کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
لیزر موهای زائد روی تاتو امکان پذیر است؟

لیزر موهای زائد روی تاتو امکان پذیر است؟

لیزر موهای زائد در ایران و جهان زمان زیادی است که در حال استفاده و گسترش است، علت این موضوع علاقه مردان و زنان به پاکیزگی پوست و خلاصی از شر موهای زائد است.

لیزر موهای زائد در واقع اشعه ای است که با طول موج مشخص در سطح اول زیر پوست رنگدانه ملانینی را هدف گرفته و از بین خواهد برد و در نتیجه باعث عدم به وجود آمدن مو و جلوگیری از رشد آن می شود.

تاثیرات حاصل از لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد به عنوان یکی از بهترین روش های درمانی برای از بین بردن موهای زائد شناخته شده است به طوری که امتحان خود را پس داده و افراد زیادی امروزه نسبت به انجام آن اقدام می کنند. البته باید دقت داشت که نتایج به دست آمده از از بین بردن موهای زاید با توجه به نوع و رنگ پوست و نوع و رنگ مو متفاوت است.

لیزر موهای زائد به دلیل رسوخ به ناحیه ملانینی پوست، موها را از بین می برد و چون ملانین باعث به وجود آمدن رنگدانه است پس به همین دلیل هرچقدر موها مشکی تر باشد تاثیر گذاری از بین بردن موهای زائد بیشتر خواهد بود، توجه داشته باشید که علاوه بر آن لیزر موهای زائد بر روی پوست های روشن بیشتر از پوست های تیره تاثیر می گذارد و موها را به راحتی از بین خواهد برد.

تاثیر لیزر موهای زائد علاوه بر نوع و رنگ پوست و مو به سلامت عمومی بیمار هم مرتبط است. به طور مثال بیمار هایی که دچار اختلالات هورمونی هستند اصلا مورد مناسبی برای انجام لیزر موهای زائد نخواهند بود، در چنین شرایطی پیشنهاد می شود که بیماران ابتدا بیماری هورمونی خود را درمان کنند و سپس به رفع موهای زائد خود با استفاده از لیزر موهای زائد بپردازند.

 

تاثیرات حاصل از لیزر موهای زائد

 

همان طور که گفته شد اگر فرد دارای پوستی خیلی تیره باشد و یا خودش پوستش را برنزه کرده باشد چه از طریق سولاریوم و چه از طریق حمام آفتاب، می توان گفت این فرد نیز مورد مناسبی برای لیزر موهای زائد نیست.

از بین بردن موهای زائد با اشعه ای که به آن می تاباند این سوختگی حاصل از سولاریوم را بیشتر می کند و به احتمال زیاد باعث به وجود آمدن لک هایی در پوست می شود، حتی در برخی مواقع به دلیل تیرگی پوست ممکن است نتایج به دست آمده نیز قابل قبول نباشند.

آیا روی تاتو می توان لیزر موهای زائد انجام داد؟

پاسخ این سوال به طور قطع منفی است. وجود هرگونه، خالکوبی و تاتو در محل لیزر موهای زائد علاوه بر اینکه نتایج را کمرنگ می کند موجب به وجود آمدن سوختگی می شود. هر فردی ممکن است به هر دلیل بر روی بدن خود تاتو انجام دهد. تاتو از اشکال مختلف گرفته تا حتی خط لب، خط چشم و غیره می تواند انجام شود اما علاوه بر ضرری که برای بدن دارد، فرد را دچار مشکلاتی خواهد کرد.

از بین بردن موهای زاید بر روی تاتو به هیچ وجه توصیه نمی شود چرا که وجود ماده های شیمیایی در جوهر تاتو برای پوست مشکلاتی را به وجود می آورد و همچنین می تواند باعث شود که نتایج به دست آمده از لیزر موهای زائد قابل قبول نباشند.

برخی از پزشکان این مسئله را چندان جدی نمی دانند و حتی با وجود تاتو این کار را انجام می دهند اما این مسئله مهم است و باید به آن توجه شود و در نتیجه دقت داشته باشید که قبل از انجام لیزر موهای زائد در مورد وجود تاتو حتما باید با پزشک متخصص خود صحبت کنید.

مشورت با پزشک متخصص خود پیش از انجام لیزر موهای زائد در ناحیه ای پوست که تاتو انجام شده است می تواند باعث شود تا نتایج به دست آمده باب میل شما باشد و حتی انتخاب های درستی نیز بر اساس آن ها انجام شود.

نتایج ناشی از لیزر موهای زائد روی تاتو

همان طور که گفته شد توصیه اکید می شود تا از لیزر موهای زائد بر روی نواحی که تاتو وجود دارد بپرهیزید چرا که این مسئله می تواند برای شما و پوستتان خطر آفرین باشد.

همان طور که گفته شد لیزر موهای زائد دارای طول موج مشخص و رنگ مشخصی است. این اشعه در قسمت هایی که می خواهید لیزر موهای زائد انجام دهید، بیشتر از اینکه جذب مو شود جذب تاتو می شود و به بافت پوست شما آسیب وارد خواهد کرد و حتی می تواند تاتو را نیز کمرنگ کند.

تاتو هم مانند رنگ پوست تیره و یا برنزه کردن گزینه مناسبی برای انجام لیزر موهای زائد نیست چرا که همان طور که گفته شد پوستی که روی آن لیزر موهای زائد انجام می شود بهتر است روشن باشد.

جدا از این مسئله به دلیل اینکه جوهر تاتو به زیر پوست فرد رسوخ کرده است برخورد اشعه لیزر با این جوهر باعث به وجود آمدن سوختگی، تاول، زخم و عوارضی دیگر می شود.

آیا دستگاه لیزر موهای زائد با لیزر تاتو یکسان است؟

شاید برای شما هم این سوال مطرح شود که چگونه برای از بین بردن تاتو از لیزر استفاده می شود اما این لیزر با لیزر موهای زائد متفاوت است؟

پاسخ این سوال شاید کمی ساده تر از آن چیزی باشد که فکر می کنید. پاسخ در این مسئله است که ماهیت این دو لیزر کاملا از هم جدا و متفاوت می باشد و با دو دستگاه مختلف انجام می شود.

از بین بردن موهای زاید یا لیزر موهای زائد با دستگاهی انجام می شود که دارای طیف نوری نیست و با یک اشعه مشخص و یکسان لیزر موهای زائد را انجام می دهد اما در دستگاه لیزر تاتو و خالکوبی مسئله کاملا متفاوت است.

لیزر تاتو دستگاهی است با طیف رنگی و اشعه ای مختلف که برای از بین بردن تاتو در درجه های متفاوت از آن استفاده می شود و باعث کم رنگ شدن و پاک شدن تاتو و خالکوبی می شود.

مسئله ای که اینجا بسیار حائز اهمیت است این است که اگر شما می خواهید قسمت هایی که تاتو دارد را لیزر کنید مثل پشت لب و باقی قسمت ها باید قسمت تاتو شده مثلا خط لب را بپوشانید چرا که اگر اشعه دستگاه لیزر موهای زائد به آن برخورد کند، علاوه بر کمرنگ شدن تاتو موجب به وجود آمد برآمدگی و تاول می شود و ممکن است دچار عوارض پوستی شوید که درمان آن بسیار سخت و زمان بر باشد.

آیا بعد از لیزر موهای زائد می توان تاتو کرد؟

راجع به تاتو کردن پس از لیزر موهای زائد باید گفت این مسئله هیچ مشکل و مانعی به وجود نمی آورد اما شرایط دارد که فرد حتما باید آن را رعایت کند اگر نه دچار مشکل می شود.

فرد باید دوره کامل لیزر موهای زائد یا laser hair removal خود را طی کند و مطمئن باشد که دیگر به لیزر نیاز پیدا نمی کند که البته احتمال این مسئله بسیار کم است. چرا که هر فردی در سال حداقل یک بار نیاز به تکمیل درمان لیزرموهای زائد خود دارد اما با این حال اگر مطمئن است که دیگر آن قسمت از بدن خود را که در آن قصد خالکوبی دارد لیزر موهای زائد نمی کند، می تواند پس از اتمام دوره و گذشت مدت زمانی 2 ماهه به انجام تاتو بپردازد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ