کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی و نتایج آن

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی و نتایج آن

لیزر موهای زائد یکی از روش های قطعی برای رفع موهای زائد به شمار می رود که طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است.

قطعا شما هم با این موضوع درگیر بوده اید که شب قبل اصلاح انجام داده اید و صبح روز بعد رشد جدید موها را مشاهده و یا از روش های دردناکی همچون اپیلاسیون به جهت حذف موهای زائد خود استفاده کرده اید.

به همین دلیل شما نیاز خواهید داشت تا برای هر مهمانی، استخر یا ملاقاتی دوباره اصلاح را انجام دهید. آیا از این مسئله خسته نشده اید؟ آیا به دنبال راه حل دائمی برای حل مشکل خود نیستید؟

اولین مسئله ای که در رابطه با لیزر موهای زاید پیش می آید این مسئله است که آیا لیزر موهای زائد قطعی و دائمی است؟ عملکرد لیزر موهای زاید به چه گونه است است که موها دیگر قادر به رشد نخواهند بود؟ باید بگوییم که در لیزر موهای زائد از پالس های نوری مشخصی برای جستجو رنگدانه مو و در نهایت غیر فعال نمودن فولیکول های مو استفاده می شود.

حذف موهای زاید در چندین مرحله انجام می شود و تعدد مراحل به این علت است که موها در زمان های متفاوت در فاز رشدی مشخصی قرار گرفته اند. دستگاه های لیزر با توجه به ساختار خود عملکرد متفاوتی را دارا هستند.

اما به صورت کلی می توان گفت که لیزر موهای زاید معمولا بر روی پوست های روشن دارای موهای تیره بهترین عملکرد خود را دارا است. البته با توجه به پیشرفت فناوری ها و ارائه دستگاه هایی با تکنولوژی به روز تر و معتبر تر لیزر موهای زائد برای هر نوع پوست با هر نوع مویی قابل استفاده خواهد بود.

روش های لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

یکی از قسمت هایی که معمولا در لیزر موهای زاید طرفداران بسیاری دارد، لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی است. در واقع به واسطه لیزر موهای زائد شما قادر خواهید بود هر زمان که بخواهید استخر بروید و دیگر درگیر دردسر های روش های رایج همانند تراشیدن با تیغ، کرم های موبر و روش دردناک اپیلاسیون نخواهید بود.

زمانی که شما تصمیم به لیزر موهای زاید خود می گیرید ابتدا بر اساس رنگ پوست و نوع موهایتان درجه مشخصی از لیزر برای شما توسط پزشک تعیین می شود. پس از این مرحله اگر که شما بخواهید از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی استفاده نمایید از شما می خواهند که برای سوزش کمتر از پماد های بی حسی موضعی همانند زایلاپی استفاده نمایید. در نهایت پس از 30 دقیقه پس از استفاده از پماد تکنسین دستگاه لیزر، لیزر را شروع خواهد کرد.

 

روش های لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

 

از بین بردن موهای زاید با توجه به طول موج تعیین شده و نظر پزشک نور را بر روی سطح پوست شما تابانیده می شود و در نهایت به فولیکول موهایتان آسیب وارد می نماید تا فولیکول ها ضعیف شوند. در مراحل اولیه لیزر موهای زاید تنها آسیب دیدگی برای برخی از فولیکول ها اتفاق می افتد.

البته برخی از فولیکول ها در جلسه اول کاملا از بین می روند؛ اما به صورت کلی موهای شما پس از انجام لیزر تا حدود 90 درصد کاهش پیدا خواهد کرد. 10 درصد باقی مانده نیز موهایی هستند که بسیار ضعیف شده و نازک می باشند.

تاثیرات و نتایج لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

معمولا نتایج لیزر موهای زاید نسبتا دائمی هستند و تاثیرات فوق العاده ای را پس از انجام لیزر موهای زاید مشاهده خواهید نمود. به عنوان برخی از نتایج می توانیم اشاره کنیم که به واسطه لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی کاهش چشمگیری در رشد موها تجربه خواهید کرد.

علاوه بر این موضوع موهایی که پس از لیزر موهای زاید رشد می نمایند بسیار نازک خواهند شد. نتایج زیر از جمله تاثیرات و نتایجی هستند که شما پس از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی مشاهده خواهید نمود:

  1. سرعت رشد موها به صورت قابل توجهی کاهش پیدا می نماید.
  2. حدود 90 درصد از موهای زائد شما پس از چند جلسه حذف می شود.
  3. 10 درصد موهای باقی مانده به صورت چشمگیری کاهش پیدا می نمایند.
  4. رنگ پوست شما پس از چند جلسه روشن تر و شفاف تر خواهد شد.

میزان دوام و ماندگاری لیزر موهای زاید ناحیه تناسلی

لیزر موهای زائد در صورتی که فولیکول مو به صورت کامل از بین برود دائمی است و دیگر شاهد رشد موهای زائد نخواهد بود؛ اما اگر فولیکول مو تنها در طی فرایند لیزر آسیب دیده باشد موهای شما مجددا رشد خواهند کرد، البته درصد موهایی که امکان رشد دارند بسیار کم بوده و حتی در صورتی که امکان رشد مجدد موها در لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی وجود داشته باشد، موهای رشد کرده بسیار نازک خواهند بود.

این مسئله که زمان رشد مجدد موهای لیزر شده به چه میزان خواهد بود کاملا بستگی به چرخه رشد مو در فرد دارد. در واقع برخی از افراد رشد موهای سریع تری نسبت به سایرین دارند؛ اما مسئله دیگری که در حذف موهای زاید حائز اهمیت است، این مسئله می باشد که موهایی که در مرحله استراحت قرار گرفته باشند نسبت به موهایی که در سایر مراحل قرار دارند رشد کند تری خواهند داشت.

به صورت کلی لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی در چند جلسه و به فواصلی که بر اساس سرعت رشد موهای شما بستگی دارد انجام خواهد شد و در نهایت پس از پایان جلسات لیزر موهای زاید شما در بازه های مشخصی نیاز به شارژ خواهید داشت.

آیا لیزر موهای زائد باعث ایجاد اختلال در ناحیه تناسلی می شود؟

به صورت عمومی لیزر موهای زاید عوارض محدودی دارد و این عوارض در تمامی افراد قابل مشاهده نیست. اگر که شما تحت نظر پزشک و در کلینیک زیبایی معتبری laser hair removal را انجام دهید اختلال و عوارضی را مشاهده نخواهید کرد. گزارشاتی در رابطه با اختلال در ناحیه تناسلی بر اثر لیزر وجود ندارد.

اما عوارض زیر برخی از عوارضی هستند که ممکن است در طول دوره لیزر با آنها مواجه شوید. البته لازم به ذکر است که اگر شما تحت نظر پزشک و با توجه به توصیه های پزشک دوره لیزر موهای زاید خود را کامل نمایید هیچ کدام از این عوامل را مشاهده نخواهید کرد.

  1. سوزش در ناحیه تناسلی
  2. ایجاد لک
  3. تغییر در رنگ پوست که معمولا موقتی است.
  4. تاول یا پوسته پوسته شدن که معمولا بر اساس نوع پوست اتفاق می افتد.

هر کدام از اختلالات ذکر شده و مشکلاتی که مطرح کرده ایم در صورتی که نکات قبل از لیزر را رعایت نمایید برای شما ایجاد نخواهد شد. البته همانند سایر مسائل پزشکی افراد متفاوت واکنش های متفاوتی را نسبت به شرایط نشان می دهند و اگر شما حساسیت خاصی یا مشکل خاصی را دارید باید قبل از انجام لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی با پزشک خود در میان بگذارید.

در نهایت باید بگوییم که لیزر موهای زائد به خصوص لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی از جمله روش هایی است که امروزه به وفور توسط بانوان و آقایان مورد استفاده قرار میگیرد. بر اساس تحقیقات صورت گرفته افرادی که این عمل را انجام داده اند نتایج فوق العاده ای را مشاهده کرده و از انجام لیزر موهای زائد رضایت کامل داشته اند.

شما هم می توانید با انجام لیزر موهای زائد روش های سنتی را کنار گذاشته و اعتماد به نفس بیشتری در جامعه داشته باشید. در واقع زیبایی یکی از مهم ترین اصولی است که شما می توانید به آن اهمیت بدهید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ