کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
لیزر موهای زائد ابرو چه فوایدی دارد؟

لیزر موهای زائد ابرو چه فوایدی دارد؟

از بین بردن موهای زائد با روش های سنتی و قدیمی اغلب زمان بسیار زیادی را هدر می دهد یا نتیجه ی نهایی استفاده از آن رضایت بخش نیست. در بین راه های مختلف در سال های اخیر لیزر موهای زائد به یکی از محبوب ترین و متداول ترین روش های درمانی برای از بین بردن مو های زائد در نقاط مختلف بدن تبدیل شده است.

لیزر موهای زائد به تازگی برای برداشتن موهای زائد ابرو، مخصوصا موهای زائد جداکننده ی دو ابرو پیشنهاد می شوند. این فرآیند به ابرو های شما نظمی دائمی می بخشد. مرتب بودن ابروها اجازه می دهد زیبایی باقی اجزای صورت نمایان شود. روش های دیگر از بین بردن موهای این قسمت از بدن، معمولا موقتی هستند و بسیار دردناک اند یا زمان زیادی در طول روز صرف آن ها می شود.

لیزر موهای زائد در ناحیه صورت به چه شکل است؟

جواب این پرسش، مثبت است. در واقع لیزر موهای زائد برای موهای زائد قسمت های مختلفی از صورت استفاده می شود. لیزر موهای زائد را برای موهای ریز روی چانه، موهای بالای لب و نواحی دیگر صورت مانند ابروها نیز استفاده می کنند و افراد بعد از انجام فرآیند لیزر موهای زائد، مجبور نیستند زمان زیادی از روز خود را برای آرایش و اصلاح صورت خود کنند.

 

لیزر موهای زائد در ناحیه صورت به چه شکل است؟

 

لیزر موهای زائد صورت با از بین بردن دائمی موهای زائد باعث می شود، به روش های دردناکی مانند بند زدن و اپیلاسیون و راه های دیگر احتیاج پیدا نکنید. انجام لیزر موهای زائد بر روی مو های زائد صورت، هم در خانم ها و هم در آقایان روشی بسیار معمول و مرسوم است. لیزر موهای زائد باعث آراستگی و مرتب بودن دائمی صورتتان و افزایش اعتماد به نفستان خواهد شد.

لیزر موهای زائد ابرو چیست و چگونه انجام می شود؟

لیزر موهای زائد در ناحیه ی ابرو روش نسبتا جدیدی برای از بین بردن موهای بین دو ابرو به حساب می آید. شگفت انگیز است که کوچکترین تغییر ها چگونه می توانند روی زندگی و ظاهر یک فرد تاثیر زیادی بگذارند. با برداشتن موهای بین و بالای دو ابرو توسط لیزر موهای زائد دیگر نیاز نیست و ابرو های شما دائما ظاهری آراسته خواهند داشت.

لیزر موهای زائد برای از بین بردن این موها در ناحیه ی بین یا بالای ابرو ها در بین مردان و زنان زیادی از همه جای جهان محبوب شده است. موهایی که در اطراف ابرو ها رشد می کنند معمولا سرعت رشد بالایی دارند و همچنین از ضخامت بیشتری نسبت به باقی موهای صورت برخوردارند. در نتیجه روش هایی مانند اپیلاسیون، بند زدن یا کندن و چیدن این موها روش ایده آلی برای خلاص شدن از شرشان نیست.

استفاده از این روش ها برای از بین بردن موهای زائد اطراف ابروها، علاوه بر اینکه بسیار دردناک است، بعد از مدت کمی نیز مو های زائد دوباره رشد می کنند. معمولا این روش ها بسیار زمان گیر هستند و بعد از اتمام فرآیند برداشتن موهای زائد، ناحیه ی ابرو هایتان قرمز خواهد شد. انجام لیزر موهای زائد در این ناحیه از صورت، با تاثیر دائمی و همیشگی خود می تواند نجات بخش باشد.

برای انجام فرآیند لیزر موهای زائد، پزشک یا دستیار پزشک دستگاه لیزر را بر روی ناحیه ی مورد نظر قرار می دهد. بعضی از انواع دستگاه ها در قسمت بالای خودشان ناحیه خنک کننده دارند، اگز دستگاهی ای قسمت را نداشته باشد پزشک مقداری ژل خنک کننده بر روی پوست ناحیه ی مورد نظر اعمال می کند تا از عوارض جانبی جلوگیری شود.

در لیزر موهای زائد، دستگاه لیزر موج مشخصی از نور تولید می کند. این نور به زیر پوست منتشر می شود و با برخورد به فولیکول ها، رنگدانه ی موجود در فولیکول ها نور را جذب می کند و انرژی نورانی نور لیزر را به انرژی گرمایی تبدیل می شود. در نتیجه سلول های تولید کننده ی موهای زائد یا فولیکول ها گرم می شوند و اصطلاحا می سوزند.

به این صورت با لیزر موهای زائد، فولیکول ها آسیب دیده و توانایی تولید موی جدید را از دست می دهند. نتایج حاصل و تجربه هر بیمار می تواند متفاوت باشد ولی نتیجه بهتری از لیزر موهای زائد در اشخاصی که موهای تیره و پوست روشن دارند حاصل می شود. البته امروزه، دستگاه های لیزر پیشرفت کرده اند و تمامی طیف رنگ مو به جز موهای خاکستری و قرمز را از بین می برند.

موارد استفاده از لیزر موهای زائد ابرو

لیزر موهای زائد برای ابرو ها با نظم بخشیدن به ابرو های شما تاثیر شگرفی روی باقی اجزای صورت می گذارد. ابرو های منظم باعث دیده شدن زیبایی دیگر اجزای صورت و به طور مخصوص چشم هامی شود. لیزر موهای زائد باعث می شود همیشه تمیز و آراسته بنظر برسید درحالی انجام فرآیند از بین بردن این موهای زائد تنها چند دقیقه طول می کشد.

لیزر موهای زائد در واقع برای شکل و حالت دادن به مو های ابرو یا عوض کردن فرم آن ها استفاده نمی شود. بلکه لیزر موهای زائد موهای ضخیم و اضافی که در بالا و بین ابروها رشد میکنند را از بین می برند و این گونه شما برای همیشه این موهای مزاحم را از بین می برید بدون اینکه زمان خیلی طولانی در مقابل آینه صرف کنید یا درد بکشید.

دوران بهبودی و بازیابی لیزر موهای زائد ابرو

برای حاصل شدن بهترین نتایج از لیزر موهای زائد ابرو بهتر است نکاتی را رعایت کنید. تا یک هفته از در معرض نور آفتاب بودن مخصوصا به صورت طولانی خودداری کنید. تا دو هفته از حمام های آفتاب و یا تخت های برنزه کننده استفاده نکنید. تا یک هفته بعد از انجام لیزر موهای زائد، از محصولات آرایشی برنزه کننده استفاده نکنید.

اینکه تا بیست و چهار ساعت بعد از انجام لیزر موهای زائد، پوست کمی ملتهب باشد طبیعی است ولی در صورت ادامه یافتن التهاب پزشک خود را در جریان بگذارید. اگر در ناحیه ای که لیزر موهای زائد انجام شده، تاول مشاهده کردید نیز پزشک خود را در جریان بگذارید. بیشتر مواقع در چنین شرایطی پزشک پماد آنتی بیوتیک تجویز میکند.

تا دو هفته پس از لیزر موهای زائد از هر نوع درمان پوستی دیگر خودداری کنید. بعد از لیزر موهای زائد بهتر است از ضد آفتاب های روزانه استفاده کنید، پزشک متخصص می تواند در انتخاب نوع ضد آفتاب شما را یاری کند.

موها از چند روز تا چند هفته بعد از جلسه ی درمانی شروع به ریزش می کنند. در این فاصله ی زمانی مو ها را وکس نکنید و از جدا کردن آن ها با وکس نیز خودداری کنید.

بعد از لیزر موهای زائد، پوست تا دو روز نسبت به گرما های شدید حساس خواهد بود بنابراین تا دوروز از حمام های داغ، سونا و دوش بخار استفاده نکنید. همچنین تا یک روز پس از laser hair removal از کرم ها، مواد آرایشی، انواع عطر و ادکلن استفاده نکنید. در آخر، بهتر است در انجام هر یک از موارد بالا با پزشک خود مشورت کنید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ