لیزر موهای زائد

لیزر موهای صورت و فواید آن چیست؟

یکی از مهمترین دغدغه هایی که در طول زمان اکثر مردم مخصوصا خانم ها با آن روبرو بودند مسائل مرتبط با موهای زائد و رشد بی رویه آن ها محسوب می شد. به طوری که این موضوع و راه حل آن به یک نیاز تبدیل شده و در راستای رفع این نیاز راهکار ها و روش های متعددی، از وکس و موم گرفته تا دستگاه های اپیلیدی را امتحان کرده اند.

حتما شما نیز یکی از افرادی هستید که حداقل یک بار در زندگی خود این روش ها را استفاده کرده اید اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی روش نوینی به نام لیزر موهای زائد به وجود آمده که می تواند مشکلات ناشی از موهای زائد را به صورت کلی برطرف نماید.

نتیجه ی حاصل شده از روش های مرسوم مو زدایی در میان اغلب افراد مشترک است و احتمالا شما نیز تجربه ای مشابه داشته اید. گاها روش های استفاده شده بازدهی ایده آلی ندارند و تاثیرشان در مدت کوتاهی از بین خواهد رفت، در نتیجه شاهد رویش مجدد موهای زائد پس از گذشت زمان کوتاهی بوده اید!

در برخی موارد نیز به دنبال استفاده از این روش ها برای از بین بردن موهای زائد، دچار عوارض جانبی و حساسیت هایی شدید که به طور کلی شما را از این اقدامات نا امید کرده است، درست در چنین شرایطی استفاده از لیزر موهای زائد می تواند راهکار مناسبی باشد.

حذف موهای زائد صورت با دستگاه لیزر موهای زائد

تصور کنید پیشرفت روش ها و تکنیک های درمانی و زیبایی راهی را به شما معرفی کرده است که دیگر هیچ وقت نگرانی راجع به موهای زائد صورت و بدن خود نخواهید داشت. لیزر موهای زائد در میان روش های موقتی که هرکدام عوارض و حساسیت های مخصوص به خود را دارد، امروزه به یکی از محبوب ترین روش هایی تبدیل شده است که می توان توسط آن از شر موهای زائد خلاص شد.

موهای زائد صورت غالبا در بالای لب و چانه، و همچنین در اطراف صورت دیده می شود. از بین بردن این موهای زائد با روش های متعددی قابل انجام است اما گاهی موجب التهاب و آسیب خواهد شد. لیزر موهای زائد صورت روشی ایده آل برای حذف موهای زائد محسوب می شود که معمولا با عوارض معمول ناشی از روش های دیگر همراه نخواهد بود.

 

حذف موهای زائد صورت با دستگاه لیزر موهای زائد

 

لیزر موهای زائد یکی از مشهور ترین عمل های زیبایی و متداول ترین آن ها در جهان است که معمولا افراد برای خلاصی از شر موهای زائد خود از آن استفاده می کنند. اگر مشتاق به داشتن چنین تجربه ای هستید می توانید ابتدا از بالای لب شروع کنید و سپس در ادامه در صورت رضایت، این تجربه را برای باقی قسمت های صورت خود داشته باشید. با انجام لیزر موهای زائد می توانید با کمترین درد و آسیب، تجربه ی روشی موثر و دائمی برای حذف موهای زائد را برای خود به ارمغان آورید.

آمادگی های پیش از انجام لیزر موهای زائد صورت

حذف موهای زاید نیز مانند هر فعالیت نیازمند مقدماتی است که اگر از آن ها پیروی کنید می توانید تا حد زیادی مطمئن باشید که نتیجه مطلوب و مورد نظر خود را به دست خواهید آورد.

نتیجه ی حاصل شده از لیزر موهای زائد با کمترین عوارض همراه خواهد بود و می تواند زیبایی را برای شما به ارمغان آورد. پس دقت داشته باشید که اگر تصمیم تان برای بهره بردن از لیزر موهای زائد قطعی است توصیه های زیر را به طور کامل به کار گیرید.

در وهله ی اول از انجام هر روش مو زدایی دیگری مانند اپیلاسیون و یا استفاده از وکس در ناحیه ای که قرار است مورد هدف روش لیزر موهای زائد قرار گیرد پرهیز کنید.

در گام بعدی، باید مراقب اشعه ی آفتاب باشید. با اینکه نور آفتاب برای سلامت پوست و بدن لازم است، اما اگر شما کسی هستید که در حال انجام مقدمات لیزر موهای زاید می باشید، در نتیجه باید مراقب میزان تماس خود با نور مستقیم آفتاب باشید چرا که تماس مستقیم با نور آفتاب مانع از به دست آمدن نتیجه مطلوب خواهد شد و عوارض و حساسیت های خاصی را به دنبال خواهد داشت. پس توصیه می شود که شش هفته قبل و شش هفته بعد از انجام لیزر موهای زائد، تا جایی که مقدور است از تماس مستقیم با نور آفتاب اجتناب کنید.

همچنین توجه کنید که از محصولاتی که ممکن است پوست شما را حساس کند استفاده نکنید. اگر پوستتان با مواد دیگری مانند کرم ها، مواد خوشبو کننده و غیره تحریک شده باشد زمینه ی ایجاد آسیب های پوستی نیز فراهم خواهد شد.

دقت داشته باشید زمانی برای انجام لیزر موهای زائد اقدام کنید که پوست شما وضعیت قابل قبولی از نظر سلامتی داشته باشد و هیچ اثری از زخم، التهاب و عفونت در آن دیده نشود.

از دیگر مواردی که باید به آن توجه کنید عدم استفاده از دارو های ضد التهابی و ضد انعقاد خون مانند آسپرین و وافارین است. چرا که این دارو ها احتمال خونریزی و آسیب های  پوستی را افزایش می دهد. هم چنین توصیه می شود از لیزر موهای زاید در زمان بارداری نیز پرهیز کنید و لیزر موهای زائد را به بعد از اتمام این دوره موکول نمایید.

در نهایت انتخاب یک متخصص با تجربه برای انجام  لیزر، آخرین و مهم ترین گام برای دست یابی به یک نتیجه ی موفقیت آمیز و رضایت بخش در لیزر موهای زائد محسوب خواهد شد.

خطرات احتمالی و عوارض ناشی از لیزر موهای زائد

فرآیند لیزر موهای زائد یک عمل پزشکی محسوب شده و تمام ریسک ها و عوارض احتمالی یک فرآیند پزشکی برای آن در نظر گرفته می شود، این روش در کنار مزیت های متعددی که دارد عوارض جانبی خفیف و ناچیزی را نیز ممکن است به دنبال داشته باشد.

از این عوارض می توان به قرمزی و التهاب پوست که همراه با تورم است اشاره کرد. البته این التهاب تنها پس از گذشت یک ساعت از لیزر موهای زائد، برطرف می شود. در مواردی نیز ممکن است تغییر جزئی رنگ پوست مشاهده گردد. در موارد نادری زخم شدن پوست، تاول و یا تغییر جنس و بافت پوست نیز از عوارض لیزر موهای زاید ذکر شده که در این شرایط مشورت فوری با پزشک مربوطه ضرورت دارد.

البته از بررسی همه جانبه و مقایسه ی روش حذف موهای زائد با استفاده از لیزر و سایر روش ها و با توجه به این که عوارض احتمالی لیزر موهای زائد کم اهمیت و قابل جبران هستند، به نظر می آید که مزیت ها و ویژگی های منحصر به فرد حذف موهای زاید با لیزر می تواند برای انتخاب و ترجیح این روش به سایر روش ها بسیار قانع کننده باشد.

لیزر موهای زائد صورت چگونه انجام می شود؟

علت اثر دائمی این روش را می توان در اساس انجام آن جستجو کرد، زیرا در روش استفاده شده هنگام لیزر موهای زائد از پایه تار و فولیکول مو تخریب شده و جلوی رشد آن ها را گرفته خواهد شد.

لیزر موهای زاید با استفاده از یک باریکه ی نور متمرکز شده انجام می شود. طی این عمل نور و اشعه لیزر به ریشه مو و رنگدانه های آن برخورد کرده و بر اثر این برخورد، تار مو از ریشه تخریب و حذف خواهد شد.

البته روند انجام لیزر موهای زائد دارای مراحل و جلساتی مداوم و با فاصله ی زمانی برنامه ریزی شده می باشد. در جلسات اول تاخیر در رویش مجدد موهای زائد، تنها تاثیر قابل مشاهده می باشد؛ اما با تداوم جلسات Laser hair removal، نتیجه ای که در اتمام یک دوره لیزر مو های زائد مشاهده می شود، حذف دائمی مو های زائد و عدم رویش مجدد آن می باشد.

به نظر می رسد در مقایسه با سایر روش ها و اقداماتی که طی سالیان گذشته در جهت حذف موهای زائد انجام شده است، لیزر موهای زائد پربازده ترین و بهترین روش برای این هدف شناخته خواهد شد.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ