لیزر موهای زائد

لیزر موهای صورت و فواید آن چیست؟

یکی از موضوعات مهمی که در زیبایی و البته بهداشت افراد وجود دارد حذف موهای زائد بدن و صورت است. از آنجا که موها با سرعت زیادی رشد می‌کنند اشخاص نیز باید به صورت مداوم درگیر از بین بردن آن‌ها به روش‌های متفاوتی باشند. خوشبختانه در سال‌های اخیر با روی کار آمدن دستگاه‌های لیزر این مشکل نیز تا حد بسیار زیادی برطرف شده است. لیزر موهای صورت روشی کاملا موثر و دائمی برای خلاص شدن از شر موهای ناخواسته است. افراد می‌توانند با چند جلسه لیزر کردن برای همیشه با روش‌های دردناک و اذیت‌کننده حذف مو بدن خداحافظی کرده و از نتیجه نهایی کار لذت ببرند. در صورت تمایل به لیزر موهای زائد خود می‌توانید از خدمات دکتر رضا روحانی در کلینیک پوست و مو رز بهره‌مند شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش و همچنین هزینه لیزر موهای زائد صورت با مشاوران ما در این مرکز زیبایی تماس حاصل فرمایید.

حذف موهای زائد صورت با دستگاه لیزر موهای زائد

پیگیری مداوم برای از بین بردن موهای زائد صورت کاری بسیار زمان‌بر و خسته‌کننده است. خوشبختانه پیشرفت علم و تکنولوژی سبب روی کار آمدن دستگاه‌های لیزر با هدف از بین بردن دائمی موهای ناخواسته بدن شده است. به طوری که افراد تنها با چند جلسه لیزر درمانی می‌توانند برای هیمشه با موهای زائد صورت خود خداحافظی کنند. تابش اشعه لیزر در نواحی مورد نیاز صورت مثل بالای لب و چانه و همچنین در اطراف صورت سبب می‌شود تا فولیکول‌های مو تحت تاثیر انرژی حرارتی لیزر قرار بگیرند. در نتیجه چرخه رشد موها مختل شده و با تکرار چندین جلسه‌ای این کار برای همیشه از شر موهای خود رهایی پیدا خواهند کرد.

 

مطالب بیشتر: معایب لیزر موهای زائد صورت

هم اکنون شاهد تنوع بالایی از دستگاه‌های لیزر مو در بازار و کلینیک‌های زیبایی هستیم. تنها کاری که کاندیدهای لیزر مو زائد باید انجام دهند این است که به کلینیک و پزشک شناخته شده در این حوزه مراجعه کرده و از مزایای این تکنیک روز دنیا لذت ببرند. اگر پروسه انجام لیزر در کلینیک معتبر و توسط دستگاه‌های استانداردی انجام شود بیمار هیچ گونه عارضه جانبی را احساس نکرده و بدون بروز مشکلی خاص می‌تواند به نتیجه دلخواه خود برسد.

حذف موهای زائد صورت با دستگاه لیزر موهای زائد

آمادگی های پیش از انجام لیزر موهای زائد صورت

برای اینکه کاندیدهای لیزر موهای زائد صورت بتوانند به نتیجه مورد نظر خود برسند باید یک سری نکات مهم را قبل از انجام لیزر انجام دهند. از جمله مهم‌ترین آمادگی‌ها پیش از انجام لیزر مو صورت عبارتند از:

 • خودداری از انجام هر روش مو زدایی که سبب کنده شدن موها از ریشه می‌گردد؛ مانند اپیلاسیون و یا استفاده از وکس در ناحیه‌ای که قرار است مورد هدف روش لیزر موهای زائد قرار گیرد
 • خودداری از قرار گرفتن در معرض اشعه آفتاب برای برنزه شدن از شش هفته قبل انجام لیزر
 • عدم استفاده از محصولاتی که ممکن است پوست شما را تحریک کند
 • عدم وجود هر گونه زخم، التهاب و عفونت در منطقه مورد نظر
 • خودداری از مصرف داروهای خاص مثل راکوتان
 • حساسیت بالا در انتخاب پزشک و کلینیک معتبر برای انجام لیزر موهای زائد صورت

با در نظر گرفتن تمامی موارد گفته شده در بالا که کارهایی ساده و هستند می‌توان خود را برای رسیدن به نتیجه ایده‌آل نهایی آماده کرد؛ و برای همیشه از داشتن دغدغه حذف موهای صورت راحت شد.

 

مطالب بیشتر: هزینه لیزر موهای زائد

خطرات احتمالی و عوارض ناشی از لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد به کمک دستگاه لیزر و در کلینیک‌های زیبایی توسط پزشک متخصص در این زمینه انجام می‌شود. فرآیند لیزر موهای زائد یک عمل پزشکی محسوب شده و می‌تواند تمام ریسک‌ها و عوارض احتمالی یک فرآیند پزشکی را در صورت بی‌دقتی و بی‌احتیاطی بیمار و پزشک داشته باشد. از جمله این عوارض می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • التهاب پوست و قرمزی آن به صورت موقت
 • ایجاد سوختگی و تاول پوستی در صورت بی‌احتیاطی پزشک و یا استفاده از دستگاه غیر استاندارد
 • احساس درد در حین درمان
 • احساس سوزش پوستی
 • تورم جزئی
 • ایجاد لک بر روی پوست

بنابراین اگر دستگاه انتخاب شده استاندارد بوده و پزشک مربوطه مهارت و تخصص کافی را برای انجام این کار داشته باشد نیازی به نگرانی بابت عوارض جانبی و خطرات احتمالی ممکن نخواهد بود.

 

مطالب بیشتر: آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می شود؟

لیزر موهای زائد صورت چگونه انجام می شود؟

لیزر موهای زائد کل صورت در کلینیک‌های تخصصی پوست و انجام شده و برای اینکار از دستگاه‌های لیزر مخصوص استفاده می‌شود. مکانیزم کار دستگاه‌های لیزر به این صورت است که امواج ساطع شده از آن به فولیکول مو آسیب وارد کرده و چرخه رشد مو را مختل می‌کند. در صورت انتخاب فرکانس و انرژي مناسب با توجه به نوع پوست و مو امواج فقط فولیکول‌های مو را هدف قرار داده و آسیبی به بافت‌های اطراف و پوست وارد نخواهند کرد. مراحل انجام لیزر بسیار ساده بوده و شامل مراحل زیر است:

 • آماده‌سازی بیمار که با شست و شوی صورت و اعمال بی‌حسی در صورت نیاز همراه است
 • تنظیم دستگاه با توجه به شرایط بیمار
 • اعمال لیزر در نواحی مورد نظر
 • اتمام یک جلسه لیزر مو زائد صورت و تعیین وقت برای جلسه بعدی (حدود ۴ هفته بعد)

توجه داشته باشید که تمامی این مراحل حتما باید توسط پزشک کاربلد و آموزش دیده در این زمینه و کلینیکی معتبر با دستگاه‌هایی استاندارد انجام شود.

لیزر موهای زائد صورت درد دارد؟

لیزر موهای زائد صورت روشی کاملا ایمن و بی‌خط برای کسانی است که دوست دارند برای همیشه از شر موهای اضافی صورت خود خلاص شوند. اما در این میان افرادی وجود دارند که از دردناک بودن این روش هراس داشته و برای استفاده از مزایای آن تردید دارند. اگر برای شما نیز این سوال ایجاد شده که آیا لیزر موی صورت درد دارد یا نه؟ در پاسخ می‌توان ادعا کرد که این روش کاملا بدون درد بوده و برای پوست‌های حساس و افرادی که آستانه درد بسیار پایینی دارند می‌توان از پمادهای بی‌حس کننده در این ناحیه استفاده کرد. بنابراین کاندیدهای انجام آن کوچکترین دردی را احساس نکرده و می‌توانند برای یک عمر از دردسرهای حذف مو زائد صورت و روش‌هایی دردناک مثل بند انداختن و اپیلاسیون رهایی یابند.

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد بکینی

قیمت لیزر صورت در کلینیک پوست و مو رز

هزینه لیزر صورت بر اساس ناحیه مورد نظر برای انجام لیزر و همچنین نوع دستگاه انتخابی برای درمان می‌تواند متفاوت باشد. از طرفی دیگر اجرت پزشک‌ها و هزینه‌های کلینیک‌ها نیز با یکدیگر مختلف هستند. در نتیجه برای اطلاع از قیمت لیزر صورت باید قبل از هر چیزی کلینیک و پزشک خود را انتخاب کرده و سپس برای اطلاع از هزینه دقیق آن در کلینیک انتخاب شده اقدام کنید. کلینیک پوست و مو رز یکی از بهترین‌های ایران در زمینه لیزر موهای زائد است. در این کلینیک از بهترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌های روز دنیا برای این منظور استفاده می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه دقیق لیزر صورت در کلینیک پوست و مو رز همین حالا با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

3/5 (1 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ