لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد زیر بغل و مزایای آن چیست؟

یکی از آزار دهنده ترین مواردی که در بدن هر شخصی یافت می شود و حتما باید با آن ها قابله شود موهای صورت و بدن است که به صورت غیر ارادی و زائد رشد خواهند کرد و علاوه بر به وجود آوردن مشکلاتی عمده می تواند باعث شود تا زیبایی بدن و اندام شما نیز تحت تاثیر قرار گیرد. عمل زیبایی لیزر موهای زائد یکی از متداول ترین و موثر ترین روش هایی است که می تواند برای حذف موهای زائد بدن مورد استفاده قرار گیرد.

شاید شما نیز تا کنون برایتان پیش آمده باشد که در یک روز گرم تابستانی به شدت عرق کنید، عرق کردن جزئی بدیهی از بدن انسان است، یکی از نواحی بدن که معمولا بسیار درگیر این وضعیت خواهد شد زیر بغل ها هستند، سوزن و عرق کردن زیر بغل معمولا همواره می تواند آزار دهنده باشد، حال فرض کنید که موهای زائد زیر بغل نیز شرایط مناسبی نداشته باشند، همین موضوع می تواند باعث شود تا مشکلات ناشی از عرق کردن زیر بغل افزایش پیدا کند. در چنین شرایطی حذف موهای زائد زیر بغل به روش های مختلف مانند عمل زیبایی لیزر موهای زائد می تواند موثر واقع شود.

لیزر موهای زائد زیر بغل برای چه افرادی مناسب است؟

مهم نیست چند بار در طول عمر خود نسبت به حذف موهای زائد بدنتان اقدام کرده باشد، موهای زائد بدن مانند موهای زائد زیر بغل یکی از مواردی است که به صورت طبیعی رشد کرده و در صورت تراشیدن یا کوتاه کردن آن ها نیز نمی توانید مانع از رشد آن ها شوید. افراد بسیار زیادی از روش های سنتی مانند اپیلاسیون و بند انداختن استفاده می کنند اما هیچ کدام نمی تواند مانند عمل زیبایی لیزر موهای زائد تاثیر گذار و دائمی باشد.

اگر شما نیز از دست این موهای زائد در زیر بغل خود خسته شدید می توانید به راحتی عمل زیبایی لیزر موهای زائد را برای از بین بردن موهای زائد زیر بغل خود استفاده کنید، در این تکنیک شما به نوعی هزینه های خود را سرمایه گذاری کرده اید زیرا روش کاملا دائمی بوده و هیچگاه بازگشتی در آن وجود نخواهد داشت.

 

لیزر موهای زائد زیر بغل برای چه افرادی مناسب است؟

 

از آن جایی که لیزر رنگدانه های مو را هدف قرار می دهد معمولا در کسانی که پوستی تیره تر دارند نتایج کمی با سوزش همراه خواهد بود، دلیل این سوزش این است که اشعه ها جذب رنگدانه های پوست خواهد شد و همین موضوع می تواند به طور خیلی خفیفی ایجاد سوزش نماید. بهترین افرادی که می توانند نسبت به انجام عمل زیبایی لیزر موهای زائد زیر بغل اقدام کنند آن هایی هستند که دارای پوستی روشن و موهایی تیره هستند.

گرمایی که توسط اشعه های لیزر به فولیکول ها خواهد رسید باعث آسیب دیدگی آن ها می شود، این آسیب دیدگی در نهایت رشد آن ها را متوقف کرده و باعث ریزش تارهای مو خواهد شد.

آمادگی های پیش از لیزر موهای زائد زیر بغل

قبل از انجام هر عمل زیبایی نکاتی وجود دارد که باید آن ها را رعایت کرده و به نوعی خود را برای عمل زیبایی پیش رو آماده کنید، این موضوعات برای عمل زیبایی لیزر موهای زائد نیز وجود خواهد داشت در نتیجه اگر قصد دارید تا روند بهبودی مناسبی را سپری کنید و بدون هیچ مشکلی عمل زیبایی لیزر موهای زائد را به پایان برسانید بهتر است از موارد زیر پیروی کنید و همواره آن ها را به خاطر بسپارید.

  1. بهتر است موهای زائد در ناحیه مورد نظر دو روز پیش از عمل زیبایی لیزر موهای زائد تراشیده شود. این کار باعث خواهد شد تا کل مو انرژی را جذب نکند، جذب انرژی توسط کل مو می تواند باعث ایجاد گرما و سوختگی در پوست شود.
  2. تحت هر شرایطی از قرار گرفتن در مقابل تابش نور مستقیم خورشید پرهیز کنید.
  3. برای محافظت از پوست خود از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید
  4. قبل از روند درمانی از اپیلاسیون خود داری کنید.
  5. از دستور العمل های پزشک خود پیروی کرده و جلسات درمانی عمل زیبایی لیزر موهای زائد را به طور منظم انجام دهید.

آیا لیزر موهای زائد زیر بغل درد دارد؟

یکی از مهم ترین مواردی که در مورد عمل زیبایی لیزر موهای زائد وجود دارد صرفه جویی در هزینه ها و نتایج است، شما پس از انجام عمل زیبایی لیزر موهای زائد نیازی به تکرار مجدد آن ندارید و به راحتی می توانید به زندگی عادی و روزمره خود برسید بدون اینکه هیچ دغدغه ای از بابت موهای زائد زیر بغل خود داشته باشید.

نه تنها شما بلکه هزاران هزار نفری کنه نسبت به عمل زیبایی لیزر موهای زائد اقدام می کنند می توانند در هزینه های خود صرفه جویی کنند آن هم درست در زمانی که روشی را یافته اند که بدون هیچ دردی می تواند مشکل آن ها را حل کند.

مشکلی که گاها به دلیل استفاده از تیغ، بند انداختن و اپیلاسیون با درد و خون ریزی و زخم همراه بود هم اکنون بدون هیچ دردی توسط عمل زیبایی لیزر موهای زائد قابل انجام است.

تنها روندی که در طول عمل زیبایی لیزر موهای زائد تکرار خواهد شد جذب اشعه های لیزر توسط فولیکول های مو است که در نتیجه پس از چند جلسه منجر به ریزش آن ها خواهد شد. همین موضوع می تواند دلیلی باشد که ثابت کند هیچ نگرانی و دلیلی برای وجود درد نخواهد بود.

برای رفع دائمی موهای زائد به چند جلسه لیزر نیاز است؟

هیچ گاه نمی توان به صورت کاملا خاص و ثابت اعلام کرد که برای رفع موهای زائد به چند جلسه لیزر درمانی نیاز خواهد بود، زیرا به دلیل استفاده از عمل زیبایی لیزر موهای زائد در جای جای مختلف بدن انسان بسته به ناحیه ای که لیزر موهای زائد برای آن انجام خواهد شد تعداد جلسات مورد نیاز برای رسیدن به نتایج نهایی ممکن است بین 5 تا 10 جلسه باشد.

معمولا افرادی که موهای تیره تر با پوستی روشن دارند نتایج مورد نظر خود را در مدت زمان کوتاه تری دریافت خواهند کرد، از طرفی محل هایی که موهای زائد آن شاید کمی ضعیف تر باشند مانند زیر بغل، خط بیکینی و ساق پا معمولا حداقل جلسات مورد نیاز را برای دستیابی به اهداف عمل زیبایی لیزر موهای زائد خواهد داشت.

هنگامی که روند درمانی و تعداد جلسات عمل زیبایی لیزر موهای زائد به پایان رسد برخی از تار های مو به صورت مادام العمر از بین خواهند رفت و هیچگاه دیگر رشد نخواهند داشت، البته برخی تار های مو که دارای فولیکول های قدرتمند تری بودند برای از بین بردن نیاز به تکرار روند عمل زیبایی لیزر موهای زائد بعد از چند سال خواهند داشت. هر تار مویی که در مرحله اول ریزش پیدا خواهد کرد مجددا بسیار ضعیف تر روییده خواهد شد و این روند تا زمانی که به صورت کلی از بین رود ادامه خواهد داشت.

فاصله بین هر مرحله حذف موهای زائد زیر بغل چقدر است؟

به طور متوسط فواصلی که بین هر دو مرحله از عمل زیبایی لیزر موهای زائد وجود دارد 3 تا 4 هفته خواهد بود. اکثر پزشکان این روند درمانی را در همین بازه انجام خواهند داد و بر روی این تصمیم اتفاق نظر دارند که درمانی مثمر ثمر خواهد بود که در فواصل زمانی مشخص انجام شود.

البته در برخی موارد اگر روند درمانی و رشد موهای زائد سریع باشد این بازه زمان برای هر دو مرحله از عمل زیبایی لیزر موهای زائد ممکن است به 2 تا 3 هفته کاهش یابد و در ادامه این روند 2 تا 4 هفته به دوره های 4 تا 6 هفته ای تبدیل خواهد شد تا رفته رفته فاصله بین هر دو جلسه افزایش یافته و به صورت کلی روند درمانی عمل زیبایی لیزر موهای زائد زیر بغل قطع شود. این روند به آرامی تحلیل پیدا خواهد کرد تا بدن دچار مشکلی نشود و فرد بتواند نتایج باب میل خود را دریافت نماید.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ