه اصلاح شده و فرم بازو، متناسب‌تر خواهد شد.

مطالب بیشتر: لیپوماتیک شکم و پهلو

نحوه عمل لیپوماتیک بازو

برای انجام عمل لیپوماتیک بازو همانند تمامی عمل‌های زیبایی باید یکسری مراحل توسط پزشک متخصص در این زمینه طی شود. در حالت کلی می‌توان انجام لیپوماتیک بازو را در ۴ مرحله خلاصه کرد. این مراحل عبارتند از:

 • مشاوره با پزشک

اولین قدم برای انجام جراحی لاغری، تعیین یک جلسه مشاوره با پزشک متخصص است. در این جلسه تمامی جنبه‌های کار از جمله شرایط بدنی فرد و انتظارات او از انجام این عمل زیبایی بررسی شده و تصمیم‌های نهایی گرفته می‌شود. برای بررسی سلامت عمومی بدن، لازم است مراجعه‌کننده آزمایشاتی را انجام داده و سابقه بیماری‌های خود را با متخصص اطلاع دهد. همچنین از شخص خواسته می‌شود تا تمامی نکات مراقبتی لازم در این زمینه را انجام دهند.

 • آماده‌سازی بیمار برای انجام لیپوماتیک

اولین کاری که در روز انجام لیپوماتیک انجام می‌شود، آماده‌سازی شخص برای شروع کار است. در این مرحله مناطق مورد نظر استریل شده و بیهوشی کامل یا موضعی با توجه به صلاح‌دید پزشک انجام می‌گیرد.

 • شروع عمل لیپوماتیک

بعد از اینکه فرد آماده شد پزشک اقدامات لازم برای شروع کار را انجام می‌دهد. به این صورت که سوراخ‌های ریز در نطقه هدف ایجاد کرده و لوله کانولای دستگاه را از طریق این سوراخ‌ها وارد بافت چربی می‌کند. حرکات ارتعاشی لوله باعث خرد شدن چربی‌ها خواهد شد. در این صورت می‌توان چربی‌های آب شده را با نیروی مکش از بدن تخلیه نمود.

 • گذراندن دوره نقاهت و انجام مراقبت‌های لازم

بعد از اتمام لیپوماتیک بازو، به صلاح‌دید متخصص می‌توان کلینیک را ترک کرد. البته به منظور دستیابی به بهترین نتایج مورد انتظار باید مراقبت‌های لازم، توسط فرد به دقت دنبال شوند. دوران نقاهت بعد از عمل لیپوماتیک حدود ۱ ماه طول می‌کشد و بعد از آن می‌توان شاهد لاغری و زیبایی ظاهری در بازو‌های خود بود.

مطالب بیشتر: لیپوماتیک غبغب

فواید لیپوماتیک بازو

قطعاً آنچه سبب شده است پیکرتراشی بازو به عنوان یکی از بهترین عمل‌های زیبایی برای رسیدن به تناسب اندام، مورد توجه پزشکان و مردم قرار بگیرد مزایا و فواید آن است. از جمله مهم‌ترین فواید لیپوماتیک بازو عبارتند از:

 1. ایجاد لاغری
 2. درمان شل‌شدگی و افتادگی پوست در نتیجه لاغری بعد از چاقی بازو‌ها
 3. ایجاد ظاهری زیبا در عضلات بازو
 4. امکان انجام آن به کمک بیهوشی موضعی
 5. بدون درد و عدم به جا ماندن اسکار در بازو‌ها در صورت انتخاب پزشک متخصص و باتجربه
 6. کوتاه بودن زمان انجام آن
 7. عوارض جانبی بسیار کم در مقایسه با سایر عمل‌های مشابه
 8. امکان استفاده از چربی‌های استخراج شده برای فرآیند تزریق چربی
 9. پایین بودن قیمت عمل لیپوماتیک بازو در مقایسه با سایر عمل‌ها و روش‌های مشابه برای این منظور.

مطالب بیشتر: بهترین کلینیک لیپوماتیک در تهران

عوارض لیپوماتیک بازو

عمل پیکرتراشی بازو یکی از کم عارضه‌ترین عمل‌های زیبایی است که به منظور تناسب اندام انجام می‌شود. با این حال در صورت عدم رعایت نکات مراقبتی لازم و عدم انتخاب پزشک و کلینیک معتبر و مناسب، ممکن است شاهد برخی عوارض جانبی باشید. از جمله شایع‌ترین این موارد عبارتند از:

 1. عوارض جانبی ناشی از بیهوشی
 2. خونریزی
 3. عفونت
 4. زمان‌بر بودن ترمیم زخم‌ها
 5. آسیب‌پذیر شدن غدد لنفاوی، عضلات، رگ‌ها و عصب‌های بازو
 6. بروز التهاب و کبودی در نواحی اطراف
 7. احساس درد

توجه داشته باشید که تمامی عوارض جانبی گفته شده تنها در صورتی بروز پیدا می‌کنند که نکات ایمنی از جمله انتخاب پزشک و کلینیک مناسب و مراقبت‌های لازم، نادیده گرفته شوند. کلینیک پوست و مو رز یکی از بهترین مراکز برای انجام لیپوماتیک بازو در تهران است. تمامی علاقه‌مندان به انجام این کار می‌توانند با خیال راحت به این مرکز مراجعه کرده و از خدمات ما بهره ببرند.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک بازو

با اینکه عمل زیبایی لیپوماتیک به وخامت بسیاری از اعمال جراحی لاغری نخواهد بود و جراحات و زخم‌های حاصل از عمل پیکرتراشی، جزئی می‌باشد اما توجه به نکات مراقبتی پس از اتمام عمل زیبایی لیپوماتیک، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است:

 • ممکن است تا ۷۲ ساعت پس از اتمام فرآیند لیپوماتیک، از قسمت‌هایی که تحت جراحی قرار گرفته‌اند، ترشح مایعاتی اتفاق بیفتد که پدیده‌ طبیعی می‌باشد. در صورت وقوع این مورد، مرتباً ناحیه مورد نظر با آب و گاز استریل تمیز نگه دارید تا از بروز عفونت‌های احتمالی جلوگیری شود.
 • پس از گذشت ۲۴ ساعت از اتمام عمل، می‌توانید استحمام کنید. توجه کنید که طی استحمام و پس از آن، هیچگونه مالش و فشاری به ناحیه‌ بازو وارد نشود.
 • برای جلوگیری از هر گونه آسیب احتمالی، ناحیه‌ بازو را صرفاً با آب و صابون به صورت سطحی شستشو دهید و سپس با حوله‌ای تمیز، آب روی پوست را خشک کنید.
 • برای تسکین درد‌های موقتی پس از عمل پیکرتراشی، می‌توانید از مسکن‌هایی که خاصیت رقیق‌کنندگی خون ندارند و متخصص تجویز کرده است، استفاده کنید.
 • با توصیه‌ پزشک می‌توانید در هفته‌های ابتدایی پس از عمل لیپوماتیک، از آنتی‌بیوتیک‌های مناسب برای جلوگیری از ایجاد عفونت‌های موضعی استفاده کنید.
 • در روز‌های ابتدایی پس از عمل زیبایی لیپوماتیک، از لباس‌هایی با آستین‌های گشاد یا بدون آستین استفاده کنید. لباس‌های تنگ ممکن است با وارد کردن فشار به ناحیه‌ بازو، باعث ایجاد آسیب شوند.
 • همچنین در نظر داشته باشید که در صورت احساس درد‌های طولانی و تشدید شونده، افزایش کبودی و تورم پوست بعد از عمل لیپوماتیک و افزایش ترشحات، حتماً با پزشک خود در زمینه‌ اقدامات لازم برای بهبود این وضعیت مشورت کنید.
 • پوشیدن گن طبی به مدت توصیه شده توسط متخصص، ضرروت دارد زیرا در صورت عدم استفاده از گن، دچار افتادگی پوست در بازو خواهید شد.
 • در زمان خواب به گونه‌ای دراز بکشید که فشاری به زخم‌ها وارد نشود.
 • در دوره نقاهت از خوردن غذاها و خوراکی‌های خوش نمک پرهیز کنید چون در این تورم پوست بعد از عمل لیپوماتیک تشدید خواهد شد.

هزینه لیپوماتیک بازو

هزینه های ناشی از لیپوماتیک بازو

هزینه‌های یک عمل زیبایی، معمولاً موضوعی است که به بسیاری از تصمیمات و اقدامات جهات می‌دهد. برآورد هزینه‌ عمل لیپوماتیک، به موارد زیادی بستگی دارد و نتیجه‌ این برآورد در افراد مختلف، منحصر به فرد خواهد بود. برای مثال یکی از مواردی که نقش مؤثری در هزینه‌ نهایی پیکرتراشی خواهد داشت، میزان چربی است که قرار است با صلاحدید پزشک طی جراحی لاغری از بدن شما خارج شود. همچنین هزینه‌ عمل زیبایی لیپوماتیک در قسمت‌های مختلف از بازوی شما، به علت متغیر بودن میزان سختی فرآیند در نقاط مختلف، متفاوت خواهد بود. از دیگر عوامل تعیین‌کننده‌ مقدار دقیق هزینه‌ ناشی از عمل لیپوماتیک، روشی است که پزشک مربوطه برای انجام فرآیند انتخاب می‌کند. این روش با توجه به شرایط شما انتخاب می‌شود و درمورد شما تأثیر گذار‌ترین متد خواهد بود. دستمزد پزشک متخصص و هزینه‌ خدمات کلینیک یا بیمارستانی که برای انجام عمل به آنجا مراجعه می‌کنید، از دیگر مواردی است که هزینه‌ نهایی لیپوماتیک را تحت تأثیر قرار می‌دهند. توصیه می‌شود برای فهمیدن مقدار دقیق هزینه‌ پیکرتراشی، به کلینیک مورد نظر مراجعه کرده و پس از انجام معاینات لازم و مشورت با پزشک متخصص، هزینه‌ نهایی این فرآیند را دریابید. همچنین در نظر داشته باشید که همواره کمتر بودن هزینه‌ عمل زیبایی، به منزله‌ انتخاب درست و سود‌رسان نمی‌باشد چرا که این معامله، معامله‌ زیبایی و سلامتی شما خواهد بود.

5/5 (1 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *