لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد زیر بغل؛ فواید و عوارض (آپدیت 1401)

یکی از آزار دهنده ترین مواردی که در بدن هر شخصی یافت می شود و حتما باید با آن ها قابله شود موهای صورت و بدن است که به صورت غیر ارادی و زائد رشد خواهند کرد و علاوه بر به وجود آوردن مشکلاتی عمده می تواند باعث شود تا زیبایی بدن و اندام شما نیز تحت تاثیر قرار گیرد. عمل زیبایی لیزر موهای زائد یکی از متداول ترین و موثر ترین روش هایی است که می تواند برای حذف موهای زائد بدن مورد استفاده قرار گیرد.

شاید شما نیز تا کنون برایتان پیش آمده باشد که در یک روز گرم تابستانی به شدت عرق کنید، عرق کردن جزئی بدیهی از بدن انسان است، یکی از نواحی بدن که معمولا بسیار درگیر این وضعیت خواهد شد زیر بغل ها هستند، سوزن و عرق کردن زیر بغل معمولا همواره می تواند آزار دهنده باشد، حال فرض کنید که موهای زائد زیر بغل نیز شرایط مناسبی نداشته باشند، همین موضوع می تواند باعث شود تا مشکلات ناشی از عرق کردن زیر بغل افزایش پیدا کند. در چنین شرایطی حذف موهای زائد زیر بغل به روش های مختلف مانند عمل زیبایی لیزر موهای زائد می تواند موثر واقع شود.

لیزر موهای زائد زیر بغل و مزایای آن چیست؟

لیزر موهای زائد زیر بغل برای چه افرادی مناسب است؟

مهم نیست چند بار در طول عمر خود نسبت به حذف موهای زائد زیر بغلتان اقدام کرده باشد، موهای زائد زیر بغل یکی از مواردی است که به صورت طبیعی رشد کرده و در صورت تراشیدن یا کوتاه کردن آن ها نیز نمی‌توانید مانع از رشد مجدد آن‌ها شوید. هنوز هم افراد بسیار زیادی از روش‌های سنتی مانند اپیلاسیون و بند انداختن استفاده می‌کنند اما هیچ کدام از این راهکارها نمی‌توانند مانند لیزر موهای زائد تاثیر گذار و دائمی باشند. اگر شما نیز از دست موهای زائد در زیر بغل خود خسته شدید می‌توانید به راحتی روش زیبایی لیزر موهای زائد را برای از بین بردن موهای زائد زیر بغل خود انتخاب کنید، در این تکنیک شما به نوعی دارایی خود را سرمایه گذاری کرده‌اید زیرا لیزر موی زائد اثراتی دائمی دارد و در اکثر موارد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت.

عوامل متعددی باعث می‌شوند که فردی کاندید مناسبی برای لیزر موهای زائد زیر بغلش شود. برای درک این عوامل مهم است که بدانید لیزرها در هنگام هدف قرار دادن موها چگونه کار می‌کنند. لیزر نوعی نور پالسی است که قدرت زیادی دارد و نورش ملانین موجود در مو را هدف قرار می‌دهد (ملانین همان ماده‌ای است که به مو رنگ می‌دهد). لیزر با هدف قرار دادن ملانین قادر است فولیکول مو در انتهای موهای زیر پوست را بدون آسیب رساندن به پوست تجزیه کند. با در نظر گرفتن این موضوع باید متوجه شده باشید که نوع و رنگ مو و پوست در اثربخشی لیزر موهای زائد زیر بغل تفاوت ایجاد می‌کند. نوع موی ایده‌آل برای لیزر موهای زائد زیر بغل، موی تیره و ضخیم است با این حال با تغییرات تکنولوژی، لیزر موهای زائد می‌تواند بر روی برخی از انواع موهای روشن‌تر نیز عمل موفقیت آمیز داشته باشد.

مطالب بیشتر: عوارض لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد زیر بغل برای چه افرادی مناسب است؟

بهترین کاندیدها برای لیزر موی زیر بغل کسانی هستند که پوست روشن و موهای تیره دارند؛ در واقع تضاد بین پوست روشن و موهای تیره باعث می‌شود تا ملانین به راحتی مورد هدف قرار گیرد. در مقابل موهای بور و نازک را نمی‌توان با لیزر هدف قرار داد و بنابراین با این روش نمی‌توان آن‌ها را به خوبی از بین برد زیرا گرمایی که توسط اشعه‌های لیزر به فولیکول‌ها خواهد رسید باعث آسیب دیدگی آن‌ها نمی‌شود و در نهایت رشد آن‌ها را متوقف نکرده و باعث ریزش تارهای مو نخواهد شد. برای همین است که اپیلاسیون برای موهای رنگ روشن انتخاب بهتری به شمار می‌رود.

آمادگی های پیش از لیزر موهای زائد زیر بغل

قبل از انجام هر متد مراقبت از زیبایی نکاتی وجود دارد که باید آن‌ها را رعایت کرده تا روند بهبودی بی‌دردسری را سپری کنید و بهترین نتایج را کسب نمایید. از جمله نکاتی که باید قبل از انجام لیزر موهای زائد زیر بغل رعایت کنید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. قبل از از بین بردن موهای زیر بغلتان با لیزر بهتر است با اپراتورتان یک جلسه مشاوره‌ای ترتیب دهید تا با بررسی خصوصیات شما، مشخص کند که می‌توانید کیس مناسبی برای انجام لیزر موهای زیر بغل باشید یا خیر.
  2. حدود 2 هفته یا بیشتر قبل از لیزر موی زیر بغلتان از برنزه کردن و آفتاب سوختگی خودداری نمایید.
  3. بهتر است موهای زائد در ناحیه زیر بغل حدود یک یا دو روز پیش از لیزر موهای زائد تراشیده شود. این کار باعث خواهد شد تا کل مو انرژی را جذب نکند، زیرا جذب انرژی توسط کل مو می‌تواند باعث ایجاد گرما و سوختگی در پوست و کز خوردن خود ساقه مو شود.
  4. برای محافظت از پوست خود از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید.
  5. قبل از جلسه لیزر از انجام وکس و اپیلاسیون خودداری کنید.
  6. استفاده از لوازم آرایش و مراقبتی در زیر بغل قبل از لیزر ممنوع است زیرا میزان اثر و نفوز اشعه را کاهش خواهد داد.
  7. به منظور حفظ آرامش روان توصیه می‌شود که حدود 4 ساعت قبل از انجام لیزر موهای زائد زیر بغل از خوردن خوراکی‌های حاوی کافئین خودداری کنید زیرا باعث اضطرابتان می‌شود.
  8. از دستور العمل‌های پزشک خود پیروی کرده و جلسات درمانی عمل زیبایی لیزر موهای زائد را به طور منظم انجام دهید.

مطالب بیشتر: هزینه لیزر موهای زائد در کلینیک رز چقدر است

آیا لیزر موهای زائد زیر بغل درد دارد؟

زیباجویانی که شایعاتی در مورد دردناک بودن لیزر موهای زائد زیر بغل شنیده‌اند دوست دارند بدانند که آیا واقعا لیزر موی زیر بغل درد دارد؟ خوب است بدانید که لیزر این ناحیه برخلاف تصور عام بسیار کم درد و حتی در برخی افراد بدون درد است به طوری که هیچ نیازی به استفاده از بی‌حس کننده‌هایی مانند لیدوکائین و زایلاپی ندارد. اما دردی که تعداد کمی از افراد حس می‌کنند چجور دردیست و مقدار آن چقدر است؟ در طول لیزر گاهی ممکن است در اثر اعمال شات‌های دستگاه، سوزش (و نه درد!) بسیار مختصر و قابل تحملی ایجاد می‌شود که طبیعی است و نشانه صحت عملکرد لیزر می‌باشد.

باید به این نکته توجه داشته باشید که آستانه تحمل شما، نوع دستگاه لیزر مورد استفاده و مهارت اپراتور در تنظیم قدرت اشعه در میزان اذیت و ناراحتی طی لیزر بسیار موثر است. با این اوصاف بازهم اگر در برابر درد کاملا کم ‌تحمل هستید، پس از مشورت با اپراتورتان می‌توانید از پمادهای بی‌حس کننده مانند لیدوکائین یا زایلاپی استفاده کنید.

مطالب بیشتر: رابطه لیزر موهای زائد و سرطان

برای رفع دائمی موهای زائد به چند جلسه لیزر نیاز است؟

در اکثر موارد نمی‌توان به طور دقیق اعلام کرد که برای رفع موهای زائد زیر بغل به چند جلسه لیزر درمانی نیاز است. معمولا افرادی که موهای تیره‌تر با پوستی روشن دارند نتایج مورد نظر خود را در مدت زمان کوتاه‌تری دریافت خواهند کرد و بلعکس افراد دارای پوست تیره یا موهای روشن نسبت به گروه قبلی دیرتر نتیجه خواهند گرفت. به طور کلی پروسه لیزر موی زائد بدون در نظر گرفتن منطقه تحت درمان، زمانگیر است و نباید انتظار داشت که پس از یک جلسه موهای زیر بغل کاملا از بین بروند.

به طور تقریبی شما از جلسه سوم به بعد می‌توانید کاهش موهای زیر بغلتان را احساس کنید و بین 8 الی 12 جلسه آتی (بسته به پاسخدهی بدن و پوستتان) نتایج شگفت‌انگیز لیزر را به چشم ببینید. به منظور داشتن نتایج طولانی مدت و دائمی بهتر است هر یکماه یا دوماه یکبار لیزر انجام دهید و پس از پایان دوره مورد نظر اپراتورتان، لیزر زیر بغلتان را حدودا هر 6 ماه یکبار و پس  از آن سالی یکبار شارژ کنید.

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد بالای لب

فاصله بین هر مرحله حذف موهای زائد زیر بغل چقدر است؟

به طور متوسط فاصله اصولی بین هر دو جلسه از لیزر موهای زائد زیر بغل حدود 3 تا 4 هفته (1 ماه) می‌باشد. به طور کلی اکثر پزشکان این روند درمانی را با همین بازه انجام می‌دهند و بر روی این تصمیم اتفاق نظر دارند که درمانی مثمرثمر است که در فواصل زمانی مشخص انجام شود. البته در برخی موارد اگر روند درمانی و رشد موهای زائد سریع باشد این بازه زمانی ممکن است به 2 الی 3 هفته نیز کاهش یابد. در ادامه این روند، 2 تا 4 هفته‌ای به دوره‌های 4 تا 6 هفته‌ای تبدیل می‌شود تا رفته رفته فاصله بین هر دو جلسه افزایش یابد و در نهایت پس از کسب نتیجه مورد نظر، جلسات به پایان برسند.

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد صورت

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره رایگان واتساپ