لیفت

لیفت سینه چرا و چگونه؟

لیفت سینه یا ماستوپکسی یکی از عمل‌های زیبایی است که در بین خانم‌ها متداول است. در حقیقت در این عمل زیبایی بیمار به دلیل افتادگی سینه یا شل شدن بافت‌های آن به پزشک متخصص زیبایی مراجعه می‌کند، پزشک متخصص با برداشتن پوست‌های زائد و اضافی که باعث شل شدن و افتادگی سینه می‌شود موجب می‌گردد تا پستان مجدداً بافت سفت و محکمی به خود گرفته و زیبایی قبلی خود را به دست آورد.

این گونه زیبایی سینه‌ترمیم شده و یا شکل دلخواه آن متناسب با درخواست بیمار توسط پزشک متخصص زیبایی ایجاد می‌گردد، طبق تحقیقات انجام شده توسط بزرگترین مراکز پژوهشی در دنیا پس از سال 2000 میلادی حدود 70 درصد آمار عمل زیبایی لیفت سینه افزایش داشته و حتی از عمل زیبایی ایمپلنت سینه پیشی گرفته است.

گاهی اوقات در طول زمان و با افزایش سن پستان‌ها افتادگی شدیدی پیدا می‌کنند که عمل زیبایی لیفت سینه موجب می‌شود تا تمامی این موضوعات رفع گردد.
عمل زیبایی لیفت سینه می تواند ظاهر شما را به طور کلی تغییر دهد زیرا می‌تواند باعث شود تا سینه‌ای جوان‌تر و با شکل بهتری داشته باشید که جذابیت شما و اندامتان را افزایش خواهد داد.

معمولاً یکی از اندام‌ها و بافت‌هایی که در زنان با گذشت زمان دچار تغییر می‌شود پستان‌ها هستند و حالت ارتجاعی و سفتی خود را از دست می‌دهند که البته علاوه بر افزایش سن عوامل و فاکنور هایی مانند دوران بارداری، شیر دادن نوزاد، نوسانات وزن و موضوعات ژنتیکی و ارثی می تواند باعث افتادگی سینه شوند که در چنین مواقعی می‌توان از عمل زیبایی لیفت سینه برای رفع این موضوعات استفاده کرد.

برخی از افراد انتظارات اشتباهی از عمل زیبایی لیفت سینه دارند، پس در نظر داشته باشید که عمل زیبایی لیفت سینه نیز دارای محدودیت‌هایی است و نمی‌تواند برخی نتایج را حاصل گردد، در نتیجه اگر شخصی چنین موضوعی را مطرح کرده قطعاً کذب است و باید دقت بیشتری در انتخاب پزشک متخصص خود داشته باشید.

عمل زیبایی لیفت سینه نمی‌تواند سایز و اندازه سینه‌های شما را تغییر دهد و یا مکان سینه‌ها و بافت‌های بالایی آن را دست خوش تغییر نماید. عمل زیبایی لیفت سینه می‌تواند باعث سفت شدن و پرتر شدن سینه‌ها شود.

اگر می‌خواهید سایز سینه خود را تغییر دهید و یا کوچک‌تر کنید می‌تواند در کنار عمل زیبایی لیفت سینه از عمل جراحی پستان نیز استفاده کنید که صرفاً باعث کاهش حجم سینه‌ها خواهد شد و در کنار عمل زیبایی لیفت سینه می‌تواند جذابیت و سفت شدن سینه‌ها را نیز به همراه داشته باشد.

کاندید مناسب برای عمل زیبایی لیفت سینه

انجام عمل زیبایی لیفت سینه یک روش کاملاً منحصر به فرد برای حل مشکلات و معضلات مرتبط با افتادگی سینه است که موجب می‌گردد بیمار مجدداً ظاهر و جذابیت خود را به دست آورد اما هیچگاه کسی نمی‌تواند شما را مجبور به انجام این عمل زیبایی کند بلکه توجه کنید انتخاب عمل زیبایی لیفت سینه کاملاً شخصی بوده و نباید به دلیل رضایت دیگران تن به این عمل زیبایی دهید.

 

کاندید مناسب برای عمل زیبایی لیفت سینه

 

اما شاید این سؤال در ذهن شما وجود داشته باشید که آیا کسانی که نسبت به انجام عمل زیبایی لیفت سینه تصمیم گرفته‌اند آیا کاندید مناسبی برای انجام این عمل زیبایی هستند یا خیر؟ به نظر پزشکان و متخصصان بهترین شرایط برای انجام عمل زیبایی لیفت سینه چیست؟ در پاسخ به این سؤال می‌توان موارد بسیاری را معرفی نمود که در ادامه به این موارد ذکر شده‌اند.

1- دارا بودن شرایط جسمی و سلامت بدنی مناسب و عادی

2- تناسب اندام و یا تعادل در وزن که باعث می‌شود وزن نوسان خاصی نداشته و حالت پایداری داشته باشد.

3- عدم استعمال دخانیات و مصرف سیگار

4- احساس نارضایتی به دلیل شل شدن پستان‌ها و یا بافت‌ها و حجم‌های از دست رفته سینه

5- افتادگی شدید سینه و یا پهن شدن بافت‌های داخلی به کناره‌ها

6- افتادگی نوک سینه به سمت پایین که موجب ظاهری ناخوشایند می‌شود

7- شل شدن پوست ناحیه پستان و زائد بودن آن‌ها پس از کاهش وزن شدید و یا افزایش سن

8-عدم تقارن و تناسب بین دو سینه که موجب می‌شود در یک خط ترازی نباشند

هزینه عمل زیبایی لیفت سینه چقدر است؟

هزینه‌ی عمل زیبایی لیفت سینه به طور وسیعی می‌تواند متفاوت باشد در نتیجه هیچ گاه نمی‌توان یک هزینه‌ی ثابت را برای تمامی شرایط اعلام نمود، زیرا معرفی و اعلام هزینه‌ای ثابت باعث می‌شود تا به این نکته پی ببرید که احتمالاً در انتخاب پزشک متخصص زیبایی خود کمی دچار اشتباه شده‌اید!

عمل زیبایی لیفت سینه می‌تواند هزینه‌های مختلفی را در بر داشته باشد که باعث می‌شود هزینه تمام شده عمل لیفت سینه متفاوت باشد. به عنوان مثال یکی از مهمترین عواملی که در هزینه عمل زیبایی لیفت سینه تأثیر گذار است محل انجام عمل لیفت سینه و هم چنین پزشک متخصصی است که مراحل لیفت سینه را انجام خواهد داد. با توجه به تجربه و پیشرفته بودن محل انجام عمل زیبایی لیفت سینه هزینه‌ی این دو مورد می‌تواند افزایش پیدا کند.

اکثر بیمه‌های خدمات درمانی به دلیل اینکه این عمل اهداف زیبایی دارد هزینه‌های آن را پرداخت نخواهند کرد و مورد تعهد آن‌ها نمی‌باشد در نتیجه قبل از انجام عمل زیبایی لیفت سینه حتماً تمامی قوانین مربوط به بیمه خدمات درمانی خود را با دقت مطالعه کنید. علاوه بر مهمترین موارد ذکر شده عوامل زیر نیز می‌تواند دز هزینه لیفت سینه تأثیر گذار باشد.

1- هزینه‌های ناشی از داروها و نسخه‌های پزشک پس از عمل زیبایی لیفت سینه

2- هزینه‌های بیهوشی و پزشکان متخصص بیهوشی و یا بی حسی

3- هزینه بیمارستان و تیم جراحی در صورت وجود

4- هزینه‌های ناشی از ارزیابی‌ها و آزمایش‌های تخصصی قبل و بعد از عمل زیبایی لیفت سینه

هنگام انتخاب محل مناسب و پزشک متخصص خود سعی کنید هیچ نگاهی به هزینه نداشته باشید، هزینه معمولاً تا حدودی در تصمیم گیری دارای اهمیت است اما موضوع این است که برخی با ترفند هزینه‌های آیین نسبت به جذب بیمار اقدام می‌نمایند که در چنین مواردی احتمال بروز خطا و کیفیت پایین بسیار وجود داشته و ممکن است عوارضی شامل حال بیماران گردد.

در نتیجه دقت داشته باشید که سعی کنید همواره در کنار هزینه‌های عمل زیبایی لیفت سینه بتوانید از بالاترین کیفیت ممکن نیز استفاده کنید پس فراموش نکنید تخصص و تجربه پزشک متخصص زیبایی شما می‌تواند به اندازه هزینه تعیین کننده بوده و یک معیار مهم محسوب شود.

جلسه مشاوره پیش از عمل زیبایی لیفت سینه

قبل از هر عمل زیبایی و یا درمانی بهتر است از پزشک متخصص خود بخواهید تا یک جلسه مشاوره را برای شما ترتیب دهد. در جلسه مشاوره شما می‌توانید با تمامی جنبه‌های عمل پیش رو آشنا شده و با آگاهی کامل نسبت به انجام این عمل زیبایی یا درمانی اقدام نمایید. آگاهی و اطلاعات کافی باعث می‌شود تا نتایج پیش رو واقع بینانه تر بوده و همچنین استرس و نگرانی‌های بیمار در خصوص عمل زیبایی پیش رو رفع گردد.

در مورد عمل زیبایی لیفت سینه نیز این موضوع می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد زیرا شما باید با اطلاعات کافی تصمیمات درستی را اتخاذ نمایید و هم چنین پزشک متخصص شما باید تمامی اطلاعات و سوابق پزشکی شما را در اختیار داشته باشد تا ضریب وقوع هر گونه خطایی تا حد امکان کاهش یابد.

در طول جلسه مشاوره پیش از عمل زیبایی لیفت سینه شما باید حتماً به نکاتی مانند اهداف شما از عمل لیفت سینه، سوابق پزشکی و عمل‌های زیبایی و درمانی انجام شده، داروهایی که مصرف می‌کنید و سابقه ابتلا به سرطان سینه، جراحی‌های قلبی و مصرف دخانیات و مکمل‌های گیاهی اشاره کنید. ذکر تمامی این نکات باعث تصمیم گیری‌های درست‌تری از جانب پزشک متخصص شما خواهد شد.

در حین جلسات مشاوره پیش از عمل زیبایی Mastopexy پزشک متخصص شما نیز ممکن است اطلاعات زیادی را در اختیار شما قرار دهد، به طور مثال پزشک می‌تواند ارزیابی‌های دقیقی را از وضعیت سلامتی و جسمانی شما در اختیارتان قرار دهد و با گرفتن عکس شما را از نتیجه درست پس از عمل زیبایی لیفت سینه آگاه نماید.

سعی کنید در طول این جلسه اطلاعاتی مرتبط با نوع داروی بیحسی یا بیهوشی استفاده شده در حین عمل لیفت سینه، نتایج احتمالی و یا عوارض پیش رو، دوران نقاهت و مراقبت‌های پس از عمل را نیز از پزشک خود دریافت نمایید تا بدون هیچ نگرانی بتوانید به پیشواز عمل لیفت سینه بروید.

سؤالات مهم و اساسی پیش از عمل زیبایی لیفت سینه

اطلاع از تمامی جنبه‌ها و روش‌های لیفت سینه می‌تواند هرگونه احساس استرس و نگرانی را در شما کاهش دهد، در ادامه سعی شده برای راحتی حال شما برخی سوالاتی که می‌تواند اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهد جمع آوری شده و ذکر گردند. این چک لیست می‌تواند شما را از نتایج به خوبی آگاه نماید و تقریباً هیچ سوالی باقی نخواهد ماند که پاسخ احتمالی آن باعث ایجاد استرس و نگرانی گردد.

1- آیا پزشک متخصص زیبایی شما دارای پروانه طبابت و تأییدیه رسمی برای جراحی است؟

2- آیا پزشک متخصص زیبایی شما دارای تجربه و مهارت کافی در زمینه لیفت سینه می‌باشد؟

3- میزان تجربه و مهارت پزشک متخصص در انجام لیفت سینه

4- امتیازات و افتخارات پزشک متخصص در زمینه لیفت سینه و عمل‌های زیبایی

5- آیا شما یک کاندید مناسب برای عمل زیبایی لیفت سینه هستید؟

6- خطرات و عوارض احتمالی پیش رو پس از عمل زیبایی لیفت سینه

7- برای داشتن بهترین نتیجه و دوران نقاهت رعایت چه نکاتی ضروری است؟

8- کجا و چگونه مراحل عمل زیبایی لیفت سینه انجام خواهد شد؟

9- روش‌های مناسب عمل زیبایی لیفت سینه برای شما چیست؟

10- راه‌های پیشگیری از عوارض و خطرات احتمالی

11- تغذیه و رژیم غذایی قبل و بعد از عمل زیبایی لیفت سینه

12- در صورت نارضایتی شما از نتایج چه راهکاری وجود خواهد داشت؟

خطرات و عوارض احتمالی عمل زیبایی لیفت سینه

تصمیم گیری در مورد انجام عمل زیبایی لیفت سینه کاملاً بر عهده شما خواهد بود زیرا این عمل با اهداف زیبایی انجام شده و هیچ اجباری در آن وجود ندارد پس دقت داشته باشید که تمامی مزایا و اهداف مورد نظر را بررسی کرده و تصمیم گیری درستی داشته باشید! برخی افراد ممکن است به دلیل اهداف و نتایج پیش رو از خطرات و عوارض احتمالی صرف نظر کرده و با انتخاب‌های درست مرحله نقاهت را به خوبی پشت سر بگذارند.

اما با توجه به تخصصی بودن عمل زیبایی Mastopexy بهتر است در انتخاب پزشک متخصص زیبایی دقت بالایی به عمل آورید زیرا یک پزشک مجرب و متعهد می‌تواند باعث کاهش احتمال بروز هر گونه عوارضی پس از عمل گردد و همچنین می‌تواند خطرات حین عمل را نیز مدیریت کند.

1- ریسک و خطرات ناشی از بیهوشی یکی از عواملی است که به سادگی با ارزیابی‌های درست پزشک قابل کنترل است.

2- خونریزی‌های احتمالی در حین عمل یا هماتوم که می‌تواند با قطع مصرف آسپرین و وافارین تا چند هفته قبل از عمل زیبایی لیفت سینه به سادگی مدیریت شود.

3- تغییر حس یا بی حسی موقتی و دائمی در نوک پستان که تا حد زیادی به تخصص و مهارت پزشک متخصص زیبایی بستگی دارد، پس با انتخاب درست از این خطر به سادگی دوری کنید.

4- عدم تقارن و بی نظمی در سینه‌ها که می‌تواند به دلیل تجربه و مهارت اندک پزشک متخصص باشد، در نتیجه توجه داشته باشید که انتخاب پزشک نقش بسیاری مهمی در نتیجه‌های مد نظر شما خواهد داشت.

5- از بین رفتن بافت چربی در اعماق سینه به دلیل تجربه و مهارت ناکافی پزشک متخصص زیبایی

6- عوارض قلبی و ریوی که با ارزیابی‌ها و آزمایش های پیش از عمل زیبایی قابل کنترل است.

شاید این خطرات موجب شده باشد که تصمیم شما نسبت به انجام عمل زیبایی لیفت سینه تغییر کند اما با کمی دقت متوجه خواهید شد که تمامی خطرات و عوارض پیش رو به راحتی قابل پیشگیری و کنترل است و پزشک متخصص زیبایی نقش بسیار مهمی در این موضوع دارد. شما می‌توانید با انتخابی درست با اطمینان نسبت به انجام عمل زیبایی لیفت سینه اقدام نمایید.

در کنار انجام عمل زیبایی Mastopexy ، ایمپلنت سینه نیز می‌تواند تأثیر خوبی در نتایج داشته و بافت و پراکندگی‌های بالای سینه را نیز بهبود بخشد. در برخی موارد پزشکان تنها یکی از این دو عمل زیبایی را کافی می‌دانند اما توجه داشته باشید که این دو عمل می‌توانند به عنوان یک مکمل برای هم باشند.

آمادگی‌های پیش از عمل زیبایی لیفت سینه

یکی از مهمترین مراحل هر عمل زیبایی یا درمانی مراقبت‌های قبل از عمل است که می‌تواند در نتایج حاصل شده نیز تأثیر گذار باشند. در نتیجه توجه داشته باشید که ممکن است پیش از انجام عمل زیبایی لیفت سینه از شما خواسته شود تا برخی نکات را رعایت کنید تا بتوانید از عوارض احتمالی پیشگیری کرده و نتایج کاملاً باب میل شما باشد.

تعدادی از نکات مورد نظر در مورد مراقبت‌های پیش از عمل زیبایی لیفت سینه در ادامه ذکر شده است اما سعی کنید همواره از دستورالعمل‌های پزشک متخصص خود به خوبی پیروی کنید.

1- انجام تمامی ارزیابی‌ها و آزمایش‌های مورد نیاز با نظر پزشک

2- اگر از داروی خاصی استفاده می‌کنید با نظر پزشک مصرف آن را موقتاً قطع یا تنظیم کنید.

3- از استعمال دخانیات و سیگار کشیدن برای چند هفته پرهیز کنید.

4- برای مقایسه نتایج قبل و بعد از عمل زیبایی Mastopexy می‌توانید از تصاویر سه بعدی یا ماموگرافی استفاده نمایید.

5- از مصرف مکمل‌های گیاهی یا داروهای ضد انعقاد خون مانند وافارین، آسپرین و مشتقات آن پرهیز نمایید زیرا ممکن است باعث افزایش احتمال خون ریزی در حین عمل زیبایی لیفت سینه گردد.

6- عمل زیبایی لیفت سینه ممکن است در برخی مراکز و با تشخیص پزشک به صورت سرپایی انجام شود، پس اطمینان حاصل کنید که در چنین شرایطی یک همراه در کنار شما خواهد بود تا بتواند تا منزل شما را همراهی کرده و برای چند روز در کنارتان باشد.

عمل زیبایی لیفت سینه چگونه انجام خواهد شد؟

معمولاً برای انجام عمل زیبایی لیفت سینه روش‌های مختلفی وجود دارد که با توجه به مواردی مانند اندازه و شکل سینه‌ها، موقعیت دقیق هاله‌های دور پستان و نوک آن، درجه افتادگی سینه‌ها، کیفیت پوست و میزان پوست‌های زائد ناحیه سینه روش مناسب توسط پزشک انتخاب خواهد شد؛ اما پس از انتخاب روش مناسب با توجه به فاکتورهای ذکر شده روش تقریباً ثابتی برای انجام عمل زیبایی لیفت سینه وجود دارد.

در اولین مرحله بیمار بیهوش خواهد شد، البته ممکن است با تشخیص پزشک متخصص عمل با بی حسی موضعی انجام شود و تنها برای تسکین درد کمی آرام بخش تزریق گردد اما در هر صورت مرحله اول انجام عمل زیبایی لیفت سینه بی حسی یا بیهوشی بیمار است.

در دومین مرحله پس از بی حسی یا بیهوشی کامل در اطراف ناحیه نوک سینه و هاله‌ی دور آن برش کوچکی ایجاد خواهد شد. این برش در اطراف نوک سینه می‌تواند سه نوع داشته باشد. برش‌های ناحیه‌ی سینه برای انجام عمل زیبایی لیفت سینه می‌تواند با توجه به تشخیص پزشک در سه نوع عمومی، افقی و دایره‌ای به دور نوک سینه انجام گیرد.

بعد از اینکه برش‌های مورد نیاز ایجاد شد بافت زیر پستان برداشته شده و اضافات آن خارج خواهند شد تا بتوان مجدد شاهد پوستی سفت و البته ارتجاعی و همچنین سینه‌ای متقارن و متوازن بود. نوک پستان و هاله‌ی دور آن ارتفاع طبیعی‌تری خواهد داشت و این گونه جوانتر دیده خواهد شد.

در صورت لزوم اگر هاله دور نوک سینه کمی بیش از اندازه گسترده باشد ممکن است با تشخیص پزشک این گستردگی حذف شود و محیط دایره‌ی اطراف نوک سینه کاهش یابد. پوست‌های زائد اطراف سینه کمی بیشتر از حد لزوم برداشته خواهد شد که دلیل این کار جبران افتادگی سینه است.

پس از انجام تمامی مراحل برش‌های ایجاد شده توسط بخیه‌های ریزی بسته خواهد شد، برخی از برش‌های ایجاد شده به دلیل محل برش کاملاً مخفی خواهند بود اما در برخی نقاط نیز این برش‌ها دیده خواهند شد و باید منتظر بود تا پس از بهبودی به صورت کامل به مرور زمان محو شود و شاهد نتیجه مورد نظر بود.

برای پشتیبانی و تثبیت نتایج حاصل از عمل زیبایی لیفت سینه برخی بخیه‌های به صورت داخلی در بافت‌های سینه ایجاد خواهد شد تا بتواند ظاهر جدید سینه‌ها را حفظ کند و افتادگی‌های سینه رفع گردد. در برخی مواقع به دلیل داشتن نتایجی زیباتر، پوست خارجی بخیه زده نشده و توسط چسب‌های جراحی و بخیه پوشانده خواهد شد تا بهبود یابد.

دوران نقاهت عمل زیبایی لیفت سینه

مطابق هر عمل دیگری، عمل زیبایی لیفت سینه نیز دارای دوران نقاهتی خاص به خود است که رعایت برخی نکات در آن الزامی است. این نکات می‌تواند باعث شود تا روند بهبود بهتری داشته باشید.

پس از عمل زیبایی لیفت سینه، محل برش‌ها پانسمان خواهد شد و ممکن است از شما درخواست شود تا به صورت دوره‌ای عمل ضد عفونی را انجام داده و به نوعی زخم‌های محل برش را شستشو دهید.

برای کاهش تورم معمولاً یک نوع باند مخصوص تجویز خواهد شد تا بتواند از بافت پستان در دوران اولیه نقاهت نگهداری نماید. باندهای ارتجاعی باعث می‌شود تا درد شما کاهش یافته و نتایج مورد قبول‌تری حاصل گردد. به صورت موقتی برای خروج ترشحات اضافی حاصل از عمل ممکن است در زیر پوست یک لوله نازک قرار داده شود.

البته در دوران نقاهت نکاتی نیز وجود خواهد داشت که می‌تواند شما را تا رسیدن به بهبودی کامل یاری نماید و همچنین از بروز عوارض و خطرات احتمالی جلوگیری نماید.

1- تنظیم داروهای مصرفی بر طبق نظر پزشک به دلیل کنترل عفونت و کاهش خطر خون ریزی

2- پیروی از دستورالعمل‌های پزشک متخصص زیبایی

3- عدم استعمال دخانیات و سیگار کشیدن برای تسریع روند بهبودی

4- عدم مصرف وافارین و آسپرین برای جلوگیری از خون ریزی پس از عمل زیبایی لیفت سینه

5- پرسش نکاتی در مورد دوران نقاهت و زمان باز کردن بخیه‌ها از پزشک متخصص

6- پرسش در مورد زمان بازگشت به فعالیت‌های عادی و ورزش

نتایج پس از عمل زیبایی Mastopexy بلافاصله قابل مشاهده است و تورم‌های ابتدایی پس از مدتی رفع خواهد شد و می‌توانید شاهد نتایج اصلی و نهایی لیفت سینه باشید که زیبایی و جذابیت اندام شما را رقم خواهد زد.

سعی کنید برای داشتن بهترین نتایج و تثبیت آن شیوه زندگی خود را سالم نگه داشته و وزن خود را حفظ کنید زیرا این دو نکته می‌تواند باعث شود تا دیگر نیازی به انجام مجدد لیفت سینه نباشد.

یکی از نکات مهمی که در رابطه با عمل زیبایی لیفت سینه وجود دارد این است که هیچ گاه در زمان بارداری یا شیردهی نسبت به انجام عمل زیبایی لیفت سینه اقدام نکنید.

تغییراتی در زمان بارداری و شیر دهی وجود دارد که می‌تواند نتایج حاصل از Breast Lift را بی تأثیر نماید. کبودی‌ها و تورم پس از چند هفته برطرف شده و می‌توانید به روند عادی زندگی خود بازگردید. البته دقت داشته باشید که برای انجام فعالیت‌های سنگین حداقل چند ماه باید صبر کنید تا روند بهبودی شما تکمیل گردد.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ