لیفت

لیفت بازو چه فوایدی دارد؟

افراد به دلایل مختلفی می‌توانند دچار افتادگی و شل شدن بازو شوند که در این صورت حس ناخوشایندی در آن‌ها ایجاد می‌شود و گاهی اعتماد بنفس خود را جهت پوشیدن لباس‌های بدون آستین و شرکت در مراسم و مهمانی‌ها از دست می‌دهند. لیفت بازو روشی است که جهت حل این مشکلات ارائه می‌شود. این فرایند به دو روش جراحی (براکیوپلاستی) و غیر جراحی انجام می‌شود. لیفت بازو در کلینیک‌های مختلف تحت نظر جراحان متخصص در این زمینه انجام می‌شود. کلینیک پوست و موی رز از جمله معتبرترین و بهترین کلینیک‌های ارائه دهنده خدمات لیفت بازو توسط جناب آقای دکتر روحانی است. شما می‌توانید در کلینیک پوست و موی رز با انتخاب بهترین روش لیفت بازو، به نتیجه دلخواه خود برسید.

لیفت بازو چیست

لیفت بازو فرایندی است که در آن افتادگی و شل شدن بازوی شخص درمان می‌شود. همانظور که در بخش مقدمه توضیح داده شد این فرایند به دو روش لیفت بازو با جراحی و روش‌های غیرجراحی انجام می‌شود.

جراحی لیفت بازو، که به آن براکیوپلاستی نیز می‌گویند، نوعی جراحی زیبایی است. در این روش لیفت بازو با کاهش پوست اضافی، سفت و صاف شدن بافت و از بین بردن چربی اضافی ، افتادگی و شل شدن بازو را درمان می‌کنند. این امر باعث سفت شدن و خوش‌فرم شدن بازوهای شما می‌شود.در ادامه به بررسی کامل این روش لیفت می‌پردازیم.

روش‌های غیرجراحی لیفت بازو

 • لیفت بازو با هایفو

لیفت بازو با هایفو یا هایفوتراپی از روش‌های غیرجراحی رفع افتادگی و شل شدن بازو است. این روش مناسب افرادی است که له دلایل مختلف مانند بیماری زمینه‌ای و یا ترس از عمل، روش‌ غیرجراحی را برای لیفت بازوی خود انتخاب می‌کنند. در روش لیفت بازو با هایفو پس از تزریق ماده بی‌حسی به ناحیه افتاده بازو، پزشک توسط ابزارهای پیشرفته، امواج التراسونیک را به این نواحی منتقل می‌کند. ارتعاشات التراسونیک باعث می‌شوند که چربی‌های این ناحیه از بازو آب شوند. سپس این چربی‌ها با استفاده از ابزار هایفو بیرون کشیده می‌شوند. مدت زمان این فرایند در حدود یک ساعت است. پس از انجام هایفو شما دوره نقاهت خاصی نخواهید داشت.

 • لیفت بازو با لیزر

لیفت بازو با لیزر یکی از روش‌های غیرجراحی لیفت بازو می‌باشد. در این روش هم مانند روش هایفو ابتدا بی‌حسی موضعی به بازو تزریق می‌شود. در این روش برای گرم کردن و آب شدن چربی‌ها اشعه لیزر را به ناحیه هدف می‌تابانند. از انجا که لیزر انرژی بسیار بالایی دارد درحین تاباندن باعث گرم شدن و در ادامه مایع شدن چربی‌های بازو می‌شود. سپس چربی‌های مایع را با ابزار مخصوص بیرون می‌کشند. در این روش هم نیازی به بیهوشی نیست. هیچ زخم و جراحتی ایجاد نمی‌شود و دوره نقاهت بسیار کوتاه‌تر از روش جراحی لیفت است.

چه افرادی برای لیفت بازو کاندید مناسبی هستند؟

پس از رسیدن به سن بلوغ و قانونی هر شخصی می تواند نسبت به انجام عمل زیبایی لیفت بازو اقدام نماید اما تنها برخی از این افراد ایده آل ترین شرایط را برای انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی دارا می باشند. در بین پزشکان فردی که مناسب ترین شرایط را برای لیفت بازو دارد به عنوان کاندید مناسب عمل زیبایی لیفت بازو شناخته می شود که طبق تحقیقات انجام شده دارای شرایط زیر است.

چه افرادی برای لیفت بازو کاندید مناسبی هستند؟

1- دارای شرایط جسمانی نرمال و سالم

2- عدم استعمال دخانیات و سیگار

3- دارای چشم انداز مثبت و واقع بینانه نسبت به نتایج

4- بزرگسالانی که در ناحیه پوست بازو دچار سستی و افتادگی شدید هستند

5- بزرگسالانی که به نسبت سن خود دارای وزن پایدار بوده و هیچ گونه اضافه وزنی نیز ندارند

6- افرادی که هیچ گونه منع پزشکی نیستند که مانع از بهبود نتایج شود.

مراحل و نحوه انجام جراحی لیفت بازو

فرایند انجام لیفت بازو شامل مراحل زیر است:

 • بیهوشی

مرحله اول جراحی لیفت بازو مانند دیگز جراحی‌ها، مرحله تزریق ماده بیهوشی به فرد است. نوع داروی بیهوشی و نحوه تزریق را پزشک با توجه به شرایط فرد مشخص می‌کند.

 • برش

در مرحله پرش پوست اضافی بازوی شما برداشته می‌شود.  طول و الگوی این برش در حین جراحی لیفت بازو به میزان و محل پوست اضافی که باید برداشته شود و همچنین صلاحدید پزشک شما بستگی دارد.  برش‌ها بسته به ترجیح جراح در قسمت داخلی بازو یا پشت بازو قرار می گیرند و ممکن است از زیر بغل تا بالای آرنج باشند. سپس چربی اضافی برداشته می‌شود. در ادامه، بافت پشتیبان زیرین با بخیه‌های داخلی سفت شده و دوباره شکل می‌گیرد. سرانجام ، پوست بر روی کانتور جدید بازوی شما صاف می‌شود.

 • بخیه برش‌ها

در این مرحله نواحی برش خورده بخیه می‌شوند. بخیه می‌لواند جذبی باشد و یا پس از یم یا دو هفته نیاز به کشیدن آن باشد. شما می‌توانید بلافاصله پس از انجام لیفت بازو، خطوط نرم‌تر و محکم‌تری را که نتیجه این جراحی است را مشاهده کنید. هرچند که بازوی شما تا مدتی دچار ورم و کبودی است.

مراقبت‌های قبل و بعد از جراحی لیفت بازو

هنگامی که اقدام به انجام رفع افتادگی بازو با لیفت می‌کنید، باید دستورالعمل‌هایی را قبل و بعد از جراحی لیفت رعایت کنید.

مراقبت‌های قبل از لیفت

 • عدم استفاده از داروهای رقیق کننده خون. اگر مجبور به استفاده از این گروه از داروها هستید به پزشک خود اطلاع دهید و با ایشان مشورت کنید.
 • تغذیه مناسب داشته باشید و از یک هفته قبل از عمل مواد مغذی، میوه و سبزیجات بیشتر استفاده کنید.
 • درصورت صلاحدید و تجویز پزشک استفاده از ویتامین‌های مورد نیاز
 • انجام آزمایشاتی را که پزشک جهت اطمینان از نداشتن بیماری خاصی که مانع عمل می‌شود، تجویز می‌کند مانند آزمایش خون، ایکس آر دی از قفسه سینه و …

مراقبت‌های بعد از عمل

 • توصیه می‌شود شب بعد از عمل کسی پیش شما بماند و از شما مراقبت کند.
 • داروهای آنتی‌بیوتیک و ضد التهابی را که پزشک برای شما تجویز می‌کند، حتما استفاده کنید.
 • طی 48 ساعت بعد از عمل، جهت معاینه حتما به پزشک خود مراجعه کنید.
 • تا 48 ساعت بهد از عمل دوش نگیرید.
 • به مدت 2 تا 4 هفته از بالا آوردن بازوها تا روی سر خودداری کنید.
 • به مدل 4 تا 6 هفته از انجام هرگونه فعالیتی که ممکن از باعث کشیدگی و پارگی بخیه‌ها شود خودداری کنید.

هزینه های عمل زیبایی لیفت بازو چقدر است؟

برای عمل هایی که با اهداف زیبایی انجام می شود یکی از مهم ترین نکاتی که وجود دارد در رابطه با نرخ های متفاوت دریافتی توسط پزشکان و متخصصان است که همین موضوع باعث ایجاد بحث ها و اختلاف نظر های متفاوتی بین اشخاص می شود. معمولا برخی پیشنهاد می کنند که همواره از پزشک متخصصی برای عمل زیبایی لیفت بازو استفاده نماییم که کم ترین هزینه را دریافت می کند و برخی دقیقا به عکس این موضوع اعتقاد دارند و همواره به دنبال گران قیمت ترین پزشک متخصص هستند.

هر دو دیدگاه اشتباه است زیرا همواره باید به دنبال پزشک متخصصی بود که در عین کیفیت بالا و دقت در انجام عمل زیبایی لیفت بازو منصفانه ترین و مقرون به صرفه ترین هزینه را دریافت نماید، البته هزینه های یک عمل زیبایی بلفاروپلاستی می تواند به عوامل بسیار زیادی بستگی داشته باشد. به طور مثال یکی از مهم ترین فاکتور هایی که در هزینه عمل زیبایی لیفت بازو تاثیر گذار خواهد بود تخصص و مهارت پزشک متخصص است.

عواملی مانند محل انجام عمل زیبایی لیفت بازو، نوع روش استفاده شده و تجهیزات مورد استفاده، داروهای بیحسی و بیهوشی عمومی و نسخه های پس از عمل زیبایی بلفاروپلاستی نیز می تواند نقش بسیار مهمی را در هزینه های این عمل زیبایی ایفا نماید. البته هزینه های جانبی دیگری نیز وجود دارد که می تواند مانند هزینه ارزیابی ها و آزمایش های پزشکی بر روی جمع هزینه های عمل زیبایی لیفت بازو تاثیر گذار باشد.

در حین جلسات مشاوره پیش از عمل زیبایی لیفت بازو چه اتفاقاتی خواهد افتاد؟

در طول جلسه مشاوره قبل از انجام عمل زیبایی لیفت بازو ممکن است فرد انتظارات بسیار زیادی داشته باشد اما تنها برخی از این موارد واقع بینانه است، زیرا در جلسه مشاوره پیش از لیفت بازو همواره باید در مورد اهداف جراحی، شرایط پزشکی، آلرژی ها و حساسیت های دارویی، سابقه پزشکی و عمل های جراحی زیبایی و درمانی انجام شده، داروهایی که مصرف می کنید، مکمل های گیاهی، استعمال دخانیات و مواد مخدر بحث کنید.

پزشک متخصص شما در طول جلسه مشاوره و قبل از انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی سعی می کند تا به طور کامل اطلاعاتی را در مورد وضعیت سلامتی عمومی شما به دست آورد و با استفاده از ارزیابی ها و آزمایش های متعددی بهترین روش ها و داروها را انتخاب نماید تا احتمال بروز هر گونه عوارض و خطری در حین عمل کاهش یابد.

پزشک متخصص زیبایی ممکن است در مورد نتایج احتمالی و دوران بهبود نیز اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهد اما بهتر است سعی کنید تا کاملا آماده و مطمئن در جلسه مشاوره شرکت کنید و تمام سوالات ممکن را که می تواند اطلاعاتی مفید در اختیارتان قرار دهد مطرح نمایید. این سوالات می تواند باعث شود تا استرس و نگرانی های شما در مورد عمل زیبایی لیفت بازو به طور کامل رفع گردد و هم چنین با چشم اندازه واقع بینانه ای لیفت بازو را انجام دهید.

پرسیدن سوالات مرتبط می تواند باعث شود تا تمامی اطلاعات مورد نظر را دریافت نمایید و به صورت کاملا واضح با جراح زیبایی خود در مورد اهداف، خطرات، عوارض و راه های پیش گیری از آن و تمامی موارد قبل و بعد از عمل زیبایی لیفت بازو صحبت نمایید، برای هدفمند بودن جلسه مشاوره خود می توانید از مجموعه سوالات زیر استفاده نمایید. پاسخ این سوالات می تواند تا حد زیادی در آرامش پیش از عمل بلفاروپلاستی شما تاثیر گذار باشد.

1- آیا پزشک متخصص شما دارای تاییدیه های رسمی عمل جراحی زیبایی لیفت بازو است؟

2- میزان تجربه و مهارت پزشک متخصص زیبایی شما در مورد بلفاروپلاستی چقدر است؟

3- آیا شما یک کاندید مناسب برای انجام عمل زیبایی لیفت بازو هستید؟

4- مراحل عمل زیبایی لیفت بازو در چه محلی و چگونه انجام خواهد شد؟

5- راه های پیشگیری از عوارض و خطرات احتمالی پس از عمل زیبایی بلفاروپلاستی چیست؟

6- چه روش جراحی برای حل موضوع افتادگی پوست بازوی شما مناسب است؟

7- معمولا دوره نقاهت چند هفته طول خواهد کشید و پس از چه مدتی می توانید به زندگی عادی خود از قبیل ورزش کردن، کار کردن و غیره بازگردید؟

8- آیا مراقبت های قبل و بعد از عمل خاصی وجود دارد؟

9- چه عوارض و خطراتی ممکن است پس از عمل زیبایی لیفت بازو رخ دهد؟

10- آیا رژیم غذایی خاصی برای عمل زیبایی لیفت بازو وجود دارد؟

خطرات ناشی از عمل زیبایی لیفت بازوها چیست؟

معمولا هر عمل جراحی چه از نوع زیبایی و چه درمانی می تواند خطرات و عوارضی را در حین عمل به دنبال داشته باشد. عمل زیبایی لیفت بازو نیز از این حیث مستثنا نبوده و ممکن است به دلایل مختلفی مانند حساسیت های دارویی، عدم رعایت نکات پیش از عمل، عدم تجربه و مهارت کافی پزشک متخصص و غیره در حین عمل بیمار دچار مشکلاتی گردد.

همان طور که گفته شد پزشک متخصص در جلوگیری از این مشکلات و خطرات نقش بسیار مهمی را ایفا می کند پس دقت داشته باشید که با وسوسه قیمت مناسب و ارزان هیچ گاه به اجبار پزشکی را انتخاب نکنید، سعی داشته باشید تا مقرون به صرفه ترین پزشک را با بهترین کیفیت انتخاب نمایید تا تمامی عوارض و خطرات احتمالی حین عمل به واسطه تجربه و مهارت پزشک متخصص زیبایی شما کنترل گردد.

برخی از عوارض و خطرات احتمالی حین عمل زیبایی لیفت بازو می تواند به شرح زیر باشد که البته با رعایت نکات مربوطه، هر شرایطی قابل کنترل بوده و می توان به راحتی و بدون هیچ مشکلی عمل را به پایان رساند.

1- خطرات و عوارض ناشی از بیهوشی و یا داروهای بی حسی موضعی

2- عفونت و خون ریزی در حین عمل زیبایی لیفت بازو که می تواند به دلیل استفاده از آسپرین یا وافارین باشد، در چنین شرایطی پزشک باید حتما از قبل تاکید نماید تا مصرف این قبیل داروها را قطع نمایید.

3- زخم های ناخوشایند و غیر عادی در ناحیه بازو

4- طول زمان بهبودی و درمان به دلیل استعمال دخانیات یا سیگار کشیدن

5- تجمع مایعات و ترشحات اضافی در زیر بافت پوست که به راحتی توسط پزشک متخصص قابل کنترل است

6- آسیب به ساختار عصب های بدن و بافت ها به دلیل عدم مهارت کافی پزشک متخصص زیبایی

7- بی حسی دائمی پس از عمل زیبایی بلفاروپلاستی در بافت بازو به دلیل تزریق نادرست بی حسی یا حساسیت

8- درد و تورم طولانی مدت که می تواند به دلیل اشتباهات پزشکی در طول عمل زیبایی لیفت بازو باشد

9- قرمزی سطح پوست و یا احتیاج به تجدید عمل زیبایی لیفت بازو

همان طوری که می بینید پزشک متخصص زیبایی نقش بسیار مهمی در کنترل و پیشگیری از عوارض و خطرات احتمالی دارد در نتیجه در انتخاب پزشک متخصص خود بسیار دقت کنید.

آمادگی های پیش از عمل زیبایی لیفت بازوها

یکی از مهم ترین مراحل هر عمل جراحی چه از نوع زیبایی چه درمانی، آمادگی های قبل از انجام عمل است. در مورد عمل زیبایی لیفت بازو نیز چنین موضوعی صدق می نماید و یکی از مهم ترین مسائل مرتبط با آمادگی های پیش از عمل جراحی زیبایی است. دقت داشته باشید که رعایت تمامی نکات زیر پیش از انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی الزامی بوده و می تواند باعث شود تا عمل بی دغدغه و بدون دردسری را در پیش داشته باشید.

1- انجام ارزیابی ها و آزمایش های مورد نیاز و دریافت نتایج و ارجاع به پزشک متخصص

2- تنظیم و یا قطع استفاده از داروهای خاصی مانند وافارین یا آسپرین که می تواند باعث بروز خطر خون ریزی در حین عمل زیبایی لیفت بازو شود.

3- عدم استعمال دخانیات و نکشیدن سیگار چند هفته قبل از عمل زیبایی لیفت بازو

4- اجتناب از مصرف داروهای مکمل گیاهی و ضد انعقاد خون

5- از به همراه داشتن یک فرد در کنار خون اطمینان حاصل کنید زیرا عمل زیبایی لیفت بازو ممکن است به تشخیص پزشک متخصص زیبایی به صورت سرپایی انجام شده و پس از چند ساعت مرخص شوید. در چنین شرایطی بهتر است فردی شما را تا منزل همراهی نماید.

عمل زیبایی لیفت بازو چگونه انجام خواهد شد؟

عمل زیبایی لیفت بازو دارای مراحل متعددی می باشد که هر کدام از آن خود دارای شرایط خاصی است که توسط پزشک متخصص زیبایی در بیمارستان یا کلینیک انجام خواهد شد.

در اولین مرحله از عمل زیبایی لیفت بازو بیمار بیهوش می شود، البته با توجه به تصمیم پزشک متخصص ممکن است از بی حسی موضعی استفاده شده و برای تسکین درد از تزریق آرامبخش به صورت وریدی استفاده می گردد.

توجه داشته باشید که اگر پزشک متخصص مناسبی انتخاب کرده اید به او اطمینان کرده و به تصمیم وی احترام بگذارید زیرا با توجه به آزمایش های انجام شده و ارزیابی های دقیق توسط متخصص قطعا بهترین روش انتخاب خواهد شد تا هیچ گونه عوارض و آسیبی شما را تهدید نکند.

در دومین مرحله از عمل زیبایی لیفت بازو در ناحیه بازو ها و افتادگی پوست یک برش ایجاد خواهد شد، این برش ها معمولا با توجه به تشخیص جراح و بر روی بازو یا پشت بازو انجام می شود.

البته این برش ها کمی طولانی بوده و ممکن است از زیر بغل تا حدود آرنج هم ادامه پیدا کند که این شرایط بستگی به میزان پوست های زائد و چربی شل شده دارد. البته بسته به شرایط افتادگی پوست شما ممکن است این برش ها محدود تر نیز شوند.

چربی های زائد و بافت های اضافی که به صورت پوست های شل شده و افتاده ملاحظه می شوند توسط برش هایی جدا شده و خارج می گردند، البته ممکن است این چربی ها گاها توسط دستگاه های ساکشن و خلا خارج خواهند شد و این گونه بافت بازو اصلاح شده و افتادگی پوست آن رفع می گردد.

در مرحله بعد از عمل زیبایی لیفت بازو تمامی برش های ایجاد شده توسط نخ های بخیه ای که قابل جذب هستند بسته خواهد شد. پس از یک تا دو هفته پس از عمل زیبایی بلفاروپلاستی این زخم ها بهبود یافته و دیگر اثری از نخ های بخیه نخواهد بود.

پس از عمل زیبایی لیفت بازو نتایج بلافاصله قابل مشاهده هستند، هر چند این تورم و خون ریزی خیلی زود برطرف شده و دیگر نشانه ای از آن باقی نخواهد ماند و می توانید شاهد نتایج نهایی و دائمی لیفت بازو باشید.

دوران نقاهت و بازیابی عمل زیبایی لیفت بازو

برای بهبودی در دوران نقاهت ممکن است دور بازوی شما در هفته اول توسط پانسمان و مواد ضد عفونی کننده پوشیده شود و بازوی شما کاملا تحت فشار یک باند ارتجاعی قرار گیرد تا تورم ناشی از عمل زیبایی لیفت بازو کاهش یافته و همچنین بافت های پوست ثبات بیشتری پیدا کنند.

در زیر پوست شما برای دو هفته اول پس از عمل زیبایی لیفت بازو ممکن است لوله نازکی قرار گیرد تا در صورت وجود خون آبه یا هر گونه مایع اضافی از این منفذ خارج شود. همچنین در طول دوران بازیابی و نقاهت شما دستورالعمل های خاصی از سمت پزشک مطرح می شود که باید با دقت به آن ها توجه کنید.

خطوطی ملایم و البته صافی پوست بلافاصله پس از عمل زیبایی بلفاروپلاستی مشاهده خواهد شد اما برای دست یابی به بهترین نتیجه بهتر است تا چند هفته صبر کنید که تمامی تورم و کبودی ها از بین رود، در دو هفته ابتدایی می توانید به شرایط عادی زندگی بازگردید اما از انجام تمامی امور سنگین خودداری کنید.

در شرایطی که شما وزن خود را ثابت نگه داشته و به سلامتی خود اهمیت دهید می توانید از تکرار عمل زیبایی لیفت بازو جلوگیری نماید، همچنین دقت داشته باشید که در طول دوران نقاهت برای جلوگیری از عفونت و همچنین تسریع در روند بهبودی از استعمال دخانیات و مصرف داروهایی مانند آسپرین و وافارین خودداری نمایید زیرا باعث کندی در روند بهبود و خون ریزی خواهد شد.

1/5 (1 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *