لیزر موهای زائد

ارتباط لیزر موهای زائد و تیروئید در چیست؟

سیل عظیم متقاضیان و طرفداران روش لیزر موهای زائد، گویای این است که لیزر موهای زائد امروزه بیش از پیش کیفیت و مزایای خود را به عموم مردم ثابت نموده است.

لیزر موهای زائد، با خصوصیات منحصر به فردی چون کمترین میزان آسیب و عوارض، امکان انجام برای طیف وسیعی از افراد و دائمی بودن نتایج ایده آل آن هر روزه به محبوبیت بیشتری دست می یابد.

اگر از آسیب ها و معایب روش های متعدد و رایج موزدایی خسته شده اید، شاید لیزر موهای زائد تنهای روشی باشد که می تواند برای همیشه شما را از شر دردسر های روش های قدیمی و دغدغه ی همیشگی حذف موهای زائد خلاص کند.

آیا افرادی که تیروئید دارند می توانند از لیزر استفاده نمایند؟

لیزر موهای زائد به عنوان رایج ترین روش حذف موهای زائد در سطح جهان، امروزه با سوالاتی مواجه شده است. سوالاتی که امنیت و سلامت این روش و میزان آسیب ها و خطرات آن را مورد بررسی قرار می دهند.

یک دسته از این سوالات، از طرف افرادی مطرح می شود که درگیر اختلالات غده ی تیروئید می باشند و نگرانی هایی پیرامون تاثیرات لیزر موهای زائد روی وضعیت غده ی تیروئیدشان و میزان احتمال وخامت اوضاع پزشکی آن ها، مطرح می شود.

باید توجه شود که لیزر موهای زائد در روند عملکرد خود تنها فولیکول ها و رنگدانه های تار مو را مورد هدف قرار می دهد و حتی با بافت پوست نیز سر و کار ندارد.

این به این معناست که لیزر موهای زائد، یکی از دقیق ترین و هدفمند ترین روش های حذف موهای زائد می باشد که عملکرد تخریبی آن فقط به هدف تخریب تار های موهای زائد انجام می شود و به شرط دقت و مهارت در انجام روش لیزر موهای زائد، حتی آسیبی به بافت پوست نیز وارد نخواهد شد.

با توجه به این نکته، در می یابیم که اشعه ی لیزر در روش لیزر موهای زائد توان و قدرت نفوذ حتی به بافت های زیر پوست را نیز ندارند و نفوذ اشعه ی لیزر به بافت هایی از عمق بدن نظیر غده ی تیروئید، عملا ممکن نخواهد بود.

 

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد زیر بغل

 

آیا افرادی که تیروئید دارند می توانند از لیزر استفاده نمایند؟

 

پس در واقع، درگیری اختلالات تیروئیدی چون کم کاری و یا پرکاری تیروئید، هیچ گونه منافاتی با انتخاب روش لیزر موهای زائد نخواهد داشت و انجام روش لیزر موهای زائد در افرادی با مشکلات تیروئیدی نظیر درست مانند سایر افراد امکان پذیر خواهد بود.

در نهایت توصیه می شود با مشورت با پزشک متخصص خود و توضیح کامل شرایط سلامتی و پزشکی و داروهای مصرفی خود، نتیجه ی مطلوب و ایده آل خود از روش لیزر موهای زائد را تضمین کنید.

لیزر موهای زائد و تیروئید چه ارتباطی به هم دارند؟

شاید تصور کنید که غده ی تیروئید چون در ناحیه ی گردن قرار دارد، پس انجام لیزر موهای زائد در ناحیه ی گردن می تواند به غده ی تیروئید آسیب وارد کند.

این تصور از عدم شناخت کافی از اندام خود و عدم اطلاعات کافی از نحوه و اساس عملکرد لیزر موهای زائد به دست می آید.

حقیقت آن است که اصلا این طور نیست. در واقع غده تیروئید در جایی از بدن قرار دارد که نفوذ اشعه ی لیزر طی فرایند لیزر موهای زائد به آن جا امکان پذیر نمی باشد.

یعنی اینکه با توجه به قرارگیری غده ی تیروئید در لایه های عمیقی از بافت گردن، هیچ گونه خطری این اندام را در طول انجام لیزر موهای زائد تهدید نخواهد کرد.

اگر شما نیز درگیر اختلالات غده ی تیروئید می باشید و برای انتخاب لیزر موهای زائد دچار شک شده اید و تصور می کنید که ممکن است غده ی تیروئید شما طی لیزر موی زائد ناحیه ی گردنتان آسیب ببینید، اید بدانید که این تصور صحیح نمی باشد.

اگر اندکی به اساس عملکردی اشعه ی لیزر طی فرایند لیزر موهای زائد توجه کنید و درباره ی آن تحقیق کنید، متوجه خواهید شد که عمقی که اشعه ی لیزر به آن نفوذ می کند بسیار سطحی تر از محل قرار گیری غده ی تیروئید می باشد.

در واقع حقیقت این است که استفاده از اشعه ی لیزر طی فرایند لیزر موهای زائد، برای تخریب تارهای مو می باشد و چون این تارهای مو، در لایه های سطحی پوست و نزدیک سطح پوست قرار دارند، ناحیه ای که مورد هدف اشعه ی لیزر قرار می گیرد، همین ناحیه ی زیر سطح پوست می باشد.

بنابراین اشعه ی لیزر طی لیزر موهای زائد اصلا به لایه های عمقی بافت بدن دست نخواهد یافت و امکان برخورد با غده ی تیروئید را نخواهد داشت.

پس این یکسان بودن جایگاه غده ی تیروئید و مکان مورد هدف اشعه ی لیزر طی لیزر موهای زائد ناحیه ی گردن، در واقع اهمیتی ندارد و اشعه ی لیزر برای غده ی تیروئید مشکل ساز نخواهد بود و در واقع ارتباطی با یکدیگر نخواهند داشت.

نتایج و آثار استفاده از لیزر موهای زائد برای افراد تیروئیدی؟

از آن جایی کم کاری و یا پرکاری تیروئید، ویژگی تاثیر گذار در صحت روند لیزر موهای زائد محسوب نمی شود، پس این اختلالات تیروئیدی مانعی برای به دست آوردن نتیجه ای مطلوب و ایده آل از فرایند لیزر موهای زائد نخواهند بود.

یعنی اینطور نخواهد بود که افرادی که با مشکلات تیروئیدی همراه هستند، کمتر از سایر افراد از نتایج روش لیزر موهای زائد بهره مند شوند و یا بیشتر از آن ها دچار عوارض جانبی این روش شوند.

اما با توجه به هدف اصلی فرایند لیزر موهای زائد و مشکلات خاص افرادی که دچار اختلالات غده ی تیروئید می باشند، لیزر موهای زائد به طور ویژه ای به این افراد پیشنهاد می شود.

یکی از دلایل افزایش سرعت رشد موهای زائد، اختلالات غده ی تیروئید می باشد. در واقع غده ی تیروئید مسئول تولید هورمون هایی درون بدن می باشد که نقش های مهمی از قبیل نقش های متعدد تنظیمی در بدن دارند.

در صورت بروز اختلالات تیروئیدی، مشکلاتی در تولید و میزان این هورمون ها نیز به وجود خواهد آمد که در نهایت یکی از مشکلاتی که به دنبال دارد پرمویی یا افزایش سرعت رشد موهای زائد در نقاطی از بدن می باشد.

حال با توجه به نقش موثر فرایند لیزر موهای زائد در حذف موهای زائد، این روش می تواند برای افرادی که دارای اختلالات تیروئیدی می باشند، مزایای فراوانی را به دنبال داشته باشد.

مزیت لیزر موهای زائد برای افراد تیروئیدی از این نگاه بررسی می شود که چون افراد با اختلالات تیروئیدی دارای الگوی شدید تر از حد معمول افراد عادی برای رشد موهای زائد می باشند، Laser hair removal با تاثیر در سرعت رشد موهای زائد، مهار و یا به تاخیر انداختن رشد مجدد آن ها، نقش چشمگیری در کاهش تعداد و سرعت رشد موهای زائد بدن این افراد خواهد داشت.

در نتیجه، لیزر موهای زائد، به شرط انتخاب کلینیکی معتبر و پزشکی ماهر و متخصص، برای افراد با مشکلات تیروئیدی نیز همان نتایج رضایت بخش را به دنبال خواهد داشت.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ