لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد بیکینی چه فوایدی دارد؟

چند سالی است که با معرفی دستگاه‌های لیزر موهای زائد انقلابی در عرصه مراقبت از زیبایی در سراسر دنیا به پا شده است. این دستگاه‌ها در چندین نوع با عملکردهای مختلف از نظر نحوه تاثیر گذاری، نوع اشعه مورد استفاده و مناطقی که می‌توانند تحت تاثیر قرار دهند معرفی و عرضه شده‌اند. یکی از مناطقی که برای لیزر موهای زائد، بسیار پر طرفدار است، لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی در خانم‌ها می‌باشد. این ناحیه به علت گردش هورمون‌های زیاد و رطوبتی که دارد، نسبت به سایر مناطق بدن، بیشتر در معرض رشد موهای زائد قرار می‌گیرد. به همین دلیل است که خانم‌ها غالبا برای حذف موهای این ناحیه از راه‌های زیادی همچون تیغ زدن، شیو، استفاده از کرم‌های موبر، وکس و اپیلاسیون استفاده می‌کنند. اما همان طور که می‌دانید، با استفاده از این روش‌ها حداکثر 2 هفته از شر موهای زائد خلاص خواهید ماند.

به همین خاطر، خانم‌ها تمایل به یافتن روشی هستند که بتوانند از طریق آن، موهای ناحیه بیکینی را به طور دائم و یا طولانی مدت حذف کنند. در اینجا اهمیت دستگاه‌های لیزر موهای زائد مشخص می‌شود. با استفاده از این روش به مدت چند جلسه و به طور منظم، می‌توان به مدت طولانی از رویش مجدد موهای ضخیم این ناحیه جلوگیری کرد. شما می‌توانید جلسات لیزر ناحیه بیکینی خود را در کلینیک تخصصی پوست و مو رز، زیر نظر دکتر روحانی بگذرانید. مجموعه ما از اپراتورهای زن و مرد جهت انجام این روش تشکیل شده است.

لیزر موهای زائد در چه نواحی قابل انجام است؟

لیزر موهای زائد تقریبا در تمامی نواحی بدن قابل انجام است و هیچ محدودیتی ندارد. زیر بغل، دست ها، پاها، بیکینی، صورت و غیره نقاطی هستند که می توانید لیزر موهای زاید انجام دهید. موهای صورت و بدن نیز یکی از آزاردهنده ترین موارد هستند که هر چند بار هم شما از شر آن ها خلاص شوید باز هم به حالت اول خود باز می گردند و یک معضل به شمار می روند.

زنان و مردان می توانند از لیزر موهای زائد در هر نقطه از بدن استفاده کنند زیرا هیچ گونه محدودیتی برای آن ها ندارد. با سرمایه گذاری بر روی لیزر در دراز مدت در هزینه تیغ و وکس صرفه جویی خواهید کرد. بسته به منطقه ای که تحت درمان قرار می گیرد، ممکن است بین 5-10 لیزر انجام شود. مناطقی که دارای موهای درشت و تیره تر هستند مانند پاها، ناحیه تناسلی و زیر بغل با کمترین تعداد جلسات لیزر موهای زائد بهترین نتیجه ممکن را انجام می دهند. صورت می تواند یکی از مناطق ماندگار باشد و همچنین ممکن است به جلسات بیشتری نیز نیاز داشته باشد.

لیزر موهای زائد در چه نواحی قابل انجام است؟

لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی چگونه انجام می‌شود؟

برای انجام این روش، ابتدا لازم است یک مرکز معتبر و با سابقه که از کادر پزشکی ماهر تشکیل شده و از دستگاه‌های به روز و استاندارد استفاده می‌کند را بیابید. پس از آن باید نوبت رزرو نمایید. لازم است که یک یا دو روز قبل از مراجعه به کلینیک، تمام موهای زائد ناحیه بیکینی خود را از طریق شیو بزدایید. باید توجه داشته باشید که اپیلاسیون قبل از جلسه لیزر مانع عملکرد تاثیر گذار اشعه‌های ساطع شده از دستگاه می‌شود. زیرا در اثر اپیلاسیون، شما ریشه مو را از جا در میآورید. در حالی که برای انجام جلسات لیزر به ریشه مو و همچنین گاهی ساقه کوتاه مو نیاز است. بعد از مراجعه به کلینیک، ابتدا ناحیه مورد نظر توسط اپراتور خانم آموزش دیده، توسط یک ژل لوبریکانت پوشانده می‌شود و سپس دستگاه لیزر با دقت روی پوست نواحی مورد نظر چرخانده می‌شود.

آیا لیزر موهای زائد برای بیکینی نیز تاثیر گذار است؟

داشتن موهای زائد در نواحی تناسلی برای بانوان زیادی یک معضل به شمار می رود. برای از بین بردن موهای زائد این نواحی می توان از لیزر استفاده کرد. با استفاده از لیزر موهای زاید پس از انجام چند جلسه می توانید سیاهی و تیرگی نواحی تناسلی را نیز برطرف کنید. لیزر موهای زائد با نفوذ به ریشه و از بردن قسمت های تیره زیر پوست باعث سفیدی و روشن شدن آن مناطق می شود. همچنین در لطافت پوست نیز تاثیر گذار می باشد. پس از لیزر موهای زائد دیگر هیچ گونه نیازی به استفاده از تیغ و موم نخواهید داشت و برای همیشه با موهای زائد خود خداحافظی می کنید.

فواید لیزر موهای زائد بیکینی چیست؟

از بین بردن موهای زائد ناحیه بیکینی با لیزر یک روش عالی برای کاهش و حذف رویش موهای این می‌باشد. در واقع، دستگاه لیزر با ارسال پالس‌های نوری به فولیکول هر تار مو، ریشه آن را از بین می‌برد (به فاز خواب می‌فرستد) تا موها طی مدت طولانی نتوانند رشد کنند. از جمله فوائد این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روشی کم درد نسبت به اپیلاسیون و وکس
 • احتمال ایجاد جوش در این روش نسبت به شیو کردن تقریبا صفر است
 • با انجام این روش به طور منظم، شاهد حذف طولانی مدت موهای زائد بیکینی خواهید بود
 • اگر مویی در این منطق رشد کند، نسبت به قبل از لیزرريال نازک و کم خواهد بود
 • روشن شدن ناحیه بیکینی بعد از گذشت چند جلسه
 • عدم اختصاص زمان زیاد برای از بین بردن موهای زائد در طول ماه
 • روشی غیر تهاجمی می‌باشد
 • باعث لطیف شدن پوست ناحیه بیکینی می‌شود
 • موجب افزایش اعتماد به نفس خانم می‌گردد

عوارض احتمالی لیزر بکینی

این روش اگر در کلینیک‌های اختصاصی مو انجام گیرد معمولا عوارض جدی به دنبال نخواهد داشت. عوارض شایع این روش به شرح زیر است

 • قرمزی خفیف
 • سوزش بسیار ناچیز هنگام انجام لیزر
 • التهاب موقتی پوست (حداکثر به مدت 1 ساعت)

اما اگر این روش توسط افراد آموزش ندیده صورت بگیرد ممکن است عوارض زیر را در پی داشته باشد:

  • کبودی ناحیه بیکینی
  • سوختگی پوست در اثر تنظیم نا مناسب درجه و قدرت دستگاه
  • عدم ریزش مناسب موها طی جلسات مکرر

آیا قبل از شروع لیزر موهای زائد بیکینی از بی حس کننده‌ها استفاده می‌شود؟

این روش بسیار کم درد و در برخی افراد بدون درد است. بنابراین نیاز به هیچ نوع بی حس کننده نخواهد داشت. در طول درمان فقط ممکن است در اثر شات‌های دستگاه، سوزش بسیار مختصر و قابل تحملی ایجاد شود. البته توجه به این نکته مفید است که میزان درد هر دستگاه با دیگری متفاوت خواهد بود.

آیا لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی منجر به نازایی در خانم‌ها می‌شود؟

تا به الان که حدود 15 سال از معرفی جهانی این دستگاه‌ها می‌گذرد، هیچ گزارشی از تاثیر این اشعه‌ها بر قدرت باروری خانم‌ها و آقایان منتشر نشده است. این روش به طور کلی ایمن و کم تهاجمی می‌باشد و مورد تایید FDA واقع شده است. بنابراین استفاده از آن بی خطر خواهد بود.

آیا دختران نیز می‌توانند ناحیه بیکینی خود را لیزر کنند؟

هیچ تفاوتی در دختر یا خانم بودن ندارد. تمام افراد با هر جنسیتی در صورت داشتن سن 18 سال به بالا، می‌توانند این روش را انجام دهند. لازم به ذکر است که این روش تاثیری بر بکارت دختران ندارد.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد بیکینی

افراد زیادی از لیزر جهت درمان موثر و قطعی در رفع موهای زائد استفاده می کنند. لیزر یک پرتو نور با انرژی بالا می باشد که فولیکول مو را مورد هدف قرار می دهد. برای آن که نتیجه بهتری از لیزر موهای زائد حاصل شود باید دستور العمل های قبل و بعد از لیزر را به درستی انجام دهید.

به مدت 4 هفته قبل از درمان استفاده از موم، موچین، یا کرم های موبر در محل درمان خودداری کنید. این فعالیت ها می توانند اثربخشی لیزر موهای زائد را کاهش دهند. از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب خودداری کنید. در موارد غیرقابل اجتناب، از کرم های ضد آفتاب با SPF حداقل 30 استفاده کنید.

1 الی 2 هفته قبل از لیزر موهای زائد برنزه کردن را قطع کنید. 24 ساعت قبل از درمان منطقه درمان را با تیغ بتراشید. روز قبل از درمان استفاده از هرگونه لوسیون، مواد آرایشی و دئودورانت پرهیز کنید. لباس های متناسب و گشاد بپوشید که منطقه را در معرض دید قرار دهد و به راحتی برای معالجه در دسترس باشد. اگر پوست بعد از درمان حساس شود، ممکن است لباس های تنگ یا زبر باعث شود احساس ناراحتی کنید.

بعد از لیزر موهای زائد تا زمانی که اقدامات درمانی شما انجام نشود، از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب، برنزه کردن و استفاده از کرم ها خودداری کنید. به مدت 2-3 روز بعد از لیزر موهای زاید از دوش، سونا، وان های گرم، شنا و ورزش های شدید بپرهیزید یا تا زمانی که قرمزی، پوسته پوسته شدن یا تاول برطرف نشود.

اگر پوسته پوسته شدن پوست شما توسعه یابد، باید به طور طبیعی از بین برود. لطفا دستکاری نکنید و خراش ندهید. تا زمانی که تمامی جلسات لیزر موهای زائد انجام نشود، از موم یا کرم های موبر در ناحیه درمان خودداری کنید. ضد آفتاب با طیف گسترده و SPF حداقل 30 بر روی پوست اعمال کنید. ناحیه تحت درمان ممکن است قرمز، تحریک و متورم به نظر برسد (مانند آفتاب سوختگی). بسته های یخ یا ژل آلوئه ورا سرد را برای نرم کردن استفاده کنید.

بعد از استفاده از لوازم آرایشی و لوسیون ها، لوازم آرایشی را به آرامی با یک پارچه نرم و تمیز و یا یک پاک کننده ملایم از بین ببرید. مالش یا دستکاری بیش از حد می تواند منطقه را باز کند و ممکن است منجر به زخم شود. اگر پوسته پوسته، تاول یا علائم عفونت را پس از لیزر موهای زائد مشاهده کردید، با کلینیک خود تماس بگیرید.

در بیشتر موارد، ممکن است بلافاصله پس از معالجه به کار و فعالیتهای روزانه خود بازگردید. بعد از انجام رفع موهای زاید، دستورالعمل های دقیقی در مورد مراقبت های بعد از درمان دریافت خواهید کرد، از جمله اطلاعاتی در مورد مراقبت از پوست و علائمی که شما تجربه خواهید کرد.

بلافاصله پس از لیزر موهای زائد، پوست نرم و صاف تری خواهید داشت و تعداد موها در ناحیه تحت درمان کاهش می یابد. ممکن است بعد از درمان متوجه قرمزی یا تحریک جزئی پوستی شوید، اما معمولاً این مسئله به سرعت برطرف می شود.

ممکن است شما نیاز به استفاده از محصولات مخصوص فرمول مراقبت از پوست و یا رژیم تجویز شده برای مراقبت از پوست داشته باشید. ضد آفتاب در هر قسمت از مناطق تحت لیزر موهای زائد، ضروری است. اگر همچنان قرمزی و تحریک پوست شما وجود دارد، باید با جراح خود تماس بگیرید تا ببینید آیا مشکلی وجود دارد که باید درمان شود.

هفته دوم تا هشتم پس از لیزر موهای زائد ممکن است متوجه رشد مو در ناحیه تحت درمان شوید زیرا فولیکول های خفته مو که تحت تأثیر لیزر قبلی قرار نگرفته اند، مرحله رشد آن ها فعال می شود. بیشتر جراحان فواصل پیگیری معالجه را تقریباً 4 تا 8 هفته توصیه می کنند.

دوران نقاهت و بهبودی بعد از لیزر موهای زائد بیکینی

عوارض لیزر موهای زائد بیکینی نگران کننده نیستند. در لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی از اشعه لیزر های کوچک و با حرارت بالایی استفاده می گردد. ممکن است این لیزر ها منجر به بروز عوارض جانبی موقت و کوچکی پس از انجام پروسه حذف مو ها شوند.

تحریک و سوزش پوست و تغییر رنگ دانه ها از جمله موارد بسیار شایع در بین مراجعه کنندگان به شمار می رود و نسبت به سایر نواحی بدن مانند بازوها، پاها، صورت و پشت زمان بسیار کمتری می برد. لیزر موهای زائد برای خط بیکینی شما می تواند حداقل پنج دقیقه طول بکشد و تنها 10 دقیقه برای کل بیکینی طول می کشد.

در مقایسه با درد ناشی از اپیلاسیون در طول عمر، هیچ چیزی برای ترس از لیزر موهای زائد بیکینی نخواهید داشت.

آیا لیزر موهای زائد بکینی دائمی است؟

لیزر موهای زائد با سوزاندن فولیکول های مو باعث می شود تا رشد موهای جدید متوقف شود. فولیکول های مو را برای مدت طولانی در حالت خواب قرار می دهد؛ به عبارت دیگر خیلی طولانی تر از اصلاح و اپیلاسیون. هنگامی که موها رشد می کنند، سبک تر و تعداد کمتری خواهند بود.

ممنوعیت لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی

افراد زیر بهتر است تحت درمان با لیزر موهای زائد در ناحیه بیکینی قرار نگیرند:

 • خانم‌های باردار و شیرده
 • دختران زیر 18 سال (به دلیل ایجاد اختلال در هورمون‌ها)
 • افرادی که مبتلا به بیماری‌های عفونی مانند قارچ و باکتری هستند
 • افرادی که دارای زگیل‌های فعال تناسلی (HPV) می‌باشند

نتیجه لیزر موهای زائد بیکینی چگونه خواهد بود؟

در مورد حصول نتایج لیزر موهای زائد بیکینی باید گفت که بدن هرکس نسبت به سایرین، واکنش متفاوتی خواهد داشت. انتظار نداشته باشید که پس از اولین درمان ریزش مو را مشاهده کنید. همچنین غیر منطقی است اگر فکر کنید که بلافاصله پس از اتمام لیزر، موهایتان از بین رفته‌اند. این روش همان طور که گفته شد، در ابتدا ریشه موها را مورد هدف قرار می‌دهد و آن‌ها را به فاز خواب می‌فرستد. شروع دیدن ریزش موهای زائد ناحیه بیکینی معمولاً روزها (و حتی گاهی هفته ها) طول می‌کشد. این زمان تقریبا بین 7 الی 14 روز می‌باشد. گاهی نیز ممکن است لازم باشد قبل از اینکه نتیجه چشمگیری از ریزش موها را ببینید،  لازم باشد که چندین جلسه لیزر درمانی را انجام دهید.

0/5 (0 نظر)

منبع
laserallclinic

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ